2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Hello Alsem.
Maşallah subhanallah senin oglana benim 4 bucuk yasinda ki kizim bile anca 17 kilo oldu.
Küçüğü de simdi 11 kilo boyumuz cok minnak bir ay önce 82 di. 48 cm doğmuştu. Yemek icmek cok sükür iyi. Sabah 7 akşam 7 uyku saatlerimiz. Ama öglen uykumuz yok. Arabada uyuyor sadece.
Vitamin d disinda takviye vermiyorum. Nerdeyse hergün ceviz yiyyoruz. Balik ta yiyor kuzular.
Boyunun kısalığı beni bu ara düsündürüyor ama.

Bir yerde okumuştum ilk yıl 25 cm ikinci yıl yaklaşık 12 cm uzarlarmış yani bu hesaba göre 85 cm filan olması lazımdı ama sizin boylarınız nasıl? Hoş bende bebekken çok kısa ve zayıftım ama ergenlikte birden boy atmıştım

Ben 160 anca varim eşim de 177. Babaannesi benden de kısa.
Bizimkilerde cok uzun sayilmaz ortalama kadinlar 160 erkekler 175.
Büyük kizim iki yas kontrolünde 84 cm.

Canım boy genetiktir diye düşünüyorum. Benim boyum 163 ama eşim 190. Abim babam 180 küsur, Kaynım yine 180 küsur. Eşime benzeyecek sanırım benim oğlan da. Kilo konusunda da aslında sağlıklı olan hangisiyse öyle olsun isterim. Kilolu bebek sağlıklı bebek demek değil. Doğduğunda daha 4 kiloya yakın doğdu ama şu aralar hiç sağlıklı beslenmiyor. Yani ilerde ne olur bilmem. Ben d vitaminini birkaç ay önce kestim. Kışın çok sık hastalandık ailecek. O aralar vitamin şurupları kullandı oğlan. Şurupların içinde normal kullandığı oranda d vitamini de vardı, o sebeple d vitamininde son şişeyi bitirince yenisine geçmedik.

Kizimda 24. Ayda13.400, 88 cm di. Dogumda 48cm, 2.700 du 1 ay erken doğdu simdi 25 aylık 13 kilo . Istahsiz cünkü kilosu emme kilosuydu sutten kesince 400 gr verdi. Boy genetik tabi ama 3 cocugum var 2 Si 75 persantilden gidiyor, ortanca 25 persantilde. Ben 1.68 im esim.1.76 buyuk oglum babayi gecti bile. Bizde kayınvalde kısa halalar da. Benim tarafin boyu iyi . Ergenlikde birden boy atar diye umudumiz. abisi iri olunca onun minyonlugu cok göze batiyor. 12.5 yasında ortanca, büyük 16.

Osman gönlüal e göre boy uzaması ilk 24 ay yediklerle alakalıymış. 24. Aydan sonra genetik devreye girer diyor. Bu hipoteze göre şimdiden sonraki boyları daha önemli sanırım:) ve evet bencede boyun çoğunlukla genetik olduğunu düşünüyorum . Ergenlik döneminde de birden büyüyen çok çocuk var .

Ay ben ortaokulda herkesten uzundum, annem diğer kızların annelerine basket oynayın filan diye öğüt veriyordu sanki ben basket oynuyormuşum gibi 12 yaşında bi regl oldum ve birden sınıfın kısaları arasında yer aldım benim annem kısa. Ben de o tarafa çekmişim. 163 ne çok kısa ne de uzun ama şöyle 170 olmak isterdim

Bende tam tersi 14 yaşına kadar sınıfın en kısa kızıydim sonra ergenliğe bi girdim boyum 1 yıl içerisinde 15 cm uzadı. Şimdi 165 im . Ama memnunumboyumdan. Benim anne ve baba tarafı da uzun . Ablam 175 annem benden daha uzundu. Ama ikisi de benim gibi olmak istediğini söyler. Çünkü topuklu ayakkabı vs uzun boylulara pek yakışmıyor. Ayni şekilde uygun eş bulma şansı da azalır

Alçak tavuk her zaman piliçtir hesabı

Ya böyle yazınca da sanki çocukları kıyaslıyormuşuz gibi geliyor. yani her çocuğun gelişimi farklı tabii ama en azından yaşıtları ne yapıyor, benimki ne yapıyor filan diye takip ediyorum kendi çapımda.

Persentilin icinde, aslinda ilk basta pek takilmadim. Ama yasitlarini görünce ilgimi cekti düsündürdü. Kiyaslama yapmiyorum ama insan bir düsünüyor acaba hersey yolunda mi diye.
Almanya da sağlık sistemi biraz farklı herhalde ama türkiyeye gelince kontrole götürürsün bi canım. Hoş burda da iyi doktor bulmak zor . Persentilin içindeyse zaten sorun yok .

şuan bizde 10 bucuk kiloyuz boy 85 cm gibi en kötü 83 zorla ölçüyoruz da :) ama kan değerleri cok şükür iyi b 12 sadece düşmüş
wc eğitimine başlamadık hala emıyor bırakamadık

Yok canım kıyas değil bu biliyoruz zaten genetik ve doğduğu zamanın kilo ve boy orantısının da etkilediğini yaşıtları ile olan durumu merak ediyoruz ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…