2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Allah kolaylik versn bilirim zordur sagmak ve cekim gucu azaliyor biraz arkadasim 17 ay sagmisti benim medela tavsiye etmisti devam etsem onu alacaktm rota asisinida doktorumuz rotarix önerdi 2 doz olan 3.ayda ilk doz olacak insallah

Sagol canim herkeste ayni olmuyor kimisi farketmiyor bile ama calpol kurtaricimdi valla mamayla ilgili söyle ki bir kere kustuysa cok onemli degil benimki her mamadsn sonra kusuyordu normal degildi belliydi sma ya gecmistim oda kabiz yapmisti 48 saate kadar normal demisti doktorumuz endise etme ben hala mamasinin icine 2 kez zeytinyagi koyuyorm ve hala ıkınarak yapiyor koymasam nolur hic bilmiyorm

Valla diyorum ki rahat olucam ne kadar üstüne düsersem o kadarda buluyorm sorunlari diyorm ama yok yani takiliyoruz bu hep böyle gidecek galiba ya

Ayy şu üç ay dört ay geçsin daha rahat edicez inşallah Bsnada 2 gün normal dedi de ne biliyim çok küçük daha yapmaması için hangi zeytinyağını kullanıosunuz hepsi olur mu bebekler için olandan mı almak lazım

Ya insallah dedigin gibi biraz daha büyüdükce sanki bizde onlari anliyoruz gibi geliyor en zorlu zamanlar bunlar bence yabi insallahönemli olan dikkat et sert ve cok zorlu yapmasn benim mama degisiminin sebebi buydu 2 gun gecmemisti ama cok sert aglayarak yapiyordu oyle doktorumuz degistirmisti zeytinyagi valla onemli olan dogal olmasi sagolsun bi arkadasm kendileri yapiyor yollamisti 1 cay kasigi koyuyorm bnde 2 kez iyi gekiyor bide altini degisirken anüsün kenarıni uyar pisik kremi sür kenarlarina demislerdi bana hepsini hala yapiyorm rahat yapsn die

Günaydnn bugün bizim 2 aylik aşılarımız var insallah sorunsuz atlatirizz
Bizimki sorunsuz atlattı. Ne ateş vardı ne iştahsızlık ne de huzursuzluk. Sadece daha çok uyudu. İlk gece her ne kadar gözüme uyku girmemiş olsa da (uykusunda ateşlenir de havale geçirir korkusuyla) hiçbir şey olmadı çok şükür. İnşallah seninki de öyle kolaylıkla geçer gider.

Geçmiş olsun canım. Allah tüm bu zorluklarda bile ailenle birlikte olmanı nasip etmiş, ne güzel. Hep böyle düşünelim.

Kızlar ya bide benim bebegim hep saga dönük yatiyir bakincada belli ufaktan aslinda sizlerde varmi boyle sorun
Benimki de hep sağa dönük yattı yattı baktım kafa arkasının sağ tarafı basık, sol tarafı daha şişkin duruyor. Bildiğin yamuk sivriliyor yavruşumun kafası. Hemen yatakta baş aşağı döndürdüm. Normalde beşikte bana doğru dönen kısım sağına denk geliyor diye öyle yatmaya alışmıştı çünkü. Şimdi belikte ayak kısmına yastığını koydum, bu kez sola bakması gerekiyor beni görebilmesi için. Bebek arbasında evde yatırırken bile bizi görebileceği noktayı soluna ayarlıyoruz. Hatta koltukta uzatırken bile aynı şekilde. Böyle yaptıkça düzelme fark ettik. İyice eşitlenene kadar devam edeceğiz. Yoksa bebişimiz yamuk başlı olur maazallah.

Diyeceğim o ki henüz bir şey fark etmediyseniz bile hepiniz çocuğu ara ara sağa ara ara sola yatırın ki kafası yuvarlak büyüsün.

Benim de ilk 2 hafta sütüm yetmedi, günde bir kez mama verdim (20 ml). 3. hafta da bir ya da iki kez verdim, sonra sütüm iyice arttı da öyle bıraktık mamayı.

