2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yaa kızlarr benım bu kız 2 gundur gece ıle gunduz u karıstırıyor
ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 sana demıstım ya ben hıc uyandırmaya calısıyroum cunku uyumuyor gunduz gecelerı de en fazla 2 saat net uyuyor dıe
Sımdı tam tersıne döndu gunduz hıc uyanık kalmadan arada uyanıyor neslenıyor altı alınıyor gazı cıkarıyor yıne uyuyor
Ama ben uyandırmayj calıstıgım bebek dılerken gunduz ıcın demıstım 😬 gecelerı de karıssın demek ıstememıstım 🤪 agzımdan cıkan la sınandım resmen
Uyanık tutmaya calısyorum ama yokk kızz baygın gıbı uyuyor gece uykusuna gectı resmen 🥴

İyi akşamlar kızlar;
Bizimki memeyi almıyor eve geldiğimizden beri zaten uçları çok kötü oldu.Hastanede de almıyordu mecbur mama takviyesi yaptılar.Çekmediği için almıyor sinirleniyor. Bende herhalde gelmiyor diye düşündüm sabah sapma işlemi yapayım en azından sütün geldiğini anlarım dedim. Ufak ayarda başladım yok orta ayarda yaptım gelmedi . Yüksek yapınca süt yerine kan geldi maalesef doktorumuzu aradım mamaya devam edelim dedi sadece mama verebiliyorum şuan. Çok üzgünüm 😔 şimdi de sızlıyor sanırım yeni dolmaya başlıyor. Ama uçlarından dolayı fena. Korkuyorum şimdi tekrar sağmaya tekrar kanatacak diye. Doktor uçları için krem verdi onu kullanacağım. Sağılmazsa sıkıntı yapar mı?
Geçmiş olsun sütun gelir merak etme ilk günler zorlanıyor insan ama zamanla sütünde gelir kremi ihmal etme meme ucu yarasını en vahim yaşayan biri olarak muhakak kremi sür şimdi mama içsin ssutun gelince sütünden de içecek uzulme benim tam 5 ci gunu gelmişti ins senin çabucak gelir..

Valla bncede doyma duygulari yok 10 dk uyuyor dunden beri kucagimda yerine koyunca ciglik cigliga sancisida var belli ve araniyor deli gibi simdi normalde bi duzen oturtmustuk 3 saate bi 60 iciyordu ama geceden beri inan sayamadm ne yapti en son dedigin gibi agiz dolusu fiskirir tarzda kustu ve uyudu annem kesik kustu bh bisey olmaz dedi ama bilmiyorum valla oturup aglamak istiyorum

Canim simdide agliyor mesela memeyi tutturmaya calisiyorum 30 sn cekiyor sonra ciglik kiyamet istemiyor yalayip birakiyor verdigim sutu iciyor fazla istiyor 70 cc verdim 1.5 saat sonra tekrar istiyor ama bilincli degil sancidan naptigini bilmiyor bu cc hesabida oldurecek beni bi dr de demiyo ki su saat te su haftada bu kadar besle hersey muamma
Ya ağlama yok. Her gün birimiz düşüyoruz işte. Psikolojimiz dayanamıyo ama napalım Zeynep işte geçecek bunlar da diyelim Allah büyüktür. Bunu sürekli yapmıyorsa sorun olmaz takip et Bi kusma olayını. Bi de aralarda gaz çıkarmayı denesene. Nasıl veriyosun bilmiyorum da. Mesela 60 mı alıyo 30 dan sonra çek sarmadan Bi gaıznı çıkar sonra devam et

Yaa. Napalım şu bebelerle hayata bı duzene koyalım da 6 aydan sonra burdan paylasırız dıetler felan 🥴
Aman aman onlar saglikli olsunda bi sekilde gider zateb bosver
Inan burda çoğu kişi aynı şeyi yaşıyordur .ben artik kafama takmıyorum .yemek hazırlarken,mutfak toplarken oyalıyor bazen gece geç yatıyor onun dışında bir faydasi yok her ne hikmetse uykudan gözü açılmıyor sanki o bakıyor. Ben ona odaklanmiyorum artık .bazen su içmeye firsatim olmuyor ama ona sinirlenirsem modum daha da düşüyor o yuzden sadece kendine güven eşin yüzünden modunu düşürme onlar öyle yapsalarda acayip abartıyorlar zaten
Valla öyle ne deyim simdi cocuk ikidr kusuyor ödü koptu pervane gibi dolaniyor yoksa akil edemiyorlar gercekten ne deyim
İyi akşamlar kızlar;
Bizimki memeyi almıyor eve geldiğimizden beri zaten uçları çok kötü oldu.Hastanede de almıyordu mecbur mama takviyesi yaptılar.Çekmediği için almıyor sinirleniyor. Bende herhalde gelmiyor diye düşündüm sabah sapma işlemi yapayım en azından sütün geldiğini anlarım dedim. Ufak ayarda başladım yok orta ayarda yaptım gelmedi . Yüksek yapınca süt yerine kan geldi maalesef doktorumuzu aradım mamaya devam edelim dedi sadece mama verebiliyorum şuan. Çok üzgünüm 😔 şimdi de sızlıyor sanırım yeni dolmaya başlıyor. Ama uçlarından dolayı fena. Korkuyorum şimdi tekrar sağmaya tekrar kanatacak diye. Doktor uçları için krem verdi onu kullanacağım. Sağılmazsa sıkıntı yapar mı?
Canim o yara 1 hafta felan suruyor bende de oyleydi sut gelmiyordu 4.gun mu ne basladi 20 cc gelmeye hergun dus al ben garmastan kullandm hala devam ediyorum makinede yara yapiyor her mama oncesi emzirmeye calis yinede unutmasn memeyi

