2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Valla ne sen sor ne ben söyleyim kalkması bi dert
Bilirimm kuzumm klozet bile kendi evimden başka başkasının evinde klozete oturamıyorum hele kv de huylanıyorum her oturuşumda hep siliyorum evde birsürü adam hepsi oturuyo falan huylanıyorumm buyüzden gitmek istemiyorum ama neyseki eskisi gibi sık gitmiyoruz artık bu halde zaten hiç çekemem geceleri zaten boyna çiş vakasındayım kalkcan ust baş giycen gitcen gelcen falan öffff rezalet

Ay başka yerde imkanı yok normal wc ye bile zor girerim hele ki klozet ııh
Laaa ben daha sınır olmadı yaaa bana doktor 1 aya atcak gibi geliyo
Bence 2 haftaya 3 haftaya düşürecek seni de

Ya ne güzel aslında sana olması gereken aşıyı yapmışlar. DBT (difteri, boğmaca, tetanoz) diye karma bir aşı olarak geçiyor. Hamileliğin başında bir doktorun videosunu izlemiştim. Sağlık ocaklarında DT (difteri, tetanoz) yapılıyor ama o gerekli olan değil. 30. Haftalarda boğmacanın içinde olan aşı yapılmalı diyordu. Hatta ben o yüzden tetanoz yaptırmakta kararsız kalmıştım. Ama burda bunu öneren çok yok sanırım para ile extra alınıyor galiba yaptırmak isteyen için

Son düzenleme:
Türkiyede isen aramızda ilksin

Ooyyyy banada dil çikarmıştı sıpaaa
Kilosunu öperimm onunn
Böyle aşımı varmış ben ilkkez duydumm bizede yaparlarmı acep yeterki iyi olsunda aşı şifa olsun canom
Var kuzu DBT (difteri, boğmaca, tetanoz) diye geçiyorda bizim burda öneren çok yok. Hatta benim bebeklik aşı kartımda 4 doz yapılmış olarak gözüküyor. Eğer prosedür değişmemişse bebişlerde doğduktan 2 ay sonra sanırım bu aşıdan olmaya başlayacaklar. Bir tane doktor dinlemiştim o hamilelere 30. Haftada tek doz olarak bu aşının yapılmasını uygun buluyordu.

Reactions: Jou
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…