2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Birde kızlar bebegim dogdugundan beri nerdeyse o kadar ıkinarak kaka yapiyor ki kafasi kıpkırmızı oluyor cok bi gaz sorunumuzda yok biraz arastrdm makat darligi felan yaziyor gözüm korktu sizler boyle bir durum yasıyor musunuz

Biz dün yaptirdik 3. Ayimiz yarısını kustu😔2 doz bir aşı dendi süresi var 3.ayda yaptırın dediler ilk dozunu.
İnşallah kendine yeteceğini almıştır kuzum bizim de ilk doz sorunsuzdu ama ikinci dozda bir tanesininkini ebe azıcık dışarı döktü 😑 kussada doz yenilemesi olmuyor o yüzden işe yarıyordur inşallah 🤲🏻

Birde kızlar bebegim dogdugundan beri nerdeyse o kadar ıkinarak kaka yapiyor ki kafasi kıpkırmızı oluyor cok bi gaz sorunumuzda yok biraz arastrdm makat darligi felan yaziyor gözüm korktu sizler boyle bir durum yasıyor musunuz
Bende özellikle birinin kaka yaptığını anlıyorum kuzum kızarıp bozarıyor ama normal diye düşünüyorum

Kızlar kızlar bebegim yine sari yesil arasi bir kaka yapti bu aralar gaz cikarma ve beslenme sonrasi biraz fazla kusuyor ama islenmis kusma dr ye yazdim mama isisina dikkat isi degisiminden olabilir bir bagirsak enf baslancgici olabilir maflor dedi ama.biogaia kullandigimizi soyleyince devam olursa ikisini bir kullan dedi simdi yeniden yapti normall kakasi cok moralim bozuldu valla mama icinde suyu kaynatip termosa koyuyorm genelde ayni ısı oluyor ama aceba sonlara dogru daha mi ilik oluyor bilemedim bi gıda termometresi almaya karar verdim cok canm skkn bebegim emseydi bjnlarn hicbirisi olmayacakti bazen anneligimi bile sorguluyorm bi mantarla basedemedim diye biliyorm hersey nasip kismet ama iste omur boyu icimde kalacak galiba
Kuzum ya senin elimden ne gelirdi hiç moral bozma kusma da çok normal yeşil kaka da normal kaka rengi benimde mama bazen ılık bazen soğuk oluyor ya hep aynı dereceyi yakalayamıyorum çok soğuk olmadığı sürece bence sorun olmaz. Ayrıca maflor ile biogai aynı özellikte değil mi bana fazla geldi. Bizimkilere yaramadı hiç kullanmadım mesela kuzum. Kilo alıyorsa dert etme hiç

Kuzum ya senin elimden ne gelirdi hiç moral bozma kusma da çok normal yeşil kaka da normal kaka rengi benimde mama bazen ılık bazen soğuk oluyor ya hep aynı dereceyi yakalayamıyorum çok soğuk olmadığı sürece bence sorun olmaz. Ayrıca maflor ile biogai aynı özellikte değil mi bana fazla geldi. Bizimkilere yaramadı hiç kullanmadım mesela kuzum. Kilo alıyorsa dert etme hiç
Kilo alimi mama degisimiyle düzeldi sükür bende biogaia kullaniyoz deyince o zaman devam ederse ikisini birlikte kullan dedi ikiside probiyotik sonucta bencdde fazla ama ikimci kakaya düzeldi kizarmasini ikinmasini doktora söylemistm cok önemsemedi oda aslında rengi gecenlerdede bi kere böyle olmustu yine düzelmisti brlkide dedigi gibi mama isi degisiminden olabilir cok soguk hic vermedim genelde ilik hatta sicaga yakin ilik diyebilirim ne biliyim moralim bozuluyor hic sütüm olmasa belki bu kadar üzülmezdm diyorm iste elden gelen bisey yok dedigin gibi sagol kuzum

Aynı benim kızı tarif ettin 😀 biz şmdi boyluyuz vs ya normal bebeklerden daha cok beslenmesi normal diyolar bana da 😅 bzmki 3 aylk 7 kg mesela şuan arkdsmn 6 aylk 4.5 kg kıyaslama yapmak için demiyorum ama baktıgında arkadasmla aynı yaştayız aramızda 20 kg fark var boydan dolayı
Benim bebiş 2 ay 1 haftalıkken 7 kilo 100 g ölçülmüştü kontrolde. 😁 Şimdi 3,5 aylık, kaç olmuştur bilmiyoruz

