2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Teşekkür ederim canım , işe başlamak durumunda kalırsam diye bende araştırayım dedim
Sen ne yapıyorsun başlayacakmısın?
Canım ben başladım ama hergün gitmiyorum.gittiğim günler annem ya da eşim evde bebeğe bakıyor.şimdilik bu şekilde idare ediyorum bakalım nereye kadar.süt izni bitince benim de bi çözüm bulmam lazım

Teşekkür ederim canım , işe başlamak durumunda kalırsam diye bende araştırayım dedim
Sen ne yapıyorsun başlayacakmısın?
Bu arada bakıcı ücretleri uçmuş.ben 5 falan veririm diyordum 8 bin veriyormuş arkadaş.yeni başlatacaksan 10 isterler dedi şaşırdım kaldım.hayatta veremem bu rakamları

Canım ben başladım ama hergün gitmiyorum.gittiğim günler annem ya da eşim evde bebeğe bakıyor.şimdilik bu şekilde idare ediyorum bakalım nereye kadar.süt izni bitince benim de bi çözüm bulmam lazım

Bu arada bakıcı ücretleri uçmuş.ben 5 falan veririm diyordum 8 bin veriyormuş arkadaş.yeni başlatacaksan 10 isterler dedi şaşırdım kaldım.hayatta veremem bu rakamları
Anladım canım
Ya ücretsiz izin almak da çok zor bu devirde
Napıcaz bilmiyorum
Bebeği kreşe yada bakıcıya emanet etmek zaten başlı başına dert
Napıcaz bilmiyorum yaa

Kızlar atak dönemi biten
Uykuları normale dönen varmı?
Düzeltilmiş doğması gereken tarihe göre hesaplanması gerekiyormuş bu arada
Ona göre son 3 günümüz bizim
Azalıp normale dönen varmı?

Kızlar atak dönemi biten
Uykuları normale dönen varmı?
Düzeltilmiş doğması gereken tarihe göre hesaplanması gerekiyormuş bu arada
Ona göre son 3 günümüz bizim
Azalıp normale dönen varmı?
Biz 37+3 de doğduk şuan 5+2 deyiz çok şükür baya baya düzeldi uykuları 1 saat uyuyor günde 3 4 uyku yapıyor hatta bazen 40 dakika uyur kalkarsa geri uykuya döndürüyorum bu sekilde 2 ile 3 saat arası uyumuş oluyor bir uykuda kast ettiğim gündüz uykuları gecede 9 9 30 gibi uyuyor

Kızlar kızım 5.5 aylık ve gündüz toplasanız 1.5 saat falan uyuyor ve akşam uykusuna 7 de geçiyor 4. Ay komple uykumuzu mahvetti çok güzel 3 uyku yapıyorduk şimdi 2 uykuya düştü ve 45 dk maksimum son uykuya 7 de yatıyor ve uyandığında emzik vermezsem odadan çıkartırsam yatır beni diye kıyamet kopuyor. Bu gündüz uyku muhabbetini nasıl düzene sokabiliriz

Biz 37+3 de doğduk şuan 5+2 deyiz çok şükür baya baya düzeldi uykuları 1 saat uyuyor günde 3 4 uyku yapıyor hatta bazen 40 dakika uyur kalkarsa geri uykuya döndürüyorum bu sekilde 2 ile 3 saat arası uyumuş oluyor bir uykuda kast ettiğim gündüz uykuları gecede 9 9 30 gibi uyuyor
Yaa inşallah bizim de düzelir canım yaa
Valla bende her uyandığında geri uykuya döndürmeye çalışmaktan helak oldum artık
20-30-15 dakkalar arası uykuları hep
Şu 4.ay atağı bi bitse parti vericem 😅🫠

Kızlar goon marka bez kullanan var mı ? Molfix pure&soft kullanıyorum 3 numara ama artık 4e geçicez goonu gördüm muallakta kaldım trendyolda da hep taşırıyor flan yazmışlar bide bedenleri molfixten çok farklı sanırım. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi ?

