2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Evet kuzum. Hızlı çekince de oluyor benim ikisi de genzine kaçırıyor. Bi emmede olmasa diğerinde. Heyecanlanıyolar🤭
Ya ozamn bu kilyanın dediğine geliyor. Bazı bebekler doyduğunu hissetmiyor mu ki. Anlamadan mide kapasitesinin üstünde yiyince de ağız dolusu kusma yapıyolar. Benim kızda bir kez oldu o ama fışkırır gibi uyurken birden. Olabiliyor maalesef.
Şimdi sen kaç ml veriyosun Bi de tek seferde mi desene Bi kuzum
Valla bncede doyma duygulari yok 10 dk uyuyor dunden beri kucagimda yerine koyunca ciglik cigliga sancisida var belli ve araniyor deli gibi simdi normalde bi duzen oturtmustuk 3 saate bi 60 iciyordu ama geceden beri inan sayamadm ne yapti en son dedigin gibi agiz dolusu fiskirir tarzda kustu ve uyudu annem kesik kustu bh bisey olmaz dedi ama bilmiyorum valla oturup aglamak istiyorum
Emmek isteseydi küme beslenme diye bir şey var, odur derdim. Küme beslenmede bebek bir zaman aralığında sık sık emmek ister, asıl amaç doymak değil anneyle temas etmektir. Anne sevgisini iyice hissettikten ve tabii ki güzelce doyduktan sonra yine anne kucağında uyur.

Belki seninki de emmek istedi, seni özlediği için falan?
Canim simdide agliyor mesela memeyi tutturmaya calisiyorum 30 sn cekiyor sonra ciglik kiyamet istemiyor yalayip birakiyor verdigim sutu iciyor fazla istiyor 70 cc verdim 1.5 saat sonra tekrar istiyor ama bilincli degil sancidan naptigini bilmiyor bu cc hesabida oldurecek beni bi dr de demiyo ki su saat te su haftada bu kadar besle hersey muamma

Ayy kızlar o kadar sinirliyim ki oturup hüngür hüngür aglamak istiyorum geceden beri cocuk uyumuyor belli sancisi var garibimjn zaten ne ictiginide bilmiyor en son sabah kustu simdide yorgun düstü ve esime ben kıyamıyorm nöbete gidiyor die ama suyunu cıkarmaya basladi adam gece uyandirirsam uyaniyor duymuyor bile yap dersem yapiyor deliricem artk buldugu yere uyuyor sanki o bakiyor cocuga tuvalete gitmeye firsatim olmuyor bazen ya adam ya telefonda anasiyla konusuyor ya sigara da sinirden catliycam bide gelmis noldu neyin var cocugu ben doyuruyum mu diyor alip herseyi kafasina geciresim var suan ayy icimi dökmek istedim hakkinizi helal edin

Evet ben de sleepy 1 numara. Bez değişikliğim de olmadı. Peki sence bio natural var o daha mı iyi ne farkı vardır.
Sen baya üzerine titriyosun alt değişimi konusunda. İnşallah o meselen ortadan kalkar kuzum. Valla yetemiyorum. Her şeyim Bi anda oldu benim. Gözleri çapaklıydı. İsilik oldu yüzlerinde popoları pişik e oğlan kolik ne yapacağımı şaşırıyorum iyice
Dün doktor dediki popoyu silerken ıslak bezi popoya koyun elinizle yapıştırın bekleyin silme işlemi yapmak pişik yapar dedi. Deri sıyrılır pişik olur dedi. Bastırmayın sadece pis yerlerin beze yapışmasını sağlayın dedi. Uni baby yeni doğan ıslak mendili kullan col güzel dedi. Ben hala pamukla siliyorum ama

Ayy kızlar o kadar sinirliyim ki oturup hüngür hüngür aglamak istiyorum geceden beri cocuk uyumuyor belli sancisi var garibimjn zaten ne ictiginide bilmiyor en son sabah kustu simdide yorgun düstü ve esime ben kıyamıyorm nöbete gidiyor die ama suyunu cıkarmaya basladi adam gece uyandirirsam uyaniyor duymuyor bile yap dersem yapiyor deliricem artk buldugu yere uyuyor sanki o bakiyor cocuga tuvalete gitmeye firsatim olmuyor bazen ya adam ya telefonda anasiyla konusuyor ya sigara da sinirden catliycam bide gelmis noldu neyin var cocugu ben doyuruyum mu diyor alip herseyi kafasina geciresim var suan ayy icimi dökmek istedim hakkinizi helal edin
Yavrum inan hep öyle o an derin nefes al bebeğe odaklan. Bizim sinirmiz de bebeğe yansıyo daha cok ağlıyolar ya. Eşler meme verebilseydi iyi olurdu ama malesef yük bizde uykısuzlk harap ediyor

Kizlar ben bebekleri mama ağırlıklı besliyorum çünkü sütüm günde 40 50 anca cikiyo çıkanı da bebeklere paylastiriyorum mama verenler mama dan sonra su veriyo musunuz ebe ver dedi ama benimkiler suyu pek sevmedi
Mama zaten suyla yapılıyor anne sütü de neredeyse su sakın su verme dedi bana doktor

Bi arkadasım paylasmıs.

