2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Selam kızlar,
Temmuz ve Ağustos ayları için gebelik planlayan varsa isimlerini bu başlığa yazdırabilir. Şimdiden herkes için hayırlı olsun :KK200: :dua:
Kızlar isimlerinizi yazdırırken beni etiketlemeyi unutmayın. Mesajlarınız gözümden kaçabilir. Ya da özelden de mesaj atabilirsiniz.
Güncel SAT ve BAT tarihlerinizi de eklemeyi unutmayınız isimlerinizi yazdırırken.

📌 Tablonun en altında da Artımed ve Freely test için bilgilendirme yazısı ve görselleri mevcut.

🤓 Hamilelik İçin Önemli Notlar :
  • Öncelikle tüm anne adayları olabildiğince stresten uzak dursun. Hatta meditasyon yapın her gün 10 dk. Zihninizi rahatlatın. Karnınızı sevin, bebeğinizin 9 ay evi orası olacak. Olumsuz asla düşünmeyin ve umutsuzluğa kapılmayın. Her gün karnınızda sanki o varmış gibi düşünün, bebeğinizin ilk ultrason görüntüsünü, karnınızdaki ilk tekmesini hayal edin. Pozitif olumlama yapın. Evrene pozitif enerji göndereceğiz sadece. Bir şey zaten olmuş gibi davranırsak o şeyin olma hızı çok çabuk gerçekleşiyor unutmayın.
  • Hergün bir şekilde egzersiz yapın, ille cardio yapmaya gerek yok. Yarım saat yürümek bile tamamen hareketsiz kalmaktan iyidir.
  • Abur cubur yemeyi bırakın, vücudunuza olabildiğince sağlıklı gıdalar sokun. Mümkünse sigara içen güzellerim sigarayı bırakın. Hatta eşinize bıraktırın. Sigara sperm kalitesini etkileyebiliyor.
  • Vitamin takviyesi alın mutlaka, D vitamini, Omega 3, B12 gibi. Doktorum bana "İnositol" de kullandırıyor kaliteli yumurtlama için. Doktorunuza danışıp alın izin verirse.
  • İlişkiden sonra hemen kalkmayın mümkünse bir 20-30 dk kalça altına yastık koyarak bekleyin.
  • İlişkiden sonra hemen duş almayın. En az 3 saat sonra alın çok almanız gerekiyorsa. (Her gün yumurtlamıyoruz ayda 1 gün olan bir şey ve biraz geç duş almakta sıkıntı olmaz) Gerekirse ertesi gün alın.
  • Genelde doktorlar 1 dolu 1 boş ilişki öneriyorlar yumurtlama dönemi sürecinde. Ancak siz her gün de çalışma yapabilirsiniz durumunuz el veriyorsa.
  • Ovulasyon testi ile takip ediyorsanız pik gördükten sonra 1 hafta gün aşırı ilişkiye devam edin. Bazı kadınlarda pikten sonra hemen çatlama olmayabiliyor. (EC3B83)
💕ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
BAT (Beklenen Adet Tarihi)​
🤰 DURUM 👼🏻
akgnss-1 Temmuz
🧿👼🏻
cans163 Haziran2 Temmuz
🔴
yagmursulari2 Haziran2 Temmuz
🧿👼🏻
Niqu--
🧿👼🏻
1fafeyla--
🧿👼🏻
cicekperisi12--
🧿👼🏻
reyhani5008 Haziran7 Temmuz
Boldi11 Haziran7 Temmuz
Tikabasa8 Haziran8 Temmuz
🧿👼🏻
sundy9410 Haziran8 Temmuz
🔴
Madame butterfly10 Haziran8 Temmuz
halles16 Haziran8 Temmuz
busrkoc12 Haziran9 Temmuz
🧿👼🏻
cnlrm16 Haziran-
meris12310 Haziran10 Temmuz
🧿👼🏻
YILDIS12 Haziran10 Temmuz
IADK13 Haziran10 Temmuz
tgdrnkzl13 Haziran11 Temmuz
elosul13 Haziran11 Temmuz
TeraziBurcuu14 Haziran11 Temmuz
edahandro16 Haziran11 Temmuz
iremgns12 Haziran12 Temmuz
sed27 Haziran13 Temmuz
anne adayim12 Haziran14 Temmuz
UstaOzlem15 Haziran14 Temmuz
Merveeee5717 Haziran14 Temmuz
bebekcee17 Haziran15 Temmuz
Bright-161917 Haziran16 Temmuz
ozgeeeee118 Haziran16 Temmuz
zernove18 Haziran16 Temmuz
buzmavisi-19 Haziran16 Temmuz
Kevssooo-17 Temmuz
BERNA TURCAN20 Haziran18 Temmuz
melikebyhn1223 Haziran18 Temmuz
Sunshine59716 Haziran19 Temmuz
Afratafrac21 Haziran19 Temmuz
maaaavi21 Haziran19 Temmuz
Mervenur27721 Haziran19 Temmuz
minikkalp6323 Haziran19 Temmuz
Minnos2818 Haziran20 Temmuz
ErabiaE18 Haziran20 Temmuz
Sipser20 Haziran20 Temmuz
eylem9125 Haziran20 Temmuz
Safransari-20 Temmuz
Nurse953523 Haziran21 Temmuz
destinesiaa23 Haziran21 Temmuz
aynuray_26 Haziran21 Temmuz
bitkin96--
Sunshine124 Haziran22 Temmuz
monimoni25 Haziran22 Temmuz
uzumrv24 Haziran23 Temmuz
minnoskedii26 Haziran23 Temmuz
Soulfly0726 Haziran23 Temmuz
Perlitik22 Haziran24 Temmuz
ebeanne2225 Haziran24 Temmuz
Numerus clauses28 Haziran25 Temmuz
TOMURCUK_27-25 Temmuz
hatice322 Haziran26 Temmuz
Banu y21 Temmuz26 Temmuz
atanamamis ogretmen26 Haziran27 Temmuz
beyons30 Haziran27 Temmuz
TOMURCUK_27-27 Temmuz
Bhsa30 Haziran28 Temmuz
difembahyaa3 Temmuz28 Temmuz
bliiss2 Temmuz29 Temmuz
Merve35532 Temmuz29 Temmuz
Mervesavas284 Temmuz29 Temmuz
Renklibiri0030 Haziran30 Temmuz
Belisimm30 Haziran30 Temmuz
Holifera202 Temmuz30 Temmuz
melegim can4 Temmuz30 Temmuz
nurzdmrr5 Temmuz30 Temmuz
merve93330 Haziran31 Temmuz
Seapearly3 Temmuz31 Temmuz
dream23114 Temmuz1 Ağustos
birbebekhikayesi5 Temmuz2 Ağustos
gunaygul4 Temmuz3 Ağustos
catloverk6 Temmuz3 Ağustos
simurgggg7 Temmuz3 Ağustos
imagination forever8 Temmuz3 Ağustos
cesursavasci4 Temmuz-
zuzu38384 Temmuz4 Ağustos
sev93 Temmuz5 Ağustos
melisaa935 Temmuz6 Ağustos
ozuge5 Temmuz6 Ağustos
emr-mrv7 Temmuz7 Ağustos
Blackberry3630 Haziran8 Ağustos
fnd_507 Temmuz-
gunes0507 Temmuz16 Ağustos
Bqm0--
---------------------
HABER
BEKLENENLER
---------------------
Nurrkaya--
bhykrttl29 Mayıs25 Haziran
Pkolu_anneadayi31 Mayıs-
beun83 Haziran30 Haziran
fiyonaprensesolan30 Mayıs30 Haziran
Doga4 Haziran1 Temmuz
Deniz_615 Haziran4 Temmuz
Cancanyus5 Haziran4 Temmuz
babytoys7 Haziran6 Temmuz
cey34068 Haziran6 Temmuz

