2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar dünden beri bebeğimin hareketleri aşırı azaldı dün gece 11 den 4 e kadar hiç oynamadı yarım saat dürttüm hiç tepki vermedi gece gittim nst çekildi bir sorun yok ama sabah 8 de doktorun görsun birde dediler tekrar çekildi 8 de sonra Dr USG de baktı kordon yok boynunda kan akımı normal suyu iyi dedi neden böyle azaldı hareketleri bir anlam veremedi oda. Tekrar telaş yaparsan gel nst çekil yine mutlaka dedi bugün akşama kadar 3 4 kez ancak oynadı onlarda çok hafif hareketler çok korkuyorum böyle olan varmı aranizda

Korkma cnm bebeğin doğuma hazırlanıyor. Azalması çok normal. Tabi normal gelmiyorsa tekrar git doktira

Ben düşünüyorum canım hatta hemen istiyordum da Dr 40ı çıksın dedi

Canım haftamiz aynı geçen hafta benim de öyle olmuştu uc dort gün boyunca. Hatta bir gün sabahtan akşama kadar hareket etmedi nerdeyse hastaneye gidecektim sonra bir iki kez hareket edince rahatladım. Geçen hafta full seninki gibiydi günde 4-5 kez falan hissediyordum ama bu hafta düzeldi. Normalmiş sanırım bu haftalarda. Ama tabi ki içine sinmeyen durumlarda mutlaka git Nst cektir en iyi sen bilirsin bebeğinin durumunu.

Hmm büyük çişin nasıl?
Sancın var mı? Sancın olduğu dada bebis oynamaz.
Ara ara ishal oluyorum tamamen değil. Sancıda yok nst dede çıkmadı zaten. Dr açılmaya bakmaya gerek yok sancinda yok zaten dedi. Hani yeri azalmış ondan falan dese gene içim rahat edicekti ama hep böyle temkinli ol gel dedi

Doğum için enerjimi topluyorlar nedir anlamadım. Sağol canım olabiliyor demekki bu haftalarda. Birde dün gece hemşire nst aletini yerleştirirken bulamadı kalp tarafını aklım çıktı o an yerinden Allah yaşatmasın kimseye

Ah canım öyle şeyler düşünme hiç şurada kavusmamiza ne kaldı ki stresten oluyor bunlar hep Şimdi hareketine takılıyoruz doğduktan sonra da uyurken acaba nefes alıyor mu diye gidip gidip bakarız telaş yapacak şeyler bitmez ki sen aklına kötü şeyler getirme

Ishalda aynı cnm., yani doğuma hazırlık yapior bedenin. Bağırsaklarını boşaltıyor bedenin.
Sen stres yaptıkça a bazen bebisler bizlerle oynuyorlar şimdiden parmağında oynatma bu işte

Doğduktan sonra ürolog görecek uygunsa biz hemen yapılsın istiyoruz. Etrafımızda hep böyle olduğu için planımız hep bu yönde. Göbek bağından daha kolay iyileşiyor inanın

Ishalda aynı cnm., yani doğuma hazırlık yapior bedenin. Bağırsaklarını boşaltıyor bedenin.
Sen stres yaptıkça a bazen bebisler bizlerle oynuyorlar şimdiden parmağında oynatma bu işte
Aman iyi olsun yeterki ama 5 saat hiç kipirdamamak nedir ya bir bebek için normalde kıpır kıpır hep

Nefes alıyormu bakıp yatarız yine geri canım insanın içinde ama iyimi kötümü bilememek çok kötü birşey

Kızlar bugün ilk aşımızı olduk çok ağladık kısa sürdü tabi ama canının yanma ağlamasını biliyorum artık hiç sevmedim aşı olayını calpol şurup verdi ebemiz gidince 1 çay kaşığı verirsin 6 saat geçtikten sonra baktın huzursuzlanıyo 1 çay kaşığı daha ver dedi suyu sordum ama mama yediğimiz anne sütü almadığımız için böyle söylemiş olabilirki hemdn mutlaka ver su dedi ağzımız pamukçuk olmuştu su içmediğindendir dedi 2665gr olmuşuz 1 ayda 900 gr almışız yani çok güzel dedi günlük yarım saat 1 saat temiz hava aldır dışarı çıkaramazsan balkona çıkar dedi 40ımız çıksın bolbol gezcez zaten deyince hayır buraya geldiğin gibi dışarıda çıkartırsın dedi eviniz yakınsa biraz yolu uzatın yeni aşı oldunuz ateşlenmesin temiz hava iyi gelir dedi birde rutin misafir kabuletme kimse öpmesiz siz bile vs dedi ama tabi artık herkez bunları biliyor günde en az 15 dk güneş aldır bacaklarına vs ama tam öğken güneşi olmasın dedi şuanki durumumuz normal sadece uykumuzda sanırım aklına geliyor ve ağlıypr dokununca sakibleşiyor çok şükür ateş problemimiz olmadı şurupta alıyoruz bakalım gecemiz nasıl geçicek ha birde devit 3 verdi günde 1 defa 3 damla vericem bebişe hamileyken kullandığım damladan bana şimdi daha farklı bi damla verdiler herkeze güzel uykulu geceler

Ay hafta sonu doğuramam doktorum yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…