2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

A
Kızlar, öncelikle ne diyeceğimi bilemiyorum. İnsan gerçekten şaşırıyormuş bu duruma, idrak edemiyorum hala. Ancak Topiği açarken hep Ağustos ayı için içimde güzel bir his vardı. Bu süreçte bana destek olan ve benim için dua eden kim varsa tek tek teşekkür ederim. 🙏💕 Dilerim değerlerim sağlıkla artar ve bebeğim sağlıkla büyür. 🙏🥰
Etiketleyemediğimiz kızlar kusura bakmayın elimden geldiğince fazla etiket yapmaya çalıştım 🥰 Bir aile gibi olduk, sizlere paylaşmadan olmazdı. Şimdide benden dualarınızı esirgemeyin, sağlıkla büyüsün bebişim 🥰🙏
Eşime de süpriz yapıcam bugün 🥰

melisaa93 melisaa93 @Niqu @Tikabasa @sundy94 @tweeetyyy @cnlrm @edahandro @Conqueror123 @IADK @ozgeeeee1 @aynurland @hamileyimmmm @monimoni @destinesiaa @Gul220 @maaaavi @Perlitik S Sunshine1 @beyons @bitkin96 @melegim can @imagination forever fnd_50 fnd_50 @bebekheyecani @Psikolog2426 L A L L A L @simurgggg @savascii @Kristialia @Papatyamaviss @golden-snitch
Aaaaayyyy yarabbim çok şükür çok sevindim 🥰🥰

A Afratafrac canım parol evet en masum ağrı kesici ancak psikiytarik araştırmalarda anne karnındaki çocuklarda dehb'ye yol açabildiği bulundu, bir eğitimde psikiyatrist tarafından anlatılmıştı, kendim birebir dinledim. En masumu da o ağrı kesiciler içinde ama içmek zorunda kalmadıkça içme.
Ona kalırsa folik asite de otizm e yol açıyormuş. Ne içeceğimi bilemedim ben zorda kalmadıkça ağrı kesici almıyorum bile ama bazen dayanılabilecek gibi olmayınca mecburen içiyorum. O yüzden doktor bana folik asit verdi iki hafta içtim bıraktım o videoyu görünce. Geçen sene 4 kutu bitirdim ☹️

Canım olabilir ama böyle bir risk herkes için olsa sence doktorlar bunu verir mi? Doktor muayenesine gittiğinde zaten rahmin kalınlığına bakıyor, bebiş için uygun mu değil mi anlıyor. Eğer sen de bi sorun yoksa doktorun onun için vermiştir. Bazılarının rahmi zaten ince oluyor o zaman muhtemelen klomen vermemeye çalışıyorlardır. Sen de rahim inceliği yoksa bunun için canını sıkma 😊 benim doktorum rahim kalınlığımın çok iyi olduğunu söylerdi, şuan gebelik için hazır bak çizgilere derdi gösterirdi ve klomen verirdi.
Sıkıntı şu ki son gittiğim doktoru biliyorsun🤦🏻‍♀️ ultrasonda baktıktan sonra hiçbir şey demedi yumurtalar bir küçük dedi yok sonra iyiymiş falan dedi. Ama haklısın çok sıkıntı görse bana tutup da klomen yazmaz. O kadar rahatlattın ki beni kuzum Allah razı olsun senden. Gönlüne gör olsun her şey🥹🥹

Kızlar, öncelikle ne diyeceğimi bilemiyorum. İnsan gerçekten şaşırıyormuş bu duruma, idrak edemiyorum hala. Ancak Topiği açarken hep Ağustos ayı için içimde güzel bir his vardı. Bu süreçte bana destek olan ve benim için dua eden kim varsa tek tek teşekkür ederim. 🙏💕 Dilerim değerlerim sağlıkla artar ve bebeğim sağlıkla büyür. 🙏🥰
Etiketleyemediğimiz kızlar kusura bakmayın elimden geldiğince fazla etiket yapmaya çalıştım 🥰 Bir aile gibi olduk, sizlere paylaşmadan olmazdı. Şimdide benden dualarınızı esirgemeyin, sağlıkla büyüsün bebişim 🥰🙏

melisaa93 melisaa93 @Niqu @Tikabasa @sundy94 @tweeetyyy @cnlrm @edahandro @Conqueror123 @IADK @ozgeeeee1 @aynurland @hamileyimmmm @monimoni @destinesiaa @Gul220 @maaaavi @Perlitik S Sunshine1 @beyons @bitkin96 @melegim can @imagination forever fnd_50 fnd_50 @bebekheyecani @Psikolog2426 L A L L A L @simurgggg @savascii @Kristialia @Papatyamaviss @golden-snitch
Çook sevindim hayırlı olsun canım sağlıkla ilerlesin inşallahh🙏🏻😊

