2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Benimkide almıyo mama dediğim püreler hani arı gece maması da alabilirsin ben alcam onu
Ay onlardan verebilsem güzel olurdu da bizim inek sütü alerjisi hala devam ediyo
aynen dış döneminde şuan çene dişlerini çıkarıyor. Belis o tür oyunlara nedense tahammülü yok. Keşke oynayabilsek.
Cizgifilm falan izliyosa basit oyunlar ilgisini cekmiyo olabilir, artik cocugun nabzina göre türetmek bizim isimiz napalm ya, valla annelik hem cok zormus hem cok guzelmis

• Üzgünüm
Reactions: Jou
Nasil kestin naptin yani fikir olsun bana da
Gece aglayinca sallayarak uyutmaya calistik esimle. Bizim icin de zor oldu ama alisinca rahat ettik. Simdi de gece sallayarak uyutma olayini kestik. Bu seferde geceleri kalkip kalkip kendini sallattiriyodu, birden abartip geceleri 7 defa fln uyanmaya baslayip sallamadan uyumamaya baslamisti. Yine aynı mantık aglayinca istedigini yapmayinca kabullendi bi sekilde.

Senin bebe çok inatcıysa bi tık daha zor olabilir sizin için. Kimi ebeveynler, çocukları durmayınca arabayla gezmeye fln çıkariyomus; kizimin doktoru oyle demisti. Simdi havalar cok soguk, gece salona goturup tv fln acip bi sekilde bi kac geceyi o sekilde oyalayarak gecirebilirsiniz. Bnm esim de cocugu alip salona gidip salonda salliyodu, tvden ninni videosu fln aciyodu. Mekan degisikligi olunca sakinlesme ihtimalleri artiyo.

Gece aglayinca sallayarak uyutmaya calistik esimle. Bizim icin de zor oldu ama alisinca rahat ettik. Simdi de gece sallayarak uyutma olayini kestik. Bu seferde geceleri kalkip kalkip kendini sallattiriyodu, birden abartip geceleri 7 defa fln uyanmaya baslayip sallamadan uyumamaya baslamisti. Yine aynı mantık aglayinca istedigini yapmayinca kabullendi bi sekilde.

Senin bebe çok inatcıysa bi tık daha zor olabilir sizin için. Kimi ebeveynler, çocukları durmayınca arabayla gezmeye fln çıkariyomus; kizimin doktoru oyle demisti. Simdi havalar cok soguk, gece salona goturup tv fln acip bi sekilde bi kac geceyi o sekilde oyalayarak gecirebilirsiniz. Bnm esim de cocugu alip salona gidip salonda salliyodu, tvden ninni videosu fln aciyodu. Mekan degisikligi olunca sakinlesme ihtimalleri artiyo.
Vuu seninki iyi ağlamadı eşin salona getirince benimki onada kiyamet kopardı hıçkıra hıçkıra beni istedii tam kesemedik ama düzene girdi azalttık çok şükür bu gece bikez kalktı kesintisiz uyudu önce su veriyorum meme isterse veriyorum inat edersem daha çok inat ediyor böyle si beni daha iyi rahatlattı uzunda emmiyor artık

Vuu seninki iyi ağlamadı eşin salona getirince benimki onada kiyamet kopardı hıçkıra hıçkıra beni istedii tam kesemedik ama düzene girdi azalttık çok şükür bu gece bikez kalktı kesintisiz uyudu önce su veriyorum meme isterse veriyorum inat edersem daha çok inat ediyor böyle si beni daha iyi rahatlattı uzunda emmiyor artık
Gece emzirmeyi kesince sabahları da aklına eserse geliyor. O yüzden bnm sütüm azaldı zaten hatta geçenlerde sütüm kesildi sandım cekti cekti gelmedi. Şu kış dönemini atlatıp noktalayacam galiba ben de şu emzirme olayını.

