2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar süt artırmak için diğer gruplar da okudum bende dün denemeye başladım sanki farketti deneyip size yazmak istedim tarif çok basit
1 bardak suya 1,5 yemek kaşığı kuru dut koy 10 dk kaynat ılık önce suyumu peşine tanelerini ye sabah akşam yapabilirsiniz ben dün ve bugün sadece sabah yapabildik bugün benim kız durmadı deneyin bu tarifi derim ben bir de bestlak kullanıyorum onun bana ilk süt gelemsinde faydası çok oldu

Ben diyete başlıyorum yarın. Yani sağlıklı beslenme diyeyim. Emziren anne diyeti olarak süt arttrııcı diyet satın aldm bi aylık denicem bakalm
Bende yarin arayacagim ditisyeni bana 2 aylık ol öyle gel demisti .
Nebe suresi oku amme diye de biliniyor ya orda uykunuzu size dinlenme yaptık ayeti var genelde uykusuzluk için okunur ama sürenin tamamı i okuman da fayda var
Birde bol bol Ayetel Kürsi inşirah ve muavvizeteyn süreleri ( felak nas ) oku cnm okuyamadigin zaman aç netten dinlet cnm

Hellooo hepiniziw tesekkur ederim tek tek yazamiyorum ben cok iyiyim kizim da iyi masallah yarin cikcaz henuz sut gelmedi ama o kolostrum geldi kakasi falan yerinde hersey yolunda dediler ama korkuyorum tabi sarilik olcak diyr
Yapıştır anacım boş dolu. Önce meme sonra mama

Çok sagol canim mutlaka deneyeceğim.

Kızlar valla hepsini okuyamadım, yaşlandım valla yetişemiyorum. Benim tansiyon fırladı. Nabzım baya düştü. 46 filan olmuştu. Bayadır yoklamıyordu onunla uğraştım. Yarın da nasipse bacak ve bel için doktora gideceğim sıra bulursam. Artık devlet hastanelerine dönebilirim gerçi doğumu da devlette yapmış oldum ben ama muayenelere hep özel özel gidiyorduk. Bebeler bedenimden çıktığına göre Rabbim büyük dert vermesin de devlete giderim yani. Bir de kadın doğuma gidebilsem benden iyisi yok bebeğimin biri de iki gündür çok sancılı. Dün fitil bugün ağrı kesici verdim istemeye istemeye. Mama yapıyor bu mamayı verdiğimde bir kere daha böyle olmuştu ama emin değildim yine olunca anladım ki mama iyi gelmedi. Sonra tansiyon ilacı aldım ben. Hamilelikte kullanılıyor diye emzirme de sorun olmaz zannediyordum ama emzirmede pek tavsiye etmiyorlarmış. Çok üzüldüm. Kıyamam yavrularıma hep ilaç kimyasal oyun halısı bir tane beğendim. Açıkçası iyiler pahalı baya, ucuz olanlarda da iyi de yorum var kötü de. Bir tane bakacağım bugün yarın alırım. Size de atarım. nurselek sünnet işini Ramazan’dan sonra yaptıracağız. Zaten bebelerden birinin pipisinde sorun var doktor bu çok beklemez enfeksiyon olur demişti. Bizde normalde de zaten erken sünnet düşünüyorduk. İnşallah sağ salim olur geçer o da. Yine bebelerden birinin ciddi burun tıkanıklığı var baş edemiyoruz doktor yapacak bir şey yok serum fizyolojik diyip duruyor. İlaç vs olmaz küçük daha diye. Buralarda ünlü ve tuzlu bir doktor var belki bir de ona götürürüm diyorum. Sorduğum iki doktor yapacak bir şey yok dedi. Biri de antibiyotik vereyim dedi ama enfeksiyon yok bir şey yok nasıl vereyim ağır ilacı bebeğe ki diğer doktorlar olmaz dedi. Sonra ne diyim evimi özledim ama buraya da çok alıştım bir arada kalmışlık hali Bizde havalar parçalı bulutlu yani

Ne tetikledi ki değerlerin oynadı öyle acaba. Dikkat et kendine. Sancı artık çok olağan geliyor bizlere
Burna da antibiyotik flan kullanma aman kızım boşver. Benimkiler de çok tıkalı kızdan bir sümük çıkıyor yumruk kadar senden benden çıkmaz. Benim doktor da bol bol sf le temizleme dedi peteklerşn üstünü yaş kıyafetlerle doldur dedi. Hastaneden sf getirttim arkadaşa burun temizleme suyunu al al başedemem ben onla zaten. Her gün 5 bir deliğe 5 diğerine fışt fışt temizliyorum.
Aktivşte halısı ı akşam almış gelmiş eşim şimdi gördüm Bi koyarım üstüne sabah, bakayım nasıl reaksiyon gösterecek. İki tane aldık zaten sığmaz ikisi rahat rahat. Ama mağazadaki yardımcısında da bir tane varmış olmadı birini geri veririz

