2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kızlar herkese merhaba uzun zamandır buralara gelmiyorum..
1 bucuk sene önce polikistik tanısı kondu. Reglde herhangi bir problem yok çatlama problemi yaşıyorım ayrıca.. 1 seneye yakın klomen ve ovitrelle ile tedavi gördüm sonrasında mart ayında aşılama yaptım tutmadı. Bu arada 1 sene önce eşim spermiogram testi vermişti sonuç iyiydi herhangi bir problem yoktu. Geçen hafta doktora gitti ve 2. Derece varikosel olduğunu söylediler fakat bu üremeye problem değil dedi doktor. Normqlde varikosel olunca ameliyat olunması gerekiyor diye biliyorum ama tabiki 3. Derecede yazıyolar ameliyatı. Tekrardan test istediler yarın test verecek. Şimdi size sorum şu sizce ben tekrar aşılamamı denesem yoksa biraz daha bekleyip tüp bebek için mi işlemlere başlasam.. bu arada ben 29 eşim 33 yaşında..

Yok cnm en son pazar günü değerlendirmiştik bu sabah değerlendirecektik ama uykudan feragat edemedik akşama değerlendirme olacak
Bugün kesinlikle olmalı kesinlikle vuhuuuuuu. Ay evladım gibi herkesi uyarıp duruyorum ama bak ilişkiden sonra gerekirse 2 saat yat öyle kalça altına yastık koyup 1 dolu 1 boş gidin mutlaka bu hafta. Ya da 2 dolu 1 boş

Valla bu konuyla ilgil çok bilgim yok ancak. Daha başında olduğuna göre sanki henüz ameliyatlık bir durumu yok gibi eşinin. Yaşlar da genç olunca ben hem normal yola hem aşılamaya devam ederdim tüp bebek garantisi de yok ve aşırı pahalı. Kendinize 6 ay 1 yıl, 2 yıl belli bir süre belirleyerek bu sürede senemelere devam edebilirsiniz. Şayet olmazsa son çare tüp bebek deneyebilirsiniz. Ama maddi durum bizim için sıkıntı değil diyorsanız şimdi bile yapabilirsiniz. SOnuçta bu biraz da sizin kararınıza kalıyor. İnşallah allahım en kısa zamanda size güzel haber almayı nasip etsin

Haha benimde takvim de bu hafta yumurtlama haftası gözüküyor bende pazartesi den başladım dolu ve boş yapmaya bir dolu bir boş yapınca bu hafta 4 defa olmuş olucak inşallah yumurtayı yakalar hadi göreyim sizi çocuklar hahahah

Ya ne guzel her sey net.. pik oldu gidiyorum catladi gidiyorum haftaya da hcg testinde cift cizgi boyle net gorunur insallah ben 14. Günümdeyim hala silik ovu testi anlamadim hic mi koyulasmayacak acaba bu ay
Yaaa inş hep birlikte görürüz cnm normalde döngün kaç gün devam et teste görürsün elbet cnm bazı aylar gecikme olabiliyor geçen ay benimde 3 gün gecikmişti

Yaaa inş hep birlikte görürüz cnm normalde döngün kaç gün devam et teste görürsün elbet cnm bazı aylar gecikme olabiliyor geçen ay benimde 3 gün gecikmişti
28 gun canim. Aslinda genelde 15 16.gunlerde oluyor sanki son 2 aydir 12.ve 13.günlerde görmüştüm. Gerci onlardan da bisey cikmadi da iste. Belki de gec olmasi hayirlidir

Şimdi pik gördükten sonra bi hafta daha devam edin deniyor ya, peki adet bitinminden pik e kadarki dönem öbürü kadar önemli değil mi?
Şimdi benim takvime baktım doğurgan dönem tam köye falan gidicez bayramda ona denk geliyor Yakın yer bu arada. Nasıl yapsam ya Ovulasyon testi alıp pik yaklaşınca eve mi dönsem

A Afratafrac aşkım beni sil istersen listeden, bu ay hiç değerlendirme yapamadık, doktora gittim yumurtalarım hep küçük küçük, haftasonu da köye gidicez, bu ay ben pas istesem de olmucak)

Ya ne guzel her sey net.. pik oldu gidiyorum catladi gidiyorum haftaya da hcg testinde cift cizgi boyle net gorunur insallah ben 14. Günümdeyim hala silik ovu testi anlamadim hic mi koyulasmayacak acaba bu ay
Hep ayni saatlerde mi yapıyorsun testi ? sanırım bu önemliymiş. Bu ay geç yumurtluyor olabilirsin benim de çok düzenli olmasına rağmen geçtiğimiz ay 16. Güne sarkmıştı. Sağlıklı olsun da varsın geç olsun

Pikten 4-5 gün öncesi önemli demişti benim doktorum doğurgan döneme denk geliyor çünkü spermler 4-5 güne kadar yaşayabildiği icin değerlendirmek gerekiyormuş

Eki Görüntüle 3264021
A Afratafrac Az önce yaptım sanırım yumurtam çatladı cnm ben değerlendirmeye gidiyorum koşarak
Vuhuuuuu, teste göre çatlamış gözüküyor. Vurduğunuz gol olsun. Ancak yarın da mutlaka değerlendirin. Bazen ovulasyon testi silik gösteriyor ve çatladık zannediyoruz ancak çatlamamış olabiliyor. Unutma doktorlarda pik gördükten sonra 1 hafta 1 dolu 1 boş devam edin diyorlar. Ayyyyy hadi alacağız güzel haberi

Sabah 10 gibi aksam da 10 gibi yapiyorum canim. Aslinda sadece aksamlari yapiyordum ama 12.gunden itibaren sabah aksam yapayim dedim. Dedigin gibi düzenli olmasi hep ayni günde yumurtlama olacagi anlamina gelmiyor galiba.. neyse boyle boyle de taniyoruz vücudumuzu bir taraftan aynen sağlıklı olsun gec olsun güç olmasin

Her ay aynı günlerde yumurtlamayabiliyormuşuz. Çok doğal bir süreç. 14. günde yumurtalayan bir kadın bir sonraki ay 21. günde yumurtlayabilir. Sen test yapmaya devam et kuzum. Zaten birden pik oluyor sıvı alımına dikkat etmeksizin. Olucak senin de kuzum

Selamlar.
Ben ovülasyon testi almadım. Şansıma deniyorum bu ay. Test olmaksızın yumurtlama vaktini ya da çatlama vaktini hissedebiliyor musunuz? Ya da pik görünce aa bu belirti vermiş sinyali diyor musunuz?
Hafta sonu şeffaf akıntı olunca aa vakti dedim değerlendirdim. Dün ve bugün akıntıya ek bel ağrısı başladı . Yanlış sinyalmiş hafta sonu o zaman diye düşündüm. Bugün ve dün çatlama mı olmuş olabilir diye düşündüm sırt ağrısı olunca.
Denemelerin bu ay bu kadar stresli olacağını hiç düşünmemiştim. Test almadığıma pişman oldum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…