2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben bir üniversite hastanesinde gördüm bu durumu bir de devlette. Diğer hastalar için almıyorlar. Ama baya katıymış o hastane doğum olunca ne alaka
Kızlar bunu ben de yaşadım. Başta garip geldi ama değil. Maalesef bazı insanlar çok ahlaksız. Ben devlet hastanesine gittiğimde genelde tek gidiyorum eşim o saatlerde çalışıyor. Yanında hamile karısı var adam sırıta sırıta bakıyor. Karısı kontrole girdi, geldi yanıma oturdu şok oldum. Bazı kimseler çok kırsaldan geliyor onlar için böyle şeyler fantazi unsuru bile olabiliyor maalesef. Bir kere de iş çıkışı gitmiştim üzerimde elbise vardı ki devlet memuruyum elbise gayet normal bir elbiseydi adamlar o kadar tuhaftı ki şok oldum. Oturdukları yerden geleni geçeni seyrediyorlar. Tabii bu hepsi için geçerli değil ama sosyal hayata çok fazla karışmayan adamlar için. Muayene ye almamaları da şeyden bazen içerde biri varken öbürünün derdini dinliyor doktorlar ya da içerde kadına kanamasını falan soruyor dışarıda bir adamın bunu duymasını istemeyebilir.

Kızlar bugün şehir hast geldim. Randevu beklerken eşimi dışarı çıkartmak istediler bekleme alanında bile birlikte duramazmışız. randevuya da almayacaklarmış. Hatta doğum yaparsam kata bile almayacaklarmış. Sebep soruyoruz. Mahremiyet diyor. Geldiğim doktor erkek. Eşim ile benim aramda ne mahremiyet olabilir ? Eşim delirdi. Bu çocuğu karım tek yapmadı babayım ben diye.
Böyle bir şey yaşayan oldu mu ?
Geçen sene üniversite hastanesinde düşük yapmıştım canım ve dediğin gibi hiçbir şekilde yanına almıyorlar sadece o değil yanına kadın refakatçi için bile izin vermiyorlardı tek başıma doğum yapmıştım şaka gibi bir olaydı gerçekten

Evet beklenenden biraz daha düşük canım herkeste 2 kat olmayabiliyor %60 artışa da normal diyorlar bence de en güzeli araya haftasonu girmeden bugün doktora gitmen bu değerle gözükür kese
Canım bugün gidemem ki eşim işlerini ayarlamıştı araba da yok eşim de yok şuan hastane de uzak arabayla 1 saat napıcamı bilmiyorum ya

Hatta ben bilerek yaptıklarını düşünüyorum, millet özele gitsin yükümüz hafiflesin diye.
Bence de ben de aynı şeyi düşünüyorum. Devlet hastanesindeki dr çok yoğun çalışma şartları çok zor anlıyorum ama maddi durumun yoksa da mecburen gidiyorsun insanlara bazen gerçekten saygısızca davranabiliyorlar. Ben hayatımda bi kere yaşadığım yerdeki üniversite hastanesine gitmiştim kadın doğuma. (İlk ve son oldu devlette muayene) çünkü hayatımda ilk kez alttan muayene yaptıracaktım ve nasıl olduğunu bilmiyordum endişe ve bilinmemezlik ile gittim. Hemşire eşyalarını çıkar hazırlan dedi baya sertçe söyledi ben de çıkardım düzgün tertipli bi şekilde sedyeye koydum. Hazırım dedim sonra aynı anda kadın dr ve hemşire geldi hemşire bana bi bağırmaya başladı çabuk ordan eşyalarını al kapının arkasına as bu kadar mı görgüsüzsünüz hayret bi şey falan diye. Ben de bilseydim ya da söyleseler yapardım zaten ama aşırı moralimi bozmuştu bu olay ne görgüsüzüm ne eğitimsizim. Öğretmenim çok şükür. (Eğitimsiz de görgüsüz de olabilirdim kimse kimseye böyle davranamaz) sonra doktor sertçe muayene etti ve ilişki sırasında acıyan bi yerim vardı orayı söyledim doktora yok işte bi şey yok diye bana bağırdı. Bu tecrübe de devlette son tecrübem oldu. Gitmeyelim diye kaba davranıyolar resmen. Sayelerinde ilk kadın doğum muayenem travma oldu bende

Ay kızlar ya şimdi sağlık ocağı hemşiresi ile konuştum bu sonuç geçen haftanın sonucuymuş yani 21 Nisan 95 28 Nisan 4539 o kadar rahatladım ki
Kız insan tarihine bakar dün verdiysen e nabızda gözükmesi lazım aslında canım ama neyse hiç önemli değil senin 12bini kaça katlamıştır şimdi değerin🤭🤭 benim de 2 günde 3,5 kat arttı ama tek bebek ordan anlaşılmıyor canım

Kız insan tarihine bakar dün verdiysen e nabızda gözükmesi lazım aslında canım ama neyse hiç önemli değil senin 12bini kaça katlamıştır şimdi değerin🤭🤭 benim de 2 günde 3,5 kat arttı ama tek bebek ordan anlaşılmıyor canım
Canım 5 Nisan yazıyor ya, benim suçum yok 😂😂😂 geçen haftanın sonucunu bu haftaya girmişler dünkü çıkmamış daha 😂😂😂 kalbime indirdiler

Ayy canım çok sağ ol. Bir gün iyiyim bir gün kötüyüm ama geçen haftaya göre çok daha iyiyim. Sanırım dinlenmek çok iyi geliyor. Bebiş iyi o kendini milim milim büyütüyor şükür. 🙏🏻 Bugün işe başladım. İnşallah ben de iyileşmeye doğru gidiyorum. Sancılarım azaldı ama bitmedi. Darısı başıma inşallah. Sen nasılsın?
İyiyim kuzum şişkinliğim gitti epey bana normale döndüm gibi geliyor tabi kontrolde ne çıkıcak bilmiyorum 🤭 yine devasa yumurtalarla karşılaşabilirim 😄
İnş bebişlerimizin kalp atışınıda duyarız da biraz içimiz rahat eder çok panik içindeyim 😄🤭bende dün başladım işe
Kontrolümde 10 unda hayırlı haberler alırız inş 😍

X