2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Bunlarda patates yok cok bana uymazsaka bi yana ben cok yemek secerim ya pff barbunya yemem somon vs yemem brokoli karnabahar yemem pirasa yemem ben patates yemeyimde napim
Ayyy git kız o ne yemek seçmem seçene de sinir olurum he benim eşim de seçer de senin kadar değil. O ney öylr bişe yemiyon ya sen

Ay böylr konuşup konuşup utanıyorum Allahım affeyle. Aynen kuzum bırakmaya gitti anneme de zarf atmış otobüsle gitcem diye. Çok garip yaa. Eşim o şekilde yollamaz ki onu
Amann bizimkide durmadan gorüntülü ariyor annemgildeyim anlamiyorlar valla acmadm Allah affetsn küstü heralde aramiyor artk

Valla napym ya cocuguma yemedigim ne varsa tepmeyi dusunuyorm o yesin diye esimde hic secmez ne verirsen yer garibim
Oh ne güzel ya bence güzel bişe o. Yeni tatlara da açık okur öylr insan. Ben de brokoli de tattırcam bebişlere diyorum da benimkine o da tattır aşkım benim yemediğim sağlıklı be varsa yesinler diyo

Ay sorma benim de olmuyo yalnızlık falan değil de. Hem zaman yetmiyor hem zaten içiyo çocuklar olanı bişe kalmaz geriye diye ellemşyodum ama din sağdım iyi oldu bence
Bazen hiç vaktim olmuyor bi de bende de bitecek endişesi oluyor. Göğüsler bildiğin cıvık hamur kivamindane yapacagim bilmiyorum. biseylere yetişmek için k.validem yakinda diye çağırıyorum dakkasina pişman oluyorum çocuk sürekli kucaginda olsun istiyor uyuyor salonda yer yapip yatırıyor ben yerinde yatsin diye mücadele ediyorum. Gece ben uyayim diye kaldi iki kere emzirdim .sabah 6.30 da uyandim çocuk kıpır kıpır aç uyuyamıyor beni kaldırmamış mamasi var onu yapmıyor uyanmasam çocuğu yalanci memeyle oyalayacak dinlendim mi?gerildim mi?anlamadım bu aralar çok doluyum bunları da anlatip aradan çıkarıyım dedimeşim ayri densiz ve de gamsız hepsini çiğ çiğ yiyesim var

Seni kaldırmaması iyi de yani mama yapıp verse iyiymiş yazık bebeye öyle yardım insanı gerer tabii ki.

Ya insanlar bu konuda da görgüsüz. Vallahi ya. Bu arada sen ne zamandır annendesin
Valla ne desem ki iste..Pazartesi geldik cuma günü kontrolumuz var yaptirip ordan eve dönücez insallah yazik esim 2 aydir evde pantolonla duruyordu garibim annem var diye Allah razi olsun ama nolur evimde rahat etmek istiyorum artk diyo o kadar hakli ki bn olsam bnde aynisini derdm ne yaparsak yapalim ev ev ustune olmuyor

Seni kaldırmaması iyi de yani mama yapıp verse iyiymiş yazık bebeye öyle yardım insanı gerer tabii ki.
Gece zaten bi kere mama veriyorum o da biliyor ona ragmen emzigi agzina tikmaya çalışıyordu acayip gerildim çocuk aç uyuduktan sonra benim dinlenmemin ne anlami var?ben bakayim sen uyu deyince guzelce bakacak zanettim bi daha son olsun uykusuzluktan ölsemde uyumam artik o gelince.anneme şunu yap bunu yap diyorum yapıyor ama k.valide işine geldigi gibi

Tamam canim deneyeceğim yalnız kaldığımdan beri sağmaya vaktim olmadı
Evet ya yalnızken olmuyor bir türlü her gün iki saatte bir sağacağım diyorum olmuyor bizim kız yaka iğnesi gibi fırsat vermiyor 5.haftamıydı atak haftasıvalla yanında birileri olanlar şanslısınız sakın şikayet etmeyin derim. Gerçi yalnız kalmak benim tercihimdi ama yine de bir kişi şart oluyor ilk zamanlarda.