Eklentiler

• 73990AAE-3D9D-4229-865E-0D9A2DB93D4F.jpeg
    73990AAE-3D9D-4229-865E-0D9A2DB93D4F.jpeg
    292,5 KB · Görüntüleme: 35
Cnm öyle dusunme inan ki bak ben tek bakıyorum tek bebeğe diyorum senin gibi alt açınca konuşayım rahtlasin ağlamadan çatlıyor hopp paldır küldür altını değiştiririm emiyor yatırıp a konuşayım göz teması kurayım diyorum meme bitince gaz çıkar sonra bakıyorum uyusun diye sallıyorum hakikaten bebek bakmak zor heleki iki tane olunca sen asla kendini suçlama sen elinden gelini yapıyorsun
Aha aynı ben 🤣

Kızlar bende baya göbek kaldı yaa sizde de öyle mi durumlar. Hiçbişey olmuyor aynı hamilelikteki gibi. Dr bu hafta egzersiz verirdim normalde ama senin durum farklı bol bol dinlen dedi. Bu arada o patolojide, görülen kitlenin bebeğin eşi oldugu kanısına varmıslar. Plasenta imiş. Ama bebekten bağımsız bir plasente yani bende 2 plasenta olabilirmiş. Rahim duvarınım arkasında oluşmaya baslamıs hamilelikte. Her hafta takip etçek dr kontrole çağırdı sürekli

Yavrum inan hep öyle o an derin nefes al bebeğe odaklan. Bizim sinirmiz de bebeğe yansıyo daha cok ağlıyolar ya. Eşler meme verebilseydi iyi olurdu ama malesef yük bizde uykısuzlk harap ediyor
Kiz ben memede vermiyorum sütü ısıtıp versin akil etmiyor ben demeden adam keyfine bakiyor simdide pesimde dolaniyor naptm bn diye konusasim bile gelmiyor boyle olunca da iste

Kızlar bende baya göbek kaldı yaa sizde de öyle mi durumlar. Hiçbişey olmuyor aynı hamilelikteki gibi. Dr bu hafta egzersiz verirdim normalde ama senin durum farklı bol bol dinlen dedi. Bu arada o patolojide, görülen kitlenin bebeğin eşi oldugu kanısına varmıslar. Plasenta imiş. Ama bebekten bağımsız bir plasente yani bende 2 plasenta olabilirmiş. Rahim duvarınım arkasında oluşmaya baslamıs hamilelikte. Her hafta takip etçek dr kontrole çağırdı sürekli
Aa cok ilgincmis aman dikkatli ol sen yinede gobek benim daha cok erken ama kaldi yani annem eski usul carsafla sardiriyor bakalim fayda edecek mi🤭

Kızz hep böyleler erkekler somut bakıyorlar olaya bacım
Dun bırde bebege baktım tam dudaklarını degdırıyor omuzuna bı yumruk attım
Gelmıs bıde bana nedese ıyı
Bı derya nolur bı kere daha opeyım bı kere daha vur 😅 gülsem mıı sinirlensem mii
İş yerınde arkadası covıd oldu dıo bem mesafelıyım herkesle maskelıyım ama yemek yiyorsunuz arkadas o zaman ne oluyor
Bırde kuzenının nısanı vardı bu zaman da düğün tamam da nişsan ne salon tutup tüm sulaleyı cagırmak ney
Kaynım eltım oglu hepsı hastalandı
Sımdııde ablam yazdı enıstem pozitif mis
Yanı bıraksam ızın versem herkes koklamak ıstıyor en az
Bırde kucuk eltım dıo bebegı sevemıyrıuz dedım maskenı takarsın alırısn dıo yok o yetmıyor ben koklamk ıstıyroum
Yokk dedım okadarını babasına bıle ızın vermiyorum
Ama dıo bız kac sene bekledık onu sevemıyrouz dıe
Dedım benım kadar mı bekledın
Hamıleleıgım hastalanmamız bız neler atlattık
Sankı ben derdımde bogulurken gelıp elımden tuttular sımdııde cok beklmeısler

