2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Daha acik yazayim ücunu karistir dedi,üclü karisimlar yapacakmisim midesi bulanmaz mi nasil yer diye düsünuyorum.bir de meyve de ilk 3 gün tek basliyoruz ama sebzede niye karistiriyoruz onu anlamadim
Bizim doktor havucu sonradan girdi. Önce kabak, patates, tatlı patates, kereviz, pırasa falan denedik biz. Bunlardan sonra havuç yaptık. Sonra taze fasulye ve bezelye de denedik.

Ben de ilk defa tadicam tatli patatesi buharda 3 sebzeyi de ayni anda haslasam ezsem catalla zeytinyagi eklesem yiyebilir mi olur mu kivami

Bizim doktor havucu sonradan girdi. Önce kabak, patates, tatlı patates, kereviz, pırasa falan denedik biz. Bunlardan sonra havuç yaptık. Sonra taze fasulye ve bezelye de denedik.
Bal kabagini nerden bulucam aslinda öncelik demedi bana yesil sebzelerden hepsi olur bakla haric,turuncu havuc ve balkabagi,sari tatli patates,kereviz,yer elmasi dedi,uc rengi karistirmami istiyor sonra zetyinyagi ve sarimsak ekle dedi.ama uclu karisimda alerji olursa hangisine var nerden anlicam diye düsundum simdi neden tek sebzeylw baslamiyoruz

Tatli patates havucla mi yoksa balkabagiyla mi daha güzel olur bir de bu ikisinin yanina yesil olarak en cok ne yakisir ilk gunden midesi bulansin istemiyorum

Ben balkabağı bulamadığım için yapmadım henüz.

Daha acik yazayim ücunu karistir dedi,üclü karisimlar yapacakmisim midesi bulanmaz mi nasil yer diye düsünuyorum.bir de meyve de ilk 3 gün tek basliyoruz ama sebzede niye karistiriyoruz onu anlamadim
Tek tek de yapabilirsin. Yeni karşılaştığı için midesi bulanabilir ama tadıyla alakalı olduğunu düşünme. Doktorun dediğini yapmak zorunda değilsin. Tek tek de deneyebilirsin. Bunlar genelde alerjik olmayan şeyler. Onun için dan dun başlatmıştır.

Evet sordum.canim, alerji riski dusukmus sadcee turuncu varmis alerjik olarak ondan 3 lü yapiyormusuz

Pis
Pişiği Arkoyla geçiren bendim doktorun verdiği kremler hamazinc olsun kortizonlular olsun hiç bi işe yaramamıştı her açmada yıkayıp pamukla iyice kurutup arko sürüp iyice havalatıp öyle bezlemistim sonrasında da mustela pişik kremini attım çöpe bezimizde sleepy naturaldi değiştim molfix e geçtim ve altını hep kapatmadan pamukla kuruttum o dönem ne zor bi süreçti 1 ay belkide pisikle uğraşmıştım

Hazırladim ama uyudu.doktor 2 ye kadar ver demisti.saat biraz gecse sorun olur mu ki.siz saat kacta veriyorsunuz?

Eklentiler

• 1000019485.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 28
Bir iki saat ileri geri oynasın sorun yapmıyorum o kadar ama kabak çekirdeklerini çıkarıyorum, bize en başından cikarttirdi dr tabi o zaman 4 buçuk aylık kadardi. O zamandan beri hep çıkarıyorum ben alışkanlık bir de azıcık daha gevşek kıvamlı yapıyorum. Belki fotodandir bana çok katı püre kıvamli gibi geldi sheilata

herşeyde 3 gün kuralı yaptınız mı iki gündür yoğurtu açtık benim diyette açtığımızda tepki vermemişti ikinci gun suanlik tepki yok inşallah geçer sevdi gibi sebzeleri pek sevmedi oğlumda blw ve çatalla ezip taneli şekilde ilerlemiştim hep yine aynı ilerliyorum bide alerji olmasa ne rahat olacaktı herşey bu kez korkuyorum heryerini bakıyorum bişey döktü mü bezini inceliyorum ben diyet yaparken bu kadar panik değildim ona ek gıdaya başlayınca dah panik ilerliyorum

Oyuncak yumurta eşleştirme kim bahsetmişti. Bugün bimde vardı hemen aldım. Bunu nasıl oynasın bebis anlayamadım zor değil mi ayına göre şuan onları top gibi görür sanırım

Berbat bir ek gıda baslangiciydi.agzina alip alip geri cikardi yemedi,her yer kirlendi ne kiyafet kaldi temiz ne vücudu ay sinir krizi gecirecektim agladi durdu.mamasini verdim rahatladi sonra. Yiyemedi sanirim daha nasi püre haline getirilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…