Bende doğduktan sonra maksimum 3 aya kadar yaptırmayı planlıyorum.daha çabuk iyileşiyor birde hareketlenmeden yaptırmak daha mantıklı geliyor
Aynen canım hiç anlamıyor ilk günler. Ama 3 ay bile geç hareketlenmek için. Bizim bebiş ilk ayı bitirmeden elini ayağını oynatmaya başladı bile. Şimdi neredeyse kalkıp oturacak. Hep hareketli. Düşün daha 85 günlük yeni oldu. En güzeli 7. Gün. Peygamber sünneti boşuna değil di mi

Kuzum muhtemelen büyüme atağında ikinci atmaktır diye düşünüyorum 2 hafta kadar sürüyor sonunda anne baba tanıma, elleri ağıza götürme falan geliyor. Dur bulup yazarım. Yeni Bi şey öğrenecek diye bizim canımıza okuyorlar kısacası sabret geçecek
Yok vermeyelim mama dediler iste insallah sorun cikmaz yarin ogrencez sarilik degeri
Canım kolostrum normal renge 3 gün sonra falan geliyo koyu sarı süte dönüşüyor şimdi en faydalı halinde zaten 1. Gün midesi 5 ml kadarmış bebenin sık sık emzir allahın izniyle hiçbi şey olmaz.

• Reflekse dayalı hareketler azalabilir. Ellerini ve kollarını daha bilinçli şekilde hareket ettirmeye başlayabilirler.
  • Etraflarındaki renk ve çizgileri daha dikkatli biçimde incelemeye başlarlar.
  • Elleri ve kolları ile nesneleri itebilirler.
  • Duydukları seslere daha çok odaklanmaya başlarlar. Ritmik seslere ilgi duyabilirler.
  • Işık ve gölge oyunları dikkatlerini çekebilir.
  • Bir ses duydukları zaman nereden geldiğini anlamak için başlarını çevirebilirler.
  • Etrafındaki nesnelerin dokularını inceleyip “oo, auu” gibi kısa sesler çıkarabilirler.
7, 9 haftalarda olan 2. Büyüme atağında bunları öğreniyorlarmış

Benim kız bu hafta sarkan oyuncağa vurmaya başladı 5 dk sonra ağlamaya başlıyor ama yine de

Benim kız bu hafta sarkan oyuncağa vurmaya başladı 5 dk sonra ağlamaya başlıyor ama yine de
Ben sarkan oyuncağa vurmasını beklemiyorum şuanda atılma elini savurma yok şuanda Benimkilerde çünkü
Dikkatli bakmıyorlar mı. Ben sallanan şeylere bakarlar incelerler en azından diyorum. Çünkü doktor siyah beyaz harici artık trt renklerini de görebiliyorlar dedi

Hellooo hepiniziw tesekkur ederim tek tek yazamiyorum ben cok iyiyim kizim da iyi masallah yarin cikcaz henuz sut gelmedi ama o kolostrum geldi kakasi falan yerinde hersey yolunda dediler ama korkuyorum tabi sarilik olcak diyr
Ay maşallah Hazel hadi gözün aydın olsun senin de. Kızçeni kolaylıkla büyüt inşallah. Hep güzel günlerini görün babasıyla birlikte

Artık sen de hoş geldin gruba girip mesaj yazmaya fırsat bulamadığın günlere

2 ay 20 günlük emziren anneyken adet olan Raat'tan selamlar kızlar

Adet eski düzende olmadı doğal olarak. Hatta bir ara neredeyse olduğum şeyin adet olduğundan şüpheye düşecektim ki sordum soruşturdum, normalmiş.

Adet ile uyan şeyler: Kanamanın ilk günkü rengi (kırmızı), kanamanın alışkanlığı (sıvı), kokusu, karnımda oluşan hafif ağrı (tipik adet sancısı)

Her zamanki adetim ile uymayan şeyler: Kanamanın miktarı (günde 2 damla geldi), adet kanamasının süresi (sadece 4 gün sürdü), kanamanın 2, 3 ve 4. gündeki rengi (kahverengi ve sarıya döndü).

Siz de olursanız hiç merak etmeyin diye paylaşayım dedim. Elimdeki günlük pedler yetti anlayacağınız bana. Yine de internetten sipariş ettim tabii ped.

Bakalım bundan sonraki ay adet olmaya devam edecek miyim? Edeceksem kaç gün sonra olacak? Eski formuna dönecek mi, ne zaman dönecek? Hepsi ve daha fazlası zamanı gelince.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…