2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kuzum üç ay ise bir an önce gitmelisin ilk doz en geç üç ayda yapılıyor yoksa yapmıyorlar. Ben bir buçuk aylık iken doktorumun önerisi ile yaptırdım. İkinci dozu dün yaptırdım üçüncü doz ise beş aylık iken. Biz rotateq aşısını tercih ettik. Mümkünse hastanede yaptır dün ben aile hekimliğinde yaptırdım kadın bir tanesini biraz damlattı verirken beceremedi sinir oldum. İlki doktor vermişti sakin sakin sorunsuz oldu. Bunda buz gibi aşıyı lak diye aktardı resmen. Rotarix daha yaygın sanırım rotateq olunca pek bilemedi bir an.
Şifa olsun canım bızım dr umuz da bebegın agzına verırken bı taraftan hemsıreden kasık ıstedı olası agzından atma durumuna karsı elınde kasıkla bekledı adam ama benım kız masallah tatlıydı sanırım copur copur içti onu 🤣

Bir de dün bir şey okudum sende ya da eşinde özellikle gıda alerjisi var mı nurselek nurselek ve diğer kızlar 😊
Ay hemen okuduğunu söyle. Eşim Bi kaç sene önce birşey için test vermişti buğday çimen işte bişeyler daha varmış alerjisi çıkmıştı ama semptom olarak kendi hiçbirşey göstermez. Ama ben okadar çok belirttim var ki gidip bir kere test vermedim. Neye olduğunu anlayamıyorum. Banyodan çıkıyorum bebek benk kırmızı Bi vücut bazen olmuyor. Sonra işteyken bazen boynum falan kızardı diyelim o yayılıyor başka yerlere. Sonra sabahları dehşet Bi burun tıkanıklığı akıntısı ve hapşırık bunlar bende hep var olanlar. 2 gündür de oğlanda kırmızı benekler çıkıyor 2 3 tane sonra kayboluyor. Yediklerimi düşünüp kesiyorum deneme yapıcam ama böylr bişey varsa bulmak çok zor maalesef. Doktor oğlanda kesin çıkar alerji dedi ben kaka testi vermemişti de hala vermeye gerek varmı demiştim. Sen bilirsin oğlanda keşsn çıkıcak bilerek yaşaman daha iyi olur dedi. Mama değişecek çıkarsa benim beslenme değişecek bilmiyorum ne yapcam

Bir de dün bir şey okudum sende ya da eşinde özellikle gıda alerjisi var mı nurselek nurselek ve diğer kızlar 😊
Ay hemen okuduğunu söyle. Eşim Bi kaç sene önce birşey için test vermişti buğday çimen işte bişeyler daha varmış alerjisi çıkmıştı ama semptom olarak kendi hiçbirşey göstermez. Ama ben okadar çok belirttim var ki gidip bir kere test vermedim. Neye olduğunu anlayamıyorum. Banyodan çıkıyorum bebek benk kırmızı Bi vücut bazen olmuyor. Sonra işteyken bazen boynum falan kızardı diyelim o yayılıyor başka yerlere. Sonra sabahları dehşet Bi burun tıkanıklığı akıntısı ve hapşırık bunlar bende hep var olanlar. 2 gündür de oğlanda kırmızı benekler çıkıyor 2 3 tane sonra kayboluyor. Yediklerimi düşünüp kesiyorum deneme yapıcam ama böylr bişey varsa bulmak çok zor maalesef. Doktor oğlanda kesin çıkar alerji dedi ben kaka testi vermemişti de hala vermeye gerek varmı demiştim. Sen bilirsin oğlanda keşsn çıkıcak bilerek yaşaman daha iyi olur dedi. Mama değişecek çıkarsa benim beslenme değişecek bilmiyorum ne yapcam

Biz 3.ay diye konuşmuştuk kuzum ama ya. Bi de 2 dozluk olanı düşünüyordum.
Öyle mi diyosun doktora gitmek farz oldu yani😑
Açıkçası ben en son aşıya gittiğimde aşıyı yapan ebe rotayı hatırlattı doktoruna düzenli gidiyorsan orda yaptırabilirsin dedi üstünden atmak istiyormuş intibası uyandırdı
Genelde üçüncü ay yapılıyor kuzum. Ya bize yaparız dediler ama pek anlamıyor gibi geldiler 🙄

Kesin değil ama bu konuda tecrübesi olanlar da var kulüpte bir doktor yazmış aşı alerjiyi tetikliyormuş. Doktor anne baba da alerji öyküsü olan bebeklere çok önemli bir aşı olmasına rağmen yaptırmamayı öneriyordu. Ben çok geç gördüm ama çok ağır alerji tablosu ile karşılaşanları okudum aratırsanız kadınlar kulübünde görürsünüz. İki dozluk aşı da daha çok çıkıyor onun içinde alerjen bir madde varmış ama aşı olarak belki daha etkilidir bilmiyorum. Korkutmak gibi olmasın ben bilmeden yaptırdım aşının bu etkisini bilimsel kesinlikte yok ama tecrübe edenler var doktorun paylaşımını da yazayım isterseniz

