2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
38+5te doğuracak olsam hiç kafama takmam biliyor musun bana 35+3e gün verdi🤣
Ikiz oldugu icndr szn. Bir de birinin suyu az,diğeri fazla demstnz sanrm. Yani boyle gecerli nedenler olunca tabi hakli goruyorum doktru sorgulamyorum. Ama bna bi neden sunmzken boyle yapmasi garip geldi..insallah hepmz icin en hayrli zamnlarda olur :)

Yok benim doktor normal olur dedi amaları var ama.Rahim yolum dar bu transfer yapılırken görüldü ve bebeğin kafası 2 hafta büyük.Pozisyon uygun ama doktorum yırtarak gelir dedi ve sıkışadabilir dedi ama denemek istersen yaparız dedi.Ben sezaryen olsun dedim sonra Yoksa doktorum hep normal dedi.Çarşamba günü tam 39 hafta bitiyor.40.haftanın ilk günü olacak.Ki bebeğin gelişimi de önde.Ama doktorum 39 haftanın bitmesini bekliyor.
Yani olmasi gereken doktr tutumu bu iste..her seye ragmn normle yonlndryor. Gununu dogru belirliyor bekltebldgi kadar bekletiyor. Neyse hayırlısı budur belki bnm goremedgm bsyler vardr belki..ne dym ..saglikla gelsin hepsi insallah

Benimki de 38 dolunca dedi 2 gün önce olsa felan dedim zorunlu sezeryana girer ama birşey olmaz felan dedi. Pazartesi kontrole gidicem bakalım ne diyecek

Bu linkteki yazıyı okumuştum canım. Birde paylaştıgım fotodaki yazıyı. Hoş dediğim gibi bence bilimsel bir açıklaması yok ilk oğlumda 43 haftada doğdu ama 3.5 yaşında konuşmaya başladı yani bu tamamen bizim yetiştirme tarzımızla alakalı diye düşünüyorum. Yoksa prematüre doğan veya erken doğan cocukların diğer çocuklardan hiç bir farkı yok bence. Bende senin gibi 37+4 te olsam diye düşündüm ama konuşucam doktorla bi bu durumu.

Ben normalde epilasyona gidiyordum ama ağda önerebilirim canım. Ama illa dayanamam felan dersen kasılmanda iyi olmaz tabi kremle 1 seferlikten birşey olmaz diye düşünüyorum

39+0 dolması iyiymiş
Hayırlısı olsun inşallah

Yaa öyle mi 🤦‍♀️ şuan bebek 38le uyumlu gözüküyor öyle dedi doktor ona güvendim bide makat geliş yanlış bişey olmasın diye kanala girer falan erkenci davranıyor sanırım. Neyse ama çok sağol canım eline sağlık bilgi için🤗

Aynen valla çok zor olmuş senin için canım inşallah az kaldı sağlıkla kucaklayalımda🤲🤗 Bende galiba jiletle alacağım başka çare kalmıyor
Benimde kafam bu yüzden karışıyor bebek önde gidince sıkıntı mı olmuyor erken doğması anlamadım 🤷🏻‍♀️ ne kadar doğru bilmiyorum amaaan.
sonuç itibari riskli haftaları atlattık çok şükür canım 🙏🏻 senin evet durumun özel ve bence söylediği haftada iyi endişelenme 😊

Sırf tüp bebek diye mi sezaryen diyor? Benim doktor geçen haftaya kadar doğum şekliyle alakalı hicbir şey dememişti ben normal doğurabilir miyim diye sorunca yüzde 90 sezaryen olur dedi. Ama ben zorlamıyorum illa normal olsun diye hiç riske atmaya gerek yok bence. Benim de tüp bu arada
ikizler normal doğum olabilio mu ki canım :KK15: benim çevremde çok sezeryan var hepsi de memnun baya
Kız sen aksionmu arıon iki bebeyle normal doğum
Anaamm cesaretine hayranım tebrik ediorm :KK70:
doğru söze ne denir :KK70:

