2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Benim 1 erkek kardeşim var ama annemler 3 kız kardeş o kadar güzel ki 😢 benim erkek kardeşim de yeri geliyor kız kardeşim oluyor canım benim ya o yüzden ben abla olmayı çok seviyorum, inşallah ilk kızım olur sonra oğlum diyorum 😂 inşallah hepimizin gönlüne göre olur her şey evlatlarımız sağlıklı olsun da🥰
Yaaa ne güzell🥰🥰inşallah inşallah,yakında cinsiyetleri paylaşırızz hayırlısıyla😍

Selizay Selizay canım selizayımm mesajlarını gördüm ekim grubunda canını sıkmamak için de yazmıyordum ama kızlar da merak ediyordu. Cumaymış randevun heralde dualarımız seninle, inşallah güzel haberlerini bekliyoruz 🙏🏼

Selizay Selizay canım selizayımm mesajlarını gördüm ekim grubunda canını sıkmamak için de yazmıyordum ama kızlar da merak ediyordu. Cumaymış randevun heralde dualarımız seninle, inşallah güzel haberlerini bekliyoruz 🙏🏼
Ah canım benim, inşallah. Cumanın hayrına güzel haberlerle gelirim inşallah buraya. Ben sizi okuyorum, heyecanlarınıza ortak oluyorum çok mutlu oluyorum. İnşallah mucizemle gelirim buraya cuma günü. Dua edin bana ❤️

Kızlar bugün beni aile hekiminden aradılar. Hemşirem çok tatlıydı son adet tarihimi, kullandığım ilaçları sordu. Hangi doktora gittiğimi, muayene aralıklarımı falan sordu. Tetanoz aşısını söyledi 20. Haftadan sonra yapılcakmış. Ben en son 2019 aralıkta olmuştum ama yine de yapalım dedi 😄 covid aşısını tamamlamamı önerdi 1 doz hamilelikten önce olmuştum. Tarama testleri hakkında bilginiz var mı dedi, bu hafta konuşcaz dedim bizi mutlaka bilgilendirin dedi. İdrar testlerini sorduu 2 kez yapıldığını sorun olmadığını söyledim. Numarayı kaydedin bi sorun olursa arayın, mesaj atın falan dedi. Asm den bu kadar ilgi görünce bende şaşırdım ama haklarını yemiyim covidken de gün aşırı aramışlardı halimizi sormuşlardı 😂

Gaz olabilir mii ya da regl dönemin mi acaba canım? Ama ağrılar için dinlenince geçiyorsa hiç canınızı sıkmayın diyorlardı
Larissam vallahi sanırım regl dönemimdi. Şimdi daha iyiyim zaten sürekli bir ağrı değildi ama insan bir tedirgin oluyor nedense her şeyden ☺️

Kızlar buraya yazmayı unuttum
Ciktim Hastaneden bebekler iyi Dr kanama alani devam ediyor icerde bu hafta hep yatacaksın dedi yeni kanama alanlari oluşsun istemiyorum dedi

Sabah akşam progestan igneye devam cuma sabahi tekrar kontrole çağırdı
Dr cinsiyetlerini tahmin edeyim dedi bi ihtimal kız ikiside dedi 3kiz annesi olacağım büyük ihtimalle 😄bakalım panorama testi de onayliycakmi Dr dedigini hayırlısı olsun saglicakla kucagima alayımda

Kanama peceteye geliyor wc gittikce
kanama alanı hemen geçmiyor ama tabiki kanamaması da çok önemli. dinlenin bu hafta sürekli. bebişlerin kız olması ne güzel ya. bende üç kız kardeşim ve en küçükleri bir de:halay: en yakın arkadaşlarım onlar benim. kız kardeşlik düşüncesi hep beni heyecanlandırır.

