2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Kızlar yazdıklarınızı tek tek okudum şimdi ne güzel capcanlı olmuş gibi grup yeniden, hamile kalanlar lüüütfen stres yapmayın akışa bırakın kendinizi aralarında 19 ay fark var diye kötü büyümeyecekler, çok daha güzel ilişkileri olacak. Ben planım dahilinde değil şuan ama yeni doğan gördüğümde o zamanları çok özlediğimi hissediyorum. Sürpriz hamile kalsam yaaa çok heyecanlı moduna girerim, O yüzden çok güzel olacak hep iyi düşünün ki karnınızdaki güzel yavrunuz da bunu hissetsin.
Düşünsenize şuan sahip olduğunuz şey dünya güzeli ve ondan bi tane daha eli yüzü farklı ama onun gibi masum bir kuzu daha gelecek. Ne olabilir ne kadar zorlanabilirsinşz rabbim sağlık sorunu vermediği sürece inşallah musmutlu yaşarsınız güzel ailenizle.
T temmuzekim çol geçmiş olsun, talihsiz bir olay yaşamışsın ama bir sağlıkçı olarak en doğru kararı verdiğini düşünüyorum. Allah bir daha böyle zor bir sınavla sınamasın inşallah 💕

@Lalalala1 meyve ağacı fikri mükemmelmiş biz de yapalım köyümüze ben de organizasyon konusunda minimal tutma taraftarıyım hatta fotoğraf çektirircrm sadece muhtemelen pasta olmayacak 🙃

Bu arada İçimden komple sizi çok sevdiğimi söylemek istedim aşırı duygusal bi anıma denk geldi yazdıklarınızı okurken isimleri görünce herkesin hikayesi aklımda çok garip bir bağ bu. saçma gelebilir şuan ama iyi ki varsınız görünmez sihirli arkadaşlarım 💕💕

Ayyy ne kadar samimi ve içten yazmışsın, sen de iyi ki varsın 😍 geçen sene bu zamanlar sırayla doğumu bekliyorduk ,suyu gelenler nst de sancisi cikanlar,neler neler.. şimdi ise bambaska heyecanları konuşuyoruz 🥰
Doğum günü konusunda biz de bahçemizde yapacağız ailece, hatta süslemelerini de ben kendim yapacağım kraft kağı kullanarak banner,isimlik vs. Pastasını da kendim yapacağım aile arası minimal bir kutlama olacak. Haftasonu da fotoğraf çekimi olacak hem bebiş hem çekirdek aile maksat anı kalsın🥰

Kızlar yazdıklarınızı tek tek okudum şimdi ne güzel capcanlı olmuş gibi grup yeniden, hamile kalanlar lüüütfen stres yapmayın akışa bırakın kendinizi aralarında 19 ay fark var diye kötü büyümeyecekler, çok daha güzel ilişkileri olacak. Ben planım dahilinde değil şuan ama yeni doğan gördüğümde o zamanları çok özlediğimi hissediyorum. Sürpriz hamile kalsam yaaa çok heyecanlı moduna girerim, O yüzden çok güzel olacak hep iyi düşünün ki karnınızdaki güzel yavrunuz da bunu hissetsin.
Düşünsenize şuan sahip olduğunuz şey dünya güzeli ve ondan bi tane daha eli yüzü farklı ama onun gibi masum bir kuzu daha gelecek. Ne olabilir ne kadar zorlanabilirsinşz rabbim sağlık sorunu vermediği sürece inşallah musmutlu yaşarsınız güzel ailenizle.
T temmuzekim çol geçmiş olsun, talihsiz bir olay yaşamışsın ama bir sağlıkçı olarak en doğru kararı verdiğini düşünüyorum. Allah bir daha böyle zor bir sınavla sınamasın inşallah 💕

@Lalalala1 meyve ağacı fikri mükemmelmiş biz de yapalım köyümüze ben de organizasyon konusunda minimal tutma taraftarıyım hatta fotoğraf çektirircrm sadece muhtemelen pasta olmayacak 🙃

Bu arada İçimden komple sizi çok sevdiğimi söylemek istedim aşırı duygusal bi anıma denk geldi yazdıklarınızı okurken isimleri görünce herkesin hikayesi aklımda çok garip bir bağ bu. saçma gelebilir şuan ama iyi ki varsınız görünmez sihirli arkadaşlarım 💕💕
Amin canım çok sağ ol 🙏 Sizde iyiki varsınız kızlarr 🥰. Ne yazışırdık buralarda bebeler doğunca bir maraton anca arada girebiliyoruz artık 😂
Bizim köyde minik bir ormanımız var. Dedesi ağaç dikme zamanlarında gidip sürekli dikti gerçekten güzel bir hatıra.

