2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

😄😄😄Cnm bnım eksik olma🌼
Wallahi burda herkes biilgılerınden tecrubelerınden bahsedıyor,
Bnde elimden geldıgınce yardımcı olmaya calısıyorum
Sütten agzı yanan yogurdu üfleyerek yiyor.
Burdakı kızlar bılır hayal kırıklıklarımı.. oyuzden yasadıklarımdan yola cıkarak boyle yapılmalı bnce dıye yazıyorum

Bn ılk kımyasalımda ozmn kımyasal olayını yeni duymuştum koştum kan vermeye 4,18 cıktı
3er gün arayla kan verdım tabi guzel yukselmedi, 4 kez kan verdım adet oldum

2cide akıllandım evde test takıbı yaptım baktım koyulaşmıyor, anladım dırekt zten
1 kez kan verdım

3. Cüde acele etmıcem kan vermk yok dedim, testle takp yaptım hıkaç gun baktım yine koyulaşma yok, doktora gdıp konusayım nolcak bu boyke dedım gttım kan verdım.

Şimdikinde ise hiç kan vermedım🤭
Bnde kndıme şaşırıyorum, yazlıkta olmamın kafa rahatlıgı var kesınlıkle

Bıde bn bu ay grçekten bebiş nasıl olsa olmaz eşim yanımda herzamn yok, git gel yapıyor dıye ilişkiye grdım, hemn wc gttım

Demem o ki gercekten inandım ne yapsak boş. Ne kadar yırtsak, ne kullansak boş
Takibi yapılan kürlerin illa faydası olanları vardır ama
Bn ne yaptıysam kımyasal oldu
Bu ay hiçbşy yapmadım
Aslında ne zaman beklentiyi aza indirgeyip başka şeylere odaklansan o zaman bebişler geliyor.Stres yapmamak lazım en başta çok haklısın o yüzden.Ben de bu süreçte bunu öğrendim

Ben orzax ocean polysitol kullanıyorum. Saşe formunda. İçinde 2000 mg inositol, 500 mg L-arjinin, E vitamini, 400 folik asit var. Diyetisyenim önermişti. Ben çok memnun kaldım.
Ben inofolic pembe kutudan alacağım tanıdık bir eczaneden. Mavi kutu olanı daha çok kilolular aliyormus. Netten alacaktım ama baktım skt yakın gönderme durumları varmış riske atamadim. Muhtemelen folik asit doktora sorup ekstra kullanırım

Aynen öyle kullandık youtubde baktım kız anlatıyordu..ama 1 ay içindede etkisini vermezki çokta kullanmak zarar zaten ben eşime soylerken zararı var diye hemen dedi at çöpe😏
Canım hayırlı olsun çok sevindin. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. En son tüp bebek düşünüyordun ama burdan okuduğum anladığım kadarıyla doğal yolla olmuş çok sevindimm :) birde vitamin değerlerini ölçtürdüm demişsin. Nelerin düşük çıktı yada hangi takviyeleri aldın canımm

Cnm koyulaşma evde takıp edecksen her gun yapma
2 gunde 1 yap
Hergun yapılan testlerde koyulaşma pek belli olmuyor

Bnce zaten 2 gune kana gıdeceksen hiç strese gırme bekle
Daha gitmedim almaya bende öyle düşünüyorum ya ama bir yandan da takip de etsem mi diyorum heralde psikolojik bende mide bulantısı çok hafif şekilde başladı ve bugün belim çok ağrıyor regl sancısı gibi değer çok düşüktü acaba sıfırlandı da adet mi olucam demiyor da değilim o yüzden alayım içim rahat etsin dedim zaten son testi iki gün önce yaptım kuzum

Kızlar ben bu ay ovulasyon testi yapmadım uygulamada yumurtlama için geçen cumartesi diyordu. Son değerlendirmeyi perşembe yapmıştık. Dün hafif kasik ağrım oldu ve kahverengi lekelenme gördüm çamaşırımda çok çok az bir daha gelen giden yok zaten adete 10 gün var neden olabilir sizce ya aklıma takıldı 😳
Çatlama kanaması olabilir benim daha önce başıma geldi kuzum aynı sat ve bat tarihlerimiz benimde cumartesi günü oldu yumurtlama pazar ateşim çok yükseldi çünkü hastayım üstelik öksürüyorum devamlı kasıklarım da sertlik var öksürdükçe patlıcakmış gibi oluyor benimde

Kuzum göremedim sanırım önceki yazdıklarını ama ilk defa mı yumurta takibi yaptı doktorun da ortaya çıktı bu durum?
burda daha once 12.gun bakmıstı bı dr 15 mm yumurta demıstı sıkıntı yok demıstı,hormon testı ultrasonla yumurtalık degerlendırmesı fln.ama bu doktorum yumurtlamaya gıdecek folıkul goremedı yumurtalıklar pcosa yakın buyuklukte dedı bıde,bılmıyorumkı ıctıgım vıtamınler fln stres fln belkıde boyle yaptı,anlamadım bende ama yumurtlama yok bu ay,zaten ne akıntı ne bısey var artı adetımde bı garıptı lekelenmelı,hormonlar bozuldu sanırım bıraz,bakalm progestron testı yaptırcam haftaya dr ıstedı sonra ne dıycek