Dün doktor dediki popoyu silerken ıslak bezi popoya koyun elinizle yapıştırın bekleyin silme işlemi yapmak pişik yapar dedi. Deri sıyrılır pişik olur dedi. Bastırmayın sadece pis yerlerin beze yapışmasını sağlayın dedi. Uni baby yeni doğan ıslak mendili kullan col güzel dedi. Ben hala pamukla siliyorum ama
Ben öylr yapıyorum. Yani elimle yapıştırıp bekleme değil de tampon gibi. Sıyırma şeklinde silme yapmıyorum. Tam anlamıyla silinmiyor ama pamuk da olsa o da tahriş ediyor diğer türlü
Bak işte ben unibaby kullandım Bi ay. Hiçbişe yoktu sonra bitince dedim sleepy sipariş edeyim. Keşke hiç değişikliğe gitmeseydim

Ya ağlama yok. Her gün birimiz düşüyoruz işte. Psikolojimiz dayanamıyo ama napalım Zeynep işte geçecek bunlar da diyelim Allah büyüktür. Bunu sürekli yapmıyorsa sorun olmaz takip et Bi kusma olayını. Bi de aralarda gaz çıkarmayı denesene. Nasıl veriyosun bilmiyorum da. Mesela 60 mı alıyo 30 dan sonra çek sarmadan Bi gaıznı çıkar sonra devam et
Gercekten dayanmiyor hormonlar alt ust uykusuzluk var ne biliyim Allah yardimcimiz olsun kusma olayi normalde az az cikarirdi beslenme sonrasi normal olarak ama bugun sabah baya kustu agiz dolusu cok icti biliyorm o yuzden simdi 3 saattir uyuyodu yavrum o kadar bitkinki bayildi resmen sancidan 55 cc icti gazini cikariyordum ki kustu yine uzerini cikarirken yine kustu doktora sorduk ates halsizlik yoksa idrar yapiyorsa korkmayin evi 24 25 derecede tutun dedi

Yaa kızlarr benım bu kız 2 gundur gece ıle gunduz u karıstırıyor
ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 sana demıstım ya ben hıc uyandırmaya calısıyroum cunku uyumuyor gunduz gecelerı de en fazla 2 saat net uyuyor dıe
Sımdı tam tersıne döndu gunduz hıc uyanık kalmadan arada uyanıyor neslenıyor altı alınıyor gazı cıkarıyor yıne uyuyor
Ama ben uyandırmayj calıstıgım bebek dılerken gunduz ıcın demıstım 😬 gecelerı de karıssın demek ıstememıstım 🤪 agzımdan cıkan la sınandım resmen
Uyanık tutmaya calısyorum ama yokk kızz baygın gıbı uyuyor gece uykusuna gectı resmen 🥴
Valla hersey birbirine giriyor bi duzenleri yok benimde umudum buyuyunca gececek diye ama baksana senin ki hala boyleyse bu is ne zaman duzelecek bilmiyorm dr levent gibi bu iliskiye olan inancimi kaybettm bndde derya🤣🤣

Aman aman onlar saglikli olsunda bi sekilde gider zateb bosver

Valla öyle ne deyim simdi cocuk ikidr kusuyor ödü koptu pervane gibi dolaniyor yoksa akil edemiyorlar gercekten ne deyim

Canim o yara 1 hafta felan suruyor bende de oyleydi sut gelmiyordu 4.gun mu ne basladi 20 cc gelmeye hergun dus al ben garmastan kullandm hala devam ediyorum makinede yara yapiyor her mama oncesi emzirmeye calis yinede unutmasn memeyi
Tamam canım tekrar deneyeyim bakalım. Bana da garmastan verdi doktor. Tekrar sağmayı deneyeyim yavaştan

Ay kızlar kot pantolonlarımı giydim kapanmıyorlar canım sıkıldı 😐 sizde durumlar nasıl tiny miracle tiny miracle nurselek nurselek gerçi Nurselek daha kırkı çıkmadı. Göbek kalça kısmı genişlemiş demek ki düzelir mi yaa. Kilo aynı ama vücut salmış göbek kısmı olunca düğmeler kavuşmuyor 😬
Kuzum bayağı geç oldu görmem ☺️ Ben kırkımdan itibaren eski kıyafetlerimi giymeye başladım bütün pantolonlarımı falan kaldırmıştım olmuyo diye baktım olmaya başladı tekrar çıkardım ☺️

