2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Çok şükür canım. Evet yaa, bebekler hasta olmasın.
2 tetanoz aşısı oldum, ne olduğumu şaşırdım. Aşı beni bile o kadar etkiliyor ki, bebekleri düşünemiyorum.
Derdini de anlatamıyorlar.

2 tetanoz aşısı oldum, ne olduğumu şaşırdım. Aşı beni bile o kadar etkiliyor ki, bebekleri düşünemiyorum.
Bnde en cok üzülüyorm valla biz neye ugradigimizi sasiriyoruz gariplerim sadece agliyor kim bilir ne kadar canları yanıyor kuzularn

Aynen canımm valla aksamları krıze gırıyrouz ne yapicagımızı sasırıyoruz cocuk konussa derdını anlatsa işte. Neyse hersey zamanla daha ıyu rayına oturur

Kızlarrr bebeklerinizin rutinleri neler biraz bahseder misiniz eksik bisey var mi birbirimizden bakalimmesela bizim kız söyle 4 saate bir iciyor artk mamayi ve malesef gublnde 5 e dustu beslenmesi bir tanesi gece 3 gibi oluyor digeri sabah 6 ya da 7 de basliyor alt degisme vucut nemlendirme gunde 1 kez ama yuzunu 3 kez nemlendirci suruyorm sonra koltuk alti kivrim bolgesi pisik kremi suruyorum el yuz temizligi bu sabah rutini beslenmede yine alt temizligi burun temizligi rutin mama icme ilk 1 saat kucakta geziyoruz biraz sonra 5 10 dk yuzustu birakiyorm sonra biraz oyun halisina birakiyorm 1.5 2 saat geciyor ortalama 30 dk uykusu var gunduz bazen uzun bazen 10 dk bile oluyor bu sekilde ilerliyor sizler ne alemdesiniz

Benim dört dörtlük rutinim olduğu söylenemez Bi biri bozuyo Bi biri bozuyo uykular hep bozuyo zaten bi de bu ara beslenmeler tırt. Benimle saat bazında karşılaştırma olmaz haliyle ama diğer anlamda bnim de eksiğim yanlışım olabilir.
Ama genel hatlarıyla bahsedicem hazırmısın
Sabah 6 7 vikleme açlık alarmı gün bir sonraki besleme ve bakımda ayıcak bu sadece onlar için beslenme ve alt bakım saati. ( şunu da belirteyim onlar bazen 10 daki beslemeye kadar uyuyorlar bazen uyanık agu gugu ve ben de onlarla hareket ediyorum fakat bundan sonra sabah 6 7 beslenmesinden sonra ben kendim için yataktan kalkıp günü başlatmayı planlıyorum)
Evet beslendiler alt bakımları yapıldı o arada uyudu veya uyumadılar saat 10 2. beslenme ve rutin günlük bakım saati. (YBda da saat 10 da yapardık öyle alışmışım)
Saat 10 oldu önce emzirmeyi yapıyorum çok açıkları yatışsın diye sonra bi 5 10 dk oyalanmadan sonra, bu gaz olur konuşma olur, bakıma başlıyoruz önce burun temizliği, ben burun temizliğini sabah yapmakta karar kıldım gece burunları daha çok doluyor ve günleri daha konforlu geçmiş oluyor. daha sonra distile suyla ıslatmış olduğum spançla göz bakımı, sonra başka Bi spançla ağız bakımı( pamukçukları var çünkü, çok ilerlemese de bir türlü geçirmedim), sonra tüm yüzünü siliyorum. en son alt bakımı. sonra mamalarını veriyorum.
yüz ve vücut nemlendirmeyi başka bir vakitte yapıyorum çünkü o da işin içine girince çok meşekkatli oluyor ve günde 1 kez anca yapabiliyorum o vakit de genelde komple üstlerini değiştiriyorum. böylelikle biraz yoğrulmuş ve hırpalanmış oluyolar mamaları daha güzel alıyolar. mama alırken bazen ikisi de uyuyor bazen biri bu çok değişken biri uyuyorsa onu yatırıp diğeriyle yola devam ediyoruz
Yol derken de tek başına oyun oynamıyorum oyun vakti her ikisinin de uyanık olduğu vakitler oluyo hak geçmesin çünkü manyaklık
arabaya koyup mutfağa getiriyorum benim bişeyler yiyip oraları toplamama izin verirse ne âlâ, ( gel de babybjorn ü arama )
dediğim gibi uyku ve uyanıklıklsr çok değişken bunda bir rutin yok bir dahaki besleme saat 2 normal Bi emzirme alt açma peşine mama sonra oyuna geçiş. Gün içerinde yaptıklarım oyun halısına koyma, hikaye okuma, yüzüstü çalışma mümkün mertebe, kart takibi bir de yeni yeni tekerleme ile hareketler yapıyorum karşılarına geçip. Ha bunlar her gün olabiliyor mu. E tabi ki hayır. 2den sonra 5 6 gibi sonra 10 gibi besleme. 10 beslenmesinden sonra en geç 11 de aslında gece uykusuna geçmiş oluyor biri olmasa diğeri. sonra gece 1 de ara besleme yapıyorum. aktif değiller o saatte konuşmuyorum ışıklar falan hep kapalı sonra temennim sabah 7ye kadar uymaları yönünde ama uyumuyolar arada bir açlık ağlaması oluyor. Hani besleme saat gece 12 gibi olduysa diyelim 3 gibi oluyor bu ağlama. dediğim gibi saatler ileri geri oynuyor.
amacım gündüz uykularını azaltıp geceyi uzatmak ve kesintisiz yapmak 2 gün az uğraştım ama 4.ayda zaten uyku döngüleri değişecek diye düşünüyorum hem, hem de gözlerinden uyku akarken onları tutamam ki bazen hiç uyumayan bebe küt gözler gitmiş. ahh yazık uyusun çocuk diyorum. Bende durumlar böyle her zman olmamakla birlikte

