2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kuzum muhtemelen büyüme atağında ikinci atmaktır diye düşünüyorum 2 hafta kadar sürüyor 😞 sonunda anne baba tanıma, elleri ağıza götürme falan geliyor. Dur bulup yazarım. Yeni Bi şey öğrenecek diye bizim canımıza okuyorlar kısacası 🤣🤣🤣 sabret geçecek 🙏🏻

Canım kolostrum normal renge 3 gün sonra falan geliyo koyu sarı süte dönüşüyor şimdi en faydalı halinde 🙏🏻 zaten 1. Gün midesi 5 ml kadarmış bebenin sık sık emzir allahın izniyle hiçbi şey olmaz. 🤗
Bu saat oldu dogru düzgün uyumadi😔 demek atak geçiriyormuş bilmiyordum canim😊ben aşının ayarlarini bozduğunu düşünmüştüm 😊

• Reflekse dayalı hareketler azalabilir. Ellerini ve kollarını daha bilinçli şekilde hareket ettirmeye başlayabilirler.
  • Etraflarındaki renk ve çizgileri daha dikkatli biçimde incelemeye başlarlar.
  • Elleri ve kolları ile nesneleri itebilirler.
  • Duydukları seslere daha çok odaklanmaya başlarlar. Ritmik seslere ilgi duyabilirler.
  • Işık ve gölge oyunları dikkatlerini çekebilir.
  • Bir ses duydukları zaman nereden geldiğini anlamak için başlarını çevirebilirler.
  • Etrafındaki nesnelerin dokularını inceleyip “oo, auu” gibi kısa sesler çıkarabilirler.
7, 9 haftalarda olan 2. Büyüme atağında bunları öğreniyorlarmış 🥰😍
Bunlar bize uyuyor haklisin galiba 😊

Günaydınlar herkese ataklar gazlar ağlamalar hayatımıza renk geldi😀😀 yıllarca sessiz sakindi hayatımız bir anda değişti herşey bebeğimize göre mesela dün kızımıza ve eşimle markete gidelim dedik ki market kapısından girdik başladı ağlamaya durduramazsın market arabasına koyduğumuz iki parça şeyi bırakıp hopp eve geldik🤣🤣🤣araba seviyor bizimki araba durunca ağlıyor 🤣🤣

Kızlar 16şubatta dondurulmuş 5.gün embriyo transferi yapıldı 2adet bugün 5.gün dayanamadım sabah idrar testi yaptım evde. Cuma günü ayreten doktor randevum var gidicem ama sonuca baksanıza var gibi ikinci çizği

Eklentiler

• 093FF2B2-15FB-407B-BDAC-E6619D8F429E.jpeg
    093FF2B2-15FB-407B-BDAC-E6619D8F429E.jpeg
    270,7 KB · Görüntüleme: 44
Günaydınlar herkese ataklar gazlar ağlamalar hayatımıza renk geldi😀😀 yıllarca sessiz sakindi hayatımız bir anda değişti herşey bebeğimize göre mesela dün kızımıza ve eşimle markete gidelim dedik ki market kapısından girdik başladı ağlamaya durduramazsın market arabasına koyduğumuz iki parça şeyi bırakıp hopp eve geldik🤣🤣🤣araba seviyor bizimki araba durunca ağlıyor 🤣🤣
😂😂 Günaydın. Bebek arabasına koysaydınız

Cokkuzunn bebek ataklarda 3 gun uyumadı dün aksam arkadasım ıle esı geldı en son artık o 2 kasık serbet verdı bı uyudu suanda da kucagımda emzırırken uyudu gece besledım uyudu cokk yoruldu 2 gun babamla araba turu yatırdık dün ormanda yürüyüşyaptık araba ıle gezdordık vs sankı normale dönuyor gıbı bakalım

Ne tetikledi ki değerlerin oynadı öyle acaba. Dikkat et kendine. Sancı artık çok olağan geliyor bizlere 🤭
Burna da antibiyotik flan kullanma aman kızım boşver. Benimkiler de çok tıkalı kızdan bir sümük çıkıyor yumruk kadar senden benden çıkmaz. Benim doktor da bol bol sf le temizleme dedi peteklerşn üstünü yaş kıyafetlerle doldur dedi. Hastaneden sf getirttim arkadaşa burun temizleme suyunu al al başedemem ben onla zaten. Her gün 5 bir deliğe 5 diğerine fışt fışt temizliyorum.
Aktivşte halısı ı akşam almış gelmiş eşim şimdi gördüm Bi koyarım üstüne sabah, bakayım nasıl reaksiyon gösterecek. İki tane aldık zaten sığmaz ikisi rahat rahat. Ama mağazadaki yardımcısında da bir tane varmış olmadı birini geri veririz
Stres uykusuzluk sanırım kuzum bilmiyorum ki. Baya çarptı. Buhar makinesi serum fizyolojik filan hiç işe yaramıyor çok anlık rahatlama derinlerde hırıltı geniz akıntısı yapıyor boğulacak gibi kalkıyor uykudan, ilaç veremiyorlar ne yapacağımı bilemiyorum. Ben bir tane alacağım şimdilik valla bim A101 hiç bakmıyorum ya gelirse haberdar edin etiketleyin beni de 😅😬🙂