:oha: Kızlar Artımed ve Freely gebelik testlerinin içinden bazen farklı test çıkabiliyor ve yanıltıcı oluyor. Asıl almanız gerekenlere yönelik görselleri paylaşıyorum aşağıda.

📌 ARTIMED (Alttaki gerçek olan)

Eki Görüntüle 3261813 Eki Görüntüle 3261814

📌FREELY ( İçinde aşağıdaki jelatinden varsa alın, üstünde hamile kadın görseli varsa almayın)

Eki Görüntüle 3261827
Sira bu ayda benide eklermisiniz bat 23 temmuz 🤭 bu arada ovulasyon yapiyorum oglen 3 de test yaptim pik aksam 8 de tekrar yaptim silinmis normalmi acaba catlamismi

Eklentiler

• IMG_20230708_200508.jpg
    IMG_20230708_200508.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 97
Herkese merhaba adetim 8 gün geçti gün gün yaptığım testlerde dun ve bugun silik acaba farklı marka diyemi kımyasal olabılırmı dr randevum yarın basınıza geldimi böyle bişey

Eklentiler

• IMG_6767.jpeg
    IMG_6767.jpeg
    75,7 KB · Görüntüleme: 103
Herkese merhaba adetim 8 gün geçti gün gün yaptığım testlerde dun ve bugun silik acaba farklı marka diyemi kımyasal olabılırmı dr randevum yarın basınıza geldimi böyle bişey
Kan testi verdinmi canim kaset testle kontrol etmekdense kan degerindeki yukselisten hersey daha net olur doktor kontrolunde boyle kafani bulandirma bence

