2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Çok teşekkür ederim canım, çok şükür iyiyim ve daha da iyi olucam inşallah.
Çok özlemişim hepinizi.
Hani böyle uzun zamandır görmediğin arkadaşını instagram’da hikayesini görürsün ya, bi an öyle oldum mesajlarınızı okurken.

Canım yaa, ne yapılır hiç bilmiyorum.
İki bebek, ikisi de çok farklı değil mi?
İstekleri, ihtiyaçları, sevdikleri ve sevmedikleri şeyler bambaşka.

saol cnm benim
covitten sonra gelişiminde bir sıkıntı oldu mu diye biraz tereddüt etmiştim şükür önde bile çıktı yavrum
Benden 50 lik istedi bakalım ne çıkacak sonuç
Çok şükür canım. İnşallah böyle sağlıkla devam eder.
Alışverişler ne alemde?
Ben tam başlamıştım ki ara vermek zorunda kaldım.
Şimdi tutuştum.

ben eğer yorulduysam o günün ertesi günü hareketleri azalıyor anlıyorum onu
Bazen unutuyorum bugün en son kaçta hareket etmişti diye hemen iki pıt vuruyorum geliyor karşılığı yaaaa
Sanırım ben hiç yormuyorum kendimi.
Bir iki mutfağa girip hemen odada uzanıyorum.

4.aydan sonra destekle oturtuluyor diye biliyorum, şu an çok erken sanki canım.

Canım yaa, ne yapılır hiç bilmiyorum.
İki bebek, ikisi de çok farklı değil mi?
İstekleri, ihtiyaçları, sevdikleri ve sevmedikleri şeyler bambaşka.
Evet canım çok farklılar. Birine az önce mama yedirdim ter içinde kaldım durmuyor asabi bir istiyor bir itiyor filan gözümü korkutuyor hareketleri. Diğeri sakince yiyip işini bitiriyor en basiti.

Kuzum maşallah gelişimi açısından güzel bir gösterge ama bildiğim kadarıyla oturmak için erken. Yine de doktoruna göster her bebek aynı değil belki onaylayacaktır engellemekte iyi olmayabilir

Otururken ya omuzda gaz çıkarma poz. da ya da sırtı bana yaslı düz tutuyorum. Ben de 4.ay gibi biliyorum oturmayı. Benim oğlanı da ben mama verirken yastığın üstüne koyuyorum hep öne kalkıyodu.Kalkcan yürücenmi oğlum diyodum hatta. Sonra düz yerde yatarken Bi gün yana döndü. Dönmeye başladı yani. O hareket onu da destekliyor

Günaydınnnnnnn benim kızım ilk kez yıkancak bugün teyzeleri göbeği yeni düştü iki gün de bekledik pislik içindeydi
Ayy olsun benimki de 2 hafta sonra yıkandı göbrkleri düştü 2 gün de tam nemi kurusun diye bekledim
Hadi bakalım yıkansın akça pakça olsun minik kuş inşallah suyu sever

Günaydınnnnnnn benim kızım ilk kez yıkancak bugün teyzeleri göbeği yeni düştü iki gün de bekledik pislik içindeydi
Aa benım kız kuvezde bıle 1 haftada yıkandı nasıl beklettınız o kadar vakıt bızde bebekelr hastaneden yıkanır
Allahtan kuvezde hemsıreler de dıyordu ben sorunca mecbur saclar yapıs yapıs oluyor dıe yıkadık dıyorlar dı

Bekler niye beklemesin YB da biz de yıkardık ama orda düzenli göbek bakımı falan da yapılıyordu. Valla saçlarını ben ıslak pamukla arındırdım mis oldu. Göbrkleri düşene kadar beklemeyi öneriyor genel olarak doktorlar da katı bir kural olmamakla birlikte. Ben de hem verniksini kaybetmesin istedim çünkü o mis gibi bişe hem de düşsün göbek hiiç riske atmayalım dedim

Valla bana gelırler oyle vernıks 24 saat bekkese yetiyor ben kıl bebegı ama 1 gun ara ıle hep yıkadım annemde hep yıkardı sanırım onun o skeılde dogrulugu nu kabullenmıısim oyuzden bana uzun sure geldı bebbekler suda daha ıyı gelısır derler yaa ruslar buzz gıbj sulara atıyorlar bebek dogar dogmaz onuda yapamam mesela ıste herkesın kabullenişi farklı

Oy minicik mis kokulu yıkanacak suyu sever ins bici bici yapalım çok zevkli oluyor yıkamak

Gaz çıkarma pozisyonunda asla durmuyor artık ağlıyor. Öne doğru bakmak istyomus. Öne doğru cevirdiğim gibi susuyor. Otururken de aynı şekilde öne doğru çeviriyorum sırtını kendme yaslamak mümkün değil asla öyle durmuyor hoop oturur gibi kalkıyor hemen. 2. Ay kontrolunde dr gelişiminin iyi ve 1 ay önde oldgnu söylemişti 2 aylıkken tepkileri bakışları daha ilerki ay tepkileri gibi demişti. Şimdi bu 3. Ay kontrolunde sorucam bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…