2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Doulalık sanki daha tam oturmadı gibi geliyor bana. Çünkü normalde doulaların herhangi bir tıp eğitimi olmak zorunda değil diye biliyorum onlar daha yardımcı gibi, doğum koçluğu olarak düşünüyorum ben. O yüzden ebe fikri bana daha mantıklı geliyor. Ama bunu da araştıracağım. Sağolun canım kızlar
Ben doktorun ekibinin iyi olduğunu duymuştum aslında ebe o açıdan benim hiç aklıma bile gelmemişti ben biraz işin rahatlatıcı kısmındayım galiba 3 ay bittikten sonra yoga'ya da başlayacağım mesela çünkü hep bir şeyleri merak ederek geçirmek istemiyorum bu süreci, biraz evhamlı bir yapım var doula da o açıdan mantıklı geldi sen de umarım netleştirirsin kuzu daha bayaaa vaktimiz var konuşuruz yine zaten 😄

Selam kızlar benim de bugün kontrolüm vardı yeni geldim eve.
Benim kuzu yüzüstü yatmıştı ve uyuyodu bildiğiniz :))

NT : 1.8 mm
CRL : 64,63 mm

İkili test yaptırdım kan verdim sonuçlar haftaya cıkacak tekrar gideceğim kontrol etmesi için, şimdilik bu şekilde bendeki durumlar :) Cinsiyette belki haftaya belli olur gösterirse kendini :)
Maşallahh, haftaya da inşallah güzel sonuçlarını yazarsın buraya 😊🙏🏻

benide çağırdı 1 ekimde tahlillerini yapalım düzenli diye. gidermiyim bilmiyorum eşim gitme boşver hastanede yaptır diyor. benim damar yolu hep zor bulunuyor diye. bende ücretsiz nasıl olsa hastanede 300-500 veriyoruz diyorum ama hala kararsızım. bu kan tahlilleri ne sıklıkla yapılıyor acaba.
Orda yaptırsan bile hastane yine ister bence ya. Şu değere bakılmamış falan direk bu geldi benim aklıma 😄 sağlık ocağından bi beklentim yok açıkçası aşıları yapsınlar yeterr zaten özel hastaneye gidiyoruz
Maşallah senin güzelmiş

Aynı şeyi yaşıyorum ya kalp atışında esime video çektirdim. Bana tavır alıyor sen rahat rahat bakıyorsun ben görüp anı yaşayamıyorum diye 😂
bu erkekler de bi cins 😂 başka şey desem sen hissediyosun ama karnında sonuçta benim için daha doğmadan elimde somut bi şey olmadan senin kadar yoğun yaşayamıyorum der 😂
Canım kızlar diğer tarafta sordum ama burada da sorayım dedim. Özel ebe tutmayı düşünen var mı? Hiç araştıran oldu mu? Sanki kendi ebenin olması orada bir güven verir gibi geliyor bana ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda?
bizim hastanenin varmış ama özel olarak mı tutucaz yoksa gelip yardımcı oluyor mu bilmiyorum ben de onu konuşucaktım doktorumla biraz zaman geçince. Bence rahatlatma açısından kesinlikle faydası var. Sancıları çekerken doktor her an yanında olmuyor sonuçta ama izlediğim videolarda ebeler her an gebenin yanındalar duş, pilates topu, yürüme, merdiven çıkma, nefes egzersizi vs bir çok destekleri oluyor.

Kızlar ilk cinsiyet tahminiyle geldim. Bugün ikili tarama vardı, mışıl mışıl uyuyodu herşeyi ölçüldü falan,cinsiyeti öğrenmeye hazırmısınız dedi doktor. Evet kesinse söyleyin dedim ,%99.9 kız dedi. 2 dakika sonra hemşire hocam eminmisiniz ben öyle düşünmüyorum dedi, doktor güldü falan bak bana güvenmiyo dedi, sonra çocğu ultrason aletiyle dürttü uyandırdı ,bacaklarını açtı ve doktor bi dakka ya yanılttı beni erkek bu büyük ihtimalle dedi.iki dakika içinde duygu değişimi yaşadık çok tuhaf oldu. E %99.9 demedniz mi az önce nasıl olyo dedim, valla ilk defa böyle bşey geliyo başıma deşd🙈normalde bir ay sonra çağrcaktım sen iki hafta sonra gel netleştirelim dedi . En son eşim hangisi daha yüksek ihtimal şimdi diye sordu ,erkek büyük ihtimalle dedi doktor da🙈🙈

