2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Memeye saldırır mamaya saldırır acıkınca aniden bağırmaya başlar dedi. Humana filan aldıysan çöpe at, şekerli şeylerin sadece tadına bak dedi. Özellikle de kimyodan uzak durmamı söyledi
Ya evet benim kiz biberona emzige saldiriyor resmen bende gunde 1 kere kimyon cayi iciyorm ve tatlida yiyorm🙄

Kizlar fikrinize ihtiyacim var bebegim dunden beri saatlik sut istiyor anlamiyorum bi oluyor kesintisiz uyuyor bi oluyor saatlik araniyor sütüm doyurmuyor mu aceba diye düsünmeye basladm agliyor versem daha cok olacak biliyorm bu sagip verme isi cok skntiliymis

nurselek nurselek burun temizligini ne sıklıkla ve nasıl yapiyorsun biraz anlatir misin bizim kiz agzi acik uyuyor burnuna bakiyorum temiz ama geniz akintisi felan mi var bilemedim

Canim Allah anali babali buyutsn insallah gozunuz aydn bol bol dinlen hemen ayaklanma bide ilerde aceba mi dememek icin biberon hemen verme 🙈
Sağol canım teşekkür ederim Amin inşallah 🙏
Analı babalı büyüsün cnm açık şükür atlattiniz ikimizde 🥰🥰😍😍😍
Çok şükür Amin inşallah
Maşallahhhh hoşgeldii kuzunnn 🥰 ikiniz de iyisiniz önemli olan o analı babalı sağlıkla büyüsün inşallah 🧿🤲
Hoşbulduk kuzum çok şükür iyiyiz🙏
Her turlu sıkıntılarla karsılasıyoruz maalesef dunya ya bır can gelıyor
Şükür ki bebeklerımız kucagımız da artık
Hosgelmıiş sefa gelmiş aramıza 🤲🥰
Çok şükür artık aramızda ❤🙏
Ohh çok şükür cnm ikiniz de sağlıklısınız ya ☺️
Allah analı babalı büyütsün🙏🏼🙏🏼
Çok şükür canım
Amin inşallah 🙏🙏🙏
Kuzum avent var bende de neyse o da fışkırdı onu da içmedi kızıp, anneme verdim 3 te o baktı sağ olsun ben biraz dinlendim

İlk atak haftasını okudum atak haftasında olduğu için kucağımda olmak istiyormuş 🌸

5. Hafta: Değişen Duyular Dünyası

Yaklaşık bir hafta sürecek olan bu sıçrama bebeğinizin ilk büyüme atağı haftası olacak. Bu haftada bebeğinizde huzursuzluk ve sık ağlama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bebeğinizin beyni beşinci hafta atak döneminde dışarıdan gelen uyaranları yani değişen duyuları anlamlandırmayı öğrenir. İlk atak dönemi sonunda bebeğinizin edindiği yeni beceriler şunlardır:

• Bebeğiniz bu atak haftası sona erdiğinde tanıdığı yüzlere gülümseyebilir.
  • Etrafında duyduğu sesleri dinlediğini fark edebilirsiniz.
  • Gözlerini daha uzun süre açık tutup etrafındaki hareketlere ilgi duymaya başlayabilir.
Bebeğiniz ilk bilişsel ve fiziksel büyüme atağını geçireceği bu haftada mümkün olduğunca ona sarılmaya ve yanında olmaya özen göstermenizi öneririz. Bebeğinize loş ve sessiz bir ortamda yapacağınız masajlar da onu bu dönemde rahatlatacaktır

Hepsinin Bi zorluğu var canım benim, sağlıkla kavuştun aldın ya kucağına çok şükür 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 şimdi keyifli bol sarılmalı mis kokulu günler başladı hergün birbirinden özel 🥰

Ay evet annem yemeğe varana kadar şöyle mi yapalım böyle mi diye soruyor, çocuk kaka yapmış değiştireyim mi ağlıyor alayım mı kucağıma ❤️❤️❤️ başka kimse de soru sormuyor ben müdahale etmek zorunda kalıyorum, muhtemelen adım da çok biliyor a çıkmıştır 🤣🤣

Kuşum doğduğundan beri beyaz gürültüyle uyuyor hoparlöre koyduk flashla onu kullanıyorum dediğin gibi 🙏🏻 şu memede uyuma olayı sıkıntılı 😞 açken sütün miktarını önemsemiyor geleni yutuyor ama uykusu varken boş meme istiyor. Durmadı hiç kucağımda da sürekli arandı. Annemde yalancı meme almış ama onda süt kokusu olmadığı için... Neyse bu atak haftası da bitsin düzelir inşallah 🥰
Hepinize teşekkür ederim Amin inşallah hep birlikte büyüyeceğiz inşallah ❤🙏

ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 sana yazacaktım unuttum
Göz akıntısı için gıttık göz dr una
Damladan daha cok etkılı goz pınarına yapılan massj dedı ben artık damlayı buraktım zaten 5 gün kullanılıyor damlada
Masajı gunde 3 kere yap dedı degdırerek degıl parmagınla biraz bastır dedı
Sımdılık duzeldı şükür

nurselek nurselek burun temizligini ne sıklıkla ve nasıl yapiyorsun biraz anlatir misin bizim kiz agzi acik uyuyor burnuna bakiyorum temiz ama geniz akintisi felan mi var bilemedim
Kuzum ben yapıyorum fakat o foşur foşur akıtılan izlediğin yöntemlerle delik. Nefesle çekilen aspratör var ya onunla. Her iki deliğe de suyunu sıkıyorum fış fış sonra da nefesimle çekiyorum. Derin bir temizlik olmasa da koca koca sümükleri çıkarıyor. Derin olmadığı için de her gün tekrar yapılmayı gerektiriyo. Yaparken Bi korkup ağlıyorlar ama sonrasında rahatlıyolar biraz da olsa, ben anlıyorum
Görünmüyor kuzum küçücük burun delikleri bazen görünmüyor.
Ağız açık uyuma ondan da olabilir bence ırsi de olabilir benim oğlan da öyle 🤭

ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 sana yazacaktım unuttum
Göz akıntısı için gıttık göz dr una
Damladan daha cok etkılı goz pınarına yapılan massj dedı ben artık damlayı buraktım zaten 5 gün kullanılıyor damlada
Masajı gunde 3 kere yap dedı degdırerek degıl parmagınla biraz bastır dedı
Sımdılık duzeldı şükür
Ben demiştim size ya kuzu doktor bana da göz masajı dedi öncelikle sütünüzü de damlatın

Kuzum ben yapıyorum fakat o foşur foşur akıtılan izlediğin yöntemlerle delik. Nefesle çekilen aspratör var ya onunla. Her iki deliğe de suyunu sıkıyorum fış fış sonra da nefesimle çekiyorum. Derin bir temizlik olmasa da koca koca sümükleri çıkarıyor. Derin olmadığı için de her gün tekrar yapılmayı gerektiriyo. Yaparken Bi korkup ağlıyorlar ama sonrasında rahatlıyolar biraz da olsa, ben anlıyorum
Görünmüyor kuzum küçücük burun delikleri bazen görünmüyor.
Ağız açık uyuma ondan da olabilir bence ırsi de olabilir benim oğlan da öyle 🤭
Yaa babasi da oyle uyur aslinda ama beslenmede hizli cekiyor hırıl hırıl hem genzine kacirdigi icin hemde aceba tıkali mi diyorum ay 4 ten beri uyumuyor 1.5 saate bir sut istiyor verdim iciyor sonra az daliyor hoop birdaha sagmayla da artk yetmeyevek gibi bu kadar cok istemesi normal mi sence ve sabah en son bayaa bi kustu agiz dolusunca

2 çocuk annesi bir arkadaşım var diyetisyen eğer mama yiyorsa günde bir iki damla dedi yani o kadar az olmalıymış ağzındaki tortuyu alsin yeter dedi çok az degil mi?
Bana da az geldi pazartesi Dr soracagim kafam iyice karıştı benim de🤔🤔

Günaydın Annelerim
Öncelikle kusura bakmayın geç yazdığım için.
Zor bir gündü saat 8 gibi suni sancı verildi 15:15 de dünyaya geldi. Zor doğum oldu son aşamada dayanamadım epidural yapıldı. Saatlerce ıkınmakla geçti meğer kordon dolanmış önce kafasından sonra bacak arasından o yüzden kesi yapıldı. Dikişlerim var baya😔 şuan için sıkıntımız yok emiyoruz gerçi az ama mama takviyesi yapıldı gece. Bugün çıkışımız olur herhalde. Şimdilik bu kadar 🥰
Gozun aydın Allah analı babalı büyütsün 🥰

