2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Hergün kesip törpülesem de yetişemiyorum uzamasına, bir bakıyorum burnunu yanağını çizmiş yine de..

Yattığı yerden kalkmaya çalışıyor, tam dik duramayınca da bir tarafa da yıkılıyor henüz .

Ayaklara uzanmak ve ağza almaya çalışmak bir sonraki mücadelesi.. özellikle bez değiştirirken yakalıyor ayağını ve bırakmak istemiyor:)

Baby plus aynı model oturaktan aldım.. banyo için aldım ama banyoda sevmedi hiç, ağlıyor içine koyunca.. ama mutfakta kurtarıcım oldu . Tezgahta yer yaptım ona köşe geniş yerinde.. bir iki oyuncağını da oraya taşıdım.. o şekilde rahat rahat bulaşık yemek vs hallediyorum. Etrafında kol boyu mesafede eşyaları aldım ama, uzanmaya çalışıyor hep..
Yaa bu minnoslarin hepsi aynı😅 o yıkılma anları mükemmel ya çok hoşuma gidiyor baya eğleniyoruz karşılıklı 😅
Bizim de bez değiştirmek zorlaştı baya ayakları tutup asla birakmiyor ve erkek bebek olunca kavaklar oluyor pipiden o arada😂
Banyoda henüz denemedim kayar vs diye kucağımizda yikiyoruz ben ya da eşim kim denk gelirse. Mutfakta iyi oluyor evet ya da yemek yerken masaya vakumluyorum oturuyor yanımızda.eller hep bı uzanma peşinde ben de etrafını boşaltıyorum ama sürekli bı yakalama karıştırma modunda 😅

Bunun bı sure ölçütü var mı, bilmiyorum. Hemen de kusabilir, 1 saat sonra da.. Yeniden deneyerek ve diğer belirtiler oluyor mu kontrol ederek gitmek de fayda var. Netice de testlerin başarı oranı %100 değil, önemli olan bebeğinizin tepkisi, döküntü, kusma, pişik, mukus, kan vs.. takip etmelisiniz.
Bugun arka arkaya mukuslu kaka yapti malasef. Dr umuzla gorustum terbiyeli corba icip surece bakicaz kan olmadigi surece devam dedi. Ama ne yicek olsam strese giriyorum. Dilerim tum alerjiler son bulsun en kisa zamanda hepimiz icin🙏

Kızlar favori oyunumuz bu aralar top yuvarlama. Oyun matinda karşılıklı oturuyoruz kumaştan çıngıraklı yumuşak bir topumuz var bacaklarımin arasından bebeğime yuvarliyorum yakalayabileceği şekilde kucağına doğru atıyorum o da elleriyle topu kavriyor. Once bir topu inceliyor sonra ben alkış aferin dediğimde seviniyor, hadi at bana diyorum elleriyle böyle itmeye çalışıyor. Cok az bir şey itiyor elleriyle.Ben uzanıp alıyorum teşekkür ederim diyorum gülüyorum,çok hoşuna gidiyor karşılıklı kahkaha atarak oynuyoruz isterseniz deneyebilirsiniz çok eğlenceli 🥰🤗
Otururken devrilme riski olmasına karşı da desteksiz oturamıyorsa etrafında minderlerden yumuşak alan yapılabilir. Ben köpükten oyun matı üzerinde oynattığım için onun üzerine devrilse de canı acımıyor kalınlığı bayağı fazla çünkü.

Bugün itibariyle evden çalışma sürecim başladı. Gece uykusu olmazken sabah kalkması epey zor oldu ama yine de kız bir elimde, bilgisayarı açtım, kahvaltı ettim, kızı doyurdum, ilk gündüz uykusunu da uyudu hatta arada :) ofise gitmeyi de özlemedim desem yalan olur 🙈

Havuç elma muz karışımını nasıl yapıyorsunuz içine yoğurt mu koyuyorsunuz
yok havuçla elmayı çok az su da az diri klcak kadar haşlıyorum sonra içine elma ve havuç oranına göre muz atıyorum blendırdan geçiriyorum sonra da az zeytinyağı.aslında blendırdan geçirmek istemiyorum çayalla ezerek denedim öyle kabul etmiyo ek gıdanın daha başlarındayoz diye blendırdan geçirdim

Hergün kesip törpülesem de yetişemiyorum uzamasına, bir bakıyorum burnunu yanağını çizmiş yine de..

Yattığı yerden kalkmaya çalışıyor, tam dik duramayınca da bir tarafa da yıkılıyor henüz .