Daha gitmedim almaya bende öyle düşünüyorum ya ama bir yandan da takip de etsem mi diyorum heralde psikolojik bende mide bulantısı çok hafif şekilde başladı ve bugün belim çok ağrıyor regl sancısı gibi değer çok düşüktü acaba sıfırlandı da adet mi olucam demiyor da değilim o yüzden alayım içim rahat etsin dedim zaten son testi iki gün önce yaptım kuzum
Hayırlı olsun kuzummm🐣🧿🧿🧿

Yumurta takibi yaptıracak mısın canım? @Kristialia nın doktoru da benzer bir şey söylemiş galiba, inofolic kombi kullandı yumurta atağa geçti o ay hamile kaldı ☺️
mınnosum progestron testı ıstedı dongunun 19.gunu,ona gore konusacakmısız oyle soyledı.o ne derse onu yaparım artık.en guvendıgım ınsanlardan bırısı cunku

Daha yolumuz uzun 😂 değerlendirmelere devam edeceğiz.
Dün 3 çocuk vardı evin içinden geçtiler anneleri de dur demedi 😂 gözüm seğirerek gülümsüyordum umarım anneliğimiz böyle olmaz
ay sorma bende de o oluyor gecen bende de misafir vardı gündüz oturmasına bizimkiler artık bi ara kanepelerde ziplamaya başlamıştılarki daha tutamadım kendimi kibarca uyardım kırılır cocuklar yapmayın dedim öyle anneleri kızıp ındırdıler valla anneleride hic ses etmiyorlardı ben en cok onlara kızdım içimden 😅

Çok geçmiş olsun canım benim ben de geçen ay öyle hasta oldum tam yumurtlama zamanlarıydı galiba antibiyotik kullanmıştım bence ilaç kullan enfeksiyon daha kötü çünkü. Agumentin hamilelere de verilen antibiyotik diye biliyorum. Hamile olsan bile. Şuan kaçıncı gündesin yumurtlama vs oldu mu kaç gün geçti üstünden. Doktora belirterek ona göre ilaç kullanabilirsin canım
Cumartesi günü yumurtlama gördüm kuzum doların cold diye soğuk algınlığı kullanıyorum ateşim çıkmıyor artık ama vücut ağrılarım çok oluyor öksürük çabası tabi öksürdükçe kasıklarım patlıcakmış gibi oluyor 😢

Canım hayırlı olsun çok sevindin. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. En son tüp bebek düşünüyordun ama burdan okuduğum anladığım kadarıyla doğal yolla olmuş çok sevindimm :) birde vitamin değerlerini ölçtürdüm demişsin. Nelerin düşük çıktı yada hangi takviyeleri aldın canımm
Amin Allah canım🙌🏻☺️Darısı sanada olsun tez bir zamanda🙌🏻🥰yok canım ben ölçtürmedim vitamin değerlerimi yani ilk denemeye başlarken normal sağlık ocağında baktırmıştım tabi düşük çıkmıştı vitaminler ama onları Hall etdim yine hamile kalamamıştım.Canım ben çok takviye aldım..çok şey denedim..onların hepsini denemek maddi çok zor olucak.Sende sorun neki?ona göre söylerim🥰

Ben inofolic pembe kutudan alacağım tanıdık bir eczaneden. Mavi kutu olanı daha çok kilolular aliyormus. Netten alacaktım ama baktım skt yakın gönderme durumları varmış riske atamadim. Muhtemelen folik asit doktora sorup ekstra kullanırım
Elbette bir uzmanın önermesi çok daha sağlıklı olacak. Bende netten inofolic pembe alacaktım diyetisyen bunu önerdi. Aynı markanın magnezyum ve L-glutatyon kullanıyorum. Yumurtlama görmeyen ben bu ay saydığım takviyeler sayesinde yumurtlama gördüm. Bi araştır, doktoruna bunları da danış istersen canım

Bilemiyorum ki canım devam ederse doktora gidersin bir ihmal etme ama
Bakalım bekleyip görücez inşallah tekrarlamaz 🙏🏻
Ben geldim kızlar ateş ve gebelik testi ile geldim biliyorum gebelik testi çok ama çok erken yaptım gitti hastayım çünkü çok varsa ilaç kullanıyorum hemen bırakmak için yaptım 🙈😂 ateş takibinden anlayan arkadaşlarım bu şekilde devam etmesi gerekiyor dimi ilk ölçümlere düşmemeli gerekiyor ateşin

Çatlama kanaması olabilir benim daha önce başıma geldi kuzum aynı sat ve bat tarihlerimiz benimde cumartesi günü oldu yumurtlama pazar ateşim çok yükseldi çünkü hastayım üstelik öksürüyorum devamlı kasıklarım da sertlik var öksürdükçe patlıcakmış gibi oluyor benimde
Canım bizim batlar aynı evet test için baya erken ateş takibini de hiç anlamıyorum ama inşallah vardır biseyler 🙏🏻
Catlama kanaması okudum netten evet olabilir belki de geç yumurtladım ancak catladi

Bakalım bekleyip görücez inşallah tekrarlamaz 🙏🏻

Canım bizim batlar aynı evet test için baya erken ateş takibini de hiç anlamıyorum ama inşallah vardır biseyler 🙏🏻
Catlama kanaması okudum netten evet olabilir belki de geç yumurtladım ancak catladi
Yok geç yumurtlama olmasa bile yükselen progestan seviyen kanama yapıyor canım geç yumurtladım diye düşünme anca kanaması olmuş olabilir akıntını takip ettin mi ? Bu arada evet biliyorum çok erken evde test vardı yapayım dedim 😅

X