2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
😍 yaa cok heyecanli. Hayırlı olsun insallah şimdiden. E nabizdan baksan cikmaz mi ki 🤭 2 3 saate cikiyor galiba normalde
Sürekli bakıyorum ama yok arkadaşım yarın haber veririm dedi ama sanki bi siteden bakınca erken çıkıyordu ona baktım kayıt no istiyor sanırım barkod numarasi

Ben ankaradaydim eskiden baskent univ hastanesine gidiyodum ama tup bebekti oglum ondan gidiyodum simdi inan bilmiyorum.bu arada ozelde cok dikkatli bakiyolar ben ondan erken gordum devlette nedense o kdr ilgilenmediler
1 ay sonra şehir değişikliği yapacağım oyuzden özele gittiğim şehirde bir yer bulayim diyordum. Ama gerçekten çok ilgisiz bu devlet hastanesi doktorları. Sonuc cikar sonuç gosteremezsin. Sinirlerimle oynuyorlar. Bizi bir şey bilmiyor saniyorlar heralde

Ya birşey söylücem :) Internette habire gebelikte şunu yemeyin bunu yemeyin yazıyo. Patates kızartması, ketçap, o bu. Bugün dayanamadım birkaç tane patates kızartması yedim valla. İçimde çok rahat canım çekmişti 😂 sizde dikkat ediyo musunuz çok neleri yediğinizi

Kızlar ya hamilelikte nemlendirici olarak ne kullanıyorsunuz vücudunuza ? Normal nemlendirici krem kullanılmaya devam ediliyor mu daha doğal ne kullanabilirim diye düşünüyorum aklıma gelmiyor. Bacaklarım çok kuruyor duştan sonra kullanmak üzere bir şeyler arıyorum

Ya birşey söylücem :) Internette habire gebelikte şunu yemeyin bunu yemeyin yazıyo. Patates kızartması, ketçap, o bu. Bugün dayanamadım birkaç tane patates kızartması yedim valla. İçimde çok rahat canım çekmişti 😂 sizde dikkat ediyo musunuz çok neleri yediğinizi
Ben istediğimi yiyorum çok zararlı olmamak kaydıyla, eğer biraz zararlı mesela kızartma gibiyse ya da çok şekerli içecekler filan, az yiyorum içiyorum. Sadece düşüğü tetikleyen maydonoz yeşil çay gibi şeylerden uzak duruyorum

Kızlar ya hamilelikte nemlendirici olarak ne kullanıyorsunuz vücudunuza ? Normal nemlendirici krem kullanılmaya devam ediliyor mu daha doğal ne kullanabilirim diye düşünüyorum aklıma gelmiyor. Bacaklarım çok kuruyor duştan sonra kullanmak üzere bir şeyler arıyorum
Ay böyle anneleri görünce ben mi çok özensizim diye düşünüyorum bazem 😅 kızlar böyle 9 ay geçmez ya bence doktor bi uyarı yapmadıkça salın kendinizi biraz yoksa hamilelik çok uzun bi süreç. Ama yine de dikkat etmek istiyorsan yağ kullanabilirsin vücuduna, eskiden krem yokken yağla nemlendirirlermiş kendilerini. Zaten kakao yağını da hamilelikte çatlaklara karşı öneriyorlar mesela

Ay böyle anneleri görünce ben mi çok özensizim diye düşünüyorum bazem 😅 kızlar böyle 9 ay geçmez ya bence doktor bi uyarı yapmadıkça salın kendinizi biraz yoksa hamilelik çok uzun bi süreç. Ama yine de dikkat etmek istiyorsan yağ kullanabilirsin vücuduna, eskiden krem yokken yağla nemlendirirlermiş kendilerini. Zaten kakao yağını da hamilelikte çatlaklara karşı öneriyorlar mesela
Canım ben biraz zor buldum ikinci tüp bebek denemesi inan ki o kadar zor ki Allah kimseye yaşatmasın. İlk olumsuz denememde acaba çay içtim ondan mi olmadı acaba sırt üstü yattım ondan mi olmadı diye en ufak bir şeyi bile takiyor insan kafasına. Güzellik falan derdinde de değilim gerçekten derimde çok kuruluk oldu yeni de ürün alacağım ne alsam diye sordum sadece. Zira değişik yağlar da kullanıp kılları arttırmak istemiyorum