Kan testi verdinmi canim kaset testle kontrol etmekdense kan degerindeki yukselisten hersey daha net olur doktor kontrolunde boyle kafani bulandirma bence
Kanda yarın vericem daha önce kimyasal gebelik geçirdim çizgi cok silikti ve koyulasmadan adet oldum bu sefer bukadar koyu ıkı çizgi sonrası silikleşme ihtimali varmı onu merak edıyorum kimyasalda

Kanda yarın vericem daha önce kimyasal gebelik geçirdim çizgi cok silikti ve koyulasmadan adet oldum bu sefer bukadar koyu ıkı çizgi sonrası silikleşme ihtimali varmı onu merak edıyorum kimyasalda
Cnm 2000 betadan sonra düşüp kımyasal olanda var,
Test markası farkıda olabılır
Kan vermeden bilemeyz
İnşallah kımyasal olmaz🙏

Kizlar selamlar iyi pazarlar🥰 biz malum bu ay yumurtlama döneminde 2 kere değerlendirebildik onda da oncesi sonrası akıntı vs hissiyattan biliyorum ovu.takibi yapmadım bu ay.. ama Mayıs ayında aşılama yaptırmıştım üstüne Haziran'da regl oldum gene de sonrasında içim rahat etsin diye kaset test yaptım negatifti.. ama bu ay 7sinde regl olmam lazmdi hala olmadim.. hiç regl belirtisi de yok kist fln mi oldu desem geçen ay tam tarihinde oldum + hiç ağrı sızı yok 😕 kafam karıştı baya

Kesinlikle eltinin iyisi yoktur buna eminim bende bir eltiyim görünce boğasım geliyor. Ama benim derdim bana yaptıklarından dolayı. Seninki seni çekemiyor belliki. Hem senin çalışman hemde ev sahibi olman onu çok kıskandırıyor belliki. O da seni şu anki tek artısı olan doğurganlığıyla vurmaya çalışıyor. Yani bu da ona göre artı olan bir şey yoksa bu sadece rabbimin bileceği iş. Nedense bu çocuklarda hep istemeden oluyor benim eltim de aynısını diyordu sonradan öğrendim ki kv ona bu kadar çocuğa nasıl bakacaksınız korunun demiş o da senin 7 çocuğun olmuş ben niye korunacakmışım diyormuş 😂
Hey Allahm millet ne kafalar yaşıyor 😁

Aman bu elti görümce olayı her yerde aynı.
İnsanlar senin muhtaç olmamanı bile dert ediyorlar. Bindiğin araba,oturduğun ev, hatta ve hatta arkadaşlarınla kahve içmeye gitmen bile büyük olay oluyor. O yüzden en iyisi hep mesafeli olmak.
Sanki onların parasıyla yiyorsun içiyorsun geziyorsun gibi bir havalar, anlamış değilim.
Allah güzel kalpli insanları etrafımızda çoğaltsın inşallah.
Dostun üzüntüsüne ağlamak kolay ama asıl dostluk mutlu olduğunda da mutlu olmak. Bizim mutluluğumuza kendi mutluluğu gibi sevinen insanlar olsun hayatımızda inşallah 🙏🙏🙏
Ya ne güzel söyledin canım çok haklısın ☺️ Mutlu günümüzde gerçekten mutlu olan çok az insan vardır

Kesinlikle eltinin iyisi yoktur buna eminim bende bir eltiyim görünce boğasım geliyor. Ama benim derdim bana yaptıklarından dolayı. Seninki seni çekemiyor belliki. Hem senin çalışman hemde ev sahibi olman onu çok kıskandırıyor belliki. O da seni şu anki tek artısı olan doğurganlığıyla vurmaya çalışıyor. Yani bu da ona göre artı olan bir şey yoksa bu sadece rabbimin bileceği iş. Nedense bu çocuklarda hep istemeden oluyor benim eltim de aynısını diyordu sonradan öğrendim ki kv ona bu kadar çocuğa nasıl bakacaksınız korunun demiş o da senin 7 çocuğun olmuş ben niye korunacakmışım diyormuş 😂
Yok bende inanmıyorum zaten illaki istemiştir 🤣🤣

Kızlar yumurtlamamin 8. günü, bu testi sabah 9 gibi yaptım ilk 10 dk resimdeki gibi negatifti, misafirim gelecekmis acil temizlik yaparken testi de kaldirayim dedim bı baktım şimdi böyle olmuş ne dersiniz bu işe heyecanlandım ben A Afratafrac

