2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ne marka mama aldın canim? Ben bugün similac almıştım kasada geri koydum. Araştırmadan almayim dedim. Baya kötü yorum okudum şikayet var.comda

Benimki de ayni yaa. Yüzüstü pek durmuyordu cikarttirmiyordu gazini. Sırtını göğsüme dayiyordum ayakları karnına cektiriyordum öyle çıkartıyordu gazını. Onun dışında da hep mememdeydi. Yapışık ikiz gibiydik. Beni emzik yerine kullanmıştı 😣 neyseki bizim seninki kadar uzun sürmedi. Ama gene de 9 yıl çocuk yapmaya cesaret edemedik 😄 şimdi ben de ölüyorum bebek hasretinden.

Çok geçmiş olsun canım. Allahım biran önce şifalar versin. 🤲 Bi iki güne toparlar annesi. Kendini hirpalama. Sütünü sağ at dolaba.
Hipp combiotic aldım canım

Sezeryanda belden uyusturma yapiyorlar onu goze aliyorsan normal dogumda da hastanen yapiyosa epidural yaptrabilirsin canim ilk dogumum normal oldu cok cok da zor bi dogumdu ama yinede normali tercih ederdim elimde olsaydi. Yinede herseyde vardir hayir hayirlisi olsun senin icinde insallah
Yok benim hiç korkum yok sancıdan faln ama çevremdeki herkes sezeryan rahatlık deyince acaba diyorum

Son haftalarınızda uyuyabiliyor musunuz? Ben saatlerce dönüyorum sabaha karşı ancak dalabiliyorum. Bir türlü rahat edemiyorum yatarken hamile yastığı kullanıyorum ama o da bunaltıyor sıcaklar arttı :KK43: çok kilo aldığım için mi oldu son haftalarda normal mi bir çözümü var midir bilmiyorum ama çok zor geliyor :KK43:
Ben de öyle.4-5 yastıkla yatıyorum ama yarım saatte bir uyanıyorum, Evin her tarafını gezip tekrar uyuyorum 😃 hava çok sıcak, rahatsız edici.

Kızlar akşam 10 dan beri belim ağrıyor. Uyudum uyandım hala ağrıyor. 37+2 deyim. İlk hamileliğim bu yüzden bilmiyorum. Doğum sancısı böyle başlar mı yoksa üşüttüm mü?
Benim bel ağrısında 5. Günüm hiç geçmiyor sanki. Doktora anlattım bebek kanala yerleşirken öyle ağrı yapıyor dedi. Hatta benim bacağıma keskin bir sancı giriyor. Bacağımda ki ağrıyı da benden iyi tarif etti doktorum ve o da kanala inmeye çalışmasındanmış.

Benim bel ağrısında 5. Günüm hiç geçmiyor sanki. Doktora anlattım bebek kanala yerleşirken öyle ağrı yapıyor dedi. Hatta benim bacağıma keskin bir sancı giriyor. Bacağımda ki ağrıyı da benden iyi tarif etti doktorum ve o da kanala inmeye çalışmasındanmış.
Şimdi zaten baktım seninle muhtemel doğum tarihimizde aynı gün☺️

NAsibinde ne varsa onu yaşarsın bağışıklığın veya bebeğin sağlığının doğum şekliyle alakası bile yok bende o kadar normal doğum için çabaladım kilo alımımma dikkat etim plates yürüyüş yok bilmem ne ama ne oldu bebeğim aceleci çıktı sezaryen doğum yaptım ama sadece küçük olduğu için küvezde ve benim elimde olmayan bir şeydi kendimi suçlu his etmem saçma olur demmeki hakımızda hayırlısı buymuş ama sezaryen doğum gerçekten kolay bence ben hiç zorlanmadım çok şükür sadece gaz çıkarmak meselesi strese soktu beni o da tamamen benim abartmamdı yani 😅 bence doğum şekline takılma
:) haklsnz. Dun ablm da ayni seyi soyledi pilates,yuruyus herseyi yaptm. 40.hftyi da bkledm ama suyun azaldi,kalp atsnda ufak bi problm var gbi diyip yine sezaryene aldlar dedi ki o soylnenen iki neden de bahane olablr.Burda yazilanlar da beni epey rahatlatti ya cok tesekkur ederim sagolun 🤗 hakkmzda hayrlisi olsn insallah..siz de insallah en kisa surede saglikla yavrunuzu evnze goturur doya doya koklar opersnz. Allah yardm etsn ⚘