Kızlar bebislerinize 1 yaş doğum günü hediyesi ne düşünüyorsunuz?
çeyrek altın :halay:yada bebek bileziği olabilir diye düşünüyoruz
daha anlamlı ne olur diye düşündük bulamadık
aklı erse belki başka şeyler olabilir ama
fikir olursa banada söyleyin :KK70:

heeee bu arada kendisine sorsak memeeee der , bu ara meme ile aşk yaşıyor :KK70:

çeyrek altın :halay:yada bebek bileziği olabilir diye düşünüyoruz
daha anlamlı ne olur diye düşündük bulamadık
aklı erse belki başka şeyler olabilir ama
fikir olursa banada söyleyin :KK70:

heeee bu arada kendisine sorsak memeeee der , bu ara meme ile aşk yaşıyor :KK70:
Biz aslında globber bisiklet düşünüyorduk ama kur sebebiyle uçtu fiyatları vazgeçtik😅 çeyrek altın mantıklı benim de aklımda var ya da erkek bebek olduğu için künye düşünüyorum 😅 ya da öğrenme kulesi alalım dedik,ellerini falan rahat yıkar evde bana ve babasına yanımizda eşlik eder diye düşündük 🥰

Biz aslında globber bisiklet düşünüyorduk ama kur sebebiyle uçtu fiyatları vazgeçtik😅 çeyrek altın mantıklı benim de aklımda var ya da erkek bebek olduğu için künye düşünüyorum 😅 ya da öğrenme kulesi alalım dedik,ellerini falan rahat yıkar evde bana ve babasına yanımizda eşlik eder diye düşündük 🥰
Künye güzel bir hatıra bence babaannesi aldı doğum günü için bizimde. İleride büyüyünce eline vereceğim 😄

selamlar kızlar 29 ağustosta bizim de doğum günümüz var ben trendyoldan süsler tütülü kıyafet balonlar falan sipariş ettim unicorn konseptli kendi çapımda aile arası bişiler yapalım dedik bakalım nasıl olucak işe de başladım bu arada şimdilik sorunsuz gidiyor şükür babası izinde olduğu için evde onunla birlikteydi bugünden itibaren anneannesi devralıyor bakalım onunla nasıl olucak bu arada bizim hala dişimiz çıkmadı başka hala dişi olmayan var mı ?

Selaaam herkese 💕

Geçtiğimiz hafta 1. Yaşımızı kutladık. Düzeltilmiş 10 Aylığız tabii. Ertesi gün aşılarımızı da olduk.

Kendi kendine yürümüyor ama hiç de oturmuyor. Zorla mama sandalyesine bağlıyorum. 😄 Yorulmuyor musun hiç yavrum , diyorum ☺️ Sürekli ayakta 😅

Çok minik benimki, sanırım o yüzden hareketli. Tombul ve iri olsaydı zorlaşırdı işi diye tahmin ediyorum . Kendimi üzmemeye çalışıyorum,zira daha yeni 8 kg oldu. Dedim devam sütü ekleyeyim bir ara öğün gibi. Kesinlikle devamsütü istemiyor. Mamaya karıştıracağım artık azar azar☺️

Bütün bebeklere maşallah 🩵
yürümeye başladıklarında bakalım nasıl takip edeceğiz. Sevgiler anneler💌
Selaam canım benim bebişim de erken doğum ve bizde daha yeni 8 kg olduk doktorumuz sıkıntı yok dedi ama arada takıyorum ister istemez bir de hala dişimiz çıkmadı siz de durumlar nasıl

Selaam canım benim bebişim de erken doğum ve bizde daha yeni 8 kg olduk doktorumuz sıkıntı yok dedi ama arada takıyorum ister istemez bir de hala dişimiz çıkmadı siz de durumlar nasıl
Diş durumu biraz genetik diyorlar. Abimiz ilk dişini 14 aylık çıkardı.( Üstten başladı )
Bebeğim de , geçtiğimiz ay içinde , alttan iki tane çıkardı. Ama garip bir durum var ki , üst dişler , değil yan kesici dişler çıkıyor🤷‍♀️
Patladılar tam çıkmadı.

Okuduğuma göre , bu diş mevzusu tamamiyle bebeğin şahsına münhasır bir olay. Kardeşler bile farklı.

Minnacık geliyor gözüme, takılmamak elde değil , haklısın. Ama her şeyi denemek istiyor. Motor gelişimi iyi… hareketli deyip teselli oluyorum.

Bu arada, bu foruma suyum geldi kızlar yazışımın birinci yılı 🥺
Ah ne günler geldi geçti o bi yılda, endişeler, mutluluklar, korkular, heyecanlar..
Onlarla birlikte bizim de büyüdüğümüz günler, nice senelere kavuşsun sağlıkla 🙏🏻

Foto çekimi yaptırmıştık, bı masallahınızı alırız teyzeleri 🧿
Ne tatlı yaaa , gülerken sesi kulağıma geldi 🥰 Maşallah annesi 🧿

globber i bende istiyorum ama fiyatlar fena :KK43:
bizim künyemiz vardı ama çok dişliyor. takamadık 2 kere düşürdük. öyle bir durum olabilir yani haberin olsun