Masallah kızzz valla bizdeki sorun su gündüz uykusunu tam alamadigi icin mesela simdi 18m30 da icti mamayi 1 saat oyalandik ve uykusu geldi uyuttum simdi uyr 10 daki beslemeyi atliyor uyanmiyor alt degistirip versem de icmiyor bile pek bende bekliyorm gece 12 ye kadar uyur gibi cok uykusuz cunku bu sefer icer 4 gibi uyanir dedigin gibi saatler degisiklik gosteriyor o atladigi ögünü nasil geri getiricem bilmiyorum o uzun uykuyu gece uyumasi lazimken bizimkisi 18_24 arasi yapiyor garip bi sekilde

nurselek bide ben artk burun temizligini gece haric her besleme ömcesi yapiyorum boyle daha az tıkandigini farkettim sabahkini cekiyorun aspiratörle ama geri kalanini sirta vura vura cikariyoe cok hirildarsa cekiyorun kaniyor cünku bizimki korkuyorm boyle burnu daha acik gibi geldi

Evet uzun uyku gece olması gerekiyor işte gelişemicek çocuklar bende de yok.
Bir yerde okumuştum senle d e paylaşıyorum. Uzun uykuya geçiş saatinden en az 6 saat öncesinde uyumuş olmalı saha sonra uyumamayı. Farzımisal 22 de gece uykusuna geçiyorsa ya da geçirmek istiyorsan 15 veya en geç 16dan sonra 22ye kadar uyumaması gerekiyor. Bak şimdi ben kızı uyutamamıştım onu da uyuttum ikisi de yine de maşalllah uyuyorlar şuanda ama, hal böyle olunca noluyo hem gece uykusuna geçiş saati çok geç oluyo hem de uzun kesintisiz olmuyor

Benimkiler de günde 2 kereyi kaldırır ama ben mukozaya zarar vereceğini düşünüyorum kuzum ya.
Aa pardon aspiratör bir kez iş. Kız sırta vurarak nasıl çıkarıyorsun ben çıkaramam.

Benimkiler de günde 2 kereyi kaldırır ama ben mukozaya zarar vereceğini düşünüyorum kuzum ya.
Aa pardon aspiratör bir kez iş. Kız sırta vurarak nasıl çıkarıyorsun ben çıkaramam.
Noluyo biliyo musun bunu duzenli yaptiktan sonra 2 ser cc sıkıyorum ya bas egik sirta vura vura akiyor bunu cunku duzene girmis oluyor tıkanmaya izin vermeden yikiyosn 4 saate bir her sabahta cekiyorum gece yapmadigim icin o zaman sumuk oluyor o cekmeyle geliyor osman gonulal in videosunda izlemistim her beslenme omcesi yapin diyodu boyle mukozayada zarar vermemis oluyosn max aksam bakiyorm hala tıkalı o zaman cekiyorm

Ya simdi iste sabah o kadar saat uyumayan kiz aksam ustu gözünü acamiyor imkansiz yani o kadar saat onceden ayık tutmam simdi uyudu gece 12 ye uykusunu almis olur mamasini iciririm mizildanarak birkac saat yatar derin uykuya cok dalmaz ne deyim insallah buda bir duzene girer

Baş eğik mi ben videosu varsa bir bakayım ona yaa

Evet işte maalesef dalmaz. Bak ağlayarak uyandı benim kız şuan ne olduğunu da anlayamadım zor sakinleştirdim.
Girer inşallah kuzum neler neler halloluyo

Hamilelik dönemlerimde paso resim atardım o geldi aklıma
Bakın benim çeyiz sandığımdı görseldekşnden oyuncak kutusu olma yönünde emin adımlarla ilerliyor

Eklentiler

• IMG_20220313_205328.jpg
    60,2 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20220313_205244.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 31
Ay kızlar benim de kızım doymuyor Allahım böyle problemim olcağını hiç düşünmezdim sanırım obez olcak meme emdi üstüne 30 cc ssğılmış süt verdim üstüne 60 cc mama yok anacım kesmedi bebeyi 1 saat oyaladım 30 cc verdim yine gece uykusu diye yatırdım üç saat uyuyo normaldr eneee bi kalktı şimdi meme emio benim bu kıza yetmem için 100 cc en az süt üretmem lazım imkansız herhalde çok iştahlı maşallah

hayrunnisa85 ben TV de hamile görünce gözlerim doluyor gerçekten mükemmel Bi his sadece sana ait sadece sen hissediyorsun kimse müdahale edemiyor o kadar özledim ki...
Allahın gücüne gitmesin de ben 8 ay evde yata yata agrıllı sancılı hastanelerde gecırıdgım ıcın sanırım bırde son ay covıdden dolayı kötü olaylar yasadıgım ıcın saglıkla dogdu kurtuldum dıe şükrediyorum ve dısarıda hamıle gorunce korkuyorum resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…