2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
keşke yese evin her yeri yemek olabilir hiç sorun değil. biraz önce birlikte masaya oturduk yemeği karıştırdı karıştırdı her tarafa döktü iki kaşık yedi kalkmak istedi. İşte bu olunca kirlendigiyle kalınca çıldırıyorum. O yüzden sizlere soruyorum nasıl yapıyorsunuz diye, acaba yanlış yaptığım bir şeyler mi var , varsa da düzelteyim diyorum. İştahı olmadığı durumlarda ne yapıyorsun peki
Mama istiyo kendisi direkt, başka bi sey yemeyince mecbur veriyorum. Sadece ortalığa döküldüğüyle kaldığı zamanlar bizde de çok oluyor, öyle zamanlarda da ya sabır çekip bi saat iki saat sonra önüne tekrardan çıkarıyorum, yerse yiyor yemezse de mama veriyorum. Senin kızının kilosu normal gözüküyor ama mama mı tüketiyordu o da?

Kız kuzenlerin çocukları yeğenlerim falan da öyle hiç biri iştahlı değil. Çoğu zorla yiyor yani 😂
desene sizin minnoklar hep öyle birbirine bakıp iyice yememezlik mi yapıyorlar:)))
O Bence tok aç olsa duramazz ne veriyosun mesela eline neler yiyo
kız sabah mesela bogurtlenli, muzlu labneli Fransız tostu yaptım. asla yemedi ekmeği çok seviyor normalde, bilerek 10.30a kadar sz bıraktım inatla yine yemedi. sonra kuymak yaptım bir tek onu yiyor sabah yaparsam. ekmek ver muz ver yer yada simit ama bunların dışına çıkmıyor. Ben istiyorum ki bizimle birlikte Ben ne yapıyorsam oda onu yesin 🥹
Iyi kuzum nasıl olalımm banyosunu ettim şimdi almirayı
oyy mis olmuş ne güzel de rahat rahat uyur
Mama istiyo kendisi direkt, başka bi sey yemeyince mecbur veriyorum. Sadece ortalığa döküldüğüyle kaldığı zamanlar bizde de çok oluyor, öyle zamanlarda da ya sabır çekip bi saat iki saat sonra önüne tekrardan çıkarıyorum, yerse yiyor yemezse de mama veriyorum. Senin kızının kilosu normal gözüküyor ama mama mı tüketiyordu o da?
ennazindan kurtaricin varmis :)mama 8 aylıkken bıraktı bir daha asla ağzına sürmedi belis. kilosunun normal olması ekmek reis bizimki eline ver ekmeği evde dolanıp yesin :))

desene sizin minnoklar hep öyle birbirine bakıp iyice yememezlik mi yapıyorlar:)))

kız sabah mesela bogurtlenli, muzlu labneli Fransız tostu yaptım. asla yemedi ekmeği çok seviyor normalde, bilerek 10.30a kadar sz bıraktım inatla yine yemedi. sonra kuymak yaptım bir tek onu yiyor sabah yaparsam. ekmek ver muz ver yer yada simit ama bunların dışına çıkmıyor. Ben istiyorum ki bizimle birlikte Ben ne yapıyorsam oda onu yesin 🥹

ennazindan kurtaricin varmis :)mama 8 aylıkken bıraktı bir daha asla ağzına sürmedi belis. kilosunun normal olması ekmek reis bizimki eline ver ekmeği evde dolanıp yesin :))
Kuru ekmek yemeyi bütün çocuklar seviyo niyeyse. Pogaca, börek fln da seviyodur muhtemelen. Ben de gecenler de k.valideme "öykü poğaca sever, yer" demiş bulundum. Kadın ne zaman gitsem pogaca yapip tıkiyor cocuga 🤣 bi de bn, yemek yemedigi zamanlarda pankek yapıyorum. Icine de seker yerine bal koyuyorum. En azindan o sekilde balli, yumurtali, sütlü bi sey yemiş oluyo.

