2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Benim arkadaşım böyleydi kuzum ve kızı oldu

Sağol canım Ben 7. Günü bi değerlendirdim 2 gün ara verdim çok silik diye bugün tekrar değerlendiricem sonra gün aşırı dediğin gibi devam etmeyi düşünüyorum

Kızlar bir de folik asit ne önerirsiniz ? daha önce hiç kullanmadım , aile hekimi folibol önerdi. Deneyiminiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.
FOLACTİVE kullanıyorum gayet iyi rahatsız da etmedi hiç doktorum onu önermişti folbiol mg yüksek degerlerine göre mi verdi doktor onu bilemedim benim degerlerim iyiydi aile hekimi zaten cocuk düşünüyorum dediğinde direk folbiol veriyor kadın doğum dr sor canım o senin degerlerine göre önerebilir

Evet kuzum 12+2 bugün. Gösterseydi cumartesi öğrenecektim ama inatçı bebişim göstermedi
Ayy okurken yine aklıma geldi , Benim ilk gebelikte 12 haftalıkken bebeğime erkek demişlerdi, 16. haftada Kız olduğunu öğrenmiştim kızımda olmayan pipiyi nasıl gördüler acaba diye düşünmüştüm o vakte kadar maviş battaniye ve tulumları çoktan almıştım oysa

Kızlar parmaklarını koyabiliyorlarmis erkek diyip kız olanı çok duydum da kızdan erkeğe olabilir mi bilmiyorum

Hamile olduğunu öğrenmeden önce de onu kullanıyordum kuzum doktora bunu kullandıgımı söyleyince devam et dedi yeterli bu dedi
Anladım canım doktorun bilgisi varsa okey normalde 400 mikrogram kullanılıyor. 5 miligram yüksek doz. 12.5 katı. Ama dr'un haberi varsa problem yoktur

Merakla ben de cevap bekliyorum şu an , tam da aynı şeyleri düşünüyordum ..
Maalesef sorumuza hiçbir cevap yok Keşke bilen birileri bizi aydınlatsaydı doktor serüveni çok meşakkatli biraz bilerek gitmekte yarar var. İnternetteki araştırmalarımda da bu tür soruların cevabını alamadım ne yazık ki. Bu iğne hangi durumlarda yapılıyor, ne zaman hastaneye gitmek lazım, ne zaman uygulanıyor cevap bulamıyorum bunlarla ilgili…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…