2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Allah kolaylık versin cnm annelik işte herkese herşeye yetişmeye çalışırken kendini ihmal etmek oluyor sende dikkat et kendine diyeceğim de yazdıklarını okuyunca zor geliyor insana aman tekrar covid de yakalanmayasin Allah korusun 😔😔
Senin miniginde seni çok yipratiyor bu tüp bebeler bı değişik arkadaş diğerlerinden daha fazla nazlı gazlı ilgi alakadar olmamızı istiyorlar 😃 Allah kaldıramayacağımiz yükler yuklemesin😩
Ayy kuzum cok şükür saglıkları yerınde
İşte ruhen ve bedenen yıprandık bırde laylaylay bebekde degıller ki sureklı pofpofpoflancklar
Herbırı iyi olsun da
Buyyk kıızmda esıme aynısını dıo bugun nezor anneluk hasta olsan bıke dınlenemıyorusn yıne yemek bulasık bebek bakımı devam ediyor
Rabbımr dua edıyroum herzamann saglık afıyet versın ınsallah evlatcıkalrıma da evıme de bakayım

Valla kızımı hic bu kadar agri cekerken görmemistim oyle agliyor ki konusur gibi resmen ates 37.5 gecmedi ama bi calpol verdim onunla biraz uyudu mamayida icmedi tabi simdi icirebildm ama surubun etkisi geciyor ufaktan sanirim gercekten bebek olmakta zor yavrular ne aci cekiyorlar söyleyemiyorlar😔
Dunyaya adapte olmaya calısmak buyume evrelerı herbırı ayrı sürec saglıkla büyüsün bebeler de ınslalah anneler üzülmesin 🤲😍

Ya evet her türlü yatiyor ama sag daha baskin o tarafa yatmsk istiyor sola da dönüyor ama dedigim gibi sag baskin normal bakarken bile sag tarafina daha cok bakiyor
Benim kız sol yukarıya bakıyordu sürekli aşırı derecede Bi kafayı geri atış bildiğin düz yatır sırt üstü sol arka köşe. Önce hep altını alırken dikkatıöi çektiği için ordaki nesne ne var dedim bizim büyük siyah beyaz duvar resmimiz var bunlar da siyah beyaz görüyolar ya başta o yüzden ona odaklandıpını düşündüm sonra her yerde hep geriye sol boşluğa. Korktum farklı Bi durum olma ihtimali olabilir diye. Tahmin etmişsindir. Doktora hepsini tarif ettim çat orda da yaptı bu mu dediğin dedi evet dedim. Baktı inceledi. Yok bu sıkıntılı bir durum değil dedi.
Şimdi artık eskisi kadar değil bıraktı onu mesela. Demekki olabiliyor böylr şeyler. Mesela oğlan da dönme hareketine meylediyo yarım dönüyor ama hep bi tarafa diğer tarafa kılını kıpırdatmıyo. Sen elbet yine sorarsın doktoruna gidince gösterirsin notunu al da. Önemli bişey değildir yani bence

Benim bebiş benim uyku saatlerime uyuyor 😅 mesela gece 1 de yatırdım sabah 5 te veya 7 de kalkıyo sonra tekrar besliyorum biraz takılıyoruz sonra annecm cok uykum var diyorum yanıma yatırıyorum örtünüyoruz benm yorganımla 😅 benim gözler gidiyo ama o uyanık ara ara bakıyorum uyumusmu diye sonra bi bakıyorum dalmış 9-10 gibi yatıyoruz 12 - 13:00 gibi kalkıyoruz sonra tüm gün oynuyoruz aksama kadar. Aralarda bes on dk uyuyo bazen 1-2 saat uyuyo gündüz böyle geçiyor. Yemeği beraber yapıoruz temizliği beraber yapıyoruz. Ben halimden çok memnunum ya çok şükür. Maşallah diyeyim siz de maşallah diyin 🧿😬 şimdi bunu yazıyorum ya bu gece uyumaz 😅
Maşallah maşallah 😍😍 ne güzel anlattın heveslendim yaaa🥰🥰