Yaa inşallah bizim de düzelir canım yaa
Valla bende her uyandığında geri uykuya döndürmeye çalışmaktan helak oldum artık
20-30-15 dakkalar arası uykuları hep
Şu 4.ay atağı bi bitse parti vericem 😅🫠
5buçuk aylık hala parti vermek için bekliyorum ama sadece bekliyorum😂 eşime bikaç gün izin al yorgunluktan ölüyorum dedim bakalım vericekler mi seçimdi oydu buydu derken sürekli geç geliyordu görevliydi o yüzden bütün gün ben baktım ne sırt kaldı ne kol geberiyorum yorgunluktan uykusuzluk desen hat safhada. Evi b.k götürüyor resmen küçük süpürgeyle süpürebildiysem oo bugün iyi temizlik yaptın diyorum kendime😂 daha yazlık kıyafetler çıkacak bazanın altından yıkanıp yerleştirilecek aynı şekilde kışlıklar yıkanıp kaldırılcak. Cam kapı pencereyi hiç saymıyorum bile. Of yazarken yoruldum🥲

5buçuk aylık hala parti vermek için bekliyorum ama sadece bekliyorum😂 eşime bikaç gün izin al yorgunluktan ölüyorum dedim bakalım vericekler mi seçimdi oydu buydu derken sürekli geç geliyordu görevliydi o yüzden bütün gün ben baktım ne sırt kaldı ne kol geberiyorum yorgunluktan uykusuzluk desen hat safhada. Evi b.k götürüyor resmen küçük süpürgeyle süpürebildiysem oo bugün iyi temizlik yaptın diyorum kendime😂 daha yazlık kıyafetler çıkacak bazanın altından yıkanıp yerleştirilecek aynı şekilde kışlıklar yıkanıp kaldırılcak. Cam kapı pencereyi hiç saymıyorum bile. Of yazarken yoruldum🥲
kendimi gördüm bende şarjlı süpürgeyle azıcık süpüreyim ev parlamış gibi geliyor artık
geçen hafta hastaydık kız iyileşti ben hastalandım falan hiç halim kalmadı
eşinizin izin alma durumu varmış en azından benim öyle bi durum da yok
tamam

kendimi gördüm bende şarjlı süpürgeyle azıcık süpüreyim ev parlamış gibi geliyor artık
geçen hafta hastaydık kız iyileşti ben hastalandım falan hiç halim kalmadı
eşinizin izin alma durumu varmış en azından benim öyle bi durum da yok
tamam
Geçmişler olsun kuzum. Ben lohusalık dönemimde bile böyle yorgun hissetmiyodum yemin ederim😢 bi instamom olamadım ona yanıyorum😁

Kızlar goon marka bez kullanan var mı ? Molfix pure&soft kullanıyorum 3 numara ama artık 4e geçicez goonu gördüm muallakta kaldım trendyolda da hep taşırıyor flan yazmışlar bide bedenleri molfixten çok farklı sanırım. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi ?
Bedenleri bi tık daha büyük ama çok sert bi bez cidden taşırma yapıyor . tüm bezleri neredeyse denedim en iyisi molfix . İndirimle de 4 beden 1.80e falan geliyor getirde

Kızlar bugün hava 29 dereceydi dışarıda evde ise 25 derece. Bu çocuklar ne zaman tişört giyecek. Çocuk bebek arabasında tek kat uzun kollu ile acayip terlemiş, sinirlendi yol boyunca.

Bedenleri bi tık daha büyük ama çok sert bi bez cidden taşırma yapıyor . tüm bezleri neredeyse denedim en iyisi molfix . İndirimle de 4 beden 1.80e falan geliyor getirde
Getir bana getiremiyor🥲 öyle bi yere çıktı ki tayinimiz dolmuş bile geçmiyor😂 almayayım o zaman ya molfixle devam. Molfix de biraz kalın geliyor bana yaz da geliyor ya sıcaklarda rahatsız eder diye düşündüm ondan arayışa girdim aslında yoksa memnunum

X