2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Günaydınlar
Bizim rutinimiz rutin olmasa da ,
Sabah 6 dan sonra her an kalkabiliyor saati belli değil karnını doyurduktan sonra ellerini yüzünü siliyorum ilacını veriyorum biraz donencede oyaliyorum o arada ben kah hazirliyorum daha sonra bezini değiştiriyorum pişik kremi sürüyorum meme verip kundak yapıp ayağım da sallıyorum.o arada kah yapıyorum yarın saat uyuyor sonra uyanıyor etkinlik yapıyoruz yüzüstü yatmayı hiç sevmiyor zorla bir kaç dk tutuyorum evde geziyoruz camdan bakıyoruz diğer mama zamanı geliyor böyle döngü devam ediyor burun temizliğini tıkalı olunca yapıyorum keza bu sabah hiriltili uyandı temizledik hemen masaj yapıyorum ama yağ sürmeden yapıyorum yağı banyodan banyoya sürüyorum çünkü soğuk alır üşür diye tereddüt ediyorum bu arada gece uykusu rutine alıştırmaya çalışıyorum ama hergun başka oluyor en geç 22 de uyusun diyorum bazen daha erken uyuyor o saate kalkıyor bazen saatinde uyuyor yarım saat zor durup gene kalkıyor ama başaracağım illaki duzen olacakyaptığımı saat saat yazmadım çünkü uymuyor hiç saatlerine

Benim kendi asıl doktorum da çekme yi bir defa ama serumu her emzirmeden önce yapabilirsin demişti. Şimdi bıraktım ve fark görmüyorum yaa elbette bende kullanıyorum krem ama her alt açmada değil. Sıfır krem cesaret edemezdim. Ben devit günde üç damla kullanıyordum beşe çıkar dedi doktor da. Fıs fıslı alıp günde bir fıs vereceğim artık. Demir’e de dörtte başla dedi başlayacağım cesaret edemiyorum zaten huysuzlar bir de ilaç eklenirse diye bugün rota aşısı ikinci doz verilecek aile hekimliğine gideceğim inşallah huzursuz olmazlar Dördüncü ay aşıları da yaklaştı artık

Rota da huzhrsuzluk yapiyor mu valla gözüm korktu aşılardan artk menenjit icin neye karar verdiniz hangi aşıyi yaptiracaksiniz d vit niye arttirdi ki aceba bndekinin fısfıs aparatida var ana eczaci 1 damka yeter demis diger ay bi soruyum dokotara bnde

Buralar ki çok soğuk orayı düşünemiyorum ikiz kardeşlerim orada okudular çok zorlanmışlardı soğuktan Yaza birşey kalmadı bebiş de büyümüş olur ohh bir güzel gezerseniz anne oğul

Kuzular ins ateşsiz ağrısız sizisiz atlatirlar bu aşıyı

Bizde yapmıştı ilk doz kuzum. Bıngıldaklarına baktı artır dedi çok yumuşak hala kafaları dedi. Menenjit beşinci ayda kendi doktorumuz ile karar veririz bilmiyorum valla

Aa aynısını benim eşim de söylüyor ama branşı pediatri olmadığı için size söylemem doğru olmaz diyordum. O yüzden biz baştan beri hiç solusyon ile falan temizlemedik oğluşumuzun burnunu. Sadece ucunda birikenler olursa kulak çöpü ile aldık o kadar. Sadece hasta olursa yaparız derinlemesine temizliği, aksi halde tahriş olur bebişimiz dedi hep baştan beri eşim.

Bilemiyorum kuzum o doktor öyle söyledi bende eskisi gibi her gün yapmıyorum.

Kızlar benim bebelerin ikisi de göğsümü almıyo ağlıyolar direk mama versem alırlar o şekildeler şuanda. Noldu şimdi nedir bu ya nerden çıktı
Atak haftası filan olabilir ya da yediğin bir şeyi sevmemişlerdir kokusundan almazlar acı baharatlı bir şey yediysen bir parfüm vs de olabilir. Geçicidir diye düşünüyorum kuzum. Ben ara ara yaşadım gün içinde almazlarsa gece uyku arasında ver şaşkınlıkla tutuyorlar genelde

Kızlar aşıdan geldikte az önce bebeklerden biri bende diğeri babamın kucağında idi odadan genç bir oğlan çıktı direkt babamın kucağındaki bebeğe yapıştı ben de bir anda tutup çektim çocuğu benim de kucağımda bebek var tabii ne yapıyorsun sen diye. Yani anlamadım başta hasta olduğunu ne bileyim odadan bir anda fırladı annesi dedi korkmayın sevmek istiyor diye çok utandım bir anda.

Yaaaa, kıyamam.
Sen nereden bileceksin ki canım.
Çok normal bir tepki vermişsin.
Hele bi de Covid belası varken insan kimse yaklaşmasın istiyo.

Kızlar benim bebelerin ikisi de göğsümü almıyo ağlıyolar direk mama versem alırlar o şekildeler şuanda. Noldu şimdi nedir bu ya nerden çıktı
Bende hopla zıplq ayakta genelde yada uykulu halde ıken 3. Ay meme reddı yasabılırmıs dıe yazılar da var

Valla bend eolsam ayni tepkiyi verirdim sen haklisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…