Ayaklara uzanmak ve ağza almaya çalışmak bir sonraki mücadelesi.. özellikle bez değiştirirken yakalıyor ayağını ve bırakmak istemiyor:)

Baby plus aynı model oturaktan aldım.. banyo için aldım ama banyoda sevmedi hiç, ağlıyor içine koyunca.. ama mutfakta kurtarıcım oldu . Tezgahta yer yaptım ona köşe geniş yerinde.. bir iki oyuncağını da oraya taşıdım.. o şekilde rahat rahat bulaşık yemek vs hallediyorum. Etrafında kol boyu mesafede eşyaları aldım ama, uzanmaya çalışıyor hep..
aynen bizimkide öyle yetiiemiyorum tırnak uzamasına

Kızlar mama kokusu-tadını sevmeyen bebekler için aroma verici vardı sanki kullananlara denk gelmiştim. İşe yaramış mıydı bir de link verebilir misiniz?

Kızlar favori oyunumuz bu aralar top yuvarlama. Oyun matinda karşılıklı oturuyoruz kumaştan çıngıraklı yumuşak bir topumuz var bacaklarımin arasından bebeğime yuvarliyorum yakalayabileceği şekilde kucağına doğru atıyorum o da elleriyle topu kavriyor. Once bir topu inceliyor sonra ben alkış aferin dediğimde seviniyor, hadi at bana diyorum elleriyle böyle itmeye çalışıyor. Cok az bir şey itiyor elleriyle.Ben uzanıp alıyorum teşekkür ederim diyorum gülüyorum,çok hoşuna gidiyor karşılıklı kahkaha atarak oynuyoruz isterseniz deneyebilirsiniz çok eğlenceli 🥰🤗
Otururken devrilme riski olmasına karşı da desteksiz oturamıyorsa etrafında minderlerden yumuşak alan yapılabilir. Ben köpükten oyun matı üzerinde oynattığım için onun üzerine devrilse de canı acımıyor kalınlığı bayağı fazla çünkü.
Ben de oyun matı alma niyetindeyim ama karar veremedim. Rica etsem link atabilir misiniz?

Ben de oyun matı alma niyetindeyim ama karar veremedim. Rica etsem link atabilir misiniz?
Merhaba ben bu ürünü aldım, soğuk geçirmez köpük olması arasında tercih sebebim oldu yerden soğuk geçmemesi için ne kadar halı üzerinde de kullanılsa yerden soğuk gelebiliyor.

Merhaba ben bu ürünü aldım, soğuk geçirmez köpük olması arasında tercih sebebim oldu yerden soğuk geçmemesi için ne kadar halı üzerinde de kullanılsa yerden soğuk gelebiliyor.
Benim baktığım da bu markaydı. Teşekkür ederim

Kızlar bugün kendim için bir iyilik yaptım ve diyetisyen+reformer pilatese başladım yoksa kendi kendine olacak gibi değil doğumdan beri 70kgya takıldım kaldım. Dengesiz beslenmenin getirdiği sağlık sorunlarıda var tabii 🤦🏼‍♀️ siz verebildiniz mi kiloları kişiden kişiye değişir tabii ama çoğunluğu merak ettim ☺️

Kızlar bugün kendim için bir iyilik yaptım ve diyetisyen+reformer pilatese başladım yoksa kendi kendine olacak gibi değil doğumdan beri 70kgya takıldım kaldım. Dengesiz beslenmenin getirdiği sağlık sorunlarıda var tabii 🤦🏼‍♀️ siz verebildiniz mi kiloları kişiden kişiye değişir tabii ama çoğunluğu merak ettim ☺️

Ahh o iyilikten ben de kendime yapmak istiyorum, valla ben veremedim henüz, kilodan ziyade sıkılaşmam lazım.yaz geliyor 😅

Bende bu marka almıştım hamileyken kalınlığı falan güzel gerçektende ☺️ şimdi çit alacağım onuda beğendim ama halı içine uymuyor ufukta bize yeni halı gözüküyor sanırım 😂
Off evet zayıflayamazsam yazın benim psikoloji çok kötü olur o yüzden zaten birazda. Sürekli denize gidiyoruz bu halde kendimi asla yakıştıramıyorum.
Çit ben de bakıyorum malum kuduruklar için şart 😅
Evet yaa psikolojik kısım çok daha önemli gerçekten, inşallah güzel sonuçlar alırsın canım darısı da bana olsun😅

X