2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ah canım kuzum yaa kıyamam ben sana asla öyle düşünme sen mükemmel bi annesin ❤️ Elimizden geleni yaptık sonuçta bugün onu düşündüm ne zorlukla elde ettik bebeklerimizi varsın anne sütü almasın ya nefes alsın var olsun yeter boşver bunu ben kendime de diyorum canım kuzum yalnız değilsin 💐 biberon ısıtıcı aldım ben dolaptan ikinci el aşırı pratik bugün geldi suyu eşit sıcaklıkta tutuo gece çok işime yaricak ben de ayarlayamıyorum soğuk oluo genelde ağlıo elim ayağıma karışıo kaç kere yeşil yaptı kakayı 😅
Cnm bu biberon ısıtıcı ev tipi mi yoksa dışarda yanında taşınıyor mu

Emzirme danışmanıyla görüştüm bu arada. Bana finger feeding yapmamı söyledi denicem bi bakalım nurselek nurselek sana dedim ne uğraşıosın ama benim kız memeye kafa atmaya başladı bu gidişle bırakcak diye korktum 😅 süt arttırmak için de her mama verdiğimde süt sağmam gerektiğini sağdığm sütü biriktirip ertesi gün öğün olarak vercekmişim mama yerine gibi gibi şeyler belki işe yarar 🙄

Kızlar ya benim gibi bebesi yumruğunu elini ağzına götürüp şapır şapır emen yok mu. Eldiven takmıyorum epeydir taksam sinir yapar zaten onu yaşar ıslatır.
Ya başta müdahale ediyordum tamam otal dönem ama emme refleksini yavaşlatır el parmak emmek meme retti olur diye okudum.
Daha sonra başka Bi yerde hatta elikada otal dönem ama ağız bölgesi çok hassas bu dönemde ağzına götürdüklerinfe ellerini müdahale edilmesin tepki gösterip ağlayabişriler diyo gerçekten benimki yıkıyor ortalığı. Diş desem Bi yönden yok diyorum sanmam. Bi eldiven aldım elime geçiriyo ucu diş kaşıyıcılı bakalım nolcak
Bizimkide öyleydi hatta bakiyo bas parmagini ayirmaya calisiyor onu emmek istiyordu ama elini yuzunu o kadar ciziyor ki ben bi kere kestigim icin derin korkuyorm yuzeysel kesiyoruz o yuzden uyurken hep eldivenli sakinken cikariyorm unuttu artk iyi mi yaptm kötü mü bilmiyorm valla

Ah canım kuzum yaa kıyamam ben sana asla öyle düşünme sen mükemmel bi annesin ❤️ Elimizden geleni yaptık sonuçta bugün onu düşündüm ne zorlukla elde ettik bebeklerimizi varsın anne sütü almasın ya nefes alsın var olsun yeter boşver bunu ben kendime de diyorum canım kuzum yalnız değilsin 💐 biberon ısıtıcı aldım ben dolaptan ikinci el aşırı pratik bugün geldi suyu eşit sıcaklıkta tutuo gece çok işime yaricak ben de ayarlayamıyorum soğuk oluo genelde ağlıo elim ayağıma karışıo kaç kere yeşil yaptı kakayı 😅
Ahh hazelim valla insan cok üzülüyor ama dedigin gibi saglikli olsun yeteer gercekten biberon ısıtıcı bi ara bende dusundm ama ikinci el nasil olur bilemedim ya normalide baya pahali hangisini aldn simdilik şu termometreyi siparis ettm bakalim nasil gelecek insallah is görürde aslinda cok sogukta yapmiyorm ama galiba esim ilik ben biraz daha sicsk yapiyorm ondan olmus olabilir

Kızlar selam ben geçen senede aranızdaydım çoğu kişi doğum yapmış tebrik ederim hepinizi ♥️
Ben bu ay transfer olabildim . 5. Gün embriyosu tek transfer . 7. Gün kan verdim negatif cıktı ama doktor 12. Güne kadar devam et ve kan ver dedi . Aranızda böyle bişey yaşayan var mı ? Ben kabullendim ama yinede böyle bişey yasayıp değişen varsa bana bilgi verebilir mi ?