• Beğen
Gece emzirmeyi kesince sabahları da aklına eserse geliyor. O yüzden bnm sütüm azaldı zaten hatta geçenlerde sütüm kesildi sandım cekti cekti gelmedi. Şu kış dönemini atlatıp noktalayacam galiba ben de şu emzirme olayını.
Maaleseff geliyor aklına illaki gundüz oyalamak kolay ama geceleri oyalandıramıyorsun
Heee kesildiyse iyi benimki bak soldaki kesildi anladı bunda yok hiç şey yapmadı ama sola gelince biliyo orda var cektikce geliyo oda kesilse bence istemeyecek aglamayacak yanii

Yaaaa ne zorr oldu buda simdi☹️☹️
Valla cocuk yogurt tadini bilmiyo ya, ne zaman gecicek acaba hic bilmiyorum

Ekran hic gostermiyorum, zaten deliligi tutarsa ekran fln da gormez gozu, bi kere kan verirken cizgifilm gosteriyim bari dedm yuzune bakmadi kiyamet koparmaktan, ustelik daha kucuktu 7 aylik falandi, suan daha fena hic ikna olmuyo,
Sabah krizimizi anlatiyorum, uyandi 8de emdi emdi uyucak sandim birakmiyo, obur memeye aldm yine baya emdi birakmiyo, cekince kiyamet koptu, babasi geldi aldi salona goturdu, salonda odaya gidicem diye kiyamet koptu baktm geri geldi 🤣 meme verene kdr kiyamet koptu kisacasi, bende meme verdim mecbur ama uyumasina izin vermedm bu sefer de uyuyamadigi icin sinirlendi, neyse kalktik kahvalti fln unuttu bi sekil sukur
Hah bnmki de oyle yapiyo iste

• Beğen
Valla cocuk yogurt tadini bilmiyo ya, ne zaman gecicek acaba hic bilmiyorum

Ekran hic gostermiyorum, zaten deliligi tutarsa ekran fln da gormez gozu, bi kere kan verirken cizgifilm gosteriyim bari dedm yuzune bakmadi kiyamet koparmaktan, ustelik daha kucuktu 7 aylik falandi, suan daha fena hic ikna olmuyo,
Sabah krizimizi anlatiyorum, uyandi 8de emdi emdi uyucak sandim birakmiyo, obur memeye aldm yine baya emdi birakmiyo, cekince kiyamet koptu, babasi geldi aldi salona goturdu, salonda odaya gidicem diye kiyamet koptu baktm geri geldi 🤣 meme verene kdr kiyamet koptu kisacasi, bende meme verdim mecbur ama uyumasina izin vermedm bu sefer de uyuyamadigi icin sinirlendi, neyse kalktik kahvalti fln unuttu bi sekil sukur

Hah bnmki de oyle yapiyo iste
Gören anlıcak anlatamıyorum bile durumu o derece kötü yanii eşimde destek verse veriyo ama olmuyo yani kızdan sebep birsey olsun düşsün eşim alip salona gidiyo ama beni istiyo bende sakinleşiyor yanii kaçkere gece sallamak için salona giderken bi ağlaması var akıllara zarar

Gören anlıcak anlatamıyorum bile durumu o derece kötü yanii eşimde destek verse veriyo ama olmuyo yani kızdan sebep birsey olsun düşsün eşim alip salona gidiyo ama beni istiyo bende sakinleşiyor yanii kaçkere gece sallamak için salona giderken bi ağlaması var akıllara zarar
He iste aynen benimki de seninki gibi, keçi yavrusu diyorum 🤣

• Komik
Maaleseff geliyor aklına illaki gundüz oyalamak kolay ama geceleri oyalandıramıyorsun
Heee kesildiyse iyi benimki bak soldaki kesildi anladı bunda yok hiç şey yapmadı ama sola gelince biliyo orda var cektikce geliyo oda kesilse bence istemeyecek aglamayacak yanii
Yok, kesildi sandım ama sonraki öğünlerde çekince geldi ikisinden de ama bnm de sol mememi ısırdı geçen gün dün hiç veremedim bu sabahta o taraftan hiç gelmedi. Bgn bi kac kez denetecem gelmezse yapcak bi sey yok artık. Öyle öyle bırakacaklar 🤷‍♀️

• Beğen
canım varsa, arabayla gezintiye çıkıcaksınız o zaman siz el mecbur. Eşin gidecek arabayı ısıtacak öyle turlayacaksınız teyipten ninni fln açıp. Ya da mama yiyosa mamayı dayamayı dene. Sen sabır taşını neden kullanmak istemiyosun? Süt sağma makinen var mı?