ROTAVİRÜS AŞISI, MUTLAKA YAPTIRMALI MIYIZ? - Dr. Filiz Gökaslan | Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı yazı bu canım

Kızlar napıosunuzz ?? Ayy gece kabus gibiydi kızı besledim yatırdım sanırım fazla geldi mama bir kustu kendi de korktu burnuna falan kaçtı kafası da yandı halbuki çok üzüldüm öyle görünce de Allah sakinlik veriyo işte yüzünü yıkadım burnunu temizledim geri uyudu hemen de ya uyuyo olsaydım ben off Allah a emanet olsun yavrularımız

Kızlar napıosunuzz ?? Ayy gece kabus gibiydi kızı besledim yatırdım sanırım fazla geldi mama bir kustu kendi de korktu burnuna falan kaçtı kafası da yandı halbuki çok üzüldüm öyle görünce de Allah sakinlik veriyo işte yüzünü yıkadım burnunu temizledim geri uyudu hemen de ya uyuyo olsaydım ben off Allah a emanet olsun yavrularımız
Ewet bızım basımızanda geldı bı kac kere maakeseff 😐

Ya insan ya olmasaydm die dusunuyor zaten bak bugün noldu altini degistim kirliyi atarm elimi yikamaya giderm hemen sonra uzerini giydiririm neyse ayagi usumus hemen giydiriyim dedim islak mendille sildm elimi cocuk o an mide suyu dupduru bir cikartti ve sirt ustu direk aspire etti hemen yan cevirdim sirtina vurdum derken cocuj 5 sn sonra ciglikla ancak nefes aldi elim ayagim buz kesti valla ya bezi atmaya gitseydim dedim Allah im dedigin gibi hepsini korusun Rabbim

Ya insan ya olmasaydm die dusunuyor zaten bak bugün noldu altini degistim kirliyi atarm elimi yikamaya giderm hemen sonra uzerini giydiririm neyse ayagi usumus hemen giydiriyim dedim islak mendille sildm elimi cocuk o an mide suyu dupduru bir cikartti ve sirt ustu direk aspire etti hemen yan cevirdim sirtina vurdum derken cocuj 5 sn sonra ciglikla ancak nefes aldi elim ayagim buz kesti valla ya bezi atmaya gitseydim dedim Allah im dedigin gibi hepsini korusun Rabbim
Ben kamera koyuyorum başka türlü bırakmıorum beş dl bile bırakmamak lazım bugün banyoya girerken bile uyuyosu yanıma koydum öyle girdim 🙄 Allah a emanetler kuzucum önlemlerimizi alalım açık gözlü olalımda 😔

Ah yavrum bizimkiler prematüre bir de biz ne kadar çok yaşadık o nefessiz kalma olayını. Yutma refleksleri iyi değil ağzından burnundan kusup uzun süre zorlukla nefes alma ☹️

Ah kuşum çok yaşadık bizde tek yapabildiğim kendimce çözüm az sık beslemek oldu. Bu kez de çok az yiyorlar maalesef 😑 önce emzirir ardına mama dayardım. Şimdi emzirince bir sonraki öğünde mama veriyorum meme vermiyorum. Önce hep meme üstüne mama verirdim sütüm az diye yine sütüm az ama alıştılar böyle ağlamıyorlar ver diye ve kusmaları öyle azalttım ben

İnşallah kuzum ya ebe damlattı birazını dışarıya içim cızladı 😂😂😂 şifa olsun bebelere inşallah 🤲🏻
Valla sızlamayacak gibi degil ki ilacada zam gelmis😂
Ah yavrum bizimkiler prematüre bir de biz ne kadar çok yaşadık o nefessiz kalma olayını. Yutma refleksleri iyi değil ağzından burnundan kusup uzun süre zorlukla nefes alma ☹️
Ya cok kötü birsey gercekten insan hazirliksiz yakalaniyor biranda panik oluyosn cok zor cok

Evet kuzum kafam karıştı şimdi baya 😔
Eşimle de konuştuk d a karar vermek zor yaa. Bi de doktorumuza atayım ben bu yazıyı bakim ne diyor
Kuzum geciktirmeyin ama. Bir yerde daha okumuştum bağırsak düğümlenmesi açısından dozların haftaları önemli imiş ama bu yazıda rotateq aşısı için demiş. Siz yine de sorun iyice
68251E91-80BD-4259-9531-64A341C39040.jpeg

Kuzum geciktirmeyin ama. Bir yerde daha okumuştum bağırsak düğümlenmesi açısından dozların haftaları önemli imiş ama bu yazıda rotateq aşısı için demiş. Siz yine de sorun iyice Eki Görüntüle 3026763
Icime kurt düsürdün valla formundasn arastirmalarda kilya😅Bizim ki rotarix önerdigi icin mi bekletiyor bizi aceba

X