2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar bir haftadır bebelerden biri ile ilgili baya sıkıntıdayız. Etini koparırcasına ağlıyor uykuya dalamıyor dalarsa yarım saatte açıyor çığlıklarla gözleri. Bir yeri ağrıyor diye endişe ettik rutin muayene vardı gittik güzel geçti idrar istemişti verdik şükür temiz geldi. Dün gece yine doktora götürdüm amansız ağlıyor çünkü iki gündür ağrı kesici de veriyorum ama yok. Kulağını yokluyorum ateşine bakıyorum normal. Gazı her zamanki gibi kaka normal. Ama bebek huzursuz çığırtkan. Hatta doktor gece muayene ederken de bir anda çığlığı bastı doktor bile korktu bir şey yaptı da canı acıdı zannetti elini çekti hemen. Kucağına aldı salladı sakinleşti. Ağrısı olsa sakinleşmez hiç sürekli ağlar dedi. Kan tahlili bakalım diyeceğim ama delmek istemiyorum kan germek için sebep göremiyorum ama huzursuz belli dedi. Uyuyamama huzursuzluğu onun ki anlıyorum ben az çok huyunu. Ama hiç bu kadar uzun süre devam etmemişti. Çaresizim. Yine de acaba bir yeri mi ağrıyor diyorum her bağırdığında. Bir ton gözyaşı döküyor öyle kuru ağlama mızlama da değil. Atak filan diyorlar ama doktor bilmiyor mu gittiğim iki doktor da atak filan demedi. Gece ki doktor yarında devama ederse bir kan bakalım dedi. Önce yediğimi içtiğimi sorguladı baharatlı mı yiyorsun filan bitki çayımı içiyorsun diye ama yok yani hem bir haftadır böyle. Ha geçti geçecek gözleri uykusuzluktan ağlamaktan şişti resmen bugün sürekli sallıyorum gözünü açmıyor uyuyor mu bilemiyorum çünkü durunca hemen başlıyor. Bugün bu şekilde dinlendirmeye çalışacağım bakalım belki toplar kendini. Doktoru da geçmedi diye aramadım kan ver diyecek zaten biliyorum.
Yüksek ihtimal uykusuzluğun vermiş olduğu huzursuzluk oldu kuzum onda. Bir kısırdöngü gibi gidiyor çünkü bu uykusu var kendimi uykuya vermiyo gözleri kan çanağı tam dalıyo kucağımda zınk diye gözler yine açık. Ih ıhh ıhh sürekli böyle kendşnş su gibi terletiyo sıkmaktan. Bunlarda benim yaşadıklarım. Bu huzursuzluğu tetikleyen illaki altta bir sebep var ben gaza verdim bunu. Bi uykusuzluk da birbirini hep tetikledi. Doktora dediğimde by by night diye bişe va rya bunu deneyebilirsin dedi. Ama ben uygun bulmadım. Geçmezse sen yine kanı ver seninki çok feryat figan geçiyo belli ki.
Bitki çayına da anlam veremedim açıkçası ben hep içiyorum anne çayı karışık olandan, ne demek istedi acaba. Ama acılıya dikkat et o direk geçiyor.
Bir de hâlâ banyoda Huzursuzlar mı. Yıkamak iyi gelebilir su sakinleştirir bir süre sonra diye düşünüyorum

Yüksek ihtimal uykusuzluğun vermiş olduğu huzursuzluk oldu kuzum onda. Bir kısırdöngü gibi gidiyor çünkü bu uykusu var kendimi uykuya vermiyo gözleri kan çanağı tam dalıyo kucağımda zınk diye gözler yine açık. Ih ıhh ıhh sürekli böyle kendşnş su gibi terletiyo sıkmaktan. Bunlarda benim yaşadıklarım. Bu huzursuzluğu tetikleyen illaki altta bir sebep var ben gaza verdim bunu. Bi uykusuzluk da birbirini hep tetikledi. Doktora dediğimde by by night diye bişe va rya bunu deneyebilirsin dedi. Ama ben uygun bulmadım. Geçmezse sen yine kanı ver seninki çok feryat figan geçiyo belli ki.
Bitki çayına da anlam veremedim açıkçası ben hep içiyorum anne çayı karışık olandan, ne demek istedi acaba. Ama acılıya dikkat et o direk geçiyor.
Bir de hâlâ banyoda Huzursuzlar mı. Yıkamak iyi gelebilir su sakinleştirir bir süre sonra diye düşünüyorum
Yavrum bu doktor o anne çaylarına karşı daha kötü yaptığını savunuyor ondan. Acılı yemiyorum dikkat ediyorum. Bu kadar değildi neden oldu anlamadım dediğin gibi kısır döngüye girdi stres oldu kuzucuk ☹️ Baya bütün bina dinliyordur sesini öyle bağırıyor. Zaten huysuz kendi yapı olarakta. Bu banyodan korkan bebek zaten. Daha beter olur. Soyundurunca gözler açılıyor kocaman endişe etmeye başlıyor