Kızlar bugün beni aile hekiminden aradılar. Hemşirem çok tatlıydı son adet tarihimi, kullandığım ilaçları sordu. Hangi doktora gittiğimi, muayene aralıklarımı falan sordu. Tetanoz aşısını söyledi 20. Haftadan sonra yapılcakmış. Ben en son 2019 aralıkta olmuştum ama yine de yapalım dedi 😄 covid aşısını tamamlamamı önerdi 1 doz hamilelikten önce olmuştum. Tarama testleri hakkında bilginiz var mı dedi, bu hafta konuşcaz dedim bizi mutlaka bilgilendirin dedi. İdrar testlerini sorduu 2 kez yapıldığını sorun olmadığını söyledim. Numarayı kaydedin bi sorun olursa arayın, mesaj atın falan dedi. Asm den bu kadar ilgi görünce bende şaşırdım ama haklarını yemiyim covidken de gün aşırı aramışlardı halimizi sormuşlardı 😂
benide çağırdı 1 ekimde tahlillerini yapalım düzenli diye. gidermiyim bilmiyorum eşim gitme boşver hastanede yaptır diyor. benim damar yolu hep zor bulunuyor diye. bende ücretsiz nasıl olsa hastanede 300-500 veriyoruz diyorum ama hala kararsızım. bu kan tahlilleri ne sıklıkla yapılıyor acaba.

Benim doktorumda doğum paketi 14bindi. Ben de hamile kalmadan sigorta yaptırdım 4bin. 1 ay sonra hamile kaldım bekleme şartı yoktu 😂 kendi doktorumda 14 bin olduğunu öğrenince gel sana bi sarılıyım dedim canım sigortam 😂
Tüh ya keşke sizlerde önce yaptırsaydınız o kadar pahalı ki her şeyy. Umarım herkes bütçesine göre güzel bir hastane bulur 🙏🏼 Hangi doktora gidiyorsunuz siz?
Süper sizin adınıza çok sevindim ben Liv hastanesi nezaket hocaya gidiyorum

zaten ben almasam bile şimdiden çocuğa dünya kadar hediye geldi. iki üç yeni doğan seti. emziği biberonu puseti bir sürü üzerinde komik şeyler yazan zıbınları hepsi var şimdiden. çevremizde heveslisi çok :KK70: bende anası olarak birkaç bir şey alsam olur herhalde :halay:
Maşallah senin güzelmiş
Kalp atışında da eşime çektirdim sonra bana kızıyo diyo ki o an konsantrasyonumu bozuyosun o anın heyecanını yaşayamıyorum senin yüzünden 😂😂 kendim alıcam artık karşımdaki ekrandan büyük ekran vardı. Bana zaten bunu beklemek de çok zor geldi 3 haftaydı ara ama gittikçe zorlaşıcak sanki beklemesi 🤓🥰🥰
Aynı şeyi yaşıyorum ya kalp atışında esime video çektirdim. Bana tavır alıyor sen rahat rahat bakıyorsun ben görüp anı yaşayamıyorum diye 😂

Canım kızlar diğer tarafta sordum ama burada da sorayım dedim. Özel ebe tutmayı düşünen var mı? Hiç araştıran oldu mu? Sanki kendi ebenin olması orada bir güven verir gibi geliyor bana ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda?

Canım kızlar diğer tarafta sordum ama burada da sorayım dedim. Özel ebe tutmayı düşünen var mı? Hiç araştıran oldu mu? Sanki kendi ebenin olması orada bir güven verir gibi geliyor bana ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda?
Hiç düşünmüyorum canım ya. Doktoruma güveniyorum ekibi iyi diye düşünüyorum. Yeterli bence

Hiç düşünmüyorum canım ya. Doktoruma güveniyorum ekibi iyi diye düşünüyorum. Yeterli bence
Aslında ben de doktoruma hem çok güveniyorum hem çok seviyorum. Ama normal doğum olursa o aradaki sürede beni rahatlatır mı acaba diye düşünüyorum. Benim bir yanımda yeterli diyor diğer yanım sanki ebem olursa daha rahat hissedecekmişim gibi o yüzden size sormak istedim çok kararsız kaldım.

