2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ama ne kadar yediğinden ziyade ne yediğin önemli. Tatlı karbonhidrat meyve falan yiyorsan onları azalt biraz.
Bana da bu haftaya kadar bi şey demedi sadece tombik bi bebek olacak diyordu ama doğum yaklaştıkça aldığı kilo da fazla olunca doğum işi riske giriyor.
Ama sen normal olmaz falan diye düşünme. Arkadaşım yeni doğum yaptı 4250 normal oldu ama tabii zor oldu. Dikkat edelim düzelir inşallah
Meyve olarak günde 1 tane yiyorum işte oda bu ara onuda kestim çünkü iştahım çok azaldı yumurta yoğurtu devamlı yiyorum ay ne biliyim sağlıklı olsunda sezeryan olsun ne diyeliim.. 4 kg dan sonra iyi normal doğuma almışlar sezeryan oluyo diye biliyorum

Meyve olarak günde 1 tane yiyorum işte oda bu ara onuda kestim çünkü iştahım çok azaldı yumurta yoğurtu devamlı yiyorum ay ne biliyim sağlıklı olsunda sezeryan olsun ne diyeliim.. 4 kg dan sonra iyi normal doğuma almışlar sezeryan oluyo diye biliyorum
Yok canım öyle bi şart yok. Üstelik sezeryan sonrası normal doğumdu onunki de.
Yani sezeryan yapmak isteyen doktorlar için bi bahane bebeğin kilolu olması

Ya elbette sağlıkla doğsun da normal sezeryan fark etmez ama normal varken neden sezeryan olalım. Sonrası gerçekten zor sezeryanın. Mecburen olursak başımızla ama şahsen ihmap edip de bebek 5 kilo olur da sezaryana girersem kendime cok kızarım 😃

Kızlar rapor da bu şekilde. 37. Hafta bitimine kadar çalışabilir raporu bu şekilde düzenleniyor. Orada mecburen analık iznine çıkma tarihi var bakın izin başlama tarihi yazıyor en altta solda 16.05.2022 o işte 37.haftanın bitip de sgknın mecburen izne çıkardığı tarih
Umarım yardımcı olmuşumdur 🤗🤗🤗

Yok canım öyle bi şart yok. Üstelik sezeryan sonrası normal doğumdu onunki de.
Yani sezeryan yapmak isteyen doktorlar için bi bahane bebeğin kilolu olması

Ya elbette sağlıkla doğsun da normal sezeryan fark etmez ama normal varken neden sezeryan olalım. Sonrası gerçekten zor sezeryanın. Mecburen olursak başımızla ama şahsen ihmap edip de bebek 5 kilo olur da sezaryana girersem kendime cok kızarım 😃
Ben de normal istiyorum herşeyin doğalı makbul nede olsa 😂 kuzu 5 te olmaz ya naptın Allah korusun 😂

Kuzu tatlı ve karbonhidrat bebeğe gereksiz kilo aldırır ve amniyon sıvısı fazla olur bu da doğumu riske sokar. Suyun fazla olması erken doğum riski oluşturur. Kilonun fazla olması da normal doğumu riske sokar. Ki ben sezeryan sonrası normal doğum yapmış insanım. Bunu da normal istiyorum inşallah. O yüzden bu iki ay çok dikkatli olmam lazım. Yani siz hani dikkat ediyorsunuz ya yediğinize içtiğinize, çok iyi ediyonuz.
Hem iri bebek her yönden sıkıntı 😔
Rabbim sağlıkla kavuştursun bebelerimize🤲

Yukarda yazdım kuzu. Extra doğum için bu şekilde giderse normal doğum çok zor görünüyor dedi. O yüzden vaktimiz varken hemen diyete girsek iyi olur beybi🤗😍
Heee taman anladım şinii Ben diyorumm size kuzu amaaann diyoruz amaa bakk böyle oluyoruzz üzülüyoruz sonra ne karbonhidratla işim var ne tatlıyla doktor boşuna bana demedi onu yeme bunu yeme gerçekten çok dikkat etmek gerekir ekmeğim bile tambuğday makarnam bile tambuğday ben zaten yiyodum bunları alışkınımm 2 ay içinde sen dikkat et herşey güzel olcakk😘😘 sıkma canını 💜