İyi akşamlar kızlar;
Benimde göğsümün uçları çok kötü olmuştu hatta hastanede kullandığım makineyle hiç gelmemişti sütüm eve geldiğimde kendi makinemle sağım yaptım sütüm tam gelmeye başladı sonrasında kanamaya başladı göğüs ucum sonra lansinoh krem ve gümüş kapak kullandım bayağı işe yaradı kanadı diye sağmamazlık yapma sütünü ban bebekler emmiyo fırsat bulamıyorum diye sağım yapamadım sütümü artık çerez niyetine alıyorlar mama olarak devam ediyoruz şimdi keşke fırsat bulupta sağım yapsaydım diyorum tabi sütümğn azalmasında başka etkenlerde oldu 😔

Kızlar beslenme sonrasi gazi çok zor çıkıyor yada çıkmıyor bi sürü video izledim hastanede gösterdiler ama olmuyor var mi bi yonteminiz

Kızalrr yaa sıze yazdıgımdan berı gece gunduz karıstı dıe cok uyutmak ıstemedım bı sekılde tutmaya calıstık
Ama sonra bı mızıklanınca uyusum dıe cabaladık odur buduur uykuya gecıs yapamıyor neler yaptıım neler
Bıberonla dolaptam süt bıle ısıtıp verdım memeden mı tam doymadı dıe
Calpol verdım agrısı mı var dıe
Gaz damlaları muskat
Babası sallıyor yerıne koyuyoruz yıne aynı cıglık atarak aglıyor sureklı
Popodan zeytınyagı da verdım altı temız karnı tok emerken bıle aglıyor gazda hem ustten hem altran masajlarla cıkardık
Valla ben bıle caresız kaldım bayılcam dedım artık esıme normalde vermem aklım kalır dedım al gotur evı dolastır
Ama ıcerıden yıne aglama seslerı
Esımın bebegıme soyledıgı sarkı
Eskıden volkandın kül oldun simdi
En buyuk askımdan el oldun sımdı arada melodi eslemın aglama sesı
iİMDAATTTT

Kızalrr yaa sıze yazdıgımdan berı gece gunduz karıstı dıe cok uyutmak ıstemedım bı sekılde tutmaya calıstık
Ama sonra bı mızıklanınca uyusum dıe cabaladık odur buduur uykuya gecıs yapamıyor neler yaptıım neler
Bıberonla dolaptam süt bıle ısıtıp verdım memeden mı tam doymadı dıe
Calpol verdım agrısı mı var dıe
Gaz damlaları muskat
Babası sallıyor yerıne koyuyoruz yıne aynı cıglık atarak aglıyor sureklı
Popodan zeytınyagı da verdım altı temız karnı tok emerken bıle aglıyor gazda hem ustten hem altran masajlarla cıkardık
Valla ben bıle caresız kaldım bayılcam dedım artık esıme normalde vermem aklım kalır dedım al gotur evı dolastır
Ama ıcerıden yıne aglama seslerı
Esımın bebegıme soyledıgı sarkı
Eskıden volkandın kül oldun simdi
En buyuk askımdan el oldun sımdı arada melodi eslemın aglama sesı
iİMDAATTTT
Bizdede durumlar aynı bizde gece gündüz diye bir kavram yok 😔 uyumuş olsalarda beslenme saatlerinde ayaktalar ikiside hiç susmuyo dinlenmeme fırsat vermiyor biraz önce biri annemle babamdaydıbartık son çare battaniyenin arasına koymuşlardı uyudu daldı diye yerine koydu yine çığlık kıyamet biride eşimdeydi artık yoruldum al dedi oda çığlık kıyamet yedi saat sonra heralde bir yarım saat uyudu şimdi annem diyoki gözleri açık bir beş dakika sonra ağlamaya başlar diğeride şimdi yine eşimde bizde döngü bu şekilde 🤦🏻‍♀️ bizimkiler uyanık oldukları zaman etraflarına bakmıyorlar sürekli bir ağlama halindeler artık kafayı yiyecem 😔 diyorumki milletin bebekleri ne güzel uyuyo insanlar dinlenmeye fırsat buluyorlar benimkiler neden acaba böyle 😔 annemler gittikten sonra hiç düşünemiyorum sağolsunlar ellerinden geldikçe yardımcı oluyorlar ama tek kalınca nasıl olacak 😔

Bn 2.gun cay kasigi kadar agz sutu sagabilmiatm koyu oldugu icin cikmiyor cunku bozma hic moralini anca geliyor gercekten yara da fena oluyor her emzirme ve sagimdan sonra sür bolca
Çok şükür iki göğüsüde sağabildim en düşükte
20 cc birinden 20 cc diğerinden çıktı. Bunları buzluğa mı atayım yoksa normal tarafta mı dursun

X