Kilo alimi mama degisimiyle düzeldi sükür bende biogaia kullaniyoz deyince o zaman devam ederse ikisini birlikte kullan dedi ikiside probiyotik sonucta bencdde fazla ama ikimci kakaya düzeldi kizarmasini ikinmasini doktora söylemistm cok önemsemedi oda aslında rengi gecenlerdede bi kere böyle olmustu yine düzelmisti brlkide dedigi gibi mama isi degisiminden olabilir cok soguk hic vermedim genelde ilik hatta sicaga yakin ilik diyebilirim ne biliyim moralim bozuluyor hic sütüm olmasa belki bu kadar üzülmezdm diyorm iste elden gelen bisey yok dedigin gibi sagol kuzum
Bende gıda termometresi aldım kuzum hep 37 derecede veriyorum kuzum bir türlü ayarlayamıyordum derecesini böyle iyi oluyor.

Kızlar kızlar bebegim yine sari yesil arasi bir kaka yapti bu aralar gaz cikarma ve beslenme sonrasi biraz fazla kusuyor ama islenmis kusma dr ye yazdim mama isisina dikkat isi degisiminden olabilir bir bagirsak enf baslancgici olabilir maflor dedi ama.biogaia kullandigimizi soyleyince devam olursa ikisini bir kullan dedi simdi yeniden yapti normall kakasi cok moralim bozuldu valla mama icinde suyu kaynatip termosa koyuyorm genelde ayni ısı oluyor ama aceba sonlara dogru daha mi ilik oluyor bilemedim bi gıda termometresi almaya karar verdim cok canm skkn bebegim emseydi bjnlarn hicbirisi olmayacakti bazen anneligimi bile sorguluyorm bi mantarla basedemedim diye biliyorm hersey nasip kismet ama iste omur boyu icimde kalacak galiba
Cnm ya biogia umarım işe yarar kuzum ya mama suyunu kaynatıp sonra CC ne kadar da o kadar ısıtmıyor musun cnm sen 🤔ya sütüm olsaydı deme ee bende varda ne oluyor emzik niyetine kullaniyor mamasız olmuyor illaki takviye veriyorum sütüm onun tatlısı gibi bişey mama peşine tadımlık o yüzden kendini suçlama sakın nasip böyleymiş anne sütü alamayan binlerce bebe var annesi olmayan annesi sütünü veremeyen o yüzden sen suclama kendini☺️

Hiç öyle düşünme kuzum sen elinden geleni fazla fazla yaptın 🙏🏻 sonuna kadar mücadele ettin. Emmesi de çözüm olmuyor bazen. Ben de mukuslu kakayla boğuşuyorum. Alerjenleri bulamıyorum sürekli diyet yapıyorum bu da sütün kalitesini düşürdü yoğurt peynir yumurta yok 😞 şimdi de çocuk kilo almıyor koskoca ayda aldığı kilo 400 g belki. Konunun pek bizimle alakası olmuyor anlayacağın yaşanacak neyse onu yaşıyoruz 🤷🏻‍♀️ ne gelir elden....

Cnm ya biogia umarım işe yarar kuzum ya mama suyunu kaynatıp sonra CC ne kadar da o kadar ısıtmıyor musun cnm sen 🤔ya sütüm olsaydı deme ee bende varda ne oluyor emzik niyetine kullaniyor mamasız olmuyor illaki takviye veriyorum sütüm onun tatlısı gibi bişey mama peşine tadımlık o yüzden kendini suçlama sakın nasip böyleymiş anne sütü alamayan binlerce bebe var annesi olmayan annesi sütünü veremeyen o yüzden sen suclama kendini☺️
Ya biogaia benm bastan beri kullandigim damla simdiye kadar hic sorun yasamadm bi bugün böyle oldu bide gecenlerde bir kez yine olmustu sonra düzdldi duzelmezse maflora gecerm bi artk süt meselesi valla insan sıkıyor canini cok haklisin söylediklerinde biliyorm ama iste elden bisey gelmiyor tesekkür ederm

Hiç öyle düşünme kuzum sen elinden geleni fazla fazla yaptın 🙏🏻 sonuna kadar mücadele ettin. Emmesi de çözüm olmuyor bazen. Ben de mukuslu kakayla boğuşuyorum. Alerjenleri bulamıyorum sürekli diyet yapıyorum bu da sütün kalitesini düşürdü yoğurt peynir yumurta yok 😞 şimdi de çocuk kilo almıyor koskoca ayda aldığı kilo 400 g belki. Konunun pek bizimle alakası olmuyor anlayacağın yaşanacak neyse onu yaşıyoruz 🤷🏻‍♀️ ne gelir elden....
Cok sagol canım bnm biliyorm ama iste elden bisey gelmiyor ki insan dusundukce uzuluyor o kadar sütümün olup sonucun boyle olmasi cok can sıkıcı ha sagliklari yerinde olsn yeter insallah ne deyim sana da cok zor oluyodur eminim ki diyetle ugrasmak dedigin gibi sütün doyuruculgu gidiyodur ne deyim Allah yardimcimiz olsun

