2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar dünden beri dir kendi mi temizliğe vurdum. Vakit geçmiyor ne zor bir psikolojik süreç. Akşam nette araştırıyorum felaket senaryosu çiziyorum kendi kendime. Son gittiğim Dr bacağı kısa şudur budur dedi tam kafam doldu. Bu süreçten geçen arkadaşlar nasıl bir yol izlediniz neler yaptınız. Ailemden kuz kardesim dışında kimseye söylemedim ara ara bir ağlama nöbeti geliyor gece uyuyana kadar dua düşmüyor dilimden. 1:82 olasılık yüksek olması çok korkutuyor. Bebeğim den vazgeçmeyi hiç düşünmedim aslında süreç yorucu. Ne yapsam bilemiyorum kızlar çırpınıyor um sadece.
Giremedim bayadır üzülme derdi veren dermanıda verir sıkma canını doktora gittin mi 😔

İyi akşamlar kızlar inşallah herkes iyidir🙏 Normalde kontrolüm cuma günüydü ama dayanamadım dörtlü testin sonucu için gittim erkenden. Sonucumuz iyi çıkmış. Bebiş 17+3 olacağına 18+4 çıktı. Baya da büyümüş sıpa 220 Gr olmuş. Bacak arasını tam açtı bu sefer net gördüm ve boştu 😍 Artık kızımıza isim bakmaya başlayabiliriz. Ellerini parmaklarını topugunu kafasını burnunu heryerini detaylı şekilde gösterdi doktorum sağolsun. Özelde 500 ₺ verdiğim doktorlardan daha ilgili hele birde sakinse polikliniği sohbet bile ediyor doğumum için not aldı takvimine. 36dan sonra tetikte olalım dedi. Onun dışında suyu konumu için de iyi dedi. Bir dahaki kontrole TSH falan bakılacak. Ayrıntılı ultrason gibi bakıyormuş doktorum eğer bir sıkıntı görürsem özeldeki arkadaşıma yönlendirim dedi. 20-22 haftalarda yapılıyormuş bakalım.Şimdilik bizde haberler böyle. Bebeğimi gördüm baya bir rahatladım çok şükür rabbim herkese iyi haberler aldırsın inşallah 🤲
Masallah canimm guzel haberler almisinn doktorun ilgili olunca insan nasil mutlu ayriliyor dimi cok sukur hayirlisi ile saglikli birsekilde kucagimizada alalim 🤲🤲🤲 bakinca nerdedeyse 20 haftada yolun yarilarindayiz cok sukur

Artık kesin gösterir ya bence yoksa cook inatçı bir bebek geliyor demek ki :)
İki kız zaten inat. 3. De inat olursa üyandim ben....
Herkesin cinsiyeti belli olunca insan özeniyor
Kızlar ağrılarınız ne durumda ne kadar suruyo kaç kilo aldınız 3 kg aldım çok mu ilk gebelik
Kaç kilidin cnm. Yani boyun ve hamile kalmadan önceki kiloda önemli.

İki kız zaten inat. 3. De inat olursa üyandim ben....
Herkesin cinsiyeti belli olunca insan özeniyor

Kaç kilidin cnm. Yani boyun ve hamile kalmadan önceki kiloda önemli.
67 kiloydum tahminen 160 boy tokken 70 küsür oluyorum 5 aylık oldum sayılır vitaminlerden sonra çok acıkıyorum

Kızlar kontrollerde bas cevresi karın cevresi femur uzunlugu ayrı ayrı ölcülüyor ya bunların hepsinin ayı haftaso hep aynı mo cokıyoe sizlerde bende hep biri önde gidiyo 2-3 gün değişiyo falan merak ettim sizlerin nasıl diye

Kızlar kimler ne aldı.... Aldığınız şeyleri paylaşın lütfen.
Hem fikir hemde güzel sohbetler olusur
Canım ben sadece bebiişime kıyafet aldım. Bi tanede anne yanı beşik park yatak gibi bişi alcam ana kucağı ve bebek arabası alcam öncelikli bunlar yani onun dısında oda hemen dizmeyi düşünmüyorum bi doğsun sağlıkla 6-7 aylık olsun öyle yapayım diyorum kısmet gene bakalım😊 cünkü zaten hersey cok pahalı kıyafetleri doktor kontrolü vitaminler daha doğum ücreti derken ancak yetişicez üstüne odada dizersek odalar cok pahalı onu bi kaç ay ertelemeye alalım dedik😬

Çok güzel olur canım ben çoğu şeyi burda öğrendim zaten ilk gebeliğim gerçekten eski yazıları bile okurken bir sürü bilgi öğreniyoruz 😍
Evet insan gerçekten birsürü şey öğreniyormuş mesela o grupta doğum yaklaşınca doğumdan birkaç hafta önce nişanı gelenler olmuş doktor doğum yapana kadar tekrar toplar merak etme demiş bizde öyle bişey olsa nişan gitti su bitti ağlaya ağlaya hastanede göz açardık bak şimdi bilinçli olmuş olduk. Bilinçli bir şekilde ağlaya ağlaya koşarız artık hastanelere 🙈😂

