2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
En son Derya Baykal gibi evde bebek arabası ve puset yapmaya başlıcam kendi imkanlarımla😂

Kız sen keseyi görür görmez ıslak medil istiflemeye başladın zaten sana yetişmem mümkün değil 😂 şaka bi yana en iyisini yaptın benimki tembellik ay sonu başlıyorum 😁
Ahahah kız daha pahalı tutmasın sonra hammaddede pahalılaştı 😆

Yastıktan ilk gece hiç memnun kalmadım ben canım, çünkü kafam başka yastıkta rahat ettiği için hamile yastığında rahat edemedim. Kolumun altına da normalde ben yatık koyarım sarılır gibi yatarım fakat kolumda çok rahat etmedi hamile yastığında. Kendim için söylüyorum bana çok gerek yokmuş hala rahatsız yatacaksam..

Bence en doğrusunu yapıyorsun, özellikle bebekleri ilk iki ay bağışıklık sistemleri çok gelişmediği için doktorlar dikkat edin diyorlar. Bende bir süre evime ya kimseyi davet etmeyeceğim yada bebeği çok yaklaştırmayacağım.

Bu arada şu gecelikler çok hoşuma gitti bakmak istersen ☺️

Eki Görüntüle 3045929 Eki Görüntüle 3045930
Tam boy olması güzelmiş ilgimi çekti

Hafta olarak sadece 32 hafta mı yazıyor raporda yoksa 32+1 vs tarzında ibare oluyor mu acaba..
Tahmini 32+1 de randevum. Şu durumu net öğrensem doktorada yazıcam ben kaçınca haftadayım diye 🙈
Yarın bakıp atayım canım buraya
Koca dürüm yapıp yediğime göre artık uyuyabilirim 🤦‍♀️ iyi geceler güzel anneler 🤍🌼
Oh afiyet olsun canım hayırlı geceler 💗

Canım bende tesettürlüyüm de özelde yapacaksan tesettür geceliğine ihtiyaç var mı ki?

Gösterdi gösterdi teyzesiiii🤩
Ayyy aynı babası 😂
Ama bebeğin kilosu fazla suyu fazla
Yediğime içtiğime çok dikkat etmem lazım artık
2175 gr. Olmuş fazla hızlı ilerliyor 😓 böyle giderse normal doğum riske girer dedi doktor 😔
Ayrıca ferritin depoları boşalmış diye bi de rapor çıkartıp ilaç yazdı iğne. Yarın onu da yaptırayım bakalım inşallah iyi gelir

Evet canım 32+ olması lazım. Mümkünse 32+0 yada 32+1 i geçirme
Raporda da doğum öncesi analık çalışabilir durum raporu yazıyor
Yediğine içtiğine ne alakası var kuzu pekii ne güzel işte 4 kiloyla gelir dünyaya kötümikii şuan 2700 kilo olması🙄

Canım bende tesettürlüyüm de özelde yapacaksan tesettür geceliğine ihtiyaç var mı ki?

Gösterdi gösterdi teyzesiiii🤩
Ayyy aynı babası 😂
Ama bebeğin kilosu fazla suyu fazla
Yediğime içtiğime çok dikkat etmem lazım artık
2175 gr. Olmuş fazla hızlı ilerliyor 😓 böyle giderse normal doğum riske girer dedi doktor 😔
Ayrıca ferritin depoları boşalmış diye bi de rapor çıkartıp ilaç yazdı iğne. Yarın onu da yaptırayım bakalım inşallah iyi gelir

Evet canım 32+ olması lazım. Mümkünse 32+0 yada 32+1 i geçirme
Raporda da doğum öncesi analık çalışabilir durum raporu yazıyor
Oyy maşallah 🥰Kuzu kiloda aynı gidiyoruz sanırım seninle bebeğin fazla kilosu için bi sıkıntıdan bahsettimi ben biraz bu konuda korkuyorum doğum hakkında ne dedi normal sezeryan falan bana detay verirmisin😄

