2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bence farklı bir sıkıntısı olsa kesinlikle sana anlatır. Basitçe günlük rutinini düşün mesela karnı aç sen uykusu var sanıyorsun uyutmaya çalışıyorsun. Nasıl anlatıyor aç olduğunu ? Bunlara alıştık diye artık daha iyi bildiğimiz için kolay geliyor ama ilk başlarda öyle değildik. Hastalıklara da zaman içinde aşina olacağız. Hani olmayalım diyeceğim de öyle bir gerçeklik yok. Tabii hasta olacaklar. Yeter ki basit çözümü kolay olan şeyler yaşasınlar demek lazım.
Şu an aşıdan dolayı ağrısı olabilir. Aşı yerinde beze oluştu ise özellikle. Ama bu da geçici bir şeydir. Üzülmemeyi öğrenmek lazım. Hayat uzun daha 4 ayını tamamladılar. Başlarına daha neler neler gelecek ama hepsinden sağlıkla neşe ile çıkacaklar

Insallah kuzum rota asisida olcak ayni gun bakalm nasil atlatcaz.bizi menenjit asisida cok etkilemisti ates huzursuzluk cok yapti
Memenjit ilk dozu ile rota ilk dozunu birlikte olduk sakin atlattık biz. Rota aşısı o kadar ağır bir aşı mı emin değilim. Tatlı şeyler zorlayıcı olamaz bence

Kızlar bebeğiniz bir yere odaklanmışken seslendiğinizde dönüyor mu? Ben bugün kızımı bebek arabasıyla gezdirmeye çıkarmıştım, etrafı seyrediyordu kuzenim seslendi falan eline dokundu hiç dönmedi bile o tarafa doğru. Babasına falan da bazen dönmüyor bakmıyor. Normal mi bilmiyorum

Insallah kuzum rota asisida olcak ayni gun bakalm nasil atlatcaz.bizi menenjit asisida cok etkilemisti ates huzursuzluk cok yapti
Rota hiç bişi yapmıyor korkma canım.
Ah bebeğim, demek ki aşı çok ağır hemen hemen her bebişte aynı durum olmuş ya kıyamam.
Ne aşıymış ya sağol canım çok haklısın. Bugün dışarıda gezdirdim, evde müzikle oynadık, hep onunla ilgilendim ama gel gelelim uyurken yine krize girdi. Benimde sinirlerim boşaldı ağladım, bende atak geçirdim herhalde, ben ağlarken o uyudu. Rahatladım ama
3 gün sonunda halim ekteki gibidir

Eklentiler

• Screenshot_20230415_174810.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 59
Bakıyor canım, ismini biliyor artık. Ama başka bir şeye derin odaklanırlarsa bakmayabiliyorlar.

Bakıyor canım, ismini biliyor artık. Ama başka bir şeye derin odaklanırlarsa bakmayabiliyorlar.
aramızda 20 gün var belki o zamana benim kız da alışır. Çok güleç bir bebek değil de tepkisizliği devam eder mi endişe ediyorum. Duymasında bir problem yok eminim çünkü. Çarşamba doktor randevumuz var soracağım

Aşidan midir bilmiyorum biz aşi olali 10gün oldu ama bizimde uykudan aglayarak uyanma gözleri kapali aglama ve uyurken aglamalarimiz var 4.ay atagi diye dusunuyordum ben bide benim oglum.disariyida sevmiyo surekli evde dün bende aglamanin eşigine kadar geldim ki annem geldi biraz dinlenebildim

Bazen çok dalınca normaldir heralde , bizim de genelde ismini söyleyince bakıyor fakat aşırı dikkatini bir şey çekince 2 3 kez seslenince bakıyor

Bakar canım sen merak etme, biz Aslan'la çok konuşuyoruz oda etken eminim. Gözlemlerime göre çok diyalog kurulan bebeklerin algıları daha açık oluyor. Benim oğlumda ağıt abi, dışarıya somurtkan ama bize çok güleç, kahkaha atar o derece.
Acaba aşıdan mı korktu bu çocuklar atlatamıyorlar. Bana yardımcı kimse yok, çok yalnızım, tek başıma mücadele ediyorum. Akşamları biraz eşim yardımcı o kadar.

İnanın bende sürekli iletişimdeyim, kitaplar okuyorum sürekli konuşuyorum ama benim kız da benden başkasına pek yanaşmıyor. Bugün böyle düşündüm ya sanki hissetmiş gibi, akşama doğru halası geldi ona da bir gülmeler hareket etmeler. Yavaş yavaş tepki verecek inşallah

Bazen çok dalınca normaldir heralde , bizim de genelde ismini söyleyince bakıyor fakat aşırı dikkatini bir şey çekince 2 3 kez seslenince bakıyor
Valla sesleniyoruz parmaklarımızı şıplatıyoruz bakmıyor hiç oralı olmuyor ama sinirlenince tepkisini çok güzel gösteriyor sanırım sıkıntı olsa sinirini de göstermezdi

Hayır öyle değil ben yarım gün kullanıyorum şuan tam maaş alıyorum devlet memurları kanununda mazeret izni başlığında f bendindeydi sanırım yazıyor.bir sonraki maddesinde de özlük hakları aynen devam eder yazıyor.ilk çocuğumda da 6 sene önce 2 ay kullandım bu izni.bu maddeden kimsenin haberi yok

Devlet memurları kanununa tabiysen günlük mesai saatinin yarısı kadar çalışabiliyorsun ilk çocukta 2 ay, 2. Çocukta 4 ay, 3. Çocukta 6 ay
Peki 2 aylik süre doğumdan sonraki 2. Aydan sonramı başlıyor
Bende raporlarla 3.5 aylik olana kadar evdeydim bayramdan sonra duruma göre başlıcam veya alabilirsem heyet raporu alcam, toplam 2 ay da yıllık iznim var onu da biraz yaz ortasi kullanırım diye planladm
5 aylik olunca başlasam muhtemelen bu durumdan yararlanamicam

Hayır yararlanamazsınız.analık izni biter bitmez kullanabilirsiniz.önce bunu kullanın sonra rapor vs alın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…