2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Sebzeleri kendim yapıyorum fakat meyveler kolay geldi değişik değişik yedirmek birde kaç kez kayısı aldıysam hep ekşi çıktılar bu şekilde bana daha pratık ve uygun geldi Birde yiyebileceği kadar mı veriyorsun yoksa ölçünde sabitmisin
125gramı iki kerede yedı. Ben yogurt dısında kasık kuralına pek uymadım, ne kadar ısterse o kadar verdım

Bugün ben de denize giderken hero baby muzlu, mandalinalı, armutlu mama götürdüm yanımda. Bebek kafayı yedi mamayla, kaşığı havada kaptı hep. Ağzı açık bekledi. 125 gr çok geldi gözüme, yarısını yedirdim. Zaten iki haftada 1 kilo almış. Korktum şişko olucak diye.
Ek gıda da yaramış o zaman 🧿
Pazartesi aşı, kilo ölçümü var.. Insallah bızım kız da almıstır güzelce kılosunu..

Ben hipp ve herobaby denedim ikisini de begendim. 125gr ı iki seferde yedi benim kızım. Sizinki tek öğünde yiyor mu?

Canım aynı durumu bende hissediyorum sanki bitti bitecek ama ben devamlı sağdıgım için bir gün az gelen ertesi gün çok iyi geliyor geri motive oluyorum. Sağım yapabilirsin sende bitmesin diye. Sağdıgın sütü dolaba koyup bir öğün atlarsin

Kıymadan sonra benim kizda kusmuştu. Sanırım ağır geliyor. Bugun de vardı hiç yemedi
O zaman 2 ay daha bekleyelim canım kıyma için deneyim günlük sağımı bende 3 saate birmi sagim yapiyorsun

Kıyma için çok erken değilmi doktorumuz bize altı buçuk aylık demişti sonra yedinci ayda başlarsınız dedi kuzu kıymamı verdiniz ben bi kahve fincandan yani yaklaşık üç yemek kaşığı yapıyor fazla yemek vermiyorum
Ayın 11 de bizimki 6 aylik olduk canım şu an 6 buçuk aylık normal diye denedim de kemik suyuna devam 2 ay beklicem kıyma için artık bende

Kıyma için çok erken değilmi doktorumuz bize altı buçuk aylık demişti sonra yedinci ayda başlarsınız dedi kuzu kıymamı verdiniz ben bi kahve fincandan yani yaklaşık üç yemek kaşığı yapıyor fazla yemek vermiyorum
Kuzu kıyma

Bugün ben de denize giderken hero baby muzlu, mandalinalı, armutlu mama götürdüm yanımda. Bebek kafayı yedi mamayla, kaşığı havada kaptı hep. Ağzı açık bekledi. 125 gr çok geldi gözüme, yarısını yedirdim. Zaten iki haftada 1 kilo almış. Korktum şişko olucak diye.
Bende denizde almıştım yarısını denize girerken yarısını denizden çıkarken yedi 1 saat içinde. Bu hafta ölçüm var inşallah iyi çıkar.

O zaman 2 ay daha bekleyelim canım kıyma için deneyim günlük sağımı bende 3 saate birmi sagim yapiyorsun
Canım iki ay beklemedim ben kiyma ve et kuru iken böyle sorun oluyor. Ama ıslak iken yiyebiliyor. Mesela kıymalı yumurtada hiç sorun yaşamıyorum. Köfte yapıp kofteyi koparıp verince cikartti. Kuzu eti haslama çok iyi pismis olunca sorun olmadı. Suyundan da verdim. Eti doymalik değil tadımlık yiyor zaten

Sağımı aynı emzirme sıklığında gibi düşün iki saat üç saatte bir.

Son düzenleme:
Hadi inşallah güzelce büyümüştür.
Bizi de aile hekimi perşembe çağırdı. Hala tatilde olursak rastgele bi özel hastaneye gideceğim.
Ateşi var şu an ve öksürüyor. Zorla calpol içirdim. Düşmezse hastaneye götürcem.
Oyy kuzum ya, onun da antıbıyotık ıhtıyacı varsa, yoktur ınsallah ama götür sen yıne de.😔

Oyy kuzum ya, onun da antıbıyotık ıhtıyacı varsa, yoktur ınsallah ama götür sen yıne de.😔
Aralığın ortasında hasta olmadı da çocuklar yazın sıcağında hasta oluyor.
Antalya çok sıcaklar başlayınca kız terliyor diye camı aç kapa yapmıştım. Bu hasta etti. Doktor gribal enfeksiyon antibiyotik kullanılmaz dedi. Burnu akıyor ya da tıkanıyordu. Ateş olmadı. Ama aşılardan sonrada kızımda ateş hic olmuyor.Aynı odadaki cam acma başka yerden gelsin dedi. Klimamı o şekilde taktırdım

Kizlar merhaba, sıcakla imtihanınızda başarılar ben daha 18 derece üstünü görmedim 😅 bir sorun var aslan bir kaç gecedir uyuduktan sonra agliyorda agliyor ama uyuyor artık ağlamasına uyanıyor . Ağrısı var dedim fitil verdim diştir dedim damla verdim ama fayda etmedi kaç gecedir saat başı böyle. Yasayan neden olabileceğini tahmin eden var mı ?
Atak muhtemelen atak haftasında benim oğlumda aynı böyle oluyor 🥺