Yaa babasi da oyle uyur aslinda ama beslenmede hizli cekiyor hırıl hırıl hem genzine kacirdigi icin hemde aceba tıkali mi diyorum ay 4 ten beri uyumuyor 1.5 saate bir sut istiyor verdim iciyor sonra az daliyor hoop birdaha sagmayla da artk yetmeyevek gibi bu kadar cok istemesi normal mi sence ve sabah en son bayaa bi kustu agiz dolusunca
Evet kuzum. Hızlı çekince de oluyor benim ikisi de genzine kaçırıyor. Bi emmede olmasa diğerinde. Heyecanlanıyolar🤭
Ya ozamn bu kilyanın dediğine geliyor. Bazı bebekler doyduğunu hissetmiyor mu ki. Anlamadan mide kapasitesinin üstünde yiyince de ağız dolusu kusma yapıyolar. Benim kızda bir kez oldu o ama fışkırır gibi uyurken birden. Olabiliyor maalesef.
Şimdi sen kaç ml veriyosun Bi de tek seferde mi desene Bi kuzum

Ben demiştim size ya kuzu doktor bana da göz masajı dedi öncelikle sütünüzü de damlatın
Okuyamadıgım paylasımdan biri oldu demekkı 😬
Ama süt bakterı üretıyor dıe cok önerilmiyor dıe biliyorum
Benım ablam hep gecelerı uyku sersemı gozune süt kacırınca o sabah capaklı uyanırdı dedı
Bı kac kısı bana dese bıle süt sık oyuzden korktum sıkamadım
Ama emzırırken bıle masaj yapmak daha kolay geliyor
Şükür karıslıgını da aldım🤲🤩

Kizlar fikrinize ihtiyacim var bebegim dunden beri saatlik sut istiyor anlamiyorum bi oluyor kesintisiz uyuyor bi oluyor saatlik araniyor sütüm doyurmuyor mu aceba diye düsünmeye basladm agliyor versem daha cok olacak biliyorm bu sagip verme isi cok skntiliymis
Emmek isteseydi küme beslenme diye bir şey var, odur derdim. Küme beslenmede bebek bir zaman aralığında sık sık emmek ister, asıl amaç doymak değil anneyle temas etmektir. Anne sevgisini iyice hissettikten ve tabii ki güzelce doyduktan sonra yine anne kucağında uyur.

Belki seninki de emmek istedi, seni özlediği için falan?

Ayy kızlar sizi dinlemedim bu haftalara bıraktım canım çıktı eşyaları anca ayıkladım da yıkıcam perişan oldum otur kalk 😭 Allahtan abla ütülicek annemler yerleştircek yoksa perişan olurdum 🙊 tupaaaaa tupaaaaa @hayrunnisa85 sakın 35 e falan bırakmayın erkenden halledin kızlarrr ben dinlemedim çok pişmanım 😅
20. Haftadan bildiriyorum bebeme bir çöp dahi almadım 🤣🤣🤣
Sadece 15 tane ağız mendili yaptım,çok önemli çünkü 😂😂 Detaylıdan sonra başlayacağım artık yavaş yavaş inşallah 🙏🏼 Ayyy nereden başlayacağım çokkk iş var çokkk😍😍

20. Haftadan bildiriyorum bebeme bir çöp dahi almadım 🤣🤣🤣
Sadece 15 tane ağız mendili yaptım,çok önemli çünkü 😂😂 Detaylıdan sonra başlayacağım artık yavaş yavaş inşallah 🙏🏼 Ayyy nereden başlayacağım çokkk iş var çokkk😍😍
Valllaa sana kıyafet vericekler bir an evvel versin dün geceden beri kaç makine çamaşır yıkadım astım Allah biliyo 😂 detaylıdan bir çık hayırlısıyla kuzum insan daha bir içi rahatlıo 🧿 su gibi aksin sizinde sureciniz sadece son haftalara birakma ama yardimci olcak birileri varsa rahat edersin yikama utulemedw ☺️

Okuyamadıgım paylasımdan biri oldu demekkı 😬
Ama süt bakterı üretıyor dıe cok önerilmiyor dıe biliyorum
Benım ablam hep gecelerı uyku sersemı gozune süt kacırınca o sabah capaklı uyanırdı dedı
Bı kac kısı bana dese bıle süt sık oyuzden korktum sıkamadım
Ama emzırırken bıle masaj yapmak daha kolay geliyor
Şükür karıslıgını da aldım🤲🤩
Masajı yapmayı kolaylaştırmak için kuzucum beklerse üretir evet mantıklı. Aynen emzirirken yapılabilir

X