doula diyorlar ya artık. bende bi araştırdım. bi arkadaşım doula ve doktoru ile birlikte normal doğum yaptı hem de hastane odasında. doula doğumdan önce eğitim veriyormuş. doğumda rahatlatıcı kokulu tütsüler masajlar ve doğum boyunca nefesni doğru alıp vermesine yardımcı olmuş. prensesler gibi doğurdum diyor. doğumdan sonrada emzirme danışmanlığı yapmış. anlatılınca bana çok güzel geldi :rolleyes:ama henüz bir fikrim yok.:işsiz:

Aslında ben de doktoruma hem çok güveniyorum hem çok seviyorum. Ama normal doğum olursa o aradaki sürede beni rahatlatır mı acaba diye düşünüyorum. Benim bir yanımda yeterli diyor diğer yanım sanki ebem olursa daha rahat hissedecekmişim gibi o yüzden size sormak istedim çok kararsız kaldım.
Canım ben özel ebe değil de doula desteği düşünüyorum gittiğim hastanede çok memnun kalınan biri var hem doğumda hem de doğum öncesinde destekleyip rahatlatması açısından büyük ihtimal öyle yapacağım Allah izin verir de normal doğum olursa tabi🙏🏻

Doktoruna güveniyorsan ve normal doğum destekliyorsa mutlaka gerekli desteği verir bence canım. Yani benim fikrim gerek olmadığı yönünde ama tabi ki sen nasıl daha mutlu hissedeceksen :)

Selam kızlar benim de bugün kontrolüm vardı yeni geldim eve.
Benim kuzu yüzüstü yatmıştı ve uyuyodu bildiğiniz :))

NT : 1.8 mm
CRL : 64,63 mm

İkili test yaptırdım kan verdim sonuçlar haftaya cıkacak tekrar gideceğim kontrol etmesi için, şimdilik bu şekilde bendeki durumlar :) Cinsiyette belki haftaya belli olur gösterirse kendini :)

Selam kızlar benim de bugün kontrolüm vardı yeni geldim eve.
Benim kuzu yüzüstü yatmıştı ve uyuyodu bildiğiniz :))

NT : 1.8 mm
CRL : 64,63 mm

İkili test yaptırdım kan verdim sonuçlar haftaya cıkacak tekrar gideceğim kontrol etmesi için, şimdilik bu şekilde bendeki durumlar :) Cinsiyette belki haftaya belli olur gösterirse kendini :)
Yaaa onun yatışını sevsinlerrr❤️🧿

doula diyorlar ya artık. bende bi araştırdım. bi arkadaşım doula ve doktoru ile birlikte normal doğum yaptı hem de hastane odasında. doula doğumdan önce eğitim veriyormuş. doğumda rahatlatıcı kokulu tütsüler masajlar ve doğum boyunca nefesni doğru alıp vermesine yardımcı olmuş. prensesler gibi doğurdum diyor. doğumdan sonrada emzirme danışmanlığı yapmış. anlatılınca bana çok güzel geldi :rolleyes:ama henüz bir fikrim yok.:işsiz:

Canım ben özel ebe değil de doula desteği düşünüyorum gittiğim hastanede çok memnun kalınan biri var hem doğumda hem de doğum öncesinde destekleyip rahatlatması açısından büyük ihtimal öyle yapacağım Allah izin verir de normal doğum olursa tabi🙏🏻

Doulalık sanki daha tam oturmadı gibi geliyor bana. Çünkü normalde doulaların herhangi bir tıp eğitimi olmak zorunda değil diye biliyorum onlar daha yardımcı gibi, doğum koçluğu olarak düşünüyorum ben. O yüzden ebe fikri bana daha mantıklı geliyor. Ama bunu da araştıracağım. Sağolun canım kızlar

X