Canım ben sadece bebiişime kıyafet aldım. Bi tanede anne yanı beşik park yatak gibi bişi alcam ana kucağı ve bebek arabası alcam öncelikli bunlar yani onun dısında oda hemen dizmeyi düşünmüyorum bi doğsun sağlıkla 6-7 aylık olsun öyle yapayım diyorum kısmet gene bakalım😊 cünkü zaten hersey cok pahalı kıyafetleri doktor kontrolü vitaminler daha doğum ücreti derken ancak yetişicez üstüne odada dizersek odalar cok pahalı onu bi kaç ay ertelemeye alalım dedik😬
Bencede en güzelini yaparsın bende öyle düşünüyorum hep listeye sütsağma makinası yada el pompasıda ekle ben emziricem dedim ama doğum zamanı bile çok lazım olabiliyomuş göğüs ucu büyük gelip bebiş alamıyomuş vs vs birde ihtiyaç olmasın sağlıklı olalım hep ama ilaç kullanıp bebişi emziremediğin zamanlar olur yada bebişi evde bırakman gerekir emziremiceğin yere gideceğin zamanlar olur sağarsın ben düşünmüyodumda en lazım olan şeymiş gibi algıladım artık düşünsene hastanedesin apar topar alınması gerekti hastaneye yakın eczanede birton ihtiyaç bedelin kadar olur

67 kiloydum tahminen 160 boy tokken 70 küsür oluyorum 5 aylık oldum sayılır vitaminlerden sonra çok acıkıyorum
Bence çok normal. Hata Hesaplatirdim resmi ekliyorum
Screenshot_20210208_212337.jpg

Yani kıyafetlerin resimlerini atsak. Ne güzel olur. Hepimize fikir olur.

Bence güzel fikir yarın bohçalarımı sereyim bende resim çekip atarım ☺️ henüz kendi aldığım hiçbirşey yok sürekli annemler alıyor ama olsun annem birkaç kışlıkta örmüş bugidişle kendi gönlümce hiçbişey alamayacağım zaten kuzuma ☺️

Kızlar kimler ne aldı.... Aldığınız şeyleri paylaşın lütfen.
Hem fikir hemde güzel sohbetler olusur
Valla kıyafet olayına girmedim çevrem almaya başladı banada henüz gelmediler. Eşim küvet seti, babynest almış. Bi arkadaşımız beşik almış atmıştım geçen gün. Önce büyükleri halledelim dedik hafta sonu açılırsa bebek arabası alıcaz yasağı bekliyoruz

Kızlar dişeti iltihaplanması ağrısı yaşıyan varsa ben hamileliğin başından beri çekiyorum hatta artık tutunca bütün dişlerimin sallanmasına vesile oldu Allahım varsa düşmanımın bile başına vermesin ağzı diş çene hastalığını birşey keşfettim mucize gibi geldi AĞIZ YARA VE DİŞETİ HASTALIĞINA adaçayıyla gargara yaptım yaparken sirkeli su bile daha güzel geliyodu dedim ama birkaç dkka sonra hafifledim inşallah tekrar başlamaz gargara olduğu için hiç acaba zararlımı korkusuda yaşamadım büyük yazdımda lazım olursa bulması kolay olsun diye kimseye lazım olöaz inşallah ben bundan sonra ağrım olmasada rutin bakımda devam edeceğim 😊

Masallah canimm guzel haberler almisinn doktorun ilgili olunca insan nasil mutlu ayriliyor dimi cok sukur hayirlisi ile saglikli birsekilde kucagimizada alalim 🤲🤲🤲 bakinca nerdedeyse 20 haftada yolun yarilarindayiz cok sukur
Sağolasın canım inşallah hepimiz yariladik çok şükür 🙏 kesinlikle doktor çok önemli 🙏 sağlıkla kucağımiza alalım insallah 🤲🤲🤲

Evet insan gerçekten birsürü şey öğreniyormuş mesela o grupta doğum yaklaşınca doğumdan birkaç hafta önce nişanı gelenler olmuş doktor doğum yapana kadar tekrar toplar merak etme demiş bizde öyle bişey olsa nişan gitti su bitti ağlaya ağlaya hastanede göz açardık bak şimdi bilinçli olmuş olduk. Bilinçli bir şekilde ağlaya ağlaya koşarız artık hastanelere 🙈😂
Aynen valla 🙈 iyi ki var bu platform🙏

Hiçbir şey yok canım almadık henüz elde var 0 🙈
Ama ufak ufak bakiyorum şimdilik 🙏

Eklentiler

• Screenshot_20210208_234441.jpg
    Screenshot_20210208_234441.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_20210208_234422.jpg
    Screenshot_20210208_234422.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20210208_193943_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210208_193943_trendyol.com.jpg
    45,7 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20210208_194009_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210208_194009_trendyol.com.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20210208_193924_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210208_193924_trendyol.com.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 28
Bencede en güzelini yaparsın bende öyle düşünüyorum hep listeye sütsağma makinası yada el pompasıda ekle ben emziricem dedim ama doğum zamanı bile çok lazım olabiliyomuş göğüs ucu büyük gelip bebiş alamıyomuş vs vs birde ihtiyaç olmasın sağlıklı olalım hep ama ilaç kullanıp bebişi emziremediğin zamanlar olur yada bebişi evde bırakman gerekir emziremiceğin yere gideceğin zamanlar olur sağarsın ben düşünmüyodumda en lazım olan şeymiş gibi algıladım artık düşünsene hastanedesin apar topar alınması gerekti hastaneye yakın eczanede birton ihtiyaç bedelin kadar olur
Süt sağma cihazı ile bebek yanı kamera ses cihazını ateş ölceri teyzemize halamıza dedik bize hediye alsınlar diye ama böyle ekstra lazım olcak baska bişi varsa canım aklında söylersen sevinirim süt sağmada benim aklımda değildi teyzemiz alalım onuda dedi insan daha önce doğurmayınca hiç aklına gelmiyor süt sagma tabi😂🤦🏻‍♀️

X