1 ay sonra şehir değişikliği yapacağım oyuzden özele gittiğim şehirde bir yer bulayim diyordum. Ama gerçekten çok ilgisiz bu devlet hastanesi doktorları. Sonuc cikar sonuç gosteremezsin. Sinirlerimle oynuyorlar. Bizi bir şey bilmiyor saniyorlar heralde

Hele hele kadin dogumsa iki kat gicik oluyorlar o yuzden durumunuz varsa özele gidin yoksa Allah yardimcimiz olsun :)

Asitli içecekler icmiyorum ki aşığım colaya 😂 bide paketli gidalardan uzak durun katkili seylerden uzak durun mumkun mertebe dogal yiyin cunku bebiste bizden besleniyor.ben kizartma fln hep yiyorum bulantim yoksa en sevdigim hatta 😂 ama mayonez ketcapbyemiyorum

Ben de bitki çayı ve asitli içecek yok. Maydonoz ve kafein sınırlı, günde bir fincan türk kahvesi içiyorum, çay açık, yumurta da iyi pişmiş☺️ Kızartma yiyorum valla, dengeli taze sebze meyve ile beslendiğimiz sürece vücudumuz tolere eder bence. Paketli gıda da tadımlık şimdilik 👍🏻

Canım ben biraz zor buldum ikinci tüp bebek denemesi inan ki o kadar zor ki Allah kimseye yaşatmasın. İlk olumsuz denememde acaba çay içtim ondan mi olmadı acaba sırt üstü yattım ondan mi olmadı diye en ufak bir şeyi bile takiyor insan kafasına. Güzellik falan derdinde de değilim gerçekten derimde çok kuruluk oldu yeni de ürün alacağım ne alsam diye sordum sadece. Zira değişik yağlar da kullanıp kılları arttırmak istemiyorum
Tabiiki dikkat edelim, özellikle çok beklendiyse daha da insan tedirgin oluyordur ama stres de bu süreci olumsuz etkileyecek bir şey. Bir noktadan sonra zaten kadere bağlı, hiçbir konuda kendini suçlama bence. İnşallah hiçbir şey olmaz kucağına alırsın bebişini🥰 doktorun yasaklamadıkça sürecin tadını çıkarmaya çalış bence😊

Bende asitli birşey tüketmiyorum,çayı fln azalttım ama bu sürece alışmak zorundayız galiba 😁 Bende çikolata aşığım dün yedim valla gözümün önündeydi 😂

Öyle mi 😍 evet doktora geçen pazartesi gittim kanda pozitif çıktı fakat ultrasonda henüz görünmüyor 😊
belki seninki geç döllenmedir iki hafta sonra giderseniz kesinlikle görürsün bebişini sabretmek zor ama yapacak bişey yok. bir an önce eli ayağı oynasın istiyor insan:)

Merhaba arkadaşlar benim de sat 4 Aralık. Keseyi cumartesi günü gördük. İnşallah sağlıkla gelir bebişlerimiz 🙏🙏

belki seninki geç döllenmedir iki hafta sonra giderseniz kesinlikle görürsün bebişini sabretmek zor ama yapacak bişey yok. bir an önce eli ayağı oynasın istiyor insan:)
Aynen öyle 😊 dediğiniz gibi neredeyse adetime 4 gün kala gebe kaldım günü tahmin ediyorum 🥰 benimki 3. gebelik bu planlı bir gebelik değildi şu anlık tek korkum bulantılar, bulantılar dan yana ben çok muzdaribim henüz gelmemiş sizde bulantı falan var mı

benim 24 kasım son adet tarihim 22 kasım idrar testiyle ögrendim 23 kasımda kan testi verdim kanda çıktı. şu an ikinci kontrolü bekliyorum bakalım:)
Hadi İnşallah hayırlısıyla ultrasonda görürsün canım Rabbim sağlık sıhhatle kucağına almayı nasip etsin 🙏🌼

X