Kuru ekmek yemeyi bütün çocuklar seviyo niyeyse. Pogaca, börek fln da seviyodur muhtemelen. Ben de gecenler de k.valideme "öykü poğaca sever, yer" demiş bulundum. Kadın ne zaman gitsem pogaca yapip tıkiyor cocuga 🤣 bi de bn, yemek yemedigi zamanlarda pankek yapıyorum. Icine de seker yerine bal koyuyorum. En azindan o sekilde balli, yumurtali, sütlü bi sey yemiş oluyo.

pogaca yemiyor ama iyi hatırlattın yarin deneyeyim belki bu sefer yer. Pankekide çok seviyor ben şekersiz yapıyorum daha cok hoşuna gidiyor.

Işte artık anlıyolarr yaa ne yiyeceğini brnim kızımda değişik birşey görsün almıyo emin ol benimkide senin gibi ya ama sabahları bol tereyagında yumurta zeytin kaşar veriyorum çokguzrl yiyo artık favori kahvaltısı hiç şaşmaz hergun mutlaka yiyo
sende fransız tost falan ne anlar bebe otur kendin ye 😀😀😀😀

Işte artık anlıyolarr yaa ne yiyeceğini brnim kızımda değişik birşey görsün almıyo emin ol benimkide senin gibi ya ama sabahları bol tereyagında yumurta zeytin kaşar veriyorum çokguzrl yiyo artık favori kahvaltısı hiç şaşmaz hergun mutlaka yiyo
sende fransız tost falan ne anlar bebe otur kendin ye 😀😀😀😀

klasik şeyler yemeyince farklı şeyler koyuyoruz önüne napam bende yemedim zaten :))

• Komik
Reactions: Jou
Ben azalttım kuzumm uykudayken meme veriyorum zaten ozaman illede mutlaka istiyor yoksa başka türlü dalamıyor bağimlı gibi birsey günde 2 kez emziriyorum bazen tabi istiyo fazla ama oyalandırıyorum hep gece uykularıda düzeldi günduzlerı habire ağzına birseyler kakalıyorum
Nasi azalttin? Benimki de gunduz ve gece uyurken emiyodu sadece, ve butn gece kalkiyodu 10kere tabi, simdi ilk uykuya dalarkenki emzirmeleri kaldirdim ama gece emziriyorum uyandikca mecbur bende, gece ilk uyuturken emiyomu?
Daha erken çok iyi anlamayabiliyor idrak edemiyolar tam 2 yaşinada gelmedii kuzum normal bunu yaşaman benim kızda dinlemiyo 1.5 saatimi aldığı gunler oldu ben artık ugraşamıyorum zaten yoruluyorum oluruna bıraktım

Sabah uyanınca ben emzirmiyorum aksine hemen kalkıp kahvaltı hazirliyorum acıkıyolar
Ya babasinda hic durmuyo, 3 gecedir babasi uyutmayi deniyodu, 1bucuk saat deniyo yok uyumuyo agla bagir bagir, sonra ben gidip uyutuyodm yanina yatip, bu gece ben gittim babasini yollamadim yarim saatte uyuyabildi sukur, hele ilk denedigimiz gece tam 2 saat sürmüstü ya
Gece memesini keseli çok oldu bnm. 3 günde alıstı zordu ama kestim bi şekilde. Gündüzleri emiyo sadece.
Nasil kestin naptin yani fikir olsun bana da

• Beğen
Nasi azalttin? Benimki de gunduz ve gece uyurken emiyodu sadece, ve butn gece kalkiyodu 10kere tabi, simdi ilk uykuya dalarkenki emzirmeleri kaldirdim ama gece emziriyorum uyandikca mecbur bende, gece ilk uyuturken emiyomu?