Alllahımmmmm aframmmmmm tafraaammmmm neler olmuş böyle çok çok çok sevindim ne diceğimi bilemiyorum Şuan gözlerim doldu ağlıyorum o kadar mutlu oldum ki Allahım sana şükürler olsun çok çok çok sevindim sağlıkla ilerlesin inşallah 🥹🥹🤲🏻🤲🏻 bizi de arkandan götürmeyi unutma 😍

Ay bende ödem yaptım yeşil çay içmiyorum tutmuşsa etkilenmesin diye🤣 kahve etkilermi ya her gün 2 bardak fiks bende hahaha
Ben her gün çayın kahvenin dibine vuruyorum ya içmemek mi lazım ki
Fazla kafein tutunma aşamasında zararlı diye biliyorum. Ama burdan biri yazmıştı galiba ona dr u tamamen yasaklamış. Ben de kendi kendime yasak koymuştum😄 Öyle çok bağımlı değildim zaten.

Merhaba kızlar ben dayanamayıp bugün yine kan verdim daha önce hem kimyasal hem kalp atışı duyduktan sonra düşük yaptım o yüzden tedirginim. Sürekli ondan kan artışını mrk ediyorum🙈🙈

aynen bebeğim, ne geliyorsa zaten hep ondan geliyor. Tabi bu demek değil ki trafiği yoğun bir caddenin ortasında durup bana nasılsa araba çarpmaz allah istemedikçe diye. Biz her daim önlemimizi alalım, elimizden geleni yapalım. Gerisini de ona bırakalım 🥰

Ama ennnn önemlisi, test yapmaktan korkuyorum negatif görürsem diye, ya hamile seğilsem diye korkuyorum, ya hamile kalmazsam vb. düşüncelerden arınmak. Testte negatif görünce aç bir bölüm dizi izle. Ama asla umudunuzu kaybetmeyin. Moral düşürmek kesinlikle yok. Karnınızı sevin, konuşun sanki bebişiniz zaten oradaymış gibi 🥰
Sihirli anneme başladım 🤣🤣🤣 onu izliyorum devamlı manyak mıyım neyim iyide sarıyor 😂 hiç öyle bir Korkum olmadı üzüldüm ama hemen toparlandım ☺️

Ben bekleyeceğim. Şimdilik elimde kaset testler var onlarka koyulaşma takibi yapıcam. Haftaya belki kan veririm sadece. 2 gün sonra tekrar verip artışını kontrol ederim. Ama doktora geç gidicem. Hem kese hem kalp atışını duyayım diye. Eylülün ilk haftası oluyor.

Öte yandan gitmem gerekir mi? Tahlil yapıyorlar mı gidince? Vitamin falan veriyo mu acaba doktor ekstra olarak kullanmam gereken bişiler var mı? Ben de bunları bilmiyorum. Eğer gitmek gerekliyse erken de gidebilirm.
Bende önümüzdeki değil bir sonraki haftaya mı gitsem dedim kuzum yani sanırım 5 haftalık oluyor o zaman bu arada hesapladın mı doğum tarihi ne zaman 😌 bende kaset testlerle koyulaşma takibi yapıcam kaç günde yapmam gerekir ?

Doktor ilk başta sadece folik asit veriyor eğer mide bulantın vs başka şikayetin varsa onda göre vitamin yazıyor yoksa sadece folik asit. İlk 3 ay folik asit kesin kullanıyorsun. Buna ek 2. Ayında çeşitli vitaminler yazıyor senin ve bebeğin için
Benim 2 gündür mide bulantım var ya böyle devam eder gibi geliyor 🥹 ne yazıyor ki mide bulantısı varsa

Hamilelik öncesi hiçbi gruba katılmıycam artık ama hamile kalırsam seni etiketliycem beni nisan anneleri grubunda anons et ileri seviye hamile arkadaşların duasını beklerim😄

Nisan demek. Mayıs başıysa belki denk gelirdik diye sormuştum. Olsun arkandan gelicem ben de:))

Ooh kebap seninki😄
Kız bunun nesi kebap 😂 trajedi resmen ağlanacak halime gülüyorum yoksa deliririm 😂😂

Canım benim belirtiler geçti zaten testte negatif olsa şimdiye çıkardı, olmuyor benim sanırım kabullenmem gerekiyor 😌 senin için çok sevindim inanki kan testi verdin mi ☺️
Yok kuzum daha vermedim 2 gün önce benimde negatifti biliyorsun kızmıştım gecikmeden test yapmıcam dedim ama dün ve bugün mide bulantım var biraz işkillendim bat a 3 gün var bi de A Afratafrac ın yazdığını görünce yaptım baktım silik çizgi çokk şaşırdım🥰 bence sende yap belki belirti vermiyordur

Eklentiler

• IMG_7172.jpeg
    IMG_7172.jpeg
    50,4 KB · Görüntüleme: 46
X