2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Oda cok erken baslamis yavrum sen yenidogansin seni zorla uyandirmalari lazim normalde yok yok yeni nesik tuhaf gercekten

Kızlar şaka maka bizim oğlan bugün gerçekten çok uyudu. İlacın 600 mg olması sebebiyle eşim yarısını içmemi söyledi bu kez. Normalde de emziren annelere en az 4 saat ara verme koşuluyla 400 mg olanını öneriyormuş. Evde kendisi içmek için 600 mg olanı almıştı diye onu içmiştim. Ama oğlan 7'de uyanıp 10'da tekrar uyudu ve bildiğin gece uykusuna geçti diye tedirgin olduk açıkçası. İlacın yarısını içtim bu kez. Buzluktan da dondurduğum sütümü çıkardım, en azından 2 öğün yetecek kadar süt var elimde. Şimdi de ilacı içmeden emzireyim dedim ama yok anam oğlan uyanmadı gitti. Memeyi ağzına alıyor ama emmiyor. Nasıl bir ilaçtır bu ki bana vermediği uykuyu bebişime verdi.

Gerçi her türlü araştırmaya baktık, ibuprofen grubu ilaçlar için (soğuk algınlığı etken maddesi) emziren annelerde hiçbir sakıncası görülmüyor. İki emzirme arası ara verin önerisine bile gerek duymuyor araştırmacı doktorlar. Çok uyuması da belki hastadır da dinlenme ihtiyacı var diyedir ama ben yine de ilacın yarısını içtiö bugün. Bakalım sabah kaçta uyanacak emmek için. En azından 4te uyanmasını bekliyorum, 6 saat oluyor çünkü emeli.

Sonrasında ne kadar uyur göreceğiz. Allah hayır etsin. Haberdar ederim durumu.

Kizlarr dogum yapalı 51 gun oldu yeniden kanama baslamaz demi sanirim regl oldm bnde
En son kanaman kaçıncı gün bitmişti? Aradan en az 10 gün geçtiyse temiz halde yani, o zaman adettir diyebilirsin. Ama doğum kanamasından farklı olması lazım. Kokusuna kadar değişik oluyor çünkü. Onu da fatk ettiysen adet olmuşsun demektir.

Bir de sen emzirmiyorum demiştin sanki, o sen miydin tam bilemedim. Emzirmeyi bırakmak da adet olmayı hızlandırıyor çünkü.

Son düzenleme:
Kızlarr kızimin tırnagini keserken etini kestm azicik nasil agladi o kadar uzuldum kisiz nasil kesiyorsunuz ya ben hic cesaret edemiyorm ve korktugum basima geldi

Ben de o makas şeklinde olanı kullanamadım bir dünya para verdim bir de üzüldm. Gittm normal tırnak makası aldm wee sanırm markası. Onunla çok güzel kesiyordum kıt kıt. Geçen hafta tam keserken kenardan sıkıştrdım etini elleri kolları havaya kaldırarak sıçradı sonra ağladm tabiki üzüntmden etini iyice çekip tırnağın kenarından tutup kesiyorum hep ama bunu yaparken yine kıstrdım baş parmagı etliydi biraz eldiveni tam 2. Ayda çıkardım kuzum. Elleri hep soğuk ama dr a sordm ellerinin soğuk olması üşüyor demek değil dedi. Göğsü ve sırtı sıcaksa sorun yok dedi. Ama eller demirr buzz valla öyle oldkca giydiriyorum yelek hırka flan napayım

Kızlar bizim bebiş 2 olmadan uyandı (01.48) biberonun birindeki tek öğünlük sütü içirdim doymadı. Uykusu da bir daha gelmeyince emzirdim. Belli ki bu ilaç uykusunu çok da artırmamış, sadece saatleri şaşırtmış. Resmen şu an oğluşumuz 1 saattir sabah olmuş gibi uyanmış ve anne babasını başına pervane etmiş durumda. Ben de uyumak istiyorum artık ama bebişi güvenip babasına tek bırakamıyorum. Halbuki babası bizi tek başına o kadar rahat bırakıyor ki, neysssse.

Benim kanamam ilk 1 haftada bitti sonrasi hep lekelenme seklindeydi 2 gun temiz 3 gun leke öyle ilerledi sanirim adet

Valla aynı düşüncelerdeyiz. Benimkiler de öyle.
Valla haklısın insan doluyor iyice. Yorulduk zaten kafa olarak. Katlanabilirliğimiz de çok azaldı. Eşler de çoğu kez gamsız. Ama sen yine de onla aranı iyi tutmaya bak herkes gidiyo o kalıyo kuzum

Bilmem mi hakkını helal et ben bu olayı ozamn eşime de anlatmıştım yüzeysel. Biraz da tepkisini ölçmek için. Kv burdayken benzerini de ben yaşadım. Aman herkesten bıktım vallahi.

Eşinle aynı fikirde olduğunuz için işte. Benimki öyle değildi hiç
Yaa işte çok büyük hareketler bunlar. Evi kapatıp komple gelmesi falan. Yaa vaktinde onların büyükleri yapmışmı öyle şeyler. Anlamıyorum ya. Eşin de açık açık derse eşini araya koyarak drdirt sen de. Ama işte senşn ailene eşin derse kalp kırgınlıkları olur belki

Kız ne diyonnn
Çok sevindim sürecinin güzel olumlu geçmesine

Esim pat pat soyler herkese herseyi ama iste aile benim olunca durur anneme artk sey dedim sen gelirsen diger tarafta gelecek o gelirse anne ben cildiririm biliyosn dedim aman sen duzenini kir o zaman dedi zaten döndügm de kv 10 gunlugune gelecekmis inadima yapar gibi gercekten hersey bitti hizmete geliyor sanirim

Dur gelmeden stres yapma gelince zaten yapıyosun

Bilmem mi hakkını helal et ben bu olayı ozamn eşime de anlatmıştım yüzeysel. Biraz da tepkisini ölçmek için. Kv burdayken benzerini de ben yaşadım. Aman herkesten bıktım vallahi.
Helal olsun kızz bızde bazen ornekler anlatıyoruz tabii
Amann hepsı aynı yaa arada bı ınsan oglu cıkıyor ama napalım sansa

Evet bir kaç gün kv geliyor ama sıkılıyorum aşırı panik bu sefer benimde elim ayağıma dolaşıyor yalnız olmayı tercih ediyorum. Eşim de evde zaten arada dışarı çıkıyor hava alıyor ahh bir de biz alabilsek valla ihtiyacım var artık.

Havayi azvik iyi buldugum anda aticam artk kendimi disari valla cocugunda bizimde havaya ihtiyacimiz var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…