2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Kızlar bebisleriniz desteksiz oturmaya basladi mi? Benim bebek köpük oyun matinda ve yatağın üzerinde normal oturuyor desteksiz şekilde ve geceleri de uyanıp sürekli bunu yapmak istiyor 😂 3te kalkıyor mesela kikir kikir gülüp oturmak istiyor . Gece uygulamak istemese guncellemeler iyi aslında 😅😅

Kızlar bebisleriniz desteksiz oturmaya basladi mi? Benim bebek köpük oyun matinda ve yatağın üzerinde normal oturuyor desteksiz şekilde ve geceleri de uyanıp sürekli bunu yapmak istiyor 😂 3te kalkıyor mesela kikir kikir gülüp oturmak istiyor . Gece uygulamak istemese guncellemeler iyi aslında 😅😅
Maşallah canım 🧿bende bugün soracaktım bunu takipteyim. Bizimki oturmuyor henüz katlanıyor ya da yıkılıyor

Maşallah canım 🧿bende bugün soracaktım bunu takipteyim. Bizimki oturmuyor henüz katlanıyor ya da yıkılıyor

Tam dik duramıyor zaten eğik modda ama oyuncak falan gösterince dik duruyor. Tabi bir süre sonra yıkılıyor hacıyatmaz 😅 gün içinde genelde bebeyatmaz almıştım onda oturuyor,cam önüne alan yapıyorum ona orada oynuyor kendi kendine. Bu ara favorisi ayaklarını tutup kendine çekmek,sonraki hedef de ağzına ayakları almak😅 otururken de sürekli elleriyle parmak uçlarını yakalıyor ondan eğik duruyor minnosum 🤗😍

Tam dik duramıyor zaten eğik modda ama oyuncak falan gösterince dik duruyor. Tabi bir süre sonra yıkılıyor hacıyatmaz 😅 gün içinde genelde bebeyatmaz almıştım onda oturuyor,cam önüne alan yapıyorum ona orada oynuyor kendi kendine. Bu ara favorisi ayaklarını tutup kendine çekmek,sonraki hedef de ağzına ayakları almak😅 otururken de sürekli elleriyle parmak uçlarını yakalıyor ondan eğik duruyor minnosum 🤗😍
Ya bu ayak olayı aynı biz. Ağzına sokamayınca da çıldırıyor 😂 bende babyjem oturağı çıkardım bugün ilk defa biraz durdu sıkıldı. Bebek arabasındada yamulup gidiyor daha 😄 bebeyatmaz iyiymiş bende alayım bari yumuşak en azından ☺️ birde mama sandalyesindeki oyuncakları yere atmalar başladı bizde sonra geri istiyor yine atıyor 🙈

Ya bu ayak olayı aynı biz. Ağzına sokamayınca da çıldırıyor 😂 bende babyjem oturağı çıkardım bugün ilk defa biraz durdu sıkıldı. Bebek arabasındada yamulup gidiyor daha 😄 bebeyatmaz iyiymiş bende alayım bari yumuşak en azından ☺️ birde mama sandalyesindeki oyuncakları yere atmalar başladı bizde sonra geri istiyor yine atıyor 🙈

Babyjem oturakta biz yemek yerken bizimle masada oturuyor ya da ben yemek vs yaparken tezgahta😅 Bebek arabasında denemedim henüz deneyeyim ben de. Evet hem yumuşak hem de risksiz içim rahat şekilde yalniz bırakıyorum düştü mü yıkıldı mi derdi olmadan 😅 mama sandalyesine ilk defa bugün oturdu ama sıkıldı pek sevmedi, cuma ek gıdaya başlayacagiz bakalım süreç nasıl ilerleyecek 😅

Babyjem oturakta biz yemek yerken bizimle masada oturuyor ya da ben yemek vs yaparken tezgahta😅 Bebek arabasında denemedim henüz deneyeyim ben de. Evet hem yumuşak hem de risksiz içim rahat şekilde yalniz bırakıyorum düştü mü yıkıldı mi derdi olmadan 😅 mama sandalyesine ilk defa bugün oturdu ama sıkıldı pek sevmedi, cuma ek gıdaya başlayacagiz bakalım süreç nasıl ilerleyecek 😅
Babyjemde riskli geldi bana öne doğru eğilince arkadan kalkıverdi yalnız bırakmaya gelmeyecek gibi canım. Bebek arabasını bayadır kullanıyorum ben ya pusette durmayınca. Bazen seviyor bazen sevmiyor ama genelde uyuyor içinde ☺️ ek gıda korkulu rüyamdı iştahsız olduğu için ama sevdi şükür inşallah iyi geçer sizinkide 🙏

Babyjemde riskli geldi bana öne doğru eğilince arkadan kalkıverdi yalnız bırakmaya gelmeyecek gibi canım. Bebek arabasını bayadır kullanıyorum ben ya pusette durmayınca. Bazen seviyor bazen sevmiyor ama genelde uyuyor içinde ☺️ ek gıda korkulu rüyamdı iştahsız olduğu için ama sevdi şükür inşallah iyi geçer sizinkide 🙏