Kızlar ilk cinsiyet tahminiyle geldim. Bugün ikili tarama vardı, mışıl mışıl uyuyodu herşeyi ölçüldü falan,cinsiyeti öğrenmeye hazırmısınız dedi doktor. Evet kesinse söyleyin dedim ,%99.9 kız dedi. 2 dakika sonra hemşire hocam eminmisiniz ben öyle düşünmüyorum dedi, doktor güldü falan bak bana güvenmiyo dedi, sonra çocğu ultrason aletiyle dürttü uyandırdı ,bacaklarını açtı ve doktor bi dakka ya yanılttı beni erkek bu büyük ihtimalle dedi.iki dakika içinde duygu değişimi yaşadık çok tuhaf oldu. E %99.9 demedniz mi az önce nasıl olyo dedim, valla ilk defa böyle bşey geliyo başıma deşd🙈normalde bir ay sonra çağrcaktım sen iki hafta sonra gel netleştirelim dedi . En son eşim hangisi daha yüksek ihtimal şimdi diye sordu ,erkek büyük ihtimalle dedi doktor da🙈🙈
Hahaha ama böyle de bırakılmazki yaa biraz daha baksaydı ultrasonlaa 😂 filmin en heyecanlı yerinde reklam girmiş gibi oldu 😂 ikili test için kan ve ultrason oldu dimi canım? Normal ultrasondan farklı mı peki? Bi de çikolata yiyip gidiyolarmış hareketlensin diye sen yemedin mi 😂 ben yarın yiyim diyorum uyuma ihtimalini göze almiyim ahahah

Hahaha ama böyle de bırakılmazki yaa biraz daha baksaydı ultrasonlaa 😂 filmin en heyecanlı yerinde reklam girmiş gibi oldu 😂 ikili test için kan ve ultrason oldu dimi canım? Normal ultrasondan farklı mı peki? Bi de çikolata yiyip gidiyolarmış hareketlensin diye sen yemedin mi 😂 ben yarın yiyim diyorum uyuma ihtimalini göze almiyim ahahah
Yaa baktı dur bakıyım biraz daha falan dedi erkek erkek vay görüyomusun beni nasıl yanılttı dedi. Evet canım normal ultrasondu sadece daha uzun baktı yani 5 dakka bakıyosa normalde 10-15 dakka baktı, kolları var bacakları var beyni gelişmiş karnı suyu iyi falan dedi. Sonra burun kemiğini ölçtü, ensesini ölçtü. O kadar sonra bir de kan verdim 3 gün sonra sonuçlancak dedi. Ya bir tane küçük serçe parmak kadar gofret yedim çikolatalı. Bide tam girmeden naneli şeker yedm geçen sefer naneli şeker yedğimde dönüp duruyodu içerde. Ama demekk ki keyfine nasıl gelirse bu sefer mışıl mışıl uyuyodu. Ama rahat aldı ölçümlerni o açıdan iyi oldu bide son anda keyfi bozulup uyandırılnca o tekmeler başladı yine görmüş oldum harketlerni de ,ve heycandan unutup yine vidyo çekmedik😀 ay yarn senin kaçta merakla beklyorum senin deneyimini de güzel haberlerle gelll,yanlz bir ay nasl geççek derken bu cinsyet olayı bahane oldu iki hafta sonra yine göreblmek için iyi oldu bi yandan haha😀

Ben yedimde işe yaramadı mesela :KK70: yattı uyudu benimki :KK70:

Yaa baktı dur bakıyım biraz daha falan dedi erkek erkek vay görüyomusun beni nasıl yanılttı dedi. Evet canım normal ultrasondu sadece daha uzun baktı yani 5 dakka bakıyosa normalde 10-15 dakka baktı, kolları var bacakları var beyni gelişmiş karnı suyu iyi falan dedi. Sonra burun kemiğini ölçtü, ensesini ölçtü. O kadar sonra bir de kan verdim 3 gün sonra sonuçlancak dedi. Ya bir tane küçük serçe parmak kadar gofret yedim çikolatalı. Bide tam girmeden naneli şeker yedm geçen sefer naneli şeker yedğimde dönüp duruyodu içerde. Ama demekk ki keyfine nasıl gelirse bu sefer mışıl mışıl uyuyodu. Ama rahat aldı ölçümlerni o açıdan iyi oldu bide son anda keyfi bozulup uyandırılnca o tekmeler başladı yine görmüş oldum harketlerni de ,ve heycandan unutup yine vidyo çekmedik😀 ay yarn senin kaçta merakla beklyorum senin deneyimini de güzel haberlerle gelll,yanlz bir ay nasl geççek derken bu cinsyet olayı bahane oldu iki hafta sonra yine göreblmek için iyi oldu bi yandan haha😀
Aslında 10 günlük kontrol hakkını her seferinde değerlendirmek lazım 😂 benim son gittiğim öncekinin muayene hakkı olmuştu ondan 3 haftadır kuzu kuzu bekliyorum 😂 ay bak sen şuna ya gofret bile uyandırmamış keyifçiyii. Benim ultrasonlar hep uzun sürüyor ya doktorum sağolsun incele incele bitiremiyor bu da yarım saat sürer heralde :halay:benim yarın 3 de valla bugun iş güçle kendimi oyalamaya çalışıyorum napim 😂 şimdi senden 1 erkek geliyo desekk bakalım listemizde hangi cinsiyet daha ağırlıklı olucak 🤔

