2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

@birumuttuyasadedigi gibi bağırsakları çalışıyor içinin rahat etmesi için göster bakalım ne diyecek doktor
Sabah bıraz gozlerını actı cocuk sancıdan masaj yaptım kızımı eczaneye gonderdım tekrar bıoagıa aldırıdm onu verdım bıraz calpol verdım emzırdım sonran sıcak suya yatırıdm banyo yaptırdım sımdı yatırıdm 15 dk dır yatıyor bakayım
Bırdr me dıkkatımı cektı bı kac kere bebek kuru kuruu öksurdu baktıkki nem oranı %26 ya düşmüş oda bogazda burunda kuruluk yapıyor nem makinesini de actım %37 ye kadar yukseldı %45 de kapatacagın
O durumda bebekelrı rahatsız edıyor

Sıcak su torbasida çok işe yarıyor canım önce ayaklarına torba soğumaya başlayınca da Bez battaniyenin üzerinde karnına koyuyorum 10 15 dakika kadar bekletiyorum az da olsa faydası olur. Nem makinasi var bende de nasıl ölçüm yapicam onun için cihaz mi var canım

45 tl ye aldım trendyoldan

Sıcak su torbası bende de işe yaradı kızlar. Bugün ekstra bir sancı başladı karnında öğle saati. Sürekli ağladı. Emdiğini de kusmalar olunca bağırsaklarını üşüttüğünü anladık. Gaz masajları falan işe yaramadı. Üstelik gazını da çıkarttı, kakasını da epeyce yaptı ama sancısı devam edince ağlamaya devam etti. Kiraz çekirdeği yastığı almıştım e bebekten, onu mikrodalganın orta ısısında 1 dk. dan biraz fazla ısıtıp karnına koydum. Hemen ağlaması kesildi. Hatta mayışmaya başladı. 1 saat kadar uyudu, karnındaki yastık soğuyunca uyandı resmen. Mikrodalgaya atıp ısıttım. Şimdi tekrar uyudu ayağımda. Ah eşim evde olsaydı da yastığı getirseydi tekrar karnına koysaydım hemen. Şimdi karnını ısıtmadan ayağımdan indirsem ağlamaya başlayacak.

Yani kiraz yastığının işe yaradığını gözlerimle de görmüş oldum.

Kuzum ilk zmanlar cok zor geçiyor gercekten 3-4 çocuk isteyen ben 1 yeter diyordum rahat ol hepsi geçiyor. Sarılık çok zorlamıştı beni bebeği uyandırmak bazen 2-2.5 saat sürüyordu mahvolmustum valla ama gececek. Gerci sonra da baska seyler cıkıyor. sabah 9dan beri uyanıktı mesela uykusu var ağlıyor ama uyuyamıyor 3.5ta uyuttu kv ayagında salladı artık dedm napaym uyumuyor.

Vall hormonlarnda etkisiyle bi cöküs yasadm galiba ama daha iyiyim biz hala 3 saati buluyor uyanmamiz tok heralde diyorm sagma isi cok yorucu kafami karistiran tek sey o ben tekken sagma isine nasil yetisicem dedigin gibi uyumayacak etmeyecek oyle oyle de sut gidecek bide sizce benim sagip verdigim süt deger kaybi oluyo mudur emzirmeyle ayni midir aceba sanki kilo almiyor gibi geliyor bana mama vermiyorm hep sagidigimi veriyorm hata mi ediyorm aceba

Kuzu sen tecrubelisin ben sagdigim sutu veriyorm yetiyor hic mama vermiyorum sence besin degeri ayni midir 3 saate bir felan iciyor bazen mesela dun saatlik istedi o istedikce veriyorum ama 3 saati gecirmiyorum
Kız olur mu öyle şeyy nerden geliyo aklına bunlarrr o zaman niye buzlukta falan saklansın kaç ay bir damlası bile ne kadar kıymetli faydalı böyle şeylere takma kafani Allah aşkınaaa kuzum yaaa türkiye de 3 saat dışarda tutun diolar amerika da 4 saat e kdar durabilir diyolar baby lütfen tadını çıkar anneliğin sütün olmasa sütüm yok diye üzülcen sütün var memeden emmiyo diye üzülüyosun, üzülmeye değil mutlu olmaya odaklann lütfeennnnn

Ayy hazel bn boyle takintili degildm valla alt ust oldm simdide aklima bu takildi bu cocuk kilo almiyor galiba doldur bosalt deger kaybi oluyor mama vermeyip hata mi ediyorm die ama sonra.diyorm sut var niye mama vereym kurup duruyorum valla ayy bide yanlizlik korkusu sardi burda kimsem yok napicam die

Kuzu sen tecrubelisin ben sagdigim sutu veriyorm yetiyor hic mama vermiyorum sence besin degeri ayni midir 3 saate bir felan iciyor bazen mesela dun saatlik istedi o istedikce veriyorum ama 3 saati gecirmiyorum
Ewet saat tut ama besleme ıcın degıl
Beslenemsı uzamasın dıe ısteıdkce ver ama sonraısnda gazını cıkar herseferınde yoksa gazı kusarak atmaya baslar zor olur
Insallah gazı yoktutr
Yaa bıraz gunduz ıyı gıbu olduk azıcık yaatayım dedım yarım saat zor yattım uykusunun arasında sancılanıyor sureklı tansıyon um cıkmıs ciddi bas agrısı ılr kalktım ılac aldım ne zaman gıdıcek bu gazz

Bizimde oyle uyku arasi oyle acikli ki sesi hep mizmiz ama saglik ocaginin damlasindan sonra oldu ebe israrla yapmaz diyor 3 gun kes dene dedi kestim bugun yavrucaklar azcik ele avuca gelseydi valla hepimiz rahatliycaz 3 saat gecmesin diye tutuyo sadece yoksa artk istedigi zaman veriyorum sütünü ama gaz cikarsmiyor kimyon cayi iciyor. Insalllah ise yarar

Yaaa senin gibi eğlenceli bi kızz kız dokuz ay tek başınaydın sıfır destekle hamilelik geçridin bebekle yapanlar nasıl yapıyo Allah aşkınaa onlar bizden üstün mü Böyle dan dan yazıyorum beni yanlış anlama sakın kuzum benim ama biz tüp bebek anasıyız kızz sabır ve güçlü olmak bizim işimiz doktor gördümü kilo alımını falan sen neye göre krar veriyosun ?? Sütü var mama vercem dio ver anacım yaaa

Valla ben komik bir insan yaa noldu bana lohusalik fena biseymis bacım valla 9 ay kimseden yardm almadm dedigin gibi simdi korku sardi niyeyse tekken sutu sagamam azalir biter diye esimde artk kendine gel biterse de biter bu dunyada herkes anne sutu almiyor sen lohusa halinle kac gundur uykusuz sut sagiyorsun gittigi yere kadar gider biterse de mamaya geceriz dedi doktora sali goturucem goz hesabi benim ki almadi diye

Ne damlası verdı kuzum

Ne damlası verdı kuzum
Monovit diye d vit damla verdiler 3 gun kullandik cocuk resmen degisti uyku arasi sancilaniyor gazi cıkmiyor anne sutu alan kabiz olmaz damla yaomaz dedi ama damladan sonra oldh cocuk bacaklarini ceke ceke agliyor yani bende kestim valla sali doktora sorucam baska bisey oneriyorsa onu alicam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…