2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar günaydın şimdi kontrolden çıktım. 7+0’ım kalp atışını duyduk 124 çıktı. Bebek 9 mm haftasıyla tam uyumlu dedi. Kan ve idrar verdim birkaç gün sonra sonuçlar için arayacak doktor. 2 hafta sonra rutin kontrol. 11.haftada da fetal dna yaptırcağız. Elimdeki yarım kutu folikasit bittiğinde genesis multivitamine geçeceğim

Canım selam yanlış hatırlamıyorsam sende tüp bebekle hamile kalmıştın kocaelidemisin doktorun kim yazarmısın
Evet canım tüp bebek. Çayırova tarafındayım. Gebelikten sonra emseyden canan hanıma randevu almaya çalıştım ama yoğunluktan olmadı. Biz de keseyi görmek için bahçecideki doktorumuza gittik ebru hanıma. Önümüzdeki perşembe günü de kalp atışı için gidicez yine tüp bebek merkezine. Ama bi yandan da canan hanıma randevu almaya çalışıcam bi an önce düzenli bi doktor bulmalıyım

Evet canım tüp bebek. Çayırova tarafındayım. Gebelikten sonra emseyden canan hanıma randevu almaya çalıştım ama yoğunluktan olmadı. Biz de keseyi görmek için bahçecideki doktorumuza gittik ebru hanıma. Önümüzdeki perşembe günü de kalp atışı için gidicez yine tüp bebek merkezine. Ama bi yandan da canan hanıma randevu almaya çalışıcam bi an önce düzenli bi doktor bulmalıyım
Canım Emseyde Gülcan hanımda iyidir aklında olsun ama Canan’a randevu bulmak gerçekten çok zor on gün önceden almak gerekiyor

Kızlar bu fetal DNA yani nips sanırım yaptıracaklar var mı? Ben haftaya yaptıracağım randevu aldım
Canım ben yaptıracağım 16sina randevu aldım. 10+6 olacak o zaman. Öyle önerdi yaptıracağım yer
Ben de yaptıracağım kesin. Ama hiç fiyat bilgisi filan almadım daha.
Fiyatına ne kadar dediler canım
7-8 bin diyenler oldu bize doktorun önerdiği yer 5200 dedi, burda bir arkadaş Genox önerdi orayı sorduk 4500 dedi ve aşırı ilgililerdi oraya yaptıracağım ben İstanbul'da da alıyorlarmış kan normalde Ankara'daymiş

Kızlar bu fetal DNA yani nips sanırım yaptıracaklar var mı? Ben haftaya yaptıracağım randevu aldım
Aslında 9+0 itibariyle yapılıyor ama annenin kanında en az %4 oranında bebeğin DNA'sinin bulunması lazım bu yüzden 10 haftayı geçince daha kesin oluyormuş. Yeteri kadar DNA bulunamazsa tekrar kan alınması gerekiyormuş. 10 Mayıs yerine 16sina attım randevumu bu sebeple

Kızlar bazı test sonuçlarım çıkmış tam anlayamadım ama bir bakar mısınız🙈

Eklentiler

• 6EE2EA00-D281-4E73-B9B7-CFD06835C72C.png
    6EE2EA00-D281-4E73-B9B7-CFD06835C72C.png
    231,5 KB · Görüntüleme: 72
  • AE0E5A90-711C-4B04-A068-D28F0C034672.jpeg
    AE0E5A90-711C-4B04-A068-D28F0C034672.jpeg
    98 KB · Görüntüleme: 75
Her şey güzel canım, toxoplazma hariç diğerlerine bağışıklığın var. Toxoplazma bağışıklığın yok bu yüzden dikkat etmelisin çiğ et, iyi yıkanmamış sebze yeşillik yememeli, kedi köpek dışkısı vb şeylerle temas etmemelisin. El hijyenine özen göster ❤️

Canım özetle benim doktorum igg ler pozitif çıkarsa bağışıklığın var önceden geçirmişsin kızamıkcık gibi hastalıkları bu iyi birşey demişti,
Ama igm değerleri pozitif çıkarsa ki baktığım kadarıyla sende de ne gatif o zaman hastalığı şimdi geçiriyorsun demek sıkıntı yapacağın bir durum yok

Canım ne testi bu
Geçen kalp atışından sonra doktor istedi canım gittiğinde senden de isterler rutin kan testleri🥰
Her şey güzel canım, toxoplazma hariç diğerlerine bağışıklığın var. Toxoplazma bağışıklığın yok bu yüzden dikkat etmelisin çiğ et, iyi yıkanmamış sebze yeşillik yememeli, kedi köpek dışkısı vb şeylerle temas etmemelisin. El hijyenine özen göster ❤️
Sağ ol canım ya tam anlayamadım ben de bir sıkıntı olmasın da dikkat ediyorum zaten daha da dikkat ederim artık🥰
Canım özetle benim doktorum igg ler pozitif çıkarsa bağışıklığın var önceden geçirmişsin kızamıkcık gibi hastalıkları bu iyi birşey demişti,
Ama igm değerleri pozitif çıkarsa ki baktığım kadarıyla sende de ne gatif o zaman hastalığı şimdi geçiriyorsun demek sıkıntı yapacağın bir durum yok
Sağ ol canım doktora perşembe gideceğim aklımda kalıp stres yapacağıma sorayım dedim ama anladım şu an mantığını☺️

X