Ahhh kuzumm yaa bu bebekler neden boylee gercekten sebep yokkrn bırde bende cok caresız kalıyorum bıldiğimherseyı tekrar edıyroum taki susana dek
Artık emzırıken aksamakrınasslaa oturtmuyor agla aglaa krızıe gırıyır ben ayakta 2 memede dısarda hangını alırsa bı ona dönuyorum yok olmadı dıgerıne felan zor durum yanii
Emme bizdede problem zaten ne bileyim kuzum ya 😑☹️

Annem evine gitti kv biz de kalıo bu gece ilk kez 🙄 odamda Kızımı emziriyodum babasına verdim beş dk tutsun diye lavobaya girdim çıktım içerden gelmiş dioki beni niye çağırmadın tee Allahım sanki komşuya bıraktım 🤷🏻‍♀️ İşim çok zor dua edin Allah aşkına bik bik gelcek tepemize gece ben annemi bile kaldırmadan kendim baktım ağlasada susturdum bana dioki her ağladığında gelirim ben yanınıza ben de gerek yok ben bakıyorum dedim 😂 imdaaaaat 🤣
Oldu gel yanında da sen yat diyeydin git gel yapma sürekli 😅😅 gelip de ne olacak acep ahh bu kayınvalideler 😂

Maşallah canım, çok şükür. 🙏
Senin de bebişin de iyi olmanıza sevindim. ❤️

İnşallah şeker yüklemen de iyi gelir.

Benden 2 hafta önce gittiğimde 75’lik istedi doktor, bi sıkıntı çıkmadı hamdolsun.

Tekrar 2 hafta sonra kontrolüm.
saol cnm benim🙏🏼🙏🏼
covitten sonra gelişiminde bir sıkıntı oldu mu diye biraz tereddüt etmiştim şükür önde bile çıktı yavrum🙏🏼🙏🏼
Benden 50 lik istedi bakalım ne çıkacak sonuç☺️

Bazen çok hareketli, bazı günler ben de senin gibi rahatsız etmek zorunda kalıyorum, durup dinliyorum hareketleri.
Niye öyle anlamıyorum ama çok şükür, o kıpırtıyı hissetmek bile mucize gibi bir şey. ❤️
ben eğer yorulduysam o günün ertesi günü hareketleri azalıyor anlıyorum onu 😍😍
Bazen unutuyorum bugün en son kaçta hareket etmişti diye hemen iki pıt vuruyorum geliyor karşılığı yaaaa🥰🥰

Öyle yavrum tecrübeler baya önemli benim içinde ama gidip yine de büyük araba aldım. Açıp kapaması pratik arabanın da indir bindiri zor olur gibi
Kabin tipi olanlar belki zor olabilir ama baston tiple olanlar kolay oluyor cnm ama tabi marka modelden de farkediyor..

Kızlarr napıyosunzz 😊

Benim bebiş kafasını kaldırıp sürekli oturmaya çalışıyor elimizde tutarken de karşıya bakmak istediği için oturur vaziyete geliyor ama tam oturmuyor. Yani yatık tutsakta kendisi oturacak kadar doğrultuyor kendni. Sizde durum nedir. Bu ayda oturur vaziyette durması yanlıs değilmi. Ben de sürekli herkesi uyarıyorum oturur gibi tutmayın diye ama bebek kendni o konuma getiriyor.siz nasıl tutuyosunz kendniz otururken

Valla alışınca oluyo 😅 ilk yaptıgım yemeği söyliym 2 kg hamsi söyledim onu temizledim buğulama yaptm salata zaten bi saat yeşillik yıka 😅 sonra dedm ulan yapmasam mı böyle hemen şimdi hamsi yapabiliyor olmam normalmi benm kuck bebeğim var flan diyorm. Ellerm balıklı 40 kere cocuga koştm ağlasa kucagıma hemen alamıcam baya gerilmiştim o gün 😂
Kızz sana helal ben evde hazır yıknamış sebze yoksa balığa hiç girişmem.hem balık hem sebze yıka yıka bitmez😅😅 sen bu halle ilk yemekle arşa çıkmışsın😍😍

Canım çok üzüldüm. Çok geçmiş olsun. Kayıplarınıza da Allah rahmet eylesin inşallah. Siizn iyi olmanıza sevindim. Çok merak ettim özellikle H Hazel9 doğuma giderken gözlerim seni aradı 👀
Canım benim, çok teşekkür ederim.
Evet yaa, benim de aklıma geldi bi ara.
Çoktan doğurmuştur H Hazel9 diye geçirdim içimden.
Çok şükür, sizleri de iyi gördüm.
Bıraktığımdan daha aktifsiniz sanki. 😉
Bebişlere alışılmış.

X