Oğlumla uğraşıyorum canım moralim çok bozuk bugün kontrolümüz vardı sarılık başlangıcımız ve %12 kilo kaybından dolayı oğlumu yoğun bakıma aldılar hepinize tavsiyem anne sütü almaz diye bebeklerinize mama vermeyi ihmal etmeyin mutlaka süt sağma makinesi bulundurun sütüm iyi geliyor ama mama takviyesini az yaptığım için oğlum şuan yanımda değil ve bebekler için oda sıcaklığı çok önemli 23 derece gayet iyi dedi doktor yaz bebekleri sıcaklardan çabuk eriyor üşümesin diye telaş yapmayın
Canım çok geçmiş olsun merak etme çabucak toparlanacak bebeğin Çoğu bebek sarılık durumunu yaşıyor malesef ama hastanedeki bakımla atlatıyorlar sık dişini birazcık sonrası güzel olacak
Canım benim bebeğim hala yoğun bakımda çok yıprandık 10 gün oldu yavrum doğalı şimdi de enfeksiyon için tedavi alıyor dua edin Allah rızası için.
Benim doktorum izne gitmeden dedi ki ben yokken bir şey olursa Reyhan Hanım ilgilenecek ben doğuma yakın olanların ismini ve sağlık durumunu verdim ona dedi. Gökhan Beyin isim vermemesine şaşırdım. Benim suyum gelip doğum haneye gittiğimde Reyhan hanım geldi direkt ben hiçbir şey yapmadım yani. Bence ona muayeneye gidip durumu açıklarsan ilgilenir diye düşünüyorum. Bir arkadaşım geçen sene Gökhan Bey izindeyken Bertan Beye doğum yaptı çok memnun kalmıştı normal doğumla geldi bebeği. Bence tüm doktorlar kabul edecektir Reyhan Hanım da. Ben de doktorumun olmamasını kafama takmıştım ama hiç sorun olmadı, bir de benim ebem vardı ve Allah razı olsun o olmasa böyle bir doğum olmazdı.
Rabbim şifasını tez vakit versin canım sana da sabır versin beklemen için 🙏🏻 şuan durumu nedir peki doktorlar ne diyor ?

Kızlar özellikle doğum yapanlar sizlere bir sorum var epilasyon olayını nasil yaptınız bazılarınız planlı oldu bazilariniz plansız. Benimkide planlı olacak krem kullanmayı düşünüyorum öneriyor musunuz kafama takıyorum. Mesela bir anda suyum geldi ne yapayım direk banyoya mi gireyim hastaneden önce. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Benimki aniden gelişti canım en son iki gün önce jiletle almıştım yapacak bir şey de yoktu acil hastaneye gitmem gerekti zaten hastane personeli falan kimse umursamıyor ben hiç hissetmedim önemli olan sağlık

Günaydın kızlar🎈🎈🎈🎈🎈
Herkes iyimi inşallah ♥️♥️♥️

Salı günü kontrolüm var ama nedense ckk stresliyim ilk defa... Hiç keyfim yk..
Heycanlıda değilim :KK43:
Hafta azaldikca stres cogaliyo canim hic strese sokma bebeğini de kendini de hersey olacagina variyo herseyin hayirlisi olsun öyle yada boyle stres yaptiginla kaliyosun 🙄

Hafta azaldikca stres cogaliyo canim hic strese sokma bebeğini de kendini de hersey olacagina variyo herseyin hayirlisi olsun öyle yada boyle stres yaptiginla kaliyosun 🙄
Doğru söylüyorsn cnm ama elimde değil :KK43:
Bide 3 yıl uğraş tüp bebekle hamile kal
Kötü gebelik süreci yaşa felan
Sanırım yoruldum :KK43:

Aaa neden yüzünü görürsün en son hali kocaman
Evet ama hareketleri cok azaldo cok cok azaldı
Bide kafası 2 hafta öndeydi
Daha fazla ilerlemişmidir die endişe var