Oğlumla uğraşıyorum canım moralim çok bozuk bugün kontrolümüz vardı sarılık başlangıcımız ve %12 kilo kaybından dolayı oğlumu yoğun bakıma aldılar hepinize tavsiyem anne sütü almaz diye bebeklerinize mama vermeyi ihmal etmeyin mutlaka süt sağma makinesi bulundurun sütüm iyi geliyor ama mama takviyesini az yaptığım için oğlum şuan yanımda değil ve bebekler için oda sıcaklığı çok önemli 23 derece gayet iyi dedi doktor yaz bebekleri sıcaklardan çabuk eriyor üşümesin diye telaş yapmayın

Oğlumla uğraşıyorum canım moralim çok bozuk bugün kontrolümüz vardı sarılık başlangıcımız ve %12 kilo kaybından dolayı oğlumu yoğun bakıma aldılar hepinize tavsiyem anne sütü almaz diye bebeklerinize mama vermeyi ihmal etmeyin mutlaka süt sağma makinesi bulundurun sütüm iyi geliyor ama mama takviyesini az yaptığım için oğlum şuan yanımda değil ve bebekler için oda sıcaklığı çok önemli 23 derece gayet iyi dedi doktor yaz bebekleri sıcaklardan çabuk eriyor üşümesin diye telaş yapmayın
Cok geçmiş olsun canım. Izmir de bugünlerde çok sıcak. Sıvı kaybı oluyor bebeklerde. Çabucak toparliyorlar ama merak etme. Bir an önce toparlasin evinize götürün inşallah

Geçmiş olsun canım inşallah Bebişle bir an önce kavuşursunuz

Cok geçmiş olsun canım. Izmir de bugünlerde çok sıcak. Sıvı kaybı oluyor bebeklerde. Çabucak toparliyorlar ama merak etme. Bir an önce toparlasin evinize götürün inşallah
Sağolasın canım inşallah akşama belli olacakmış kaç gün kalacağı evet İzmir çok sıcak klimadan da korktuk çarpacak diye ama açmak gerekiyormuş meğer doktor 23 derece olsun oda sıcaklığı dedi benim 32 derece oluyordu sadece kapı pencere açıyorduk ama yeterli değilmiş maalesef 😔😔😔 şimdiden çok özledim oğlumu odaya giremiyorum mis gibi oğlum kokuyor 😭😭😭

Canm benm cok gçmiş olsun
Merak etme bugnlerde geçecek
Hemen toparlar minnoş.. Yeterki sağlığı yerinde olsun annesi.. Hemen kilo alır merak etme 🎈

Tuh ya gecms olsun. Ama gecici bi durum bu birakmyn kndnzi lutfen. Insallah cabucak toparlnir odasna geri doner kiyamam ya 😪Allah yardmcnz olsun insallah

Sezaryenle dogan bebklerin bagsklgi dusuk oluyorms,astm,şeker,bagirsak sorunlari yasama riskleri daha yuksekms..sadece tup bebk diye sezaryene yonlndrlms olmktan huzursz olmya basladm :KK43: doktra diretmye korkuyorum ama kndi ayaklarmla gidip ameliyat masasna yatck olmk da zoruma gidyor. Cok mu ciddi skntlar oluyo cockta? Vicdan azabi mi cekcm acaba hep uf artik bi uyanyorum bunlari dsnmkten tekrar uyuyamz oluyorum :KK43:
Ya canim olur mu bu sezaryen 40 yildir var normal dogumda cocuk kanaldan geçerken vucudun a
salgiladigi bir hormonu yutuyormu ne dedi doktor bagisikligi biraz daha yuksek olubiliyor demisti. Ama cevremizde normalk dogumla dogup surekli grip olan cocuklarda var sezaryenla dogup sagligi 4 4 luk cocuklar var

Günaydın kızlar :KK68:
ya benim kafamı kurcalıyor bugün 35+0 olduk benim doktorum beni hala ntsye sokmadı Bu hafta randevum var yine ses çıkarmazsa soylcm artık Siz kaçıncı haftanizda girmistiniz?
Benim de aynı sizinle hala nts ye girmedim ama ekstrem bir durumumuz olmamış demekki iyi bir şey

X