2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Benimde göğsümün uçları çok kötü olmuştu hatta hastanede kullandığım makineyle hiç gelmemişti sütüm eve geldiğimde kendi makinemle sağım yaptım sütüm tam gelmeye başladı sonrasında kanamaya başladı göğüs ucum sonra lansinoh krem ve gümüş kapak kullandım bayağı işe yaradı kanadı diye sağmamazlık yapma sütünü ban bebekler emmiyo fırsat bulamıyorum diye sağım yapamadım sütümü artık çerez niyetine alıyorlar mama olarak devam ediyoruz şimdi keşke fırsat bulupta sağım yapsaydım diyorum tabi sütümğn azalmasında başka etkenlerde oldu 😔
Valla taş gibi oldular akşama kadar denemek istedim sağdım çok şükür. 20 cc 20 cc her ikisinden 15 dk yarım saat yeter sanırım

İyi akşamlar kızlar;
Bizimki memeyi almıyor eve geldiğimizden beri zaten uçları çok kötü oldu.Hastanede de almıyordu mecbur mama takviyesi yaptılar.Çekmediği için almıyor sinirleniyor. Bende herhalde gelmiyor diye düşündüm sabah sapma işlemi yapayım en azından sütün geldiğini anlarım dedim. Ufak ayarda başladım yok orta ayarda yaptım gelmedi . Yüksek yapınca süt yerine kan geldi maalesef doktorumuzu aradım mamaya devam edelim dedi sadece mama verebiliyorum şuan. Çok üzgünüm 😔 şimdi de sızlıyor sanırım yeni dolmaya başlıyor. Ama uçlarından dolayı fena. Korkuyorum şimdi tekrar sağmaya tekrar kanatacak diye. Doktor uçları için krem verdi onu kullanacağım. Sağılmazsa sıkıntı yapar mı?
Canım dr bana dediki mama da süt ile aynı değerde üretiliyor. Annesinde hiç süt olmayan bebekler napsın beslenemesin gelişemesin mi. Yani napalım mesela benm kızm da meme emiyor ama bugun 3. Ye 60 cc lik mamasını içiyor. Kendni kötü hissetme kuzum

Canım dr bana dediki mama da süt ile aynı değerde üretiliyor. Annesinde hiç süt olmayan bebekler napsın beslenemesin gelişemesin mi. Yani napalım mesela benm kızm da meme emiyor ama bugun 3. Ye 60 cc lik mamasını içiyor. Kendni kötü hissetme kuzum
Sağol kuzum ya çok üzüldüm
Yavrum çekemiyormuş şimdi sağdım çok şükür birikince gelmeye başladı

Benimde göğsümün uçları çok kötü olmuştu hatta hastanede kullandığım makineyle hiç gelmemişti sütüm eve geldiğimde kendi makinemle sağım yaptım sütüm tam gelmeye başladı sonrasında kanamaya başladı göğüs ucum sonra lansinoh krem ve gümüş kapak kullandım bayağı işe yaradı kanadı diye sağmamazlık yapma sütünü ban bebekler emmiyo fırsat bulamıyorum diye sağım yapamadım sütümü artık çerez niyetine alıyorlar mama olarak devam ediyoruz şimdi keşke fırsat bulupta sağım yapsaydım diyorum tabi sütümğn azalmasında başka etkenlerde oldu 😔
Şimdi elimde 40 cc var bunu saatinde versem olur mu ?
Bir sonraki mama olur yine. Bir de tek sefer de ne kadar sağım yapabilirim

Bizdede durumlar aynı bizde gece gündüz diye bir kavram yok 😔 uyumuş olsalarda beslenme saatlerinde ayaktalar ikiside hiç susmuyo dinlenmeme fırsat vermiyor biraz önce biri annemle babamdaydıbartık son çare battaniyenin arasına koymuşlardı uyudu daldı diye yerine koydu yine çığlık kıyamet biride eşimdeydi artık yoruldum al dedi oda çığlık kıyamet yedi saat sonra heralde bir yarım saat uyudu şimdi annem diyoki gözleri açık bir beş dakika sonra ağlamaya başlar diğeride şimdi yine eşimde bizde döngü bu şekilde 🤦🏻‍♀️ bizimkiler uyanık oldukları zaman etraflarına bakmıyorlar sürekli bir ağlama halindeler artık kafayı yiyecem 😔 diyorumki milletin bebekleri ne güzel uyuyo insanlar dinlenmeye fırsat buluyorlar benimkiler neden acaba böyle 😔 annemler gittikten sonra hiç düşünemiyorum sağolsunlar ellerinden geldikçe yardımcı oluyorlar ama tek kalınca nasıl olacak 😔
Valla sıze yazdıgım gıbı salona gectım artık tekrar süt ısıttım sonra halamın gelını getırıd ı demıstıım tıtresımlı slaınca ona koydum uyudu bemde koktukta uyudum esımı gonderdım odaya düşün yataga bıle gıremedım sımdının bebeleri fena
Allahım sıze daha cok yardım etsın kuzum 2 bebekli annelere gecıcı sure tabı bulanıyor ınsan haklısın ama bı daha bu zamanları gelmeyecek
Ama beden dınlenmekte ıstuyor mukemmel olmaya calısma kuzum bırak bıseyler eksık kalsın canını sıkma canları sagolsun sen onlara goz kulak ol
En buyuk iş o

Şimdi elimde 40 cc var bunu saatinde versem olur mu ?
Bir sonraki mama olur yine. Bir de tek sefer de ne kadar sağım yapabilirim
Dolabın normal yerine koy eğer hemen diğer öğün vereceksen, bi kaseye sıcak su koyup sütü içine koyup ısıtır bebeğe verirsin. Süt bitene kadar sağıyorum ben damlamayana kadar yani. Makinayla sağarken çok bastırmadan meme ucuna doğru iter gibi masaj yapınca daha çok süt geliyor 🙏🏻

Çok şükür iki göğüsüde sağabildim en düşükte
20 cc birinden 20 cc diğerinden çıktı. Bunları buzluğa mı atayım yoksa normal tarafta mı dursun
3 saat oda sicakliginda kaliyor 3 gun dolapta 3 ay buzlukta ben icmeden önce dolaptan alip sicak su dolu kapta bekletiyorum ilik olsun diye aman ona dikkat et annem midesini üsütür yoksa dedi boyle boyle artar insallah merak etme

X