Kızlar ya benim gibi bebesi yumruğunu elini ağzına götürüp şapır şapır emen yok mu. Eldiven takmıyorum epeydir taksam sinir yapar zaten onu yaşar ıslatır.
Ya başta müdahale ediyordum tamam otal dönem ama emme refleksini yavaşlatır el parmak emmek meme retti olur diye okudum.
Daha sonra başka Bi yerde hatta elikada otal dönem ama ağız bölgesi çok hassas bu dönemde ağzına götürdüklerinfe ellerini müdahale edilmesin tepki gösterip ağlayabişriler diyo gerçekten benimki yıkıyor ortalığı. Diş desem Bi yönden yok diyorum sanmam. Bi eldiven aldım elime geçiriyo ucu diş kaşıyıcılı bakalım nolcak

Kızlar ya benim gibi bebesi yumruğunu elini ağzına götürüp şapır şapır emen yok mu. Eldiven takmıyorum epeydir taksam sinir yapar zaten onu yaşar ıslatır.
Ya başta müdahale ediyordum tamam otal dönem ama emme refleksini yavaşlatır el parmak emmek meme retti olur diye okudum.
Daha sonra başka Bi yerde hatta elikada otal dönem ama ağız bölgesi çok hassas bu dönemde ağzına götürdüklerinfe ellerini müdahale edilmesin tepki gösterip ağlayabişriler diyo gerçekten benimki yıkıyor ortalığı. Diş desem Bi yönden yok diyorum sanmam. Bi eldiven aldım elime geçiriyo ucu diş kaşıyıcılı bakalım nolcak
Ooo bana sor nerdeyse komple elini sokacak ağzına sapır sapır emiyor birde ben parmak emme sebebiyle büyük ameliyatlar geçirdim kızımın parmak emmesini istemiyorum ama ne yaparsam yapayım o el hatta komple parmakları ağzında mem reddi yok ama biberon reddi var bizde gene çok çabalar sonrasında içiyor mamayi

Olmaz mı elini yiyecek yakında hemde ne şapırdama. Ben denedim takma sırılsıklam oluyor Eldiven onu da sokuyor ağzına. Elini tutuyorum sinir yapıyor illa emecek. Geçen boynuma yapıştı ne zaman geçer bilmem.

Ah canım kuzum yaa kıyamam ben sana asla öyle düşünme sen mükemmel bi annesin ❤️ Elimizden geleni yaptık sonuçta bugün onu düşündüm ne zorlukla elde ettik bebeklerimizi varsın anne sütü almasın ya nefes alsın var olsun yeter boşver bunu ben kendime de diyorum canım kuzum yalnız değilsin 💐 biberon ısıtıcı aldım ben dolaptan ikinci el aşırı pratik bugün geldi suyu eşit sıcaklıkta tutuo gece çok işime yaricak ben de ayarlayamıyorum soğuk oluo genelde ağlıo elim ayağıma karışıo kaç kere yeşil yaptı kakayı 😅

Evet kuzum kafam karıştı şimdi baya 😔
Eşimle de konuştuk d a karar vermek zor yaa. Bi de doktorumuza atayım ben bu yazıyı bakim ne diyor
Sordum doktora kuzum. Yükümlülük almıyor elbet net bişey demiyor.
Ama rota olup çok ağır tablolara YB kaldırılması mı yoksa alerjik reaksiyonlarının artması mı kararı siz verin demeye getiriyor.
Bi arkadaşımı da aradım kızı rota geçirmişti fikrini aldım. Kızında tablo çok kötü seyretmiş anlattı tüylerim diken oldu. Sonra oğlu oldu onda da unutmuş 4.ayında hatırlayınca birsürü doktorlara sormuş yazmış instadan da. Hani bu saatten sonra olurmu diye. Doktorun biri bugün hemen yaptırın ozamn diyince yaptırmış düşün 4.ay.elbet de uygunu o değil ama ona bile onay vermiş.
Bende de mevsimsel alerji var diyo bişe olmadı diyor bence yaptır diyo, gerçi burda bahsettiğimiz alerji gıda alerjisi ama öylr işte. Bakalım bugün belki gidicem doktora 🤷🏻‍♀️
Of ya çok fena bir şeymiş bu. Ben yeni duyuyorum ve hem eşimde hem bende alerjik astım var. Neye karar verdiniz siz?

X