Aslında 10 günlük kontrol hakkını her seferinde değerlendirmek lazım 😂 benim son gittiğim öncekinin muayene hakkı olmuştu ondan 3 haftadır kuzu kuzu bekliyorum 😂 ay bak sen şuna ya gofret bile uyandırmamış keyifçiyii. Benim ultrasonlar hep uzun sürüyor ya doktorum sağolsun incele incele bitiremiyor bu da yarım saat sürer heralde :halay:benim yarın 3 de valla bugun iş güçle kendimi oyalamaya çalışıyorum napim 😂 şimdi senden 1 erkek geliyo desekk bakalım listemizde hangi cinsiyet daha ağırlıklı olucak 🤔
Benmde öyle oldu bu hafta ki kontroldü geçen hafta da gittiğim için. Şimdi bidahakini de 16.haftadaki muayene kontrol olacak şeklde ayarlıcam😀😀😀 az değil muayene ücreti zaten ayakta tedavi limitim dolmuş eskiden 160 civarı veryodum şimdi limit bittiği için 670 veryorm 🙈 ayy 3 te geçmiş gerçekten ,ben hep sabah erkenden alyorm

Ayy ne güzel ya maşallah sen ne hissediyorsun peki canım kız mı erkek mi 😄

bilmiyorum haftaya tekrar gel dedi hem ikili test sonuclarını inceleyecek hem de belki cinsiyet belli olursa söyleyecek :))))
Bişey sorucam sizden tahlil istedi mi 12.haftadaki kontrolnüzde , idrar vitamin kan değerkeri falan.benden istemedi direkt multivitamin,d vit , bide demir hapı verdi doğurana kadar hep kullanıcaksın dedi

Kızlar buraya yazmayı unuttum
Ciktim Hastaneden bebekler iyi Dr kanama alani devam ediyor icerde bu hafta hep yatacaksın dedi yeni kanama alanlari oluşsun istemiyorum dedi

Sabah akşam progestan igneye devam cuma sabahi tekrar kontrole çağırdı
Dr cinsiyetlerini tahmin edeyim dedi bi ihtimal kız ikiside dedi 3kiz annesi olacağım büyük ihtimalle 😄bakalım panorama testi de onayliycakmi Dr dedigini hayırlısı olsun saglicakla kucagima alayımda

Kanama peceteye geliyor wc gittikce
merhaba inşallah iyisindir 😊 3 tane serum yedim demişsin o sadece izotonik su muydu serumun içine başka şeyler eklediler mi?

Doulalık sanki daha tam oturmadı gibi geliyor bana. Çünkü normalde doulaların herhangi bir tıp eğitimi olmak zorunda değil diye biliyorum onlar daha yardımcı gibi, doğum koçluğu olarak düşünüyorum ben. O yüzden ebe fikri bana daha mantıklı geliyor. Ama bunu da araştıracağım. Sağolun canım kızlar
Benim bahsettiğim doulanın ebelik eğitimi var olmaması zaten beni üzer🙄 bi zAhmet ebe bari olsun. Bencede daha araştıralım çok uzun bir zaman var önümüzde.

kızlar güzel haberlerden var bendede baş dönmesi🙄 bugün kafamı kaldıramadım işten eve gelmek zorunda kaldım. Kafam nasıl döndü uyudum biraz daha iyiyim. İşyerinde hemşireye ölçtürdüm tansiyonum normaldi. Anlamadım yarında olursa doktora bir gideceğim.😢

Bişey sorucam sizden tahlil istedi mi 12.haftadaki kontrolnüzde , idrar vitamin kan değerkeri falan.benden istemedi direkt multivitamin,d vit , bide demir hapı verdi doğurana kadar hep kullanıcaksın dedi
Selam, ben daha önceki haftalarda tahlil yapmıştı. Ben hala sadece folik asit kullanıyorum yazdıklarınızı vermedi bile daha bana

X