Ooo bana sor nerdeyse komple elini sokacak ağzına sapır sapır emiyor birde ben parmak emme sebebiyle büyük ameliyatlar geçirdim kızımın parmak emmesini istemiyorum ama ne yaparsam yapayım o el hatta komple parmakları ağzında mem reddi yok ama biberon reddi var bizde gene çok çabalar sonrasında içiyor mamayi
Ben de çok çabalarsan belki olur ama o kadar hınca hınç ağlıyor ki travma yaratmak istemiyorum. Hepten soğur öylr olunca. İkisi de ağlayıp durdu kaç saatin üstüne anca uyuttuk babasıyla. Bugün dışarı çıkmıştım dışarıda gayet iyilerdi halbuki 🤷🏻‍♀️
Bakalım o şeyi ben Bi kullanim işe yararsa siz de bakarsınız

Olmaz mı elini yiyecek yakında hemde ne şapırdama. Ben denedim takma sırılsıklam oluyor Eldiven onu da sokuyor ağzına. Elini tutuyorum sinir yapıyor illa emecek. Geçen boynuma yapıştı ne zaman geçer bilmem.
O eldiven ıslancak bir eldiven değil ki kuzum. Hem de ne sinir sanki bişey yapmışım gibi birden Bi ağlıyo ki elini ağzından çekince. Yavaş konuşa konuşa çaktırmadan çekiyorum bir de sözde

Emzirme danışmanıyla görüştüm bu arada. Bana finger feeding yapmamı söyledi denicem bi bakalım nurselek nurselek sana dedim ne uğraşıosın ama benim kız memeye kafa atmaya başladı bu gidişle bırakcak diye korktum 😅 süt arttırmak için de her mama verdiğimde süt sağmam gerektiğini sağdığm sütü biriktirip ertesi gün öğün olarak vercekmişim mama yerine gibi gibi şeyler belki işe yarar 🙄
Aynen evet kuzum yap bakalım öyle. Ben çok uğraştım kaç 2 ay öyle vermişimdir. Dur bakalım. Dene sen de. Öğğn gibi de sağ güzelce ama mama diyr karıştırıp 3 saatte bir verme he onu süt 2 saatte bir verirsin.inşallah olumlu sonuçlarını alırsın sen elinden geleni yapmış olacaksın gerisini de Allaha bırak kuzucum

Bizimkide öyleydi hatta bakiyo bas parmagini ayirmaya calisiyor onu emmek istiyordu ama elini yuzunu o kadar ciziyor ki ben bi kere kestigim icin derin korkuyorm yuzeysel kesiyoruz o yuzden uyurken hep eldivenli sakinken cikariyorm unuttu artk iyi mi yaptm kötü mü bilmiyorm valla
Uyurken çok rahat kesersin canım tırnaklarını. Bi de normal makasla dene bak gerçekten onda risk az. İyi mi kötü mü onu bende bilmiyorum eldivenle kapatmak dediğim gibi ağzına götürmesi iyi diyen de var kötü diyen de 😑 orasını o kadar dert etmiyorum ben de aşırı ağlama huzursuzluk olayın ne olduğunu çözmeye çalışmak yoruyor. Çizikler için fit life yatıştırıcı stiğini almıştım iyi ki almışım dediğim şeylerden bak bi bak istersen

Ahh hazelim valla insan cok üzülüyor ama dedigin gibi saglikli olsun yeteer gercekten biberon ısıtıcı bi ara bende dusundm ama ikinci el nasil olur bilemedim ya normalide baya pahali hangisini aldn simdilik şu termometreyi siparis ettm bakalim nasil gelecek insallah is görürde aslinda cok sogukta yapmiyorm ama galiba esim ilik ben biraz daha sicsk yapiyorm ondan olmus olabilir
Kirlencek bişey değil ya makinenin içine su koyuyosun biberonda içine oturuo üç dk da oluyo. Avent in bi modeli eski model herhalde kalkmış piyasadan 250 ye aldım ama bi sürü model marka vardı ☺️ Dene bakalım bana su kaynatmak eziyet gece hızlıca ısınıo inşallah

Aynen evet kuzum yap bakalım öyle. Ben çok uğraştım kaç 2 ay öyle vermişimdir. Dur bakalım. Dene sen de. Öğğn gibi de sağ güzelce ama mama diyr karıştırıp 3 saatte bir verme he onu süt 2 saatte bir verirsin.inşallah olumlu sonuçlarını alırsın sen elinden geleni yapmış olacaksın gerisini de Allaha bırak kuzucum
Biz de mamayı da 2 saatte bi alıo saatini bilio çocuk 😅 elimden geleni yapıcam napıyım olduğu kadar 🤷🏻‍♀️🙄

Biz de mamayı da 2 saatte bi alıo saatini bilio çocuk 😅 elimden geleni yapıcam napıyım olduğu kadar 🤷🏻‍♀️🙄
Amanınn mamayı da mı 2 saatte bir maşallah 😂
Valla öylr benimkiler de alarm kurulu gibi derdim hep. Şimdi düzenler saçma sapan yaa her dönem başka bir sorun valla sonu yok