Ya babasinda hic durmuyo, 3 gecedir babasi uyutmayi deniyodu, 1bucuk saat deniyo yok uyumuyo agla bagir bagir, sonra ben gidip uyutuyodm yanina yatip, bu gece ben gittim babasini yollamadim yarim saatte uyuyabildi sukur, hele ilk denedigimiz gece tam 2 saat sürmüstü ya

Yaaa kıyamam herkesin derdi farklı birimiz sütten kesmeye çalışıyor birimiz yedirmeye vay be günler sayarken kavuşmaya minnaklar buyudude neler yaptırıyor bize:) Kolay gelsin canım

Yaaa kıyamam herkesin derdi farklı birimiz sütten kesmeye çalışıyor birimiz yedirmeye vay be günler sayarken kavuşmaya minnaklar buyudude neler yaptırıyor bize:) Kolay gelsin canım
Valla ya, bundan taam 19 ay önce emsin diye neler yaptm, hatta etrafa bakinmaktan emmiyo diye uyurken emzirmeye kendi ellerimle ben alistirdim, butun gece kalkip emdikce seviniyodm anne sutu aliyo diye, hala da cok seviyorum ama uyku kaliyesi cok kotulesti, emip uyusa gece 1-2 kere kalksa cok sorun olmasaydi hayatta kesmezdim 3yasina kadar emzirirdim heralde 😄
Yemek yemesi de ayri zor benimkininde, her ogun her gun farkli bi oyun icat edip gosteriyorum artik cok yaratici olmaya basladim 😅 her kasik icin farkli bir animasyon farkli bi gôsteri 😂

Şöylee yatmadan ben yemek yediriyorum 2 3 saat önce istiyor tabiki her daim ama hep oyalıyorum tabii arada baby tv açıyorum arada tel veriyorum napayim başka türlü oyalıyamıyorum bitürlü tabiiki uyumaya gidince mutlaka istiyor uyumaya geçmek için emiyo aslında onalr için uykuya dalmasını daha bi kolaylığını sağladığı için meme istiyolar gece kalktıgı 2 kez oluyo oda ben ilk su veriyorum sonra hadi uyuyalım desem nazlansa meme veriyorum hic sey etmiyorum veriyorum ama emmesi 4 5 dk oluyo su içmese cok uzun emiyor susadığı içinde uyanıyor olabiliyor kuzum ya ondan istersen sen ilk su vermeye çalış sonra istersede meme ver
Benimkide öylee çığlık kıyamet ediyorr babası alip gidince

Valla ya, bundan taam 19 ay önce emsin diye neler yaptm, hatta etrafa bakinmaktan emmiyo diye uyurken emzirmeye kendi ellerimle ben alistirdim, butun gece kalkip emdikce seviniyodm anne sutu aliyo diye, hala da cok seviyorum ama uyku kaliyesi cok kotulesti, emip uyusa gece 1-2 kere kalksa cok sorun olmasaydi hayatta kesmezdim 3yasina kadar emzirirdim heralde 😄
Yemek yemesi de ayri zor benimkininde, her ogun her gun farkli bi oyun icat edip gosteriyorum artik cok yaratici olmaya basladim 😅 her kasik icin farkli bir animasyon farkli bi gôsteri 😂

Ay beliside sana yollayayım biraz iştahı açılsın o zaman :)) uyku sorunu yaşıyorsan cidden sıkıntı ben kalkıp bezini değiştirmekte bile cogu zaman zorlanıyorum:)

Şöylee yatmadan ben yemek yediriyorum 2 3 saat önce istiyor tabiki her daim ama hep oyalıyorum tabii arada baby tv açıyorum arada tel veriyorum napayim başka türlü oyalıyamıyorum bitürlü tabiiki uyumaya gidince mutlaka istiyor uyumaya geçmek için emiyo aslında onalr için uykuya dalmasını daha bi kolaylığını sağladığı için meme istiyolar gece kalktıgı 2 kez oluyo oda ben ilk su veriyorum sonra hadi uyuyalım desem nazlansa meme veriyorum hic sey etmiyorum veriyorum ama emmesi 4 5 dk oluyo su içmese cok uzun emiyor susadığı içinde uyanıyor olabiliyor kuzum ya ondan istersen sen ilk su vermeye çalış istersede meme ver

Benimkide öylee çığlık kıyamet ediyorr babası alip gidince
Denedim denedim, su veriyim dedim de kizdi kucuk hanim 🤣 kucagima alip sakinlestiriyim dedm yoook kendini geri atiyo bi de, mecbur memeden devam geceleri uyku arasinda

• Beğen
Ay beliside sana yollayayım biraz iştahı açılsın o zaman :)) uyku sorunu yaşıyorsan cidden sıkıntı ben kalkıp bezini değiştirmekte bile cogu zaman zorlanıyorum:)
Diş dönemiyse amuda da kalksan yemeyen cocuk yemiyo arkadas, ama denemekte fayda var, bugunun oyunu 5litrelik bos su sisesinin icine kucuk oyuncak adamlari attirip kapagi da kapattirip actirmakti, bi de oyuncaklaei havlu kagit rulosunun icinden su dolu kucuk bi kaba falan kaydiriyoruz, öyle öyle biseyler, dene bakalim napicak

Uzun emiyormu benimkide hic su istemiyordu bi vereyim dedim çok şaşırdım sonra öyle yapmaya başladım
Tamamen kfasina göre, bazi aksam 3-5dk emip uyuyakaliyo bazen de 15-20 dk suruyo tam uyudu diye koyuyorm geri kalkip istiyo falan, bu yeni duzene baslamadan zatem sabah 4-5 gibi komple yanima geliyodu meme agzinda yatarak emip uyuyodu oyle, ondan basladm zaten uyurken emzirmeyi biraktirmaya

• Beğen
Tamamen kfasina göre, bazi aksam 3-5dk emip uyuyakaliyo bazen de 15-20 dk suruyo tam uyudu diye koyuyorm geri kalkip istiyo falan, bu yeni duzene baslamadan zatem sabah 4-5 gibi komple yanima geliyodu meme agzinda yatarak emip uyuyodu oyle, ondan basladm zaten uyurken emzirmeyi biraktirmaya
Aaaa senin ki daha fena iste sabır çok önemli sendede sabır varmış kuzum ben artık tukendim yani seninki gibiydi açliktanda oluyo istediği susadığındanda oluyo artık anlamaya okadsr zorlanıyorumki bide hamileyim bu halime şükrediyorum doktorum azalt dedi gunden gune birseylere oyalandır dedi hep aksam yatmadan mama yap dedi proteinlj yüksek ne varsa karıştır ver dedi yanii hertürlü ediyorum 3 aydır 2 ye azalttım 1 re bitürlü azaltamadım oda zaten öğlen yatışında istiyo meme bide akşam gündüzde istiyo ben hayır diyorum baska bise veriyorum ağzına oyalandırıyorum

Aaaa senin ki daha fena iste sabır çok önemli sendede sabır varmış kuzum ben artık tukendim yani seninki gibiydi açliktanda oluyo istediği susadığındanda oluyo artık anlamaya okadsr zorlanıyorumki bide hamileyim bu halime şükrediyorum doktorum azalt dedi gunden gune birseylere oyalandır dedi hep aksam yatmadan mama yap dedi proteinlj yüksek ne varsa karıştır ver dedi yanii hertürlü ediyorum
Evt hamileyken daha zordur ya valla Allah kolaylik versin, benimki mama da icmiyo ki, biberon emzik almiyo

• Beğen
Diş dönemiyse amuda da kalksan yemeyen cocuk yemiyo arkadas, ama denemekte fayda var, bugunun oyunu 5litrelik bos su sisesinin icine kucuk oyuncak adamlari attirip kapagi da kapattirip actirmakti, bi de oyuncaklaei havlu kagit rulosunun icinden su dolu kucuk bi kaba falan kaydiriyoruz, öyle öyle biseyler, dene bakalim napicak

aynen dış döneminde şuan çene dişlerini çıkarıyor. Belis o tür oyunlara nedense tahammülü yok. Keşke oynayabilsek.

X