Dermiydin kuzu. Yani yadırgamadınmı mesela bunu demesini. Mesela ben de evde efil efil gezeyim istedim çocuklarımla bir odadan diğerine geçeyim istedim ama bunu eşime hiç diyemedim. Ve ben dememin de onun gözünde kıymete bindiğini sanmıyorum

Bende boğaz ağrısı hiç olmadı cnm.farklılık gösterebilir tabi kişiden kişiye.sen olma ihtimaline karşı önlemini al yine de ama.Yemene içmene dikkat et
Bende boğaz ağrısı da başladı. Sabah boğazımda ağrıyla uyandım. Gece bebeği uyuttuktan hemen sonra soğuk algınlı ilacı içtim bir tane (brufen 600 mg), o bayağı iyi geldi. Rahat uyudum, 12 saatten fazla canlı tuttu beni.

Emzirirken parol dışında tüm ilaçları dikkatli kullanmak gerekiyor bu arada. Bahsettiğim soğuk algınlığı ilaçlarını da içtikten sonra en az 4 saat bebeği emzirmemek gerekiyor. Ben de o yüzden içmek için oğluşu uyutmayı bekledim. Emzirdiğim gibi gece uykusuna yatırdım, oğluş bir daha 6 saat sonra uyandı emmek istedi. Hatta daha fazla. Her zaman bu kadar uzun sürmez de bugün Allah yüzüme güldü belli ki

Öyle işte, üzerinden bu kadar saat geçince sütten bebeğe geçen miktar o kadar azalıyormuş ki, bebeğe içirilebilen calpolde var olan içerik ve miktarı aynı imiş.

Benim sut gitti ya kuzuama sut verirkende yedim laha sogan hersey bisey olmadi bi tek taze fasulyede cildirmisti
Ayy özur dilerim yaa unuttum vallahı olsun canım bneım bebek ılk asıl sütün en yogun oldugu zamanlar alamadı kuvezdeydı napalım saglık olsun en ıyı sekılde bakarsın sen ona

Ee tabııı kız hatırlamıyormusun sız anlatmıstım
Ben narkotik ıgneler olurken covıdden hastaneden cıkmıstım
Dr lar esım herkes gozume bakıyorlar aman uyu dıe cıldırmıs gibiydim dr dr gezuyorudm
Gunduz yarım saat uyudum cekyatta dıe ben sevinerek esıme yazıyroum cok şükür dıyrouz
Kv dönmus bana dedıgı sey gunduz uyu gece cocugu uyutma sabah ıse gıdıyor ben sana sorarım gece uyumazsan
Kadına tik kaptım göndermiştim
Babam da aynıydı hastanede dogum yaptım gece yanında brn kalcam sabah adam ıse gıdıyor demsıtı ona da gıcık olmustum
Sen canınla ugras mıllet ne düşünüyor

Valla ben derdim esimde der rahatsiz olunca ama bunu birbirimizi kırmak icin degilde dertlesmek icin söyleriz ikimizde bi yanliz kalsaydik taraftariyiz hep esim benden daha kararlidir aslinda ben rahatsiz oldugum seyi soylersem oda gider soyler uyarir ama ben yapamam istemesela kışın bizimkiler evi kapatip bize gelmeyi planliyorlar ve suan bisey diyemiyorum sadece en son anneme dedim ki siz gelirseniz onlarda doger ay gelmek ister ben kendi duzenimi kurmam lazim ama babam pek anlamiyor annen gelir diyor bhnu esim taraf yapsa bizim kimseye ihtiyacimkz yok gelin misafirimiz olun ama cocuga bakmak icin gelmeyin der

Aradan kayınvalide gidiyo cümlesini çekip aldım daha da düzene girecek bence bırak arada da bk götürsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…