Amanınn mamayı da mı 2 saatte bir maşallah 😂
Valla öylr benimkiler de alarm kurulu gibi derdim hep. Şimdi düzenler saçma sapan yaa her dönem başka bir sorun valla sonu yok
Benim ki de 2 saatte bir alıyordu şimdi 1 haftadır 3 saate çıkardım. Obez olacak yakında böyle giderse 120 cc veriyordum bu ara hem 20 cc geri bırakıyor içmiyor 100 cc veriyorum artık tam geliyor sanırım yavaş yavaş öğreniyoruz. Aa bu arada ara öğünde de emzirme var be kadar çıkıyorsa artık 😄😄😄

Benim ki de 2 saatte bir alıyordu şimdi 1 haftadır 3 saate çıkardım. Obez olacak yakında böyle giderse 120 cc veriyordum bu ara hem 20 cc geri bırakıyor içmiyor 100 cc veriyorum artık tam geliyor sanırım yavaş yavaş öğreniyoruz. Aa bu arada ara öğünde de emzirme var be kadar çıkıyorsa artık 😄😄😄
Masallahh ☺️

Uyurken çok rahat kesersin canım tırnaklarını. Bi de normal makasla dene bak gerçekten onda risk az. İyi mi kötü mü onu bende bilmiyorum eldivenle kapatmak dediğim gibi ağzına götürmesi iyi diyen de var kötü diyen de 😑 orasını o kadar dert etmiyorum ben de aşırı ağlama huzursuzluk olayın ne olduğunu çözmeye çalışmak yoruyor. Çizikler için fit life yatıştırıcı stiğini almıştım iyi ki almışım dediğim şeylerden bak bi bak istersen
Bakiyim ona bi ciziklerine iyi gelir belki tırnagini babasi banyo sonrasi kesti iyi gibi simdilik unuttu el emmeyi dogal akisina birakmak bnce en iyisi uyanir uyanmaz aciyorum ellerini ama iste
Kirlencek bişey değil ya makinenin içine su koyuyosun biberonda içine oturuo üç dk da oluyo. Avent in bi modeli eski model herhalde kalkmış piyasadan 250 ye aldım ama bi sürü model marka vardı ☺️ Dene bakalım bana su kaynatmak eziyet gece hızlıca ısınıo inşallah
Aventin simdi 3 kati nerdetse cok iyi yapmissn bn dimdilik termosla gidiyirm bakalim gittigi yere kadar😄

Oyy erkenci kuş olacak annesi maşallah prensese🥰 öyle dümdüz yatmıyor benimkiler yaa 🙄 şifa olsun aşısı kuzuya bizim beşinci ayda olacak menenjit aşısı . Hangi aşıyı tercih ettiniz peki ? Ay bir de benimkiler korkuyor oyuncakları tutmaya 😬 öcü gibi bakıyorlar 😅
Bexseroyu tercih ettik. Yani doktorumuz onu uygun gördü. 6. Ayda vurduralım dedi ama bu ayda baska aşısı yoktu bu ay başlayalım dedi. Rotarixi gecen ay yaptırmıştı diğer doktor. Benimki de bazen korkuyor hızlı nefes almaya başlıyo heyecan yapıyo korktu sanıyorum ben 😅 belki de bi sevinme belirtisi onu tam anlayamadım 😅

Elifimm30 Elifimm30 ahh kuzumm kolay degıl tabıı yaa cok zorr allahtan esın yardımcı olabiliyor ınsallah duzene gırecek az daha sabır annesı ☺️
nurselek nurselek kuzumm benım dr um dırek yaptırmanı onerırım dedı bız yaptırdık onumuzdekı Ay tekrarı var ınsallah sıfa olur bebekelre alerjık bebekler ıcınde sordum bana sadece ben yapımasını onerırım dedı belkı fıkır olur sana da 🥰
Labellaaa Labellaaa kuzumm 6 aylık 4. 5 kılo mu ayy bende bebeme az dıyrodum şükür edeyım ozaman 😍😬 senın kız yedıgı avokadolardan masallahı var zaten 🤤 yavrum yaa yerım onu
@Kilya cokta okudukca hep aklın karısır kuzum dr una guvenıyrosan dedıgını uygula ıcınde suphe varsa zaten dr unu degsıtır kuzum senın ıcını rahatlatması lazım Rabbım bıze yarıdm etsın valla zor isler 😅
5. Ayda o kadarmıs ya gecen konustuk 6.5 kg olmus 😅

X