2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kanguru şuanda da kullanılabilir diye düşünüyorum ya. Bana o çok şart. Arabalarında ayrı ayrı ya biri kanguru biri araba olması iyi olur. Ama herşey masraf Üff bak yine dertlendim
Koyumca oturur gibi oluyo ya korkuyorm ne biliyim valla yoksa koyar butun isimi yaparm durursa tabi icinde
E yee ben kv gideli kilo aldım 🤪
O değilde hiç dikkat etmiyorum yediklerime şaka Bi yana göbeğim çıktı ya
Valla yedim ben aslinda baya ediyordm ama bnm göbek gitmedi ortalama 4 aylik duruyor dogum kilomda 1.5 kg felan kaldi ama bugun saldm abur cubur yedim baya🙃

Ben hiç denemedim kuzum, puset 9 kg a kadar yazıyor. Bu kız 9 kiloyu 10 aylıkken falan anca görür 😭 20 günde 400 g almış içtiğini kusuyor şurup da öyle çok fayda etmedi 🤷🏻‍♀️ daha kullanırım epey yani...

Bırakamıyordu! Her beslenmeden sonra kusuyor kendisi 🤷🏻‍♀️ gerçi uykuda bile kucağımdan bırakamıyorum alıştı kucağımda uyumaya kolik yüzünden. Hayat üstüme üstüme gelirken ben 🥳😂

Ay nolur şaka olsun 40 dk uyuyor zaten o da kucakta daha ne kadar azalabilir ya sabır ya selamet 😭

Kızlar uyku saatlerini düzenlemek istiyorum ama yüreğim yok. 7 de kaldırıp 3 ya da4 uyku ile akşam 8 de uyutmak gibi Bi hayalim var deneyen oldu mu aranızda sanki dertlerime derman olacak gibi 🥰💫
Benim bebiş benim uyku saatlerime uyuyor 😅 mesela gece 1 de yatırdım sabah 5 te veya 7 de kalkıyo sonra tekrar besliyorum biraz takılıyoruz sonra annecm cok uykum var diyorum yanıma yatırıyorum örtünüyoruz benm yorganımla 😅 benim gözler gidiyo ama o uyanık ara ara bakıyorum uyumusmu diye sonra bi bakıyorum dalmış 9-10 gibi yatıyoruz 12 - 13:00 gibi kalkıyoruz sonra tüm gün oynuyoruz aksama kadar. Aralarda bes on dk uyuyo bazen 1-2 saat uyuyo gündüz böyle geçiyor. Yemeği beraber yapıoruz temizliği beraber yapıyoruz. Ben halimden çok memnunum ya çok şükür. Maşallah diyeyim siz de maşallah diyin 🧿😬 şimdi bunu yazıyorum ya bu gece uyumaz 😅

Benim bebiş benim uyku saatlerime uyuyor 😅 mesela gece 1 de yatırdım sabah 5 te veya 7 de kalkıyo sonra tekrar besliyorum biraz takılıyoruz sonra annecm cok uykum var diyorum yanıma yatırıyorum örtünüyoruz benm yorganımla 😅 benim gözler gidiyo ama o uyanık ara ara bakıyorum uyumusmu diye sonra bi bakıyorum dalmış 9-10 gibi yatıyoruz 12 - 13:00 gibi kalkıyoruz sonra tüm gün oynuyoruz aksama kadar. Aralarda bes on dk uyuyo bazen 1-2 saat uyuyo gündüz böyle geçiyor. Yemeği beraber yapıoruz temizliği beraber yapıyoruz. Ben halimden çok memnunum ya çok şükür. Maşallah diyeyim siz de maşallah diyin 🧿😬 şimdi bunu yazıyorum ya bu gece uyumaz 😅
Ahh birisinin hayati duzgün en azindan tü tü bin kere masallahhhh😅

Gecesinden ben de memnunum genelde kuzum. Sabah 11 de kalkıyoruz bebek için çok geç Bi saat 7 gibi güne başlaması lazım gece 10 da en geç uykuya geçmesi lazımbüyüme hormonu için biz 3 e kadar ayaktayız 🤷🏻‍♀️ gündüz uykuları da 1 saat uyanık kalıyor 30 dk uyuyor berbat yani iş yapsan yapamıyorsun yemek desen yiyemiyosun 😭 düzene koymak istiyorum o yüzden.

Kanguru şuanda da kullanılabilir diye düşünüyorum ya. Bana o çok şart. Arabalarında ayrı ayrı ya biri kanguru biri araba olması iyi olur. Ama herşey masraf Üff bak yine dertlendim
Ben evde denedim canım gayet güzel duruyor içinde yeni doğan aparatı var küçük bebeler için bizim buralar hep bayır yalnız bebek arabası zor olur en azından markete falan çıkarsam kullanırım.