Günaydın kızlar ☺️ Biz doktordan geldik bu hafat sadec anne sütü günde 1 ve ya 2 kez mama verdim 30 cc kızım bir haftada sadece 110 gr almış yani sütüm yetmiyor öğrenmiş oldum.. günde 3 kez 60 cc verebilirsin dedi. Yani üzülcek bişey değil biliyorum ama yine kendimi yetersiz hissediyorum napıyım olmuyo demekki aşırı bunaldım herkesden de yalnız kalmak istiyorum kimseyi istemiyorum çok sinirlerim bozuldu off
Cnm ya psikolojik olarak da etkilenip sütün az geliyor olabilir,geçici bir süreç olabilir öyle düşün moral bozmak yokkkk 🥰🥰

Benim kız sol yukarıya bakıyordu sürekli aşırı derecede Bi kafayı geri atış bildiğin düz yatır sırt üstü sol arka köşe. Önce hep altını alırken dikkatıöi çektiği için ordaki nesne ne var dedim bizim büyük siyah beyaz duvar resmimiz var bunlar da siyah beyaz görüyolar ya başta o yüzden ona odaklandıpını düşündüm sonra her yerde hep geriye sol boşluğa. Korktum farklı Bi durum olma ihtimali olabilir diye. Tahmin etmişsindir. Doktora hepsini tarif ettim çat orda da yaptı bu mu dediğin dedi evet dedim. Baktı inceledi. Yok bu sıkıntılı bir durum değil dedi.
Şimdi artık eskisi kadar değil bıraktı onu mesela. Demekki olabiliyor böylr şeyler. Mesela oğlan da dönme hareketine meylediyo yarım dönüyor ama hep bi tarafa diğer tarafa kılını kıpırdatmıyo. Sen elbet yine sorarsın doktoruna gidince gösterirsin notunu al da. Önemli bişey değildir yani bence
Yaa evet acikcasi süpheleniyorm baska durum var diye yatiriyorm düz hep sağa bakiyor azcik sola dönüyor dedigin gibi alt acmak icin yatiriyorm yine saga odaklaniyor gecen hafta muayenede dr de fark etmis olacakki bi yöne daha mi cok bakiyor dedi evet saga dedim yuzustu birak ki kaslar gelissin dedi ama ben su tortikolis olayindan korkuyorm acikcasi ne yalan söyleyim insallah düzelir😑

Yaa evet acikcasi süpheleniyorm baska durum var diye yatiriyorm düz hep sağa bakiyor azcik sola dönüyor dedigin gibi alt acmak icin yatiriyorm yine saga odaklaniyor gecen hafta muayenede dr de fark etmis olacakki bi yöne daha mi cok bakiyor dedi evet saga dedim yuzustu birak ki kaslar gelissin dedi ama ben su tortikolis olayindan korkuyorm acikcasi ne yalan söyleyim insallah düzelir😑
Bende götürdüm canım biri sağa diğeri sola çeviriyordu hep düzeltince kızıyorlardı hatta. Anne karnındaki pozisyonu korumak istiyorlarmış genelde. Tortikollis den şüphe duydum uykularım kaçtı neyse doktor baktı kendi istekleri ile dönderiyorlar sorun görünmüyor ama siz yine de sağa sola dönderin ilgi çekici şeyler gösterin egzersiz yaptırın hala şüphe ederseniz çok katı tutarsa boynunu direnirse fizik tedaviye götürün dedi. Kafalar da tek yana yatmaktan yamuldu hatta ne yapsam çevirdiler. Düz kafa yastığı aldım o da aşırı terletiyor içeriği iyi değil sanırım kullanamadım