Sağol canım benim şeker hastalığım dolayısıyla kanı fazla doğdu o bir iki günde düzeldi ama sonra sarılık oldu sarılık düşmeyince enfeksiyondan olduğu görüldü antibiyotik tedavisine başlandı çok zormuş Allah kimseye yaşatmasın
Rabbim yavruna güç sağlık versin bir an önce toparlasın inşallah buda gelip geçsin evinize dönün canım inşallah dualarım sizinle 🤲🌸

Günaydın kızlar ☺️ e bebekte indirim vardı. 100₺ harcamaya battaniyeler 15₺ ydi. 2 tane battaniye aldim kuzuma. Hatta birinin uyku arkadaşı var. Ama kizim sahiplendi 😄 aşırı beğendik. Kullanmak için sabırsızlanıyorum. Kaçırmayın bence

Eklentiler

• IMG_20210627_004133.jpg
    IMG_20210627_004133.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 81
  • IMG_20210627_004102.jpg
    IMG_20210627_004102.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 76
Gaz değil ama büyük tuvalete çıkma bende de sıklaştı karpuz çok yiyordum ona yordum ama şimdi karpuz da yemedim hala aynı
Günlerimizde aynıymış canım peki senin doğum nasıl olacak gün falan verdi mi doktor
Gozun aydin canim vucut doguma hazirliga baslamis
Hayırlısı olsun canım inşallah 🤲
Hayatımda ilk defa kuaföre gittim malesef bikini bölgesi agdasi için🙈 kesinlikle göremiyorum ve jilet felaket batık ve sivilce yapıyor o yüzden mecbur kaldım
Jilet malesef öyle yapiyor ya hiç istemiyorum deniycem bakalım 😔
Canım ben paylaşayım seninle hemen suyumun azaldığını söylediği gün direk ağdamı yaptım ben kuaförüm zaten sıkıntı yaşamadım ama hemen temizlenmeni öneririm zaten normal doğumu bekliyorsan bile 38 haftada ağdanı yaptırırsın 2 haftaya çıkmaz 40 haftanı bulsan bile en azından temiz gitmiş olursun önerim sizelere ağda yapın en geç 1 ay vücudunuz tertemiz olur ben ağdamı yaptım akşam yatış verildi evime bile gitmeme izin vermediler eltim bavulumu getirdi havlumu falan direk duş aldım sabahına sezaryena alındım çok şükür mağdur olmadım 🥰
Ağdayı şuan vücudum asla kabul etmez canım çok yanar keşke dayanabilsem en güzeli ağda 🤦‍♀️
Benimki aniden gelişti canım en son iki gün önce jiletle almıştım yapacak bir şey de yoktu acil hastaneye gitmem gerekti zaten hastane personeli falan kimse umursamıyor ben hiç hissetmedim önemli olan sağlık
Bencede umursamazlar aynen canım en güzeli bende jiletle son anda girişecegim

Günaydın kızlar🎈🎈🎈🎈🎈
Herkes iyimi inşallah ♥️♥️♥️

Salı günü kontrolüm var ama nedense ckk stresliyim ilk defa... Hiç keyfim yk..
Heycanlıda değilim :KK43:
Güzel düşün güzel olsun canım stres yapma derin nefes al kendini telkin et artık annesin yavrun için güçlü olmalısın 🥰 (bunları kendimde yaşadığım için böyle sakinlestiriyorum kendimi:))
Günaydın kızlar ☺️ e bebekte indirim vardı. 100₺ harcamaya battaniyeler 15₺ ydi. 2 tane battaniye aldim kuzuma. Hatta birinin uyku arkadaşı var. Ama kizim sahiplendi 😄 aşırı beğendik. Kullanmak için sabırsızlanıyorum. Kaçırmayın bence
Çok güzeller canım güle güle kullanın inşallah 🤲🌸🥰

Günlerimizde aynıymış canım peki senin doğum nasıl olacak gün falan verdi mi doktor

Hayırlısı olsun canım inşallah 🤲

Jilet malesef öyle yapiyor ya hiç istemiyorum deniycem bakalım 😔

Ağdayı şuan vücudum asla kabul etmez canım çok yanar keşke dayanabilsem en güzeli ağda 🤦‍♀️

Bencede umursamazlar aynen canım en güzeli bende jiletle son anda girişecegim
Canim normalden cok aciyor dedigin gibi ama dikis olursa altta en temizi kendin icin

X