Kızlar yulaf vereniniz var mı? Geçen gün yulaf yaptım suyla pişirdim. Bu arada kendimde çok yiyemem ne zaman kendime sütle yapsam mideme dokunur o yüzden pek yemem ama oğluma denemek istedim besleyici vs diye muzla karıştırıp verdim sadece o gün 3 kere fışkırarak kustu. Aylardır böyle kustuğunu görmemiştim ne varsa çıkardı. Yulaf dokundu mu acaba diye düşündüm bir daha da vermeye cesaret edemedim.

Aralığın ortasında hasta olmadı da çocuklar yazın sıcağında hasta oluyor.
Antalya çok sıcaklar başlayınca kız terliyor diye camı aç kapa yapmıştım. Bu hasta etti. Doktor gribal enfeksiyon antibiyotik kullanılmaz dedi. Burnu akıyor ya da tıkanıyordu. Ateş olmadı. Ama aşılardan sonrada kızımda ateş hic olmuyor.Aynı odadaki cam acma başka yerden gelsin dedi. Klimamı o şekilde taktırdım
Bosuna demiyor doktorlar terletmeyin dıye.. 😔
Ben bıraz sanslıyım benım ev kuzey cephe, Ankara ın da en esen yerınde oturuyorum evının ıcı max 25 oldu simdiye kadar
Ama haftaya adanaya gıdıcem, kara kara dusunuyorum, korkuyorum 😔

Dussun dussun, atesı cıkınca neler yapıyorsun calpol dısında, bır arkadasım ayaklarını sirkeli su ile sil demıstı
Sirkeli suyun daha sonra daha sıcak yaptığını okumuştum. Çorap ıslattım ayağına giydirdim. Bi tabağa su koudum, ellerimi ıslatıp ıslatıp okşadım. Ama bunlar ateş düşürmüyor bence, calpol düşürüyor. Sabah 37’ydi yine. Gece 38’e çıkarsa başka hastaneye götürcem. Sadece ateş değil ki bi de ağrısı var belli, ne biçim öksürüyor, ilaç çok rahatlatıyor.

Bosuna demiyor doktorlar terletmeyin dıye.. 😔
Ben bıraz sanslıyım benım ev kuzey cephe, Ankara ın da en esen yerınde oturuyorum evının ıcı max 25 oldu simdiye kadar
Ama haftaya adanaya gıdıcem, kara kara dusunuyorum, korkuyorum 😔
İkisinin de avantaj dezavantajları var. Ankara'da Haziran sonuna kadar dogalgaz yakıyordum ben. Antalyada daha haziran bitmeden 10 kere denize gitti kızım. Sürekli suyun içinde evde de.
İkisi de değil ikisinin ortası bir sehir var mı ki yakmayan ama üşütmeyen😅

Kızlar bebeğine bioderma nın atoderm serisini kullanan var mı doktorumuz önerdi göz yakıyor mudur acaba şimdiye kadar ecowel kullandım hep ama egzaması bi turlu geçmedi bıraktım mustela aldım bu kez saçta Konak oldu alerji doktorumuz da bioderma atoderm önerdi sormayı unuttum göz yakar mı diye sadece bebeklere özgü değil sanırım

İkisinin de avantaj dezavantajları var. Ankara'da Haziran sonuna kadar dogalgaz yakıyordum ben. Antalyada daha haziran bitmeden 10 kere denize gitti kızım. Sürekli suyun içinde evde de.
İkisi de değil ikisinin ortası bir sehir var mı ki yakmayan ama üşütmeyen😅
Bu sene 31 mayısta kapattım dogalgazı, benım kız alıstı serınlıge.. Suan gun ısıgında bıle yanaklar kırmızı kırmızı oluyor..yazı bı atlatsaydık hayırlısıyla

Sirkeli suyun daha sonra daha sıcak yaptığını okumuştum. Çorap ıslattım ayağına giydirdim. Bi tabağa su koudum, ellerimi ıslatıp ıslatıp okşadım. Ama bunlar ateş düşürmüyor bence, calpol düşürüyor. Sabah 37’ydi yine. Gece 38’e çıkarsa başka hastaneye götürcem. Sadece ateş değil ki bi de ağrısı var belli, ne biçim öksürüyor, ilaç çok rahatlatıyor.
37 ıse normal..öksürük rahatsız ediyordur onu, ben uyuyamıyorum hıc oksururk olunca bebıs napsın 😔cabucak ıyılessın ınsallah

Dussun dussun, atesı cıkınca neler yapıyorsun calpol dısında, bır arkadasım ayaklarını sirkeli su ile sil demıstı
Aman sirkeli su tehlikeli suni düşül yapıyormuş. Normal suyla bez ıslatıp başına, kol boğumlarına, ayaklarına koyuyorum
Aynen sirkeli su kullanmayalım. Calpol de 30-45 dakka sonra etki ediyor 😢

X