2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Çok korktum 20 tane yumurta gorunuyo yumurtalıkta toplamda ve hormon degerlerım asırı bozulmus.

Kuzum lh çatlıcak yumurta oldugu zamanda yüksek çıkar bu 1 bence çatlayan yumurtan olmuş çünkü progeteron 7 çıkmış e2 de 200 üzeri oldumu yumurtalamadan sonra kaliteli yumurtlama diyorlar.pcos oldugunu doktor mu söyledi. Ayrıca 19. Günde yapılan testler ile bunu anlayamaz ki kuzum adetin 2. 3. Günleri gibi bence tekrar baktır hormonlarına en dogru sonucu o zaman alırsın kuzum

Kuzum pcos olmayan yok gerçekten. Hiç moralini bozma. İlaçlarla hepsi tedavi oluyor bir de zayıfla diyorlar tabi. Usg de gördü mü kist vs bi şey dedi mi kuzum?

Evet neden 19.günü yaptırdın ki bunlar regl iken yapılıyor kuzum imagination forever

Çok korktum 20 tane yumurta gorunuyo yumurtalıkta toplamda ve hormon degerlerım asırı bozulmus.
BEnim hormon değerlerine inanamamıştı doktorlar. Menapoz gibi düşünmeye başlamışlardı ancak beslenmemi değiştirdim, hayatıma hareket kattım. Biraz kio verdim ve doktorların bana uyguladıkları tedaviyi aksatmadan uyguladım. Şimdi hepsi düzeldi Senin de öyle olacak Düzelmeyecek bir durum yok, sadece yenşi bir sürece adım atacaksın. 20 yumurtan da olsa ihtiyacın olan sadece 1 tanesi. Hiç sıkma canını. Bugün ister istemez seni üzen bir haber almış oldun ve biliyorum kolay değil. Ancak asla çocuğun olamaz denilenler çocuk sahibi olabiliyor. Senin böyle bir durumun yok bebeğim. Gör bak yılbaşına kadar alacağız senden güzel haberi

Hanımlar Selam,
Hangi gebelik testini kullanmalıyım ? reglime 1 hafta var çok mu erken acaba regli zamanını mı beklemeliyim ?

Ya melom moralım sıfır.evet onceden cok normaldı yumurtalıklarım,sımdı 20 tane folıkul gozukuyor( bırden bıre mınık mınık yumurtalar kaplamıs yumurtalıgımı( pcos ekosında yumurtalıklar dedı ıkı dr da bu ay.Daha once yokru hıc boyle bısey.sonra test ıstedılee ıste 19. Gun yapılsın dıye,test spnuclarına gore yumurtlamamıssın dedı aksaraydakı dr ve hormonların demgesız lh cok yuksek dedı.acıbademdekı daha bısey demedı

Hanımlar Selam,
Hangi gebelik testini kullanmalıyım ? reglime 1 hafta var çok mu erken acaba regli zamanını mı beklemeliyim ?
İlk sayfada testlerle ilgili bir paylaşımda bulundum. Onları dikkate alarak istediğin testi alabilirsin çok önemli değil marka. BEnce Adet gününü bekle derim.

Bak canım atayım sana sonuçlarını
Canım baktım şimdi. Toplam sperm sayısı az sanırım. 2.8 milyon. Onun dışında sperm hareketliliği ve canlılığı iyi. Morfoloji hakkında bilgim yok pek ama hem sperm sayısını arttırıp hem morfolojisi takviye ilaçlarla düzeltebiliyorlar kısmen. Bu doktor içinize sinmezse başka bi ürologtan daha görüş alın. Aslında sperm sayısını arttırırsanız diğer yüzdeleriniz iyi gibi geldi bana... İzmir'de Kaan Aydos hoca varmış çok öneriliyor... Sperm sayınız biraz artınca Aşılama denersiniz belki.
Ama bence o takviyelerle bi bakın canım veya ona göre bi doktor arayın. ... Benim kendi doktorum bir örnek vardı 1500 (milyon değil bak bin) sperm ile aşılamada hamile kalan hastası varmış. Olacaksa oluyor yani. Üzülme tamam mı stres seni de eşini de çok yıpratır. Bir kaç doktordan görüş alın bence.

Benim 2021 yılında aynı böyle oldu tüm hormonlar alt üst oldu bende anlayamamıştım pco dedi doktor direkt hemen gynopol vermişti (inositol ve inülin var içinde) her gün bir tane iç dedi suda eriyor
1 - 2 ayda hormonlar tamamen düzene girdi tüm değerler normale döndü sadece ultrasonda pco görüntüsü hafif kaldı ama gebeliğe engel olmadı

Kuzum pcos olmayan yok gerçekten. Hiç moralini bozma. İlaçlarla hepsi tedavi oluyor bir de zayıfla diyorlar tabi. Usg de gördü mü kist vs bi şey dedi mi kuzum?
Evet gordu yaklasık 20 tane mınık yumurta vardı.19.gun progestron ıstemıstı sadece acıbademdekı de yumurtlama olmusmu bı bakalım dedı,ama aksaraydakı dr hepsını istemıs,sonrada seslı mesaj atmıs yumurtalıklardakı pcos gorunumunu hormonlar desteklıyor oda bozulmus ıkısı orantılı gıtmelı lh ve fsh dedı.cok uzuldum bırauru yumurta vardı mınık mınık

Evet brnim aldıklarımda beyaz kaset zaten hiç çıkmadıki

Arkadaşım anlıyorsan bakar mısın attım da doktor biraz korkuttu böyle doğal yolla hamile kalma şansın yok gibi dedi o kadar morelim bozuldu ki birşey soramadım bile
Kadınlar kulübünün arama kısmına Kaan Aydos yaz bak ordan da konuşmaları görürsün. İmpryl + promen k gibi takviyeler veriyormuş morfoloji ve sayı problemi olanlara. Google'da "sperm sayısı kadınlar kulübü" yaz ordan da çok eski konuşmaları görebilirsin.

İlk sayfada testlerle ilgili bir paylaşımda bulundum. Onları dikkate alarak istediğin testi alabilirsin çok önemli değil marka. BEnce Adet gününü bekle derim.
Geri dönüşünüz için teşekkürler :) geriye doğru okumaya başladım ama 700 küsür sayfa olunca kafam karıştı :) başa geçiyorum şimdi.

Doğru canım sonucumuz çıksın zaten başka doktora da göstericez o süre içinde artık eşimde bende hem keciboynuzu gende çakşır kökü suyunu deneyelim bari canım muhakkak bir sorun olduğunu düşünüyorum ama sorunu bulamıyoruz 1 yıl oldu korunmasız ilişkide bende hiçbir sorun yok doktor en son ya sperm testinde yada kanallarında tıkanıklık olanilidir dedi ama bakalım

Ya bu neyden olurmuş nasıl aniden hormonlar bozulurmuş kullandığın bir şey var mıydı kuzum? Doktor ne dedi?

Canım birden bire neden olmuş ki hormonların nasıl bu kadar değişmiş bişey dedi mi doktor? Bence endişelenme ilaçla takviyeyle çözülebilen durumlar bunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…