Artsın diye o zamanlar e bebekten süt artırıcı içecekler içtim. O bayağı fayda verdi, onu belirteyim de. Şimdi onları bıraktım ama evde birkaç tane kaldı. Onları da Ramazan ayına saklıyorum, ardı ardına oruç tuttuğum zaman sütüm illa ki azalır, iftarı açar açmaz bundan bir tane içerim diye düşünüyorum. Sahurda içmem çünkü çok şekerli oluyor, gün boyu susuzluktan ölürüm.

Hay maşallah canım benim. Doğurunca bir süre hâlâ hamile gibi hissedeceksin. Aa ben doğurdum di mi, artık hamilelik anılarımı geçmişte yaşamıştım diye anlatacağım, şu an değil di mi diye düşünmeden edemiyordum ben

Merhaba kızlar. Sürekli evde durmaktan o kadar sıkılmıştım ki bugün bebeği eşime ve 2 biberon sütüm ile bırakıp öğretmen arkadaşlarımla gün yapıyoruz eylülden veri, onlardan birinin evine gittik bugün. Hepsiyle beraber öyle güzel sohbet ettik ki. Pastalar börekler de peşine. Ev sahibi 3 çeşit bir şey hazırlamıştı (hiç o kadar yapmasa da olurdu). Geri kalanı bizler her birimiz bir çeşit yapıp götürdük. Ben de muhallebilili kek yaptım götürdüm.

Saat 1'den 5'e kadar yoktum evde. Öyle güzel kafa dinledim ki. Enerjim yerine geldi resmen. Ay bir de havalar ısınmaya başlasa da dışarıda yürüyebilsem. Oğluşu da götürürüm hem bu kez.

Zaten öyle bir memlekette yaşıyorduk ki kışı sert geçer, uzun geçerdi. Bu sene üstüne ekstra soğuklar geldi. Ayda 2 kar yağıyorsa haftara 2 yağar oldu (ortalama söylüyorum yoksa son 4 gündür kar yağıyor).

Evliliğimin ilk 8 yılı yaz kış spor ayakkabı ile gezebildiğim bir memlekette yaşadım çocuksuz, tam kar memleketine geldim ki çocuk doğdu. Allah her şeyin en iyisini bilir diyor ve şükrediyorum.

Ya bende bize bakiyor diye düsündm dedigin ters cevirdim dolaba bakıyor bu kez yani yine sağa bakiyor ama bugun yüzüstü daha baskin biraktm sanki sola biraz yatmaya basladi ası oldu ya dün simdi kıyamıyorm yarından sonrs sol yan ceviricem arkasina destek koyup birde öyle deniycem bakalim

Ayy yaptı kaka evde çığlık çığlığa sevindim ılık banyoya soktum ilk kez kendim boydan yıkadım sonrq krem sürdüm dediğin gibi emdi uyudu uyandığında vardı foto çektim tüm aile gruplarına yolladım off ne işler Allahım evlatla sınamasın büyütelim sağlıkla amanın

Ayy canım kuzum ya sen hep süreçlerini rahat atlattın ya ben emzirdin sadece diye hatırlamıştım Benim de gelcek sütlerim fışkırcak dolapları doldurcam inanıyorum hala bir ay a inşallah içiyorum o malt içeceği de şu solgar ın arttıcıdan alcam bide onu deniyim sağmaya da çalışıyorum da kız uyanınca hep sıkıntı oluyo denk getiremiyorum kız sana helal hem borçları tuttun hem de yeniye hazırlık yapıosun dimi

Yaaa ohhh masallah bende yaptiginda yaptiii yaptiii die sevinmistimesimle her bezini inceliyordk resmenvalla saglikla buyusunler insallah onalr rahat olursa bizde rahatiz☺

KuzUm ben cok rahat ettım laktozsuz mama ıle bırrde nurse Harvey ıle bugunde 3.gun kendı yaptı kakasını masallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…