2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

A Afratafrac Günaydın cnm maalesef akşam değerlendiremedik eşim baya hasta bu ay kaçtı artık beni siler misin listeden

Son düzenleme:
A Afratafrac aşkım beni sil istersen listeden, bu ay hiç değerlendirme yapamadık, doktora gittim yumurtalarım hep küçük küçük, haftasonu da köye gidicez, bu ay ben pas istesem de olmucak)
Hayırlısı canım, belki bu ay biraz uzak kalmak iyi gelir. Yumurta gelişimi için biliyorum takviyeler kullanıyorsun ancak bana baya fayda sağladı bu inositol. Mutlaka kullanmaya başla şimdiden canım. Senin de güzel haberini alacağız ben hissediyorum. Hamile geçireceksin sonbaharı

Insallah canim hepimizin olsun... devam edeyim ben testlere o zaman. olmazsa da bu ay artik senin gibi bir sure uzaklasip kilo verme olaylarina gireyim diyorum. Olayi iyice takintiya donusturmeden uzaklasmada fayda olacak gibi

Pikten 4-5 gün öncesi önemli demişti benim doktorum doğurgan döneme denk geliyor çünkü spermler 4-5 güne kadar yaşayabildiği icin değerlendirmek gerekiyormuş
Pikten öncesi biraz size kalmış. Ama ne gün pik olacağını bilemiyoruz net olarak ve pik kaç gün sürecek mesela. Kiminin 3 gün pik sürüyor. O süreye kadar da sperm yaşamaz. Sizler pik döneminizi aşağı yukarı biliyorsanız 1 dolu 1 boş devam edin. Pik görünce de 1 hafta daha 1 dolu 1 boş devam edin. Pikten sonra silikleşme oluyor ya ovulasyon testinde ve biz çatladı diye düşünüyoruz. Bazen hormon seviyemiz düşüyormuş ancak yumurta hala çatlamamış oluyormuş doktorum demişti. Kızmıştı bana hatta niye değerlendirmeyi bıraktım çatladığını düşünüp diye.

hiçççç sıkıntı yapma. Belki de bu ay tutacak. Yumurtlama akıntın geldiyse sana işaret veriyor, ben yakında çatlayacağım haberin olsun içeride sperm bulunsun diyor aslında

Mesela benim yumurtlama akıntım gelmeye başladıktan 3-4 gün sonra ben pik görüyorum. Ertesi günü de çatlamış oluyor. Yani sen de yumurtlama akıntın gelmeye başladıktan sonra 1 dolu 1 boş değerlendirme yapmalısın 1 hafta mutlaka.

Canim bende bir ay yogun bir akinti oldu ordan anladim test yaptim pikti. Gecen ay ağrıdan anladim. Normalde yapmadigim oglen saatlerinde merak edip yaptim pikti. Ama bu ay hic anlayamadim. Tuhaf tuhaf belirtiler var vucudumda. Agri reglden beri ara ara oluyor. Gogus hassasiyeti oluyor arada. Akinti bi oluyor bi geciyor. Her defasinda teste kostum ama piki goremedim daha. Insan kendini dinleyince de normalde farketmeyecegin belirtiler dikkati çekebiliyor.

Ay hadi İnş
Heyecanlandım şimdi. Bahtımıza o zaman.

Haklısın. Kendimi dinleyince ben de belirtileri kendim yaratıyorum sanırım. Ah bi kafamızdan atabilsek vücut rahatlayınca sonuç pozitif olacak belki.

Insallah canim hepimizin olsun... devam edeyim ben testlere o zaman. olmazsa da bu ay artik senin gibi bir sure uzaklasip kilo verme olaylarina gireyim diyorum. Olayi iyice takintiya donusturmeden uzaklasmada fayda olacak gibi
Ya bazen bu her ne olursa olsun sadece hamile kalmak değil, uzaklaşmak bir kendini toparlamak 1-2 ay çok iyi geliyor insana.

Ben yumurtlama ağrısını anlıyorum batmalar kramplar oluyor ve akıntı eşlik ediyor. Önceden bunu kist ağrısı sanıyordum ama çatlamayı anlayamiyorum.

Kızlar ya geçtiğimiz hafta çok yoğundum testleri hep akşam 6 gibi yapıyordum bu ay tam pike yakin 9 gibi yapabildim sanırım piki kaçırdım saat farkı yüzünden. Sonradan silikleşmeye başladı inofolicte kullandım sağlıklı yumurtlamadım mı diye korkuyorum acaba evhammı yapıyorum

Eklentiler

• 526842D9-061A-4349-8675-30AC61483A58.jpeg
    31,4 KB · Görüntüleme: 30
Ben yumurtlama ağrısını anlıyorum batmalar kramplar oluyor ve akıntı eşlik ediyor. Önceden bunu kist ağrısı sanıyordum ama çatlamayı anlayamiyorum.
Aslında hiç yorumlamadan akıntı başlayan günleri değerlendirmek gerek. Bir amaç için olunca da görev gibi insanın içinden gelmiyor

Aslında hiç yorumlamadan akıntı başlayan günleri değerlendirmek gerek. Bir amaç için olunca da görev gibi insanın içinden gelmiyor
Evet ister istemez strese giriyor insan modumuz hep aynı olmuyor sonuçta. Tüm ay bir dolu bir boş yapmakta yorucu

Eğer değerlendirdiysen bu aralarda hiç sorun yapmana gerek yok.

Bende test kullanmadım gecen hafta uzayan akıntı oldu kızlara sordum o akıntıdan 3-4 gun sonra catlama oluyor dedıler. Akıntıdan 2 gun sonra sol yumurtalık tarafım agrıdı bel agrısı oldu ertesı gun gectı agrılar anladım çatladıgını. Gün sayıyorum şimdi bakalım nasipte var mı? Herkesin belirtileri farklı oluyor vucudumuzu dınlememız gerekıyor Mesela adet öncesi benim hiç göğsüm agrımaz. Adete bir iki gün kala agrımaya baslarsa tamam hamıleyım derım ve hıc yanıltmadı benı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…