2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar gece gece doktordan geliyorum. Bebeklerden biri durmadan ağlıyordu ve gaz çıkaramıyordu. Doktorun söyledikleri kafamı iyice karıştırdı.
1. Bitki çayı rezene kimyon filan, malt içecekler süt artırıcı çaylar hepsini at
2. Şekerli beslenme
3. Salça baharat tüketme
4. Gaz ilaçları asla verme
5. Probiyotik yoğun mama verme
Cok ilginc degil mi bunlar o caylari neden atmak gerek ki ben tane kimyonu iciyorum sanki iyi gekiyor mesela neden gaz ilaclari verme diyor aceba

Kızlar gece gece doktordan geliyorum. Bebeklerden biri durmadan ağlıyordu ve gaz çıkaramıyordu. Doktorun söyledikleri kafamı iyice karıştırdı.
1. Bitki çayı rezene kimyon filan, malt içecekler süt artırıcı çaylar hepsini at
2. Şekerli beslenme
3. Salça baharat tüketme
4. Gaz ilaçları asla verme
5. Probiyotik yoğun mama verme
Senın beebegın durumuna göre vermıstır kuzu bizimkilerle veua baska bebeklerle bir tutma
Bazı alerjık durum olabilir dıe takıbe almıstır
Ki yanı bızım dr larımız bıze verıyor gaz damlasını neden at desın sana ıcerıgınde kı madde bılmezdeb bebegıne dokunuyordur belkı

Kızlar bugün doktor burun temizliğinden bahsetti burnu açık olduğu zaman gaz problemini de minimuma indirebiliriz ve daha rahat uyumasını sağlar ileride oluşacak bronşit hastalığını da engellemiş oluruz dedi. Sizler açma işlemi yapıyor musunuz?
Ben yapıyorum. Hergün gerekiyor diyebilirim. Bebekler burun solunumu yaptıkları için tıkalı olduğunda ağzı solunuma katıyolar bu da gaza sebebiyet veriyo. Zaten hali hazırda gazlı bebeklerde en ufak ihtimal sebebi bile ortadan kaldırmak lazım açıkçası. Kimisi ilk dönem önerilmez diyor ama ben doktora da sormuştum Hırıltıları var diye burun tıkanıklıkları var temizle dedi

Ayy kızlar sizi dinlemedim bu haftalara bıraktım canım çıktı eşyaları anca ayıkladım da yıkıcam perişan oldum otur kalk 😭 Allahtan abla ütülicek annemler yerleştircek yoksa perişan olurdum 🙊 @tupaaaaa @hayrunnisa85 sakın 35 e falan bırakmayın erkenden halledin kızlarrr ben dinlemedim çok pişmanım 😅
Ahh hazel ahhh 😐

Cnm öyle dusunme inan ki bak ben tek bakıyorum tek bebeğe diyorum senin gibi alt açınca konuşayım rahtlasin ağlamadan çatlıyor hopp paldır küldür altını değiştiririm emiyor yatırıp a konuşayım göz teması kurayım diyorum meme bitince gaz çıkar sonra bakıyorum uyusun diye sallıyorum hakikaten bebek bakmak zor heleki iki tane olunca sen asla kendini suçlama sen elinden gelini yapıyorsun
Ahh canım. Böyle oluyorum işte ara ara😔

Cok ilginc degil mi bunlar o caylari neden atmak gerek ki ben tane kimyonu iciyorum sanki iyi gekiyor mesela neden gaz ilaclari verme diyor aceba
Memeye saldırır mamaya saldırır acıkınca aniden bağırmaya başlar dedi. Humana filan aldıysan çöpe at, şekerli şeylerin sadece tadına bak dedi. Özellikle de kimyodan uzak durmamı söyledi

Senın beebegın durumuna göre vermıstır kuzu bizimkilerle veua baska bebeklerle bir tutma
Bazı alerjık durum olabilir dıe takıbe almıstır
Ki yanı bızım dr larımız bıze verıyor gaz damlasını neden at desın sana ıcerıgınde kı madde bılmezdeb bebegıne dokunuyordur belkı
Şu ana kadar hafiflettiğini düşündüm hep bilmiyorum ki. Ben annelere hep söylüyorum kendi elinizle sancı çektiriyorsunuz dedi. Yani standart tavsiyesi. İdrar tahlili istedi yarın vereceğiz bakalım. Probiyotik benimkine özel. Bazı bebeklere iyi gelmiyor dedi. Bitki çayı gaz ilacı şekerli yememe genel tavsiyesi idi.

Benim bildiğim sık altını almakta iyi değil. Hassas alıştırıyorsunuz öyle olunca da en ufak bir sıkıntı da pişik olur diyorlar hatta her defasında krem sürmeyin diye okumuştum hava ile temas etsin ciltleri krem bariyer oluşturuyor. Ama valla pişikte cilt tipi ile alakalı bence ya bazısına ne yapsan önleyemiyorsun hafifliyor sadece 🙄
Ayy nasıl olur saat başı değil ki 3 saatte bir çok normali. Kaka olmasa çiş muhakkak oluyo yani. Yani bir de büyük insan olarak kendimizden pay biçelim adet günlerinde pedş bile kaç saat tutabiliriz.
Krem konusunu anlayabilirim o mantıklı geldi yani

Ayy nasıl olur saat başı değil ki 3 saatte bir çok normali. Kaka olmasa çiş muhakkak oluyo yani. Yani bir de büyük insan olarak kendimizden pay biçelim adet günlerinde pedş bile kaç saat tutabiliriz.
Krem konusunu anlayabilirim o mantıklı geldi yani
Saat konusunda demedim saat vermemiş zaten sadece çok sık değiştirmeyin demişti canım

Benim de göğüslerimin ucu aşırı hassaslaştı. Lansinoh krem sürüp gümüş kapak takıyorum ama hiç faydası yok, bi kaç saat dinlense biraz geçiyo gibi oluyo ama emzirince yine yarılıyor 🥺😥

Şu ana kadar hafiflettiğini düşündüm hep bilmiyorum ki. Ben annelere hep söylüyorum kendi elinizle sancı çektiriyorsunuz dedi. Yani standart tavsiyesi. İdrar tahlili istedi yarın vereceğiz bakalım. Probiyotik benimkine özel. Bazı bebeklere iyi gelmiyor dedi. Bitki çayı gaz ilacı şekerli yememe genel tavsiyesi idi.
Bılemıyorum kuzum neye göre dedı acaba

Bızden1 den berı aralıksız kızımla aşk yasıyoruz
Yok yani anlatacak dedıkodu kalmadı
Basbasa kalınca muhabbetler sarkılar derken bu saat oldu anlasmaya calısyorum
Bakalım bıraz daha uyumazsan bu sefer salona gecıp fılm ızlıcezz oyle anlastık🥴😂
Bırde dedım kı bı yerde uyuyan bı adam gorursen bılkı o senın baban nerede okdugunun önemı yok şöyle bır dursun yeter

Bu. Bir de aptamil conformili keşfetmiştik gazlı bebekler için. Bir iki gün sonra kız ishal oldu. Oğlan tadını beğenmedi zar zor aldı normal aptamile göre tadı farklı çünkü.
Sonrasında pişik falan da olunca hepsi aynı anda olunca acaba mamadan da olabilir mi dedik. 3ölçek normal aptamil 1 ölçek conformil kullanıyoruz bitince almayız daha ondan heralde. Ama ne bilim bu mama konusu da değişik Bi olay ya

Eklentiler

• Screenshot_20220121_012110_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20220121_012110_trendyol.com.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 17
X