Ben yanlarına önüne falan battaniye ve mini yastikla destek yapıyorum babyjemde, çok güvenilir gelmiyor bana da. Bebeyatmaz en iyisi risksiz ve güvenli 🤗 ahh inşallah çok heyecanlıyım valla ara ara tadım yaptırıyorum ama tam geçmedik henüz , inşallah yemek yiyen bebek olur tüm bebekler 🥰

Merhabalar. Alerjik bebis annelerine bir sorum olucak. alerji kaynakli kusma sutu aldiktan ne kadar sure sonra oluyor acaba yasayan var mi? Bizde kan testinde sut alerjisi cikti yumurta negatif hem deri hem de kanda. Fakat sutsuz yumurtali kekle basla demisti dr umuz . Ben tukettim keki ve yaklasik 1 saat sonra kustu. Acaba alerjen aldigi icin mi tedirgin oldum.
Bunun bı sure ölçütü var mı, bilmiyorum. Hemen de kusabilir, 1 saat sonra da.. Yeniden deneyerek ve diğer belirtiler oluyor mu kontrol ederek gitmek de fayda var. Netice de testlerin başarı oranı %100 değil, önemli olan bebeğinizin tepkisi, döküntü, kusma, pişik, mukus, kan vs.. takip etmelisiniz.

Peki benim şuan 2023 Ekim annelerinde olmam 🙈 Yarabbim ikiz gibi çocuklarım olacak inşallah 😃 Ne acayip bir durumdayım ben yaa. Tekrar hamilelik tekrar doğum tekrar yine bebek 😂 ikizler en azından bir hamilelik bir doğum oluyo. 😁 çok farklı duygulardayım çoookkk.
BEbege sen mi bakiyorsun yardimcin temizlikcin vs. Var mı? Su an cok sorun yaşiyorum esimle bakma konusundada ondan sordum

Bebeginiz nasıl yatıyo kizlar benim ki yan yatıyor korkuyorum yatarken dönücek yüz ustü diye boğulur mu kafaya taktim gece gece.

Ben yanlarına önüne falan battaniye ve mini yastikla destek yapıyorum babyjemde, çok güvenilir gelmiyor bana da. Bebeyatmaz en iyisi risksiz ve güvenli 🤗 ahh inşallah çok heyecanlıyım valla ara ara tadım yaptırıyorum ama tam geçmedik henüz , inşallah yemek yiyen bebek olur tüm bebekler 🥰
Sipariş vereyim bende yarın hoşuma gitti hem oturma egzersizi olur ☺️ ahh amin canım onlar yerse bizde yiyiyoruz yoksa iştah kalmıyor bizdede
Bebeginiz nasıl yatıyo kizlar benim ki yan yatıyor korkuyorum yatarken dönücek yüz ustü diye boğulur mu kafaya taktim gece gece.
Sanmıyorum artık baya büyüdüler boğulmaz bence hareketli bir bebekse.

Benim bebeğim 1 aylıktan beri yüzüstü yatıyor çok şükür bir sıkıntı olmadı 🙏 geceleri de karnıni doyurduktan sonra yan koyuyorum sonra kendi bir süre sonra yüzüstü dönüp devam ediyor uyumaya.

Sipariş vereyim bende yarın hoşuma gitti hem oturma egzersizi olur ☺️ ahh amin canım onlar yerse bizde yiyiyoruz yoksa iştah kalmıyor bizdede

Sanmıyorum artık baya büyüdüler boğulmaz bence hareketli bir bebekse.
Al al çok iyi oluyor, misafirliğe vs de gittiğim zaman götürüyorum o da ben de rahat oluyoruz, kucak dışı çözümü 🥰 ahh inşallah yer bakalım bu hafta cuma başlayacağız 💕

aynen bizimki de ilk ondan galiba 😊çabuk uzaması normalmiş yavaş uzaması hastalık belirtisi olabiliyomuş
Hergün kesip törpülesem de yetişemiyorum uzamasına, bir bakıyorum burnunu yanağını çizmiş yine de..
Yattığı yerden kalkmaya çalışıyor, tam dik duramayınca da bir tarafa da yıkılıyor henüz .
Ayaklara uzanmak ve ağza almaya çalışmak bir sonraki mücadelesi.. özellikle bez değiştirirken yakalıyor ayağını ve bırakmak istemiyor:)
Baby plus aynı model oturaktan aldım.. banyo için aldım ama banyoda sevmedi hiç, ağlıyor içine koyunca.. ama mutfakta kurtarıcım oldu . Tezgahta yer yaptım ona köşe geniş yerinde.. bir iki oyuncağını da oraya taşıdım.. o şekilde rahat rahat bulaşık yemek vs hallediyorum. Etrafında kol boyu mesafede eşyaları aldım ama, uzanmaya çalışıyor hep..

X