Yediğine içtiğine ne alakası var kuzu pekii ne güzel işte 4 kiloyla gelir dünyaya kötümikii şuan 2700 kilo olması🙄
Kuzu tatlı ve karbonhidrat bebeğe gereksiz kilo aldırır ve amniyon sıvısı fazla olur bu da doğumu riske sokar. Suyun fazla olması erken doğum riski oluşturur. Kilonun fazla olması da normal doğumu riske sokar. Ki ben sezeryan sonrası normal doğum yapmış insanım. Bunu da normal istiyorum inşallah. O yüzden bu iki ay çok dikkatli olmam lazım. Yani siz hani dikkat ediyorsunuz ya yediğinize içtiğinize, çok iyi ediyonuz.
Hem iri bebek her yönden sıkıntı 😔
Rabbim sağlıkla kavuştursun bebelerimize🤲
Oyy maşallah 🥰Kuzu kiloda aynı gidiyoruz sanırım seninle bebeğin fazla kilosu için bi sıkıntıdan bahsettimi ben biraz bu konuda korkuyorum doğum hakkında ne dedi normal sezeryan falan bana detay verirmisin😄
Yukarda yazdım kuzu. Extra doğum için bu şekilde giderse normal doğum çok zor görünüyor dedi. O yüzden vaktimiz varken hemen diyete girsek iyi olur beybi🤗😍

Kuzu tatlı ve karbonhidrat bebeğe gereksiz kilo aldırır ve amniyon sıvısı fazla olur bu da doğumu riske sokar. Suyun fazla olması erken doğum riski oluşturur. Kilonun fazla olması da normal doğumu riske sokar. Ki ben sezeryan sonrası normal doğum yapmış insanım. Bunu da normal istiyorum inşallah. O yüzden bu iki ay çok dikkatli olmam lazım. Yani siz hani dikkat ediyorsunuz ya yediğinize içtiğinize, çok iyi ediyonuz.
Hem iri bebek her yönden sıkıntı 😔
Rabbim sağlıkla kavuştursun bebelerimize🤲

Yukarda yazdım kuzu. Extra doğum için bu şekilde giderse normal doğum çok zor görünüyor dedi. O yüzden vaktimiz varken hemen diyete girsek iyi olur beybi🤗😍
Anladım kuzu bana suyu gayet güzel olması gerektiği gibi dedi bi önceki gidişimde daha iyi olabilirdi demişti ama benim varya zaten normal olmaz hissediyorum birde kafası büyük dedi ben işte normal mi sezeryanmı diye belli olmazmı şimdi dedim şuan için erken dedi hiç belli olmaz kilosu konusundada sadece minyon değil dedi işte ama bu kilo işini nasıl yapıcaz ben aman aman da yemiyorum bu ara hiç bakalım haftaya kaç olmuş 😬

Anladım kuzu bana suyu gayet güzel olması gerektiği gibi dedi bi önceki gidişimde daha iyi olabilirdi demişti ama benim varya zaten normal olmaz hissediyorum birde kafası büyük dedi ben işte normal mi sezeryanmı diye belli olmazmı şimdi dedim şuan için erken dedi hiç belli olmaz kilosu konusundada sadece minyon değil dedi işte ama bu kilo işini nasıl yapıcaz ben aman aman da yemiyorum bu ara hiç bakalım haftaya kaç olmuş 😬
Ama ne kadar yediğinden ziyade ne yediğin önemli. Tatlı karbonhidrat meyve falan yiyorsan onları azalt biraz.
Bana da bu haftaya kadar bi şey demedi sadece tombik bi bebek olacak diyordu ama doğum yaklaştıkça aldığı kilo da fazla olunca doğum işi riske giriyor.
Ama sen normal olmaz falan diye düşünme. Arkadaşım yeni doğum yaptı 4250 normal oldu ama tabii zor oldu. Dikkat edelim düzelir inşallah

20220412_102216.jpg

X