Stres uykusuzluk sanırım kuzum bilmiyorum ki. Baya çarptı. Buhar makinesi serum fizyolojik filan hiç işe yaramıyor çok anlık rahatlama derinlerde hırıltı geniz akıntısı yapıyor boğulacak gibi kalkıyor uykudan, ilaç veremiyorlar ne yapacağımı bilemiyorum. Ben bir tane alacağım şimdilik valla bim A101 hiç bakmıyorum ya gelirse haberdar edin etiketleyin beni de 😅😬🙂
Tüh yaa azalır inşallah da aspiratörle işi halledersin. Sen Bime sor başka mağazaları arayıp soruyorlar depolarında kalıyo bazen. Nerde varsa da ordan alıyosun ya da onlar getiriyorlar

Tüh yaa azalır inşallah da aspiratörle işi halledersin. Sen Bime sor başka mağazaları arayıp soruyorlar depolarında kalıyo bazen. Nerde varsa da ordan alıyosun ya da onlar getiriyorlar
Aspiratörle çekiyoruz yavrum ya minik kanama oluyor çok yüklenirsek bazı bebeklerde oluyormuş maalesef altı ayın dolmasını bekleyeceğiz yavruma kıyamıyorum ama ☹️ Kuzum üst oyuncak asılan çemberimsi şey düşüyor diyorlar bazı modellerde sen denedim mi ? O kısım korkutuyor biraz

Aspiratörle çekiyoruz yavrum ya minik kanama oluyor çok yüklenirsek bazı bebeklerde oluyormuş maalesef altı ayın dolmasını bekleyeceğiz yavruma kıyamıyorum ama ☹️ Kuzum üst oyuncak asılan çemberimsi şey düşüyor diyorlar bazı modellerde sen denedim mi ? O kısım korkutuyor biraz
Yavrum onun düşmesi imkansız ki. Artı hadi düştü diyelim çok hafif Bi sünger o zarar vermez ki korkulacak kadar

Yavrum onun düşmesi imkansız ki. Artı hadi düştü diyelim çok hafif Bi sünger o zarar vermez ki korkulacak kadar
Bilmiyorum kuzum ben araştırırken bazılarına öyle yorum yazmışlardı bende tereddüt edip almadım şimdiye kadar. Sünger olduğunu da bilmiyorum yakından bakmadım hiç. BİM’e gelene baktım iyi görünüyor ya. Fiyatı çok iyi baya. Bende piyanolu baktım ama çok sevemedim de açıkçası onları da. Bakalım bir beğendiğim var da o da piyanolu kadar nerdeyse 🙄

Bilmiyorum kuzum ben araştırırken bazılarına öyle yorum yazmışlardı bende tereddüt edip almadım şimdiye kadar. Sünger olduğunu da bilmiyorum yakından bakmadım hiç. BİM’e gelene baktım iyi görünüyor ya. Fiyatı çok iyi baya. Bende piyanolu baktım ama çok sevemedim de açıkçası onları da. Bakalım bir beğendiğim var da o da piyanolu kadar nerdeyse 🙄
Fiyatı iyi de çok oyuncağı yok işte aman napalım. Bak bakalım sen de Zeynep de bakıyodu piyanolu lata. İndirim takip edin bak çok para vermeyin sakın🤭

Kızlar benim doktor bu aydan sonra bebelerin ve senin bu aydan sonra saç dökğlmrlerşn başlıcak çinko öneririm demişti günlük aldığım vitaminin içinde var diye irdelemedim. Biraz önce yastıkta oğlanın ince ince saçlarını buldum 😍
Doktora yazayım dedim 5 mg tek rabletşmdeki çinko yeterli mi dedim 15 mg olması gerekmiş 3 tablete denk geliyo bence çinkoyu ayrı alın dedi. Sizler hiç bu konuyu düşündünüz mü ne diyorsunuz

Kızlar benim doktor bu aydan sonra bebelerin ve senin bu aydan sonra saç dökğlmrlerşn başlıcak çinko öneririm demişti günlük aldığım vitaminin içinde var diye irdelemedim. Biraz önce yastıkta oğlanın ince ince saçlarını buldum 😍
Doktora yazayım dedim 5 mg tek rabletşmdeki çinko yeterli mi dedim 15 mg olması gerekmiş 3 tablete denk geliyo bence çinkoyu ayrı alın dedi. Sizler hiç bu konuyu düşündünüz mü ne diyorsunuz
Sen alacaksın demi sadece benim acayip dökülüyor ve takviye almıyorum 😅

X