Cok tesekkür ederim bunlari duymaya ihtiyacim var cidden aslinda benimki birazda anne sütü almiyor diye üzgünüm hala bari mamadan yeterli alsn istiyorm ama biz zorlasakta olmuyor dedigin gibi icmeyince icmiyor bizim kilo alimi bu ay iyi ama iste 7 kez beslenmede iyiydi simdi birden sayi 5 lere dustu nerdeyse duzgun kilo alimi olmayacak diye korkuyorm ama elden gelen bisey yok iste
Düşer canım bir bak geri eskisi gibii olur ya da yep yeni bir düzen olur yani hep değişiyor onlar da bizim gibi bazen tabak tabak yeriz bazen hiç iştahımız olmaz kesinlikle mama reddi yoksa takma kafana bir gün 5 kez emer iki gün 6 kez emer falan filan….gelişimi takip et ortalamala standartlarda benimki 😇seninki de belki öyle olacak sağlıklı ama aşırı iştahlı değildir😘

Düşer canım bir bak geri eskisi gibii olur ya da yep yeni bir düzen olur yani hep değişiyor onlar da bizim gibi bazen tabak tabak yeriz bazen hiç iştahımız olmaz kesinlikle mama reddi yoksa takma kafana bir gün 5 kez emer iki gün 6 kez emer falan filan….gelişimi takip et ortalamala standartlarda benimki 😇seninki de belki öyle olacak sağlıklı ama aşırı iştahlı değildir😘
Ya i saglikli olsunlarda napalim haklisin tesekkür ederim🥰

Günaydnn bugün bizim 2 aylik aşılarımız var insallah sorunsuz atlatirizz😶
Bizde 38.5 tan yukarı gitmedi ateş, koala yavrusu gibiydi sadece 2 gün huzursuzluk yaptı 😞 hiç müdahale etmedim ama belli etsem o huzursuzluk da olmayacaktı kendi kendine savaşsın istedim 🙏🏻 İnşallah seninkinde hiçbi şey olmaz 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Bneım kızım premature dogduu
Duzeltılmıs hali bu ayın 15.de 3 aylık oluyor
Kılosu enson 5.300 ama kılo alımı az dedı bızım dr bende bunaltıyorum kenıdımıde bebegıde
Mama almıyor duzgun emmıyor dıe enjektorle bıle beslemeyee basladım 🥺

Kızlar patpat diye bir internet alışveriş sitesi var bilen varmı güvenilir mi harika kıyafetler var bebeler için bizim için🤔

Bizde 38.5 tan yukarı gitmedi ateş, koala yavrusu gibiydi sadece 2 gün huzursuzluk yaptı 😞 hiç müdahale etmedim ama belli etsem o huzursuzluk da olmayacaktı kendi kendine savaşsın istedim 🙏🏻 İnşallah seninkinde hiçbi şey olmaz 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Bende zorda kalmadikca vermeyi düsünmüyorm bakalim insallah güzel gecer ertrsi güne normal oluyorlar mi peki
Bizimde huzursuz ve uykulu geçmişti ins senin kuzu da ateşsiz geçer gider🤲🤲
Insallah canim benim ya bugunden korkuyordm hayirlisiyla atlatiriz insallah

Günaydın kızlar ☺️ Biz doktordan geldik bu hafat sadec anne sütü günde 1 ve ya 2 kez mama verdim 30 cc kızım bir haftada sadece 110 gr almış yani sütüm yetmiyor öğrenmiş oldum.. günde 3 kez 60 cc verebilirsin dedi. Yani üzülcek bişey değil biliyorum ama yine kendimi yetersiz hissediyorum napıyım olmuyo demekki aşırı bunaldım herkesden de yalnız kalmak istiyorum kimseyi istemiyorum çok sinirlerim bozuldu off

Günaydın kızlar ☺️ Biz doktordan geldik bu hafat sadec anne sütü günde 1 ve ya 2 kez mama verdim 30 cc kızım bir haftada sadece 110 gr almış yani sütüm yetmiyor öğrenmiş oldum.. günde 3 kez 60 cc verebilirsin dedi. Yani üzülcek bişey değil biliyorum ama yine kendimi yetersiz hissediyorum napıyım olmuyo demekki aşırı bunaldım herkesden de yalnız kalmak istiyorum kimseyi istemiyorum çok sinirlerim bozuldu off
Hepimiz oyleydik kuzu kilo konusu hala da oykeyiz aslinda tek kalsan aslinda belki daha iyi hissedeceksn kendini ayrica kendini yetersiz hissetme olur mu oyle sey emziriyosun daha ne yapasn herkesin sütü yetecek diye bisey yok beni hatirlasaba bir sürü sütüm vardi mastit mantar derken süt gitti elimden hicbisey gelmedi saglikli olsunlar yeter mamayi dedigi gibi verirsn hem memede cok uzun durmaz oyle belki sende iraz daha rahat edersn

Valla kzum biliyosun moral cok önemli. Herkes gitti benim sütüm arttı kafa rahatlaynca. Ortam kalabalık olnca yine sütüm azalıyo gibi geliyo bebekle bağ daha az oldugundan bence

Bende zorda kalmadikca vermeyi düsünmüyorm bakalim insallah güzel gecer ertrsi güne normal oluyorlar mi peki

Insallah canim benim ya bugunden korkuyordm hayirlisiyla atlatiriz insallah
2.ay aşılarına ek rotarix te yaptırdım ben 4 aşı yani. Ne ateş ne huzursuzluk hiçbişi olmadı maşallah senin de öyle gecer umarım kuzum

X