Allahallahh neler oluyor ıste hamılelık boyle bısey

Kızz hep böyleler erkekler somut bakıyorlar olaya bacım
Dun bırde bebege baktım tam dudaklarını degdırıyor omuzuna bı yumruk attım
Gelmıs bıde bana nedese ıyı
Bı derya nolur bı kere daha opeyım bı kere daha vur 😅 gülsem mıı sinirlensem mii
İş yerınde arkadası covıd oldu dıo bem mesafelıyım herkesle maskelıyım ama yemek yiyorsunuz arkadas o zaman ne oluyor
Bırde kuzenının nısanı vardı bu zaman da düğün tamam da nişsan ne salon tutup tüm sulaleyı cagırmak ney
Kaynım eltım oglu hepsı hastalandı
Sımdııde ablam yazdı enıstem pozitif mis
Yanı bıraksam ızın versem herkes koklamak ıstıyor en az
Bırde kucuk eltım dıo bebegı sevemıyrıuz dedım maskenı takarsın alırısn dıo yok o yetmıyor ben koklamk ıstıyroum
Yokk dedım okadarını babasına bıle ızın vermiyorum
Ama dıo bız kac sene bekledık onu sevemıyrouz dıe
Dedım benım kadar mı bekledın
Hamıleleıgım hastalanmamız bız neler atlattık
Sankı ben derdımde bogulurken gelıp elımden tuttular sımdııde cok beklmeısler
Valla hayat onlara güzel ya ne deyim ki sinirlenince de hic konusasim gelmez sorup duruyor ams konusmak istemiyorum hic ne deyim
Ayy bende heryer kaldı bıtek gobek mı😑
Ben bacaklars cok almamistim yanlarim ve gobek vardi yanlar duruyor tabi gobekte 4 5 aylik gibi😁

Valla hayat onlara güzel ya ne deyim ki sinirlenince de hic konusasim gelmez sorup duruyor ams konusmak istemiyorum hic ne deyim

Ben bacaklars cok almamistim yanlarim ve gobek vardi yanlar duruyor tabi gobekte 4 5 aylik gibi😁
Yaa. Napalım şu bebelerle hayata bı duzene koyalım da 6 aydan sonra burdan paylasırız dıetler felan 🥴

Inan burda çoğu kişi aynı şeyi yaşıyordur .ben artik kafama takmıyorum .yemek hazırlarken,mutfak toplarken oyalıyor bazen gece geç yatıyor onun dışında bir faydasi yok her ne hikmetse uykudan gözü açılmıyor sanki o bakıyor. Ben ona odaklanmiyorum artık .bazen su içmeye firsatim olmuyor ama ona sinirlenirsem modum daha da düşüyor o yuzden sadece kendine güven eşin yüzünden modunu düşürme onlar öyle yapsalarda acayip abartıyorlar zaten

Bi arkadasım paylasmıs.
Tamda beni anlatmış arkadaşın 😭😭😭
Ah cnm ihmal etme kontrollerini ins böyle birşey bir daha yasamzsin
Göbek mi dedi biri yok yok o bebek bence🤣🤣benimde kaldı hemde sanki4 aylık gibi köşede taksam banamisin demiyor kırkım çıksın dietisyene gideceğim ins şimdi zaten spor yapmaya ne halim ne vaktım var beklemedeyim

İyi akşamlar kızlar;
Bizimki memeyi almıyor eve geldiğimizden beri zaten uçları çok kötü oldu.Hastanede de almıyordu mecbur mama takviyesi yaptılar.Çekmediği için almıyor sinirleniyor. Bende herhalde gelmiyor diye düşündüm sabah sapma işlemi yapayım en azından sütün geldiğini anlarım dedim. Ufak ayarda başladım yok orta ayarda yaptım gelmedi . Yüksek yapınca süt yerine kan geldi maalesef doktorumuzu aradım mamaya devam edelim dedi sadece mama verebiliyorum şuan. Çok üzgünüm 😔 şimdi de sızlıyor sanırım yeni dolmaya başlıyor. Ama uçlarından dolayı fena. Korkuyorum şimdi tekrar sağmaya tekrar kanatacak diye. Doktor uçları için krem verdi onu kullanacağım. Sağılmazsa sıkıntı yapar mı?

İyi akşamlar kızlar;
Bizimki memeyi almıyor eve geldiğimizden beri zaten uçları çok kötü oldu.Hastanede de almıyordu mecbur mama takviyesi yaptılar.Çekmediği için almıyor sinirleniyor. Bende herhalde gelmiyor diye düşündüm sabah sapma işlemi yapayım en azından sütün geldiğini anlarım dedim. Ufak ayarda başladım yok orta ayarda yaptım gelmedi . Yüksek yapınca süt yerine kan geldi maalesef doktorumuzu aradım mamaya devam edelim dedi sadece mama verebiliyorum şuan. Çok üzgünüm 😔 şimdi de sızlıyor sanırım yeni dolmaya başlıyor. Ama uçlarından dolayı fena. Korkuyorum şimdi tekrar sağmaya tekrar kanatacak diye. Doktor uçları için krem verdi onu kullanacağım. Sağılmazsa sıkıntı yapar mı?
Kuzum sagılmayan süt geri vurur derler
Annelik o kadar kutsal ki evlat sevgisini rabbım vermese kım katlanır bu kadar zahmete 😔 ayva cekırdegınden jel yapın kuzum

X