Eklentiler

• IMG_20230709_131143.jpg
    IMG_20230709_131143.jpg
    157,8 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG_20230709_084841.jpg
    IMG_20230709_084841.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 79
Canım benim 2 buçuk yaşında bir kızım var tüp bebek oldu kızımdan önce 2 kimyasal 1 düşük yaşadım doktorlar tüp bebek dedi aşılama denedik olmadı sonra tüp bebek denedik kızım oldu kızım 10 aylıkken tekrar hamile kalmışım 8 haftada kalbi durmuş 11. Haftada öğrendim kurtaj oldum şiddetli sanciyla kurtajdan 2 ay sonra tekrar hamile kaldım oda keseyi gördüğüm gün düşük oldu doktorum amh testi yaptı düşük çıktı 0.22 çıktı dedi Gamze tüp bebek yapmam lazım ee bariz tüp bebek fiyatları aldı başını gitti sonra mfk hocaya denk geldim 3 aylik eş paketi aldım onu kullandım eşimle beraber 4 ay bekleme suresinde gecti kalamadım so ra hocaya yazdım aradilar asistanı klinikten bana annh rezerveyi söylediler 2 kutu kulan dediler aldım daha 1 kutu bitmeden en son adetim 18 hazirandi normalde adet günüm bugün 9 temmuz bundan 3 gün önce kahve lekelenmler geldi bende dün akşam test yaptım böyle çıktı sabahta yaptim uçuk silik çıktı insallah hamileyimdir yarın kan vermeye gidicem saglik ocağına dua edin canim biraz uzun oldu ama başımdan gecenide anlatmak istedim kusuru bakma insan dertleşmek birilerini ariyor eğer hamileysem eğer mucize olcak bizim icin Rabbım sizlerde versin
Çok çok sevindim kuzum yaaa mucizen seninledir inşallah. Yarın bize güzel haberlerini vereceksin inanıyorum canım sana dua edeceğim. Ben de mfkya msj yazdım değerlerimi gönderdim. Bana da eş paketi + annh önerdi. Acaba bu annh'ı alıp bi denesem mi diye düşünüyorum. Benim de batıma son bir kaç gün kaldı. Dün testim negatif çıktı. Bugün yoldayım yine yapamadım. Akşama bi erken gebelik testi yaparım. Bizlere de dua et kuzum. İnşallah bebeğin seninle 🍼🤰💕

Ya ama insanın modu bi düşüyo negatifi görünce 😅🙈
Sorma sorma dün bata 4 gün kala yaptım negatif çıktı. Dünden beri moralim sıfır. Yükseltmeye çalışıyorum. Umarım mucizevi pozitiflerimizi görürüz ya bu negatiflere karşı. Sen kaç gün kala yaptın kuzum?

Benim iy anlaştığını gördüğüm tek eltiler aşağıda. Yufkacı Muammer'e birlikte kaçan eltiler fdjlnvfglb

1688899264092.png

Kızlar yumurtlamamin 8. günü, bu testi sabah 9 gibi yaptım ilk 10 dk resimdeki gibi negatifti, misafirim gelecekmis acil temizlik yaparken testi de kaldirayim dedim bı baktım şimdi böyle olmuş ne dersiniz bu işe heyecanlandım ben A Afratafrac
Ay hadi İnşallah yaaaaa. Pembe bir pozitif gibi ama geç çıkmış o kısım şüpheli. İnşallah hamilesindir kuzumm

Sira bu ayda benide eklermisiniz bat 23 temmuz 🤭 bu arada ovulasyon yapiyorum oglen 3 de test yaptim pik aksam 8 de tekrar yaptim silinmis normalmi acaba catlamismi
Evet canım normal. Bu ay yumurtası erken çatlayan 3. kişisin. Bence hava değişimi, yediğimiz içtiğimiz ve kullandığımız takviyelerin etkisi oluyor. Bugünü de değerlendirin mutlaka. 💕

Benim iy anlaştığını gördüğüm tek eltiler aşağıda. Yufkacı Muammer'e birlikte kaçan eltiler fdjlnvfglb

Eki Görüntüle 3269840
Ay çok güldümmmm bu grup şahane yaaa 😍😅 canım benim çok iyi topik sahibisin yaa. Allah muradını versin bebişine tez zamanda kavuştursun inşallah. İyiki varsın. Çok güldürdün benii

HEr testin beta yı algılaması ve çizgi rengi farklı, bu normal. Bir de her sabah ilk idrar ile yapmak çok önemli. Koyulaşmaya gelecek olursa idrarda da hergünden ziyada 2 günde bir daha net anlarsın canım.

X