Günaydın ahali :ruh:
Gunaydın
Bem gece cok kötü gecırıdm hastaydım bıraz bogazkarımdan sankı yıne nefes alamıyor gıbı hıssettım yaotunca bu sefer panık atagımı yıne tetıklemeye basladı soluğu hasttanede aldık dr 1 ıgne yaptı avil bırde test verdık şükürler olsun negatıf cıktı ama yıne dr dıkkat eıdyroum bebege ıgne etkısı ıle kesık kesık uyudum okullar tatıl allahtan kıızmı da bıraktım ablasına arada bem emzırdım cok şükür 🤲

Bende götürdüm canım biri sağa diğeri sola çeviriyordu hep düzeltince kızıyorlardı hatta. Anne karnındaki pozisyonu korumak istiyorlarmış genelde. Tortikollis den şüphe duydum uykularım kaçtı neyse doktor baktı kendi istekleri ile dönderiyorlar sorun görünmüyor ama siz yine de sağa sola dönderin ilgi çekici şeyler gösterin egzersiz yaptırın hala şüphe ederseniz çok katı tutarsa boynunu direnirse fizik tedaviye götürün dedi. Kafalar da tek yana yatmaktan yamuldu hatta ne yapsam çevirdiler. Düz kafa yastığı aldım o da aşırı terletiyor içeriği iyi değil sanırım kullanamadım
Yaa bu minnoslar niye böyle anlamadm dogry duzgün baksaniza iste😅valla dedigin gibi insanin canı sıkılıyor besigin sol tarfina dönencesini koyucam odaklanir belki diye bnde yastik almayi dusunuyordm icerigene bakiyim bari iyi ki soyledin cok dikkat etmezdm sanirim peki simdi nasillar degisti mi

Bende korktum valla anneyi işte araştırıyoruz korkuyoruz napalım. Çok da üzerine düşme ki kafaya takma ama tamam mı. Yüz üstü yap kesinlikle ama ben ondan memnunum.. Ama emzirme yastığın varsa Bi süre iyice alışana kadar onun üstünde yaptır

Ahh ben de buraya yazmamıştım ne bilim bak benle aynı şeyler yaşayan varmış. Nasıl yamuk tutuyordu kız kızım ne var orda diyodum vücudu da yay gibi yapıyordu ama azalttı gibi bişe şimdi şükür

Bende korktum valla anneyi işte araştırıyoruz korkuyoruz napalım. Çok da üzerine düşme ki kafaya takma ama tamam mı. Yüz üstü yap kesinlikle ama ben ondan memnunum.. Ama emzirme yastığın varsa Bi süre iyice alışana kadar onun üstünde yaptır
Simdi esimle onu konusuyordk emzirme yastigina birakiyorm ben hep karsisinda kartlar vs gosteriyorm esim boyle cocugun kol kaslari gelismezki bence düz birakmaliyiz yastiksiz dedi ama bilemedim her duydugum sey kafami karistiriyor valla her beslenmeden 1 saat sonra felsn birakiyorm 10 dk zaptetmeye calisiyorm yüzüstü cok sevmiyor zaten

Simdi esimle onu konusuyordk emzirme yastigina birakiyorm ben hep karsisinda kartlar vs gosteriyorm esim boyle cocugun kol kaslari gelismezki bence düz birakmaliyiz yastiksiz dedi ama bilemedim her duydugum sey kafami karistiriyor valla her beslenmeden 1 saat sonra felsn birakiyorm 10 dk zaptetmeye calisiyorm yüzüstü cok sevmiyor zaten
Ama düz zemine ben başta koyduğumda lak diye kafayı koyup yattıkları oluyodu karşısına koyduğum kartlara bakmak şöylr dursun yani. Ben de bir süre yastığa koydum direklerini üstüne. Daha güzel mum gibi kaldırıyorlar kendilerini. Zaten kuzum maksat kol kadından ziyade sırt kası sırt kasları omurga ve boyun çalışmış oluyo bu pozisyonda da

X