2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım ben yaptıracağım 16sina randevu aldım. 10+6 olacak o zaman. Öyle önerdi yaptıracağım yer

7-8 bin diyenler oldu bize doktorun önerdiği yer 5200 dedi, burda bir arkadaş Genox önerdi orayı sorduk 4500 dedi ve aşırı ilgililerdi oraya yaptıracağım ben İstanbul'da da alıyorlarmış kan normalde Ankara'daymiş
Tl mi euro mu fiyatlar

Aslında 9+0 itibariyle yapılıyor ama annenin kanında en az %4 oranında bebeğin DNA'sinin bulunması lazım bu yüzden 10 haftayı geçince daha kesin oluyormuş. Yeteri kadar DNA bulunamazsa tekrar kan alınması gerekiyormuş. 10 Mayıs yerine 16sina attım randevumu bu sebeple
Kızlar hiç bilgim olmadığı için soruyorum fetal dna da ciddi sorun çıkınca istenildiği takdirde gebelik sonlandırılıyor mu çünkü yasal kürtaj süresi geçmiş oluyor ya onu merak ettim. Allah kimsenin başına vermesim tabi ki🙏🏻

Kızlar hiç bilgim olmadığı için soruyorum fetal dna da ciddi sorun çıkınca istenildiği takdirde gebelik sonlandırılıyor mu çünkü yasal kürtaj süresi geçmiş oluyor ya onu merak ettim. Allah kimsenin başına vermesim tabi ki🙏🏻
Evet canım Allah korusun ciddi bir durum olursa böyle bir seçenek veriyorlar ama genelde ikili testlerde sağlıklı olan bebeklere bile risk çıkabiliyor ve anneler hep stres oluyor. Fetal DNA'nin doğruluğu çok daha yüksek

Evet canım Allah korusun ciddi bir durum olursa böyle bir seçenek veriyorlar ama genelde ikili testlerde sağlıklı olan bebeklere bile risk çıkabiliyor ve anneler hep stres oluyor. Fetal DNA'nin doğruluğu çok daha yüksek
Teşekkür ederim canım. Çok pahalıymış ya bunu yaptıramam muhtemelen şimdi bunu taktım biraz kafaya herkes yaptırıyo mu

Teşekkür ederim canım. Çok pahalıymış ya bunu yaptıramam muhtemelen şimdi bunu taktım biraz kafaya herkes yaptırıyo mu
Benim şu anlık yaptırma planım yok canım 2li testte sıkıntı çıkarsa doktor yaptırmamızı tavsiye ederse öyle yaptırım cidden pahalı bir test 2021 Şubat ayında yaptıranları hatırlıyorum 1500 civarı yaptırmışlardı şu an 5bin lira ama gerekirse tabi yaptırırım🥰

Mesela benim yaştan dolayı risk kesin çıkacak. O yüzden kesin yaptıracağım.
Canım senin yaşın kaçtı? Evet o zaman daha da iyi olur yaptırman için rahat eder. Hepimizin sonucu temiz cikar inşallah. 70den fazla genetik hastalık tespit edilebiliyormuş. Cinsiyeti belli olacağı için de heyecan yapıyorum biraz :)

Canım senin yaşın kaçtı? Evet o zaman daha da iyi olur yaptırman için rahat eder. Hepimizin sonucu temiz cikar inşallah. 70den fazla genetik hastalık tespit edilebiliyormuş. Cinsiyeti belli olacağı için de heyecan yapıyorum biraz :)
42 hayatım , hiç diğer testleri beklemeye gerek yok. Tüp bebekte transfer öncesinde genetik test yaptırabiliyorduk ama bu daha kesin diye doktorlarım bunu önerdi

Birsey sormak istiyorum Ama tam olarak tüm organ gelişimi tamamlanmadan nerden bilinebilir ki saglıklı olacagı aklımı kurcalayan bu oldu

Hmm belli baslı sorunlarınların tespiti için sanırım .ben genel düşünmüştüm tesekkurler canım
Detaylı ultrason da önemli canım fiziksel olarak orda bakıyorlar ama o 21. Haftada falan yapılıyor. Orda bebeğin her şeyine bakıyorlar fiziksel olarak bir sıkıntısı var mı diye

Benim şu anlık yaptırma planım yok canım 2li testte sıkıntı çıkarsa doktor yaptırmamızı tavsiye ederse öyle yaptırım cidden pahalı bir test 2021 Şubat ayında yaptıranları hatırlıyorum 1500 civarı yaptırmışlardı şu an 5bin lira ama gerekirse tabi yaptırırım🥰
İnşallah hiçbirimize gerek kalmaz canım 🙏🏻 Ben de öğretmenim ama çalışmıyorum atanmaya çalışırken geldi bize bu bebiş🥰🧿 sürekli bi masraf çıkıyor sağlıklı olsunlar inşallah tabi ama fiyatlar her şeyde uçmuş insanın morali bozuluyor yaptıramadığında bazı şeyleri

İnşallah hiçbirimize gerek kalmaz canım 🙏🏻 Ben de öğretmenim ama çalışmıyorum atanmaya çalışırken geldi bize bu bebiş🥰🧿 sürekli bi masraf çıkıyor sağlıklı olsunlar inşallah tabi ama fiyatlar her şeyde uçmuş insanın morali bozuluyor yaptıramadığında bazı şeyleri
İnşallah bebiş uğuruyla gelecek ve atanma haberini de alacaksın canım en kısa zamanda😍 branşın neydi😊 masraflar hiç bitmiyor daha en başındayız sürecin sağlıkla doğsunlarda elden gelen imkanları zorluyoruz ama fetal DNA yi herkes yaptırmıyor zaten eğer yaş riskin yoksa çok dert etme canım

İnşallah bebiş uğuruyla gelecek ve atanma haberini de alacaksın canım en kısa zamanda😍 branşın neydi😊 masraflar hiç bitmiyor daha en başındayız sürecin sağlıkla doğsunlarda elden gelen imkanları zorluyoruz ama fetal DNA yi herkes yaptırmıyor zaten eğer yaş riskin yoksa çok dert etme canım
Senin branş neydi canım 😊

Canım benim ilk kontrolümde yolksac görülemedi, kontrolden 1-2 gün önce belirtim azalmaya başlamıştı. 1 hafta boyunca gebelik bitti diye dolanıp yapmadığım iş kalmadı. Öyle bir enerji rahatlık. Dün artık operasyonu planlarız diye gittim Doktora gümbür gümbür kalp atışı duyduk. Yaniii belirtilere takılma. Hiç de olmayabiliyormuş
Hep böyle gümbür gümbür atsın inşallah 😍 Kaç haftalıkken görülmemiştir yolk sac sizde

Bizde bir hafta once keseyı gorduk. Ama ozellıkle bır kac gundur bır belırtı yok. Sadece arada goguslerım kendını hıssettırıyor 😀 Adet agrısına benzer agrılar vardı onlar gectı. Şuan boyle olması normal bırkac haftaya bulantılar baslar o zaman hergun kendını hatırlatır belirtilerle 😊
Benim keseyi görene kadar çok ağrım, uyku halim falan vardı ama keseyi görünce bir anda geçti sanki hepsi. Hele uyku halinden eser yok 😊 Rabbim her birimize kalp atışlarını duyup sağlıcakla kucağımıza almayı da nasip etsin inşallah 🤲♥️

X