keşke yese evin her yeri yemek olabilir hiç sorun değil. biraz önce birlikte masaya oturduk yemeği karıştırdı karıştırdı her tarafa döktü iki kaşık yedi kalkmak istedi. İşte bu olunca kirlendigiyle kalınca çıldırıyorum. O yüzden sizlere soruyorum nasıl yapıyorsunuz diye, acaba yanlış yaptığım bir şeyler mi var , varsa da düzelteyim diyorum. İştahı olmadığı durumlarda ne yapıyorsun peki
Bizim kızda öyle çorba verdim ben vereceğim yemiyor ben de önüne veriyorum sağa sola döküyor arada bir kaşık alıyor bırakıyor yemek yedii yok ablaya soruyorum gündüzleri nasıl diye iş daha yerinde diyor herhalde emzirdiğim için ona güveniyor sinir bozucu bir durum

• Beğen
Bizim kızda öyle çorba verdim ben vereceğim yemiyor ben de önüne veriyorum sağa sola döküyor arada bir kaşık alıyor bırakıyor yemek yedii yok ablaya soruyorum gündüzleri nasıl diye iş daha yerinde diyor herhalde emzirdiğim için ona güveniyor sinir bozucu bir durum
Emzirme kuzumm 3 4 saat bi oyalandirr almirada az once dakkabası meme istedi vermedim hemen kostum yemek yaptım 1 tabak yedii memeni azaltman lazım

canım varsa, arabayla gezintiye çıkıcaksınız o zaman siz el mecbur. Eşin gidecek arabayı ısıtacak öyle turlayacaksınız teyipten ninni fln açıp. Ya da mama yiyosa mamayı dayamayı dene. Sen sabır taşını neden kullanmak istemiyosun? Süt sağma makinen var mı?
Arabada da memede uyuyodu, yani dusun arabada bile memede uyuyodu, oturdugu yerde falan uyumazki, kucukken bebek arabasinda fln bayiliyodu biraz o kadar,
Arabada uyusa bile zaten ellemem mumkun degil, daha kucagima alirken uyaniyo, simdiye kdar daha hic aa arabada uyudu goturup eve yatirim falan yapamadm yapablari duyunca sasiriyorum, yataktan besigine alamiyorum yani orda bile uyaniyo

Ben memeyi biraktirmak istemiyorum suan, uykuyla memeyi ayirmaya calisiyorum, sut makinesi var da gece uyandikca emzirdigim icin gerek olmuyo, biraktirirken de sabir tasi fln kullanmak istemiyorm sefkatli bi yontemle biraktirmak istiyorum, cok hafif hafif azaltarak, kendi istegiyle olmus gibi, obur turlusu hem ona hem bana uzuntu olur bizde

Merhaba arkadaslar. Neredeyse bir yildir kadinlar kulübüne girmiyordum ama burayi da hep merak ediyordum neler yapıyorsunuz nasil gidiyor, süreçleri nasil atlatiyorsunuz? Gece emmesini konuşmuşsunuz sanırım. Benim de en büyük sorunum oydu. Kizimin dişleri çürüdü malesef bir türlü kesemiyordum. Gece uyku düzeninin olmamasi da cabasi.. Ta ki ben hasta olana kadar.. Bir ay öncesinde agir bi grip oldum acilde igne yemek zorunda kaldim ve 24 saat emzirme dediler. O gece cocuk nerdeyse aralıksız sekilde sabah 5e kadar ağladı meme icin ve uyumadı. 5te ayakta gözleri kapandı da uyumak zorunda kaldi. Cok kötü bi geceydi ikimiz icin de. Hep sabah emeceksin kizim dedim. Sonraki gun emzirdim. Ama her ser de vardır bi hayir derler. Ikinci gecede emzirebiliryordum ama yine sabah emecegiz kizim dedim cocuk hic israr etmedi ve mucize gibi sadece 1 kere uyandi gece ve emmeyecegini bildigi icin tekrar uykuya daldi. Yani zor ama bizi kararli görünce diretemiyorlar sanırım. Allah kolaylik versin hepimize asla basaramayacagim sandığım bir şey hic ummadigim anda çözüldü. Gece uykusu da daha duzenli su an.

X