Tekrar hamile olan arkadaşlarımı kutluyorum. Benim oğlumda yeni 1 yaşına girdi güzel bi kutlama yaptık evde. Bu arada 2.hamileliğim de 7. ayında. Artık agirlasmaya başlıyorum oğlumu çok kucağımda tasidigimda karnım agriyo. Allahtan henüz yürümüyor da peşinden koşma sıkıntım yok 😄 doğuma da annemler gelecek 3 ay kalacaklar inşallah. Epey yardımları olur ama o 3 aydan sonra ne olacak işte orasını bilmiyorum 😃 Şuan tek sıkıntım da oğlumun gece uyanmaları, meme emmiyo bırakalı çok oldu, uyanınca da 2-3 saat uyumuyo bazen kızıyorum Allah var. Yorgun düşüyorum uykuya ihtiyacım var o uyumuyo. Kızıyorum bazen sabrım taşıyo napayim sonra pişman oluyorum ama. Nasıl düzene sokucaz şu uykuları bilmiyorum gündüz uykusu iyi de. İkinci bebiş gelene kadar oğlumun uykusunu düzene sokmam lazım. Yoksa uykular haram olacak bana 😂

Tekrar hamile olan arkadaşlarımı kutluyorum. Benim oğlumda yeni 1 yaşına girdi güzel bi kutlama yaptık evde. Bu arada 2.hamileliğim de 7. ayında. Artık agirlasmaya başlıyorum oğlumu çok kucağımda tasidigimda karnım agriyo. Allahtan henüz yürümüyor da peşinden koşma sıkıntım yok 😄 doğuma da annemler gelecek 3 ay kalacaklar inşallah. Epey yardımları olur ama o 3 aydan sonra ne olacak işte orasını bilmiyorum 😃 Şuan tek sıkıntım da oğlumun gece uyanmaları, meme emmiyo bırakalı çok oldu, uyanınca da 2-3 saat uyumuyo bazen kızıyorum Allah var. Yorgun düşüyorum uykuya ihtiyacım var o uyumuyo. Kızıyorum bazen sabrım taşıyo napayim sonra pişman oluyorum ama. Nasıl düzene sokucaz şu uykuları bilmiyorum gündüz uykusu iyi de. İkinci bebiş gelene kadar oğlumun uykusunu düzene sokmam lazım. Yoksa uykular haram olacak bana 😂
Sağlıkla kucağına al canım yanlış hatırlamıyorsam ilkin de tansiyon sıkıntısı yaşıyordun bu gebeliğin nasıl rahat geçiyor mu
İlk zamanlar biraz zorlanacaksın evet ama sonrasında kendi kendine oynamaya başlayacaklar en azından ilk zamanları annen olacak yanında birlikte bir düzen oluşturursunuz onlar da destek olduğu için dinlenme zamanların olur bu arada cinsiyetiniz ne😍

Sağlıkla kucağına al canım yanlış hatırlamıyorsam ilkin de tansiyon sıkıntısı yaşıyordun bu gebeliğin nasıl rahat geçiyor mu
İlk zamanlar biraz zorlanacaksın evet ama sonrasında kendi kendine oynamaya başlayacaklar en azından ilk zamanları annen olacak yanında birlikte bir düzen oluşturursunuz onlar da destek olduğu için dinlenme zamanların olur bu arada cinsiyetiniz ne😍
Evet ilkinde gebelik zehirlenmesi vardı, şimdi ilaç kullanıyorum çok şükür iyiyim. Aynen dediğin gibi olur inşallah. Cinsiyetimiz bu sefer kız 😍

Günaydın kızlar 2gün önce ateşlenmişti oğlum doktora gittik testlerde crp yüksek çıktı 26.5 . Şuan ateşi düştü doktor ilaç vermedi crp için sarece ateş düşürücü verdi crp yüksek çıkan var mi ne yapıldı internette de korkunc şeyler var biraz panikledim🥺☹️ acıbademdeki doktoruna sordum mesaj attım il dışında olduğumdan ona gidemedim o da yarım ağızla cevap vermiş muayene eden doktor daha iyi bilir gibi ona da ayrı sinir oldum demek ki para için bazı şeyler, İstanbul’a döndüğümde ilk iş yeni doktor bulmak olacak.☹️

Herkese merhaba,bugün oğlumun doğum günüydü ailece bahçemizde kutladık. Birçok duyguyu bir arada yaşadım bugün çok şükür bugünleri gördük. Süslemeler pastası vs hepsini kendim yaptım eşimle fikir olsun diye size de atıyorum. Oglusu da iliatireyim araya teyzeleri🥰🥰

Eklentiler

• IMG-20230902-WA0146.jpg
    IMG-20230902-WA0146.jpg
    124,6 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG20230902151120.jpg
    IMG20230902151120.jpg
    240,5 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG-20230902-WA0174.jpg
    IMG-20230902-WA0174.jpg
    90,8 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG-20230902-WA0145.jpg
    IMG-20230902-WA0145.jpg