Son düzenleme:
Ahahaha 40 haftayı beklerlerse olur kızzzz
Son 2 ayda çok hızlı kilo alıyorlar çünkü
Benimki 1 haftada nerdeyse 250.gr almış böyle giderse eyvah 😁🤣
Kuzu maşallah o bebek kafaya koymuş kilolu olucak sen 5 e hazırlan ben yine güldüm bakalım haftaya buraya ne yazıcam😂 ama bebeğin kilosunun yemeyle alakalı olmadığını duydum ben bak abimin eşide hamile çok zayıf iştahsız yemiyo yani tatlıylada hiç arası yok kilo vermiş hamilelikte bide ama bebek önden gidiyo kilo olarak

Ben de normal istiyorum herşeyin doğalı makbul nede olsa 😂 kuzu 5 te olmaz ya naptın Allah korusun 😂
Aayyy kızz şaka maka değill benim anneannem dayımı köyde 5 kiloyla doğdu 🙄 hemde normall yanii tekbaşına var yaa öyle doğuranda ama bize denk gelmez herhalde senle fatma86 fatma86 dan süpheleniyorum en fazla 4.500 kilo olur hahahah 🤭 bakalım benim ki kaçkilo oldu

Canoo nasılsınn pek konuşamadık😘

Bugünde kanımı verdim sabah 2 tane kan aldı eve geldim uyumaya çalıştım busefer uyudum ama saat 11 oldu ilaç saatim içtim içmesem uyuyacaktım devam😄

İyiyim kuzum sürekli ya yiyorum ya uyuyorum oyüzden pek yazamadım. Sağlık ocağında mı verdin kanını ne için verdin. Müge anlıyı izle uyuma :)

İyiyim kuzum sürekli ya yiyorum ya uyuyorum oyüzden pek yazamadım. Sağlık ocağında mı verdin kanını ne için verdin. Müge anlıyı izle uyuma :)
Amaaaannn müge anlıyıda izlemiyorum yaa cok kavga gürültü kıyamet oluyor anamm kafam almıyorrr
Ye anamm şifa olsun🤤🤤
Evet sağlıkocagına doktorum kontrol amaçlı bi bakalım dedii de oyuzden verdiydim yarın alırım sonucu perşembe sabah 9 da doktora 🥰😍

Amaaaannn müge anlıyıda izlemiyorum yaa cok kavga gürültü kıyamet oluyor anamm kafam almıyorrr
Ye anamm şifa olsun🤤🤤
Evet sağlıkocagına doktorum kontrol amaçlı bi bakalım dedii de oyuzden verdiydim yarın alırım sonucu perşembe sabah 9 da doktora 🥰😍

İyi hadi güzel sonuçlarla inş canım. Aayy 9da birde çok iyi 1 ay sonra bakalım minik ne kadar olmuş 🤩

• Muhteşem
Reactions: Jou
Aayyy kızz şaka maka değill benim anneannem dayımı köyde 5 kiloyla doğdu 🙄 hemde normall yanii tekbaşına var yaa öyle doğuranda ama bize denk gelmez herhalde senle fatma86 fatma86 dan süpheleniyorum en fazla 4.500 kilo olur hahahah 🤭 bakalım benim ki kaçkilo oldu
Annem de abimi 5 buçuk kilo normal doğurmuş.. benim 4 den fazla olmaz inşallah çünkü hastane çıkışım falanda çöp olur 😂 işte kuzu hiç denk gelmez deme valla benim haftayla uyumlu gidiyodu 1 haftada değişti herşey 😂

Annem de abimi 5 buçuk kilo normal doğurmuş.. benim 4 den fazla olmaz inşallah çünkü hastane çıkışım falanda çöp olur 😂 işte kuzu hiç denk gelmez deme valla benim haftayla uyumlu gidiyodu 1 haftada değişti herşey 😂
Ayyyy vallahaaa vuuuu uyumlu seninde gidiyorsada böyle olduysa benimki neolur bilmemm neseki kiyafet falan almadım daha ona göre alırız artık😂😂 bayramda

Kızlar kilo olayı çok değişken ya takılmayın şimdiden,benim de ilk oglusa doktor çok uzun boylu olacak diyordu ben de aldıklarım olmaz diyordum vs bı doğdu 50 cm normal boy😅
Boy kilo vs yanılma oranları yüksek oluyor bazen .
Tabi yine de dikkat etmekte fayda var eğer bebekleriniz o kadar tontisse😅
Yazık bebitolara zayıf olsalar dert tontis olsalar dert😅